Çocukların güvenliği için sıkı denetim

23 Kasım 2021 Salı 10:38

Çocukların güvenliği için sıkı denetim

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetim gerçekleştirirken, 71 araç sürücüsüne ceza yağdı.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, il genelinde icra edilen “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” kapsamında, 22 Kasım 2021 tarihinde Jandarma sorumluluk bölgesinde yapılan denetimler esnasında 124 Okul çevresi kontrol edilerek, 3 bin 199 şahıs ve 541 araç sorgulandı. Çeşitli suçlardan aranan 8 şahıs yakalanırken, 71 araç sürücüsüne toplam 7 bin 680 TL trafik idari para cezası uygulandığı ve 5 aracın trafikten men edildiği öğrenildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , jandarma , ceza , denetim , servis

Yorumlar

"Öğretmenlerimiz, bireylerin yetişmesinde önemli rol oynar"

23 Kasım 2021 Salı 10:28

"Öğretmenlerimiz, bireylerin yetişmesinde önemli rol oynar"

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, öğretmenlerin, milletlerin geleceğini aydınlatan eğitim kahramanları olduğunu belirtti.

24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Prof. Dr. Dağlı, çağdaş toplumların eğitime büyük önem verdiğine dikkat çekerek, “Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin üreten, araştıran, sorgulayan, kişilik sahibi ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmesini sağlamada büyük rol oynamaktadır” dedi.

“Çağdaş ülkeler arasında yer alabilmek, medeniyetin temelini oluşturan eğitim alanında sürekli gelişmeyi gerektirir” diyen Prof. Dr. Dağlı, mesajını şöyle sürdürdü:

“Bilim, teknoloji, kültür, sanat gibi birçok alanda ilerlemek için yarınlarımızın emanetçisi gençlerimize bilimsel düşünebilmeyi, insani değerleri ve köklü medeniyetimize sahip çıkmayı öğreten değerli öğretmenlerimize ihtiyacımız vardır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister’ sözünde de vurguladığı gibi öğretmenlerimizin; düşünen, sorgulayan, araştıran, öğrendiklerini aktaran, insanlık yararına fikirler üreten gençler yetiştirmesini istemiştir.

SANKO Üniversitesi olarak milletine, ülkesine ve bayrağına sahip çıkan, kendini her alanda yetiştirebilen ve uluslararası arenada milletini temsil edebilen bireyler yetiştirmeyi sürdürmek için, bilimin aydınlattığı yolda Büyük Önderimizin izinden ilerlemeye devam edeceğiz. 

Başöğretmeniz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, üzerimizde emeği olan tüm eğitimcilerimizin önünde saygıyla eğiliyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , SANKO , öğretmenler günü , güner dağlı

Yorumlar

Posbıyık, hazırlıkları denetledi

20 Kasım 2021 Cumartesi 17:53

Posbıyık, hazırlıkları denetledi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Pazar günü yapılacak 14. Hamsi Festivali hazırlıklarını sahada denetledi. Halkı bir kez daha festivale katılmaya davet eden Başkan Posbıyık, “Tüm ekiplerimiz seferber oldu, sizlere güzel bir gün geçirtebilmek için hazırlıklar tamam. Halkımızı, şehir dışından gelecek misafirlerimizi ve onur konuklarımız öğretmenlerimizi bekliyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 14. Hamsi Festivali’ne bir gün kala alanda yapılan hazırlıkları denetledi.

Mangalları ve masaları yerleştiren ekibe kolaylıklar dileyen Başkan Posbıyık, Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, Zabıta Müdürü Halit Aydın, Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi ve Özel Kalem Müdürü Faruk Deniz’den yapılan hazırlıklar konusunda bilgi aldı.

“MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLAMAYA HAZIRIZ”

Halkı festivale katılmaya davet eden Başkan Posbıyık, “Tüm ekiplerimiz seferber oldu, sizlere güzel bir gün geçirtebilmek için hazırlıklar tamam. Halkımızı, şehir dışından gelecek misafirlerimizi ve onur konuklarımız öğretmenlerimizi bekliyoruz” dedi.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Bütün ekiplerimiz burada. Yardımcı destek gruplarımız burada. Başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz burada. Allah razı olsun hepsi de canla, başla yarın misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve onlara hamsi tattırmak için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Alanı hazırlıyoruz. İnşallah yarın hava da güzel olur, güzel bir gün geçiririz. Bir taraftan konser için sahne kuruluyor. Tüm hazırlıklarımız şu anda tamam. Öğretmenlerimiz bizim için çok önemli. Onlar burada onur konuğumuz olacak. Protokolümüzün yeri hazır. Emekli öğretmenlerimiz, çalışan öğretmenlerimiz ve İlçe Milli Eğitim yetkililerinin yerleri hazırlandı. Belediye olarak ikramlarımız olacak. Onlarca derneğe mangal ve hamsi dağıttık. Yerleri hazır. Ekmek, helva, soğan, su, hepsini dağıttık. Bugünden hamsilerini aldılar, ayıklamaya başladılar, yarın sabaha hazırlıyorlar. Mangalların başına geldiğinde hamsi pişmeye hazır hale gelecek. Yarın halkımıza da dağıtacağız. Ben hamsi konusunda Ereğli’nin iddialı olduğunu her zaman ifade ediyorum. Bu sefer sloganımız HAMSİ-VAC... Doğal aşı olarak açıkladık. Yarın burada büyük bir eğlence olacak. Hamsili pilav ve hamsi yeme yarışması olacak. Kazananları altınla ödüllendireceğiz. Horon, kemence olacak. Resul Dindar konser verecek. Hamsi balığının dumanlarıyla birlikte büyük bir coşkuya festival yaşanacak. Herkesi bekliyorum.”

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ereğli belediyesi , halil posbıyık , hamsi festivali

Yorumlar
  • Vatandaş
    21 Kasım 2021 Pazar 15:54

    KOVİD19 UNUTULDU FESTİVAL BAŞLADI

  • Şovmen
    20 Kasım 2021 Cumartesi 18:14

    Tek derdimiz festival sanki yazıklar olsun

Yaşama veda etti

20 Kasım 2021 Cumartesi 13:04

Yaşama veda etti

Kemal Gürleyen hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli ilçesinde uzun yıllar Devlet Hastanesi'nde (SSK Hastanesi) müdürlük yapan Kemal Gürleyen yaşamını yitirdi.

Gürleyen’in cenazesi 21 Kasım Pazar günü Bozhane Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhum Kemal Gürleyen'e Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ereğli , hastane , kemal gürleyen

Yorumlar

Gazeteciler, Başsavcı Çetin ile görüştü

19 Kasım 2021 Cuma 12:31

Gazeteciler, Başsavcı Çetin ile görüştü

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin’i makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Başkanı Şafak Erel, Başkan Yardımcısı Vedat Kılıç ve Hüseyin Orhan, Genel Sekreter Haydar Yağız, Mali Sekreter İlknur Özen, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Akkaya ve Denetim Kurulu yedek üyesi Elif Yapıcı, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin’e ziyarette bulundu.

EGD Başkanı Erel, ziyarette derneğin çalışmaları ve bölgede görev yapan medya kuruluşları ile ilgili bilgiler verdi.

Gazeteciler, gündemde yer alan ve toplumu etkileyen olaylar ile ilgili de görüşlerini aktardı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başsavcı Çetin de, dernek yönetimine teşekkür etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , cumhuriyet başsavcısı , EGD , vedat kılıç , hüseyin orhan , haydar yağız , , lknur özen , recep akkaya , elif yapıcı , akın çetin

Yorumlar