Çocuklardan muhteşem sergi

20 Eylül 2018 Perşembe 09:45

Çocuklardan muhteşem sergi

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği Çocuk Sanat Atölyesi sona erdi.

3-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen atölyenin sergisi açıldı. İzleyen herkesin hayran kaldığı sergide büyük çoğunluğu atıkların değerlendirilmesiyle üretilen kâğıttan, strafordan, tellerden yapılma heykeller, kuklalar, çeşitli tekniklerle elde edilen boyama işleri, sözlü ifadeler, mozaikler yer aldı. Çok özel bir yönlendirme yapılmadan, tümüyle çocukların özgüvenini kışkırtıp yaratıcıl ortaya çıkararak üretilen eserler ilgi gördü. Törende, atölyeye katılan tüm çocuklarla, atölye eğitimcisi Sonja ve Esin Tanrısever ve onlara yardımcı olan diğer eğitmenlere katılım ve teşekkür belgeleri verildi. Açılışa Başkan Kantarcı’nın yanı sıra belediye meclis üyeleri, bazı belediye daire amirleri, eğitim alan çocuklarla aileleri katıldı.

“Çaycuma bizim için bambaşka yer oldu”
Törende konuşan Sanat Eğitmeni Sonja Böhlender Tanrısever, “Ben herkese çok teşekkür ederim. Burada olmak çok güzel bir duygu. Çaycuma bizim için bambaşka bir yer oldu. Biz buraya ve sizlere hayran kaldık. Bir İtalyan filozof der ki, ‘Bir çocuk 100 diliyle doğar fakat 99’dan yoksun bırakılır.’ Biz çocukların 100 dilinin de geliştirilmesinden yanayız. Buna destek olunması lazım. Ama nasıl? Özgür olmalarını, kendilerini özgür hissetmelerini sağlayarak. O zaman özgür oluyorlar. Ondan sonra başarılı olabilir. Özgürlük duygusu esas. Bu sergi bunun ispatıdır. Bizim gözümüzde o kadar harika işler çıktı ki. Görüyorsunuz. Bunlar burada kalmayacak. Biz bu çalışmaları yayınlarımızla dünyaya tanıtacağız” dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Sonja Böhlender Tanrısever ve Esin Tanrısever’e teşekkür belgesi ve plaket sundu. Eğitime katılan tüm çocuklara ise katılım belgesi verilirken hep birlikte sergi gezildi.

Yorumlar

Ereğli Belediyesi kitap fuarı düzenliyor

19 Eylül 2018 Çarşamba 12:56

Ereğli Belediyesi kitap fuarı düzenliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kitap fuarı düzenliyor.

Kdz Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 22 Eylül-22 Ekim 2018 tarihleri arasında ‘Kitap Fuarı’ düzenleyecek . Fuar kapsamında açılışa özel 1000 adet ücretsiz kitap dağıtılacak. Fuara katılacak olan ünlü yazarlar, şairler bu tarihler arasında ‘İmza Günleri, Söyleşi ve Şiir Dinletisi’ gerçekleştirecek. Program kapsamında, 22 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 18.30’da Sanatçı Ahmet Selçuk İlkan Amfi Tiyatro’da bir konser verecek.
Fuara katılarak kitaplarını imzalayacak, söyleşi ve dinletilere katılacak isimler ve katılım tarihleri şu şekilde: 26-27 Eylül tarihlerinde Sinan Yağmur, 28 Eylül Mustafa Anayurtlu ve Müjde Aklanoğlu, 29 Eylül Metin köse, 30 Eylül Yavuz Bahadıroğlu, 2-3 Ekim Çağlayan Yılmaz, Emrullah Özdemir, Tarkan Suçıkar, Ahmet Haldun Terzioğlu, 5 Ekim Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil, 6 Ekim Vehbi Vakkasoğlu, 8 Ekim Yusuf Piliç, Dilara Keskin, Emre Gül ve Koray Yersüren, 10 Ekim Kahraman Tazeoğlu, 13 Ekim Hasan Ali Toptaş, 15 Ekim Birsen Ekim Özen.
Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tüm halkı kitap fuarına davet etti.

Yorumlar

10 binler Gülüç'e aktı... Türkiye'nin bir numarası Gülüç'te

31 Ağustos 2018 Cuma 15:34

Ereğli Haber

10 binler Gülüç'e aktı... Türkiye'nin bir numarası Gülüç'te

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Gülüç'te Batı Karadeniz Bölgesi'nin en görkemli festivaline imza attı. Tims Ajans'ın başarıyla organize ettiği festivalin çekimleri ve canlı yayını İz Medya Prodüksiyon tarafından gerçekleştirildi. Festivalde dünya yıldızı olma yolunda ilerleyen Türkiye'nin bir numaralı ismi Aleyna Tilki sahne aldı. Aleyna Tilki şarkılarıyla konsere gelen 10 binlerce kişiyi coşturdu.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Festivali’nde sahne alan Aleyna Tilki şarkılarıyla konsere gelenleri coşturdu.
Gülüç Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Gençlik Festivali gerçekleştirdi. Karadenizli Tahsin Taşkın sahnede sunuculuk yaparken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını taklit etti. Gecede Zonguldaklı sanatçı Tansel Karaduman çıktı.
Tansel Karaduman konserinin ardından Aleyna Tilki sahneye çıktı. Tilki’nin sahneye çıkmasıyla beraber kalabalık coşku dolu bir karşılama yaptı. Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Bolu, Düzce gibi çevre illerden de yaklaşık 20 bin kişi Aleyna Tilki konseri için Gülüç’e geldi.
Genç sanatçı ‘O sen olsan bari’, ‘Cevapsız Çınlama’ ve ‘Yalnız Çiçek’ şarkılarının yanı sıra birçok eseri hayranları için seslendirdi.
Gülüç’ü Zonguldak’ın parlayan yıldızı yapmaktan onur ve gurur duyduğunu söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, en güzel festivallerin Gülüç’te olacağını söyledi. Demirtaş konuşmasında, “Değerli misafirler, bugün akşam aramızda değerli belediye başkanlarımız, ilçe emniyet müdürümüz, değerli muhtarlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, hoş geldiniz diyorum. Son dönemde devletimizin ve milletimizin ekonomik sıkıntıları var. Okullar açılıyor, gençlerimize güzel bir eğlence yapalım. Ama dediler ki ‘Aleyna Tilki Gülüç’e gelmez’ bugün Aleyna Tilki burada. Biz getireceğiz dedik, sizlere söz verdik. Göreve geldiğimde dedim ki ‘benim adım hizmet, en güzel hizmetler Gülüç’te olacak, en güzel festivaller Gülüç’te olacak.’ Yaptığımız hizmetler belli. Bize sponsor olan başta Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak’a, Engin Aygün ve tüm sponsorlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Bugün buradan Zonguldak, Ereğli, Akçakoca, Karasu, Alaplı, Bolu, Düzce, Adapazarı’na kadar uzandık. Gülüç’ü Zonguldak’ın parlayan yıldızı yaptık. Bundan da son derece onurlu ve gururluyum. Gülüç halkına buradan sesleniyorum. Her türlü hizmetlerin arkasındayım. Bundan sonra en güzel eğlence ve festivaller Gülüç’ta olacak. Bu akşam sahne alan Tahsin Taşkın, Tansel Karaduman ve Dünya yıldızı olma yolunda ilerleyen Aleyna Tilki’ye teşekkür ediyorum. Yolu ve bahtı açık olsun” ifadelerine yer verdi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş genç sanatçıya üzerinde kendi resminin yer aldığı plaket ve çiçek takdim etti.
Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Aleyna Tilki konseri, havai fişek gösterisi ile son buldu.

Festivalin ana sponsorlarından Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Sekreteri Yakup Yılmaz sunucu ve komedyen Tahsin Taşkın'a, Ahos Otel'in sahibi Engin Aygün ise Tansel Karaduman'a plaket verdi. Fetivali Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve yaklaşık 20 bin kişi izledi.

Yorumlar

Aleyna Tilki geliyor...

20 Ağustos 2018 Pazartesi 14:26

Aleyna Tilki geliyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından 30 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Gülüç Gençlik Festivali’nde Aleyna tilki sahne alacak.

Gülüç Belediyesi tarafından 30 Ağustos 2018 Perşembe günü Gençlik Festivali düzenlenecek. Festival’de Aleyna Tilki, Tansel Karaduman ve Karadenizli komedyen Tahsin Taşkın sahneye çıkacak.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı öncesinde gençleri eğlendirmek için görkemli bir festival hazırladıklarını belirterek, festivale Ereğli, Alaplı, Zonguldak ve çevresinde yaşayan tüm halkı davet ettiklerini söyledi. Demirtaş açıklamasında “Gülüç Belediyesi olarak bölgemizin en görkemli festivaline imza atıyoruz. Gülüç Belediyesi olarak 30 Ağustos 2018 Perşembe günü beldemizde Gençlik Festivali düzenliyoruz. 2014 yılında göreve geldiğimizden bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz festivallerimiz ile halkımızın eğlenmesi ve stres atmasını sağlamanın yanı sıra beldemizin de tanıtımını sağlamaya çalıştık. Bu yıl festival konseptimizi daha da genişleterek Türkiye’nin en popüler sanatçılarını beldemize getirmeye karar verdik. Son yıllarda gençlerin sevgilisi haline gelen Aleyna Tilki Gülüç Belediyesi’nin davetini kırmayarak 30 Ağustos 2018 Perşembe günü beldemizde büyük bir konser vermeye gelecek. Aynı akşam popüler sanatçılarımızdan Tansel Karaduman’da Gençlik Festivali’mizde sahne alacak. Gülüç Gençlik Fetivali’nde Karadenizli komedyen Tahsin Taşkın’da sahne alacak olup, konsere gelenleri şovları ile eğlendirecek.
Gülüç Belediyesi olarak düzenleyeceğimiz Gençlik Festivali organizasyonu ile öncelikle ülkemizde son zamanlarda zor bir süreçten geçerken halkımızı yaşanan stresten bir nebzede olsun uzaklaştırabilmek ve Eylül ayında başlayacak olan 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde gençlerimizi eğlendirmeyi hedefledik. Gülüç Gençlik Festivali ile aynı zamanda Batı Karadeniz Bölgesi’nin parlayan yıldızı haline gelen Gülücümüzü tüm Türkiye’ye tanıtmayı amaçladık.
Aynı gün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da kutlayacağımız ve Gülüç Belediyesi Düğün Salonu yanındaki alanda saat 20.00’de başlayacak olan Gençlik Festivalimize başta Gülüç, Ereğli, Alaplı ve Zonguldak olmak üzere tüm çevre illerde ki halkımızı davet ediyorum.
Gülüç Belediyesi olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bölgemizde dev organizasyonlar gerçekleştirerek ilklere imza atmayı sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar
  • Ali özbek
    25 Ağustos 2018 Cumartesi 09:45

    Ereğlinin yapmadigini yaptınız ya helal olsun size başkan

Türkiye'yi başarıyla temsil ettiler...

14 Ağustos 2018 Salı 12:20

Türkiye'yi başarıyla temsil ettiler...

Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Bosna Hersek de katıldığı 3. Uluslararası festivalde Zonguldak'ı Türkiye'yi başarıyla temsil ederek döndü.

Dernek Başkanı Ali Arslan; "Ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda büyük emeği olan tüm yönetici, hoca ve dansçılarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 
Zonguldak'ta Türk Halk Oyunlarının yanı sıra Dünya dansları çalışmalarında da bulunan ve her yaştan dans tutkunlarına ulaşmak amacıyla kurulan Zonguldak'ın en geç halk oyunları kulübü Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği 31 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında Bosna Hersek de yapılan 35.Mostar Blagaj, 14. Konjic ve 9. Podvelezje uluslararası festivallerinde Türkiye'yi ve Zonguldak'ı başarıyla temsil ederek izleyenlere coşkulu anlar yaşattı. Yaptıkları gösteriler ortalama 5 bin seyirci tarafından izlenen Çağdaş Anadolu Halk Oyunları ekibi festival kortejlerinde katılan diğer ülke guruplarıyla birlik de çok renkli görüntülere sahne oldu. 
Çağdaş Anadolu Halk Oyunları G.S.K. Derneği Başkanı Ali Arslan yaptığı açıklamada; "Ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda büyük emeği olan tüm yönetici, hoca ve dansçılarımıza teşekkür ediyorum. Ekim ayında başlayacak olan yeni dönem çalışmalar ve yurtiçi ve yurtdışında katılacağımız festivaller için planlamalarımıza başladık. Her yaştan insanları Dener iş hanında bulunan dernek dans salonumuzda başlatacağımız Türk halkoyunları ve dünya dansları kurslarına davet ediyoruz" dedi.

Yorumlar