Delta varyantı vakaları toplu ziyaretlere yasak getirdi

12 Temmuz 2021 Pazartesi 10:22

Delta varyantı vakaları toplu ziyaretlere yasak getirdi

Delta varyantı tespit edilen kişilerle birlikte bu kişilerle teması olanlar karantinaya alınırken Bartın Valiliğince Kurban Bayramı'nda yöresel nitelikteki özel etkinliklerin yasaklandığı duyuruldu.

Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, başka illerden ve ülkelerden gelmiş olsa bile aile üyeleri arasındaki bayramlaşma ve toplu yemek etkinliklerine izin verileceği, ancak toplu bayramlaşmaların, özellikle köylerde gelenek haline gelen köy ve mahalleler arası toplu olarak yapılan bayram ziyaretleri ile toplu yemek faaliyetlerinin ve köylerde Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen geleneksel hale gelmiş güreş müsabakaları ile futbol turnuvalarının yasaklandığı ifade edildi. Kararda, "Ülkemizde Delta varyantı Covid-19 vakalarının görülmesi ve sayısı az da olsa ilimizde ve çevre illerde bu varyanta rastlanması nedeniyle köy muhtarları da dahil olmak üzere konunun bütün taraflarıyla yapılan değerlendirmeler sonucunda, aile ve akraba arasındaki bayramlaşma etkinlikleri dışında, yöresel nitelikteki özel etkinliklerin tedbir olarak yapılmamasının uygun olacağı sonucuna varılmıştır." İfadeleri kullanıldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , bartın , delta varyantı

Yorumlar

Delta varyantı tespit edilen 50 kişi karantinada

7 Temmuz 2021 Çarşamba 21:00

Delta varyantı tespit edilen 50 kişi karantinada

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde korona virüs vakasında Delta varyantı olduğu tespit edilen 4 kişi ile teması bulunan 50 kişi karantinaya alındı.

Edinilen bilgilere göre, Alaplı ilçesine il dışından düğün törenine katılan bir aileden 4 kişide korona virüs tespit edildi. Bunun üzerine düğüne katılanlara Covid-19 testi yapıldı. Covid-19 test sonucunda bir aileden 4 kişiden alınan testler Ankara’ya gönderildi ve Delta varyant testi pozitif çıktı. Yapılan araştırmalar neticesinde 4 kişilik bu aile ile temasa geçtiği belirlenen 50 kişi evlerinde karantina altına alındı. Virüsün düğünden kaynaklı yayıldığı öne sürüldü.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , delta varyantı

Yorumlar

LÖSEV'den çağrı

6 Temmuz 2021 Salı 19:49

LÖSEV'den çağrı

Lösemili Çocuklar Vakfı Genel Merkez Sosyal Hizmetler Sorumlusu Burcu Erdoğdu, Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

EGD’yi ofis yolu üzerinde bulunan dernek binasında ziyaret eden Erdoğdu, Başkan Şafak Erel, Başkan Yardımcıları Vedat Kılıç ve Hüseyin Orhan, Genel Sekreter Haydar Yağız, Mali sekreter İlknur Özen ve  yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti.

LÖSEV’in hizmetlerini anlatan Erdoğdu, yaklaşmakta olan kurban bayramı ile ilgili kurban bağışının önemini anlattı. ‘Her Kurban Lösemili Çocuklara Can’ temalı yardımların anlatıldığı görüşmede vekaleten kurban kesimi konusunda destek bekledikleri ifade edildi. EGD Başkanı Erel ise, çalışmaları konusunda LÖSEV yönetimini takdir ederken, çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaretin sonunda gazetecilere LÖSEV çalışmaları ve çocuklara yapılacak bağışlarla ilgili bilgilerin yer aldığı kitapçıklar verilirken, hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , egd , lösev

Yorumlar

Muhammet Ali’nin tedavisi için 20 bin TL gerekiyor

6 Temmuz 2021 Salı 16:38

Muhammet Ali’nin tedavisi için 20 bin TL gerekiyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kalbin büyük damarlarında doğumdan itibaren yapısal bozukluk olan 4 aylık Muhammet Ali’nin sağlığına kavuşması için 20 bin TL gerekiyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kepez Mahallesinde ikamet eden Onur ve Aysel Karaduman çiftinin 4 aylık oğulları Muhammet Ali Karaduman, konjentinal kalp hastası olarak dünyaya geldi. Yaklaşık 20 bin lira ameliyat masrafı olduğunu duyan aile oğullarının yeniden sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilmesi için yardım bekliyor.

Oğlu Muhammet Ali’nin doğuştan kalp hastası olduğunu söyleyen ve geçimini inşaatlarda çalışarak sağlayan Onur Karaduman (22), muayene ve ameliyat masraflarını karşılayamadığını ifade etti. Oğlunun acilen ameliyat edilmesi gerektiğini dile getiren baba Karaduman açıklamasında, “Oğlum doğar doğmaz İstanbul’da Özel bir hastaneye sevk edildi. Orada iki kere anjiyo oldu. Oradan döndüğümüzde yeniden ameliyat olması gerekiyor dediler. Ankara’ya gittik bir şey fayda etmedi. Orada görüştüğümüz doktor ameliyat olması gerektiği ve geciktiğini söyledi. Çocuğun ömrü kısa, 3-4 ay içinde ameliyat olması gerekiyor. Ameliyat için 20 bin TL istendi. Bir muayene ücreti bile bin 300 TL. Gelir kaynağım da zayıf olduğu için biraz zorluk çekiyorum. Bayramdan sonra acilen ameliyat olması lazım, çünkü kalbinde 2 tane stent var. Onların sayesinde hayata tutunuyor. Kontrollere gidiyordum ama şuan ücretinden dolayı gidemiyorum. 20 bin TL bulabilirsek ameliyat olacak Muhammet Ali’miz. 25 Şubat’ta doğdu Muhammet Ali. Acilen İstanbul’a gitmesi lazım dediler, ambulans ile gitti. Ben de gece otobüs ile İstanbul’a gittim, konjentinal kalp hastası olduğunu orada öğrendim.” Dedi.

Muhammet Ali geceleri Satürasyon cihazına bağlı uyuyor

Karaduman ailesi, gece uykusunda oğulları Muhammet Ali’nin kalp ritminde sıkıntı yaşadığını bağlı olduğu satürasyon cihazından ile anlıyor. Cihazın alarm vermesi ile anında sağlık ekiplerini bildirdiklerini ifade eden baba Karaduman, “Sıkıntı yaşadığında morarması oluyor, hızlı nefes alıp veriyor. Arada bayılma nöbeti oluyor.” Dedi.

İletişim Tel: 0536 278 6229

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , muhammet ali , onur karaduman , 4 aylık , kalp hastası

Yorumlar
 • Yardım
  8 Temmuz 2021 Perşembe 10:00

  Ereğlinin zenginleri neredeler ? Show peşinde koşacaklarına onlar için önemi olmayan 20 Bin TL lik yardım yapamıyorlar mı ? Ereğli belediyesi nerededir ? 20 Bin TL'lik yardım yapmaktan acizmiyiz ?

 • Sinan
  6 Temmuz 2021 Salı 18:08

  İletişim veya banka ıban numarası gönderirmisiniz

 • Destek
  6 Temmuz 2021 Salı 17:36

  Ailemizi ahbap derneğine başvurmak için yönlendirebilir misiniz. Ahbap Zonguldak belki bu konuda yardımcı olabilir ama ailenin ahbap sitesinden yardım talebinde bulunması lazım.

“Aşı olmayanları gençlik şölenine almayacağız”

6 Temmuz 2021 Salı 01:02

“Aşı olmayanları gençlik şölenine almayacağız”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, içerisinde Aqua Park, yüzme havuzu, plaj voleybolu alanı bulunan ve bu yıl yapılan yeni düzenlemeler ile ilk kez halkın hizmetine açılacak Barış Plajı koyundaki çalışmaları yerinde denetledi. Ereğli halkına aşı çağrısını yineleyen Başkan Posbıyık, “Aşı olmayanları yaptığımız Gençlik Şöleni’ne, toplu eğlencelere almayacağız” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Barış Plajı’nda yapılan Yüzme Havuzu, Aqua Park ve Barış Plajı ile Dostluk Mesire Alanı arasında halka açılacak olan koyda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Belediyedeki ilgili tüm birimlerle Barış Plajı’nda toplantı yapan Başkan Posbıyık, hazırlıkların Kurban Bayramı’na kadar tamamlanması talimatını verdi.

“Aqua Park’ın montajı’na 12 Temmuz’da başlanacak”

12 Temmuz’da Aqua Park’ın kurulmasına başlanacağını açıklayan Posbıyık şunları söyledi:

“İnanılmaz bir alan çıktı ortaya. Taş duvar, parke, beton gibi kaba çalışmalar bitmek üzere. Bitki örtüsünün hakim olduğu gölgelik alanlarıyla kumsalı olan nefis bir yer ortaya çıktı. 12 Temmuz’dan itibaren Aqua Park kurulmaya başlanacak. Bugün ekiplerin tümünü buraya getirdim.  Herkes kendi alanıyla ilgili baksın en geç Temmuz 17’de açılış yapalım, yeni yerimizi de tanıtalım istiyoruz. Yüzme havuzunun işleri tamamlanmak üzere, çok az bir iş kaldı. Aqua Park’ın montajı da başlıyor 12’sinde. Hemen onun yanında kum voleybolu için sahamız hazırlandı. Bu bölümde yeni kafeler ve tuvaletler de yapalım istiyoruz.” 

“Aşı olmayanları toplu eğlencelere almayacağız”

Ereğli halkına aşı olmaları konusunda çağrısını yineleyen Başkan Posbıyık açıklamasında, “İnşallah sonbaharda burada bir gençlik şöleni yapacağız. Tabii bunun için önce herkesin aşı olması lazım. O güne kadar Ereğli’de aşıların bitmesini bekliyoruz. Aşı olmayanları gençlik şölenine almayacağız. Kapılarda sağlıkçılar olacak. Güvenlikçiler olacak. Bir kez daha söylüyorum aşısını olmayan sadece kendisine kötülük yapmıyor. Bize de kötülük yapıyor, diğer insanlara da kötülük yapıyor. Yarın toplu eğlenceler yaptığım zaman aşı olmayanları asla oraya sokmam.  Çünkü onlar topluma zarar verecekler. Aşı olmayan bir kişi pozitifini diğer insanlara dağıtır, bu günahın, vebalin altına asla girmem.  Onun için eğlence alanlarına insanların aşı olup olmadığını kontrol edip öyle alırız. O bakımdan bütün gençlere, hemşerilerime sesleniyorum. Lütfen Ereğli’de aşısız insan kalmasın.” Dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , aşı , ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar
 • Turan güneş
  6 Temmuz 2021 Salı 02:03

  İsterim ki birgün 3 tarafı denizlerle çevrili bu güzel ilçenin bir bolumunude islami yaşantılarında dolayı denize giremeyen bayan kardeşlerimize de yer yapılmasıdır neden muhafazakar yaşayan insanlara bu ülkede yer olmaz müslüman ülkesinde Allah'ın emrettiği şekilde girebileceği yer olmaz .kim olursa olsun siyasi partisi önemli değil böyle bir kısım yapabilabilinirse çok hoş olucagini düşünüyorum.