Demirtaş, Posbıyık'ın sözlerine yanıt verdi...

2 Mart 2019 Cumartesi 15:09

Ereğli Haber

Demirtaş, Posbıyık'ın sözlerine yanıt verdi...

Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş CHP’nin seçim bürosu açılışında kendisine sözlü saldırıda bulunan CHP’nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ile CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney’e yanıt verdi. Dürüstlükten, ilkeden ve adamlıktan bahsedenlerin önce kendilerine bir bakmaları gerektiğini söyleyen Demirtaş, yapılan konuşmayı Posbıyık’a yakıştıramadığını ifade etti.

Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş Ereğli FM’de Gazeteci Fikri Kapan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Fikri Kapan’la burada konuşalım’ programına katıldı.

“İlkeden, dürüstlükten ve adamlıktan bahsedenler önce kendilerine baksın”
Bu güne kadar Gülüç’te yaptıklarımızı ve önümüzdeki dönem yapacağı projeleri anlatan Demirtaş Gazeteci Fikri Kapan’ın CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kendisine yönelik sözlerini hatırlatması üzerine Gülüç’e dışarıdan müdahale edenlere halkın en iyi cevabı 31 Mart’ta sandıkta en güzel şekilde vereceğini söyledi. Demirtaş konuşmasında “CHP Gülüç Belediye başkan adayı seçim bürosunun açılışını yaptı. Ben kendisine de buradan başarılar diliyorum ve güzel bir seçim olsun istiyorum. Dış güçlerin Gülüç’e gelip… Siyasetin bile bir ahlakı, terbiyesi vardır. 75 yaşında gelmiş bir belediye başkanımızdır, kendisini de severim. Ama bu gün üslubu hiç hoş değildi, ağza yakışmayacak laflardı. Ben onun evladı yaşındayım. Dürüstlükten, ilkeden ve adamlıktan bahsederek saçmalamasına gerek yoktu. Kendisi daha önce Anavatan, Demokrat Parti ve CHP’den aday oldu mu? Oldu. Adamlıktan ve dürüstlükten bahsederken önce kendilerine bakacaklar. CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Günay, atama ile gelmiş bir başkandır. Gülüç’ün ‘G’ sini bilmez ama gelmiş ileri geri konuşuyorlar. Ben bunları kale almıyorum. Bu saldırılara en güzel cevabı Gülüç halkımız 31 Mart’ta sandıkta verecektir. Ben buradan bir kez daha Emrah kardeşime Atilla Tarık kardeşime seçimlerde başarılar diliyorum” dedi.

“Ben Gülüç’ün başkanı değil evladıyım”
Gülüç’te 2014’te kendisini belediye başkanı yapan halkın yüzünü güldürmek için gece-gündüz demeden çalıştığını, sadece belediye bütçesi ile değil dışarıdan da hizmetler için destek almak için tabir yerindeyse dilendiğini anlatan Demirtaş, memnuniyetin kendisini de mutlu ettiğini söyledi. Gülüçlülerin kendisini belediye başkanı olarak görmediklerini belirten Demirtaş “Ben Gülüç’te doğdum, Gülüç’te büyüdüm. Beni evlatları gibi, kardeşleri gibi görüyorlar. Gülüç’te 5 yıl boyunca girmediğim ev, sıkmadığım el, kucaklamadığım kimse kalmamıştır. Ben her hangi bir saatte her hangi bir eve gitsem ben geldim desem hiç yadırgamazlar, evlatları gibi davranırlar. Ben böyle bir halka hizmet etmekten büyük onur ve gurur duyuyorum. Gülüç halkının bir dediğini iki etmedim” diye konuştu.

“Yapılamaz denilen hizmetleri hayata geçirdik”
Gülüç’te ‘yapılamaz’ denilen hizmetlerin hepsini yaptıklarını anlatan Demirtaş şu sözlere yer verdi; “Yıllardır açılamayan pazaryeri yolunu yasal engellere rağmen orada ki arsa sahipleri ile konuşup anlaşarak hizmete açtık. Sahili ‘yapamaz’ dediler ama şükürler olsun ilk etabını bitirdik. Düğün salonumuzu hizmete açtık. Bütün okullarımız burada yılsonu etkinliklerini yapıyor. Bölgenin en modern düğün salonu oldu. İmar revizyonunu hiç sorunsuz bir şekilde yaptık. 2 kat olan yerle 5 kata çıktı bazı yerlerde, aşağı taraflarda 8 kata çıktı. Açılmayan yolları açtık, birçok noktada yol genişletmesi yaptık. Kaldırım çalışmaları, çevre düzenleme çalışmaları yaptık. 3 tane su deposu yapıldı ve su hatları komple değişti. 14 Katlılarda su ile ilgili yaşanan sorunu uzun vadeli çözüme kavuşturduk.”

“Sosyal belediyecilik yaptık”
Gülüç’te belediye olarak sadece alt yapı değil sosyal belediyecilikte de öne çıktıklarına vurgu yapan Demirtaş “Her Ramazan ayında binlerce vatandaşımızla iftar sofralarında aynı masada ekmeğimizi bölüştük. Kadınlarımızı kültür gezilerine gönderdik. Anneler günü ve kadınlar gününde eğlenceler düzenledik. Eşim Işıl Demirtaş şu ana 300 yeni bebeği olan aileyi ziyaret etti ve tebrik edip hediyelerini verdi. Çocuklarımızı yaz aylarında camilere gitmelerini teşvik etmek için hediyeler verdik, etkinlikler düzenledik. Yaz futbol başta olmak üzere değişik branşlar da açılan spor kurslarını hep destekledik. 4 yıl üst üste festivaller düzenledik. ‘Aleyna Tilki’yi Gülüç’e getiriyoruz’ dediğimizde kimse inanmadı. Aleyna Tilki’yi getirdik ve 25 bin kişiye konser verdirdik. Gülüç’ün daha fazla tanınmasını sağladık” diye konuştu.

“AK Parti teşkilatları ile tam bir uyum içerisindeyiz”
Programda AK Parti’ye geçiş sürecini de anlatan Başkan Demirtaş “Bazı hizmetleri yapabilmeniz için hükümetin desteğine ihtiyacımız var. Bakın şimdi butik terminal yapıyoruz, hiçbir sorun yok. Sahilimize kafeterya yapıyoruz, hiçbir sorun yok. Millet Bahçesi projemizi yapacağız, tüm görüşmeleri anlaşmaları yapıldı. Biz AK Parti’ye geçtiğimizde ‘teşkilatla sorun yaşar’ diye beklenti içerisinde olanlar vardı. Ancak tam tersine Belde Başkanımız İsmail Yılmaz, İlçe Başkanımız Fatih Çakır, İl Başkanımız Zeki Tosun ve milletvekillerimizle tam bir uyum içerisindeyiz. Çok büyük destek veriyorlar. Bu birlikteliğimiz elbette Gülüç için çok büyük kazanımlara yol açacak. Ben kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni dönemdeki projeler
Yeni dönemde hayata geçireceği projeleri de anlatan Demirtaş, Gülüç’ü Zonguldak’ın parlayan yıldızı haline getireceklerini söyledi. Demirtaş konuşmasında “Yeni dönemde en büyük projemiz Çengelburnu Mahallemizin üst kısmında 26 dönüm arazi üzerine Millet Bahçesi’ni yapacağız. İçerisinde kır düğün salonu, lokanta ve kafeterya, otoparkı, spor ve oyun alanları, mini Pazar, büfe, mescit ve piknik yapacak alanlar olacak. Sahilimizin ikinci etabını da yeni dönemde bitiyoruz. Sahil Kafe projemiz bitti, onunda yapımını en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Kuracağımız iskelelerde vatandaşlarımızla birlikte derenin üzerinde çay-kahve içeceğiz. İki adet okul projesini yeni dönemde yapıyoruz. Okulun bir tanesinin arsasını belediye olarak milli eğitime biz tahsis ettik. Her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Butik terminalimizi de yine en kısa sürede yapıp vatandaşlarımızı kışın yağmurda karda, yazında sıcakta beklemekten kurtaracağız. Düğün salonumuzun yanındaki binanın birinci katına çocuk kreşimizi, üst katına da kadınlarımız için sağlıklı yaşam merkezi kuracağız. 14 katlılar bölgesine vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir şekilde evlerine gidip gelmeleri için bir üst geçit daha yapacağız” dedi.
Başkan Demirtaş ayrıca 5 yıldır yapılan tüm sosyal etkinliklerin aynı şekilde devam edeceğini sözlerine eklereyerek 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Gülüç halkından destek istedi.

Yorumlar
  • Vatandaş
    7 Mart 2019 Perşembe 10:35

    Posbıyık ne dediyse haklıdır

AK Partili kadınlar Şahin’i başkan yapmaya söz verdi

27 Şubat 2019 Çarşamba 17:30

AK Partili kadınlar Şahin’i başkan yapmaya söz verdi

AK Partili Kadın Meclis Üyesi adayları ile erkek meclis üyelerinin eşleri Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in eşi Feyzan Şahin ve kadın kolları yöneticileriyle bir araya gelerek Erol Şahin’i 31 Mart’ta belediye başkanı yapmaya söz verdi.

AK Partili Kdz. Ereğli Belediyesi meclis üyesi kadın adayları ve erkek meclis üyelerinin eşleri AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in eşi Feyzan Şahin, İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın eşi İlknur Çakır ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru ve yönetimiyle 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili çalışmaları değerlendirmek üzere toplantı düzenledi. Toplantıda bir birleri ile tanışan kadın meclis üyesi adayları ve kadın kolları yöneticileri Erol Şahin’i 31 Mart akşamı belediye başkanı yapacaklarını söyledi.
Samimi ve sıcak bir havada gerçekleşen toplantı sonrası kadın meclis üyesi adayları ve diğer katılımcılar ev ziyaretlerine başladı.

Yorumlar

Alan “5 yıl bizlere vekalet verin ”

26 Şubat 2019 Salı 19:25

 Alan “5 yıl bizlere vekalet verin ”

AK Parti Zonguldak Belediye Başkanı Adayı Ömer Selim Alan, 31 Martta yapılacak yerel seçimler öncesi gezilerine Gazipşa Caddesi'nde devam etti.

Yaklaşık 2 aydır kapı kapı dolaşan Alan, vatandaşlardan 5 yıl için vekalet istedi.
AK Parti Zonguldak Belediye Başkanı Adayı Ömer Selim Alan, beraberinde belediye meclis üyeleri ise birlikte seçim gezilerine Çarşı esnafını gezerek devam etti. Vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşan Alan, vatandaşlardan 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde vekalet istedi.
“Zonguldak halkı hizmeti artık hizmeti bağıra çağıra istiyor”
80 gündür sahada olduklarını ve Zonguldak halkının bağıra çağıra hizmet istediklerini ifade ederek “Bugünkü gezimize vergi haftası nedeniyle Vergi Dairesinden başladık. Başta değerli başkanımız olmak üzere personeli ve çalışanları ziyaret ederek haftalarını kutladık destek istedik. Sonra tekrar caddeye indik ve CHP seçim ofisine uğradık çaylarını içtik sohbet ettik. Şimdi yol boyu vatandaşlarımızla sohbet edeceğiz, sorunlarını dinleyeceğiz ve notlar alacağız. Ona göre 31 Mart’ta göreve geldiğimizde önceliğimiz tabi ki yol, su ve sosyal donatı. Projelerimizi açıklamıştık. Projelerimizi hayata geçireceğiz. Zonguldak halkı hizmeti artık hizmeti bağıra çağıra istiyor. Vatandaşlarımız 10 yıldır bir hizmetin yapılmadığının farkında son 10 yıldır hepimizin menfaatine yapılan bir hizmet var mı diye sorduğumuzda daha hatırlayan çıkmadı. İnşallah biz çok hatırlanacak, Zonguldak’ın çehresini değiştirecek ve vatandaşımızın yüzünü güldürecek projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımız bizlere çok ilgi alakalı biz bu seçimin mutlak favorisiyiz. Artık bu işi bitirme zamanı geldi. Zonguldak’ın artık değişime ihtiyaç olduğunu her insan söylüyor. İnşallah bu işi 31 Mart’ta bitireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Şahin’e esnaflardan sıcak ilgi

26 Şubat 2019 Salı 18:22

Şahin’e esnaflardan sıcak ilgi

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin kötü hava koşullarına rağmen seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in bugün de Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partilileri ile birlikte Ereğli çarşı merkezindeki esnafları ziyaret etti. Tüm işyerlerine tek tek giren Şahin, esnafa iş potansiyelini artırmaya yönelik projelerini anlatarak esnafın iş gücünü artırma noktasında neler yapılabileceği konusunda esnafında görüşlerini aldı. Şahin konuşmasında, “Vatandaşımızın ve esnafımızın şahsıma gösterdiği bu ilgi ve alaka bana daha fazla sorumluluk yüklüyor. Ben ekonomiyi bilen, hesabı kitabı iyi bilen, bütçenin nasıl, nerede ve ne şekilde kullanılması gerektiğini çok iyi bilen bir kardeşinizim. Kdz. Ereğli Belediyesinin bütçesi doğru kullanıldığı takdirde ve hükümetin de desteğini ilave ettiğimiz anda kentimizde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun olamaz. Kaldı ki Cumhurbaşkanımızın Ereğli’ye olan yakın ilgi ve alakası bu anlamda büyük bir fırsattır. Kdz. Ereğli olarak bu fırsatı iyi kullanmalıyız. Biz hesaplaşmaya, hesap sormaya gelmiyoruz. Kavga etmeye gelmiyoruz. Bu kent yıllardır hep kavga ve kaostan kaybetti. Biz yaptıklarımız ve yapacaklarımızla hesap vermeye geliyoruz. Esnafımız rahat ve huzurlu olsun. Asla sizlere baskı yapıp festival parası toplamayacağız. Festival Ereğli’den para götüren bir etkinlik değil, tam tersine Ereğli’ye para getiren bir etkinlik olacak. Çarşı merkezinde ki esnaflarımızın gece geç saatlere kadar faaliyet gösterebilmeleri için tüm sokaklarımız modern bir şekilde ışıklandırılacak çarşımızın üstünü de inşallah kapatacağız.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğlili Baş Danışmanı Saadet Oruç’un girişimleri sonucu ilçeye kurulan Ağır Ceza Mahkemesi konusunda da esnaflar Erol Şahin’e teşekkür ederek her zaman desteklerini esirgemeyeceklerini belirttiler.

Yorumlar

Uzun'un projeleri göz dolduruyor

24 Şubat 2019 Pazar 18:45

Uzun'un projeleri göz dolduruyor

Alaplı Belediye Başkan aday Celil Uzun'un kalkınma öncelikli projeleri göz dolduruyor

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Aday Celil Uzun, Alaplı'da vatandaşlarla bir araya gelerek bazı önemli projelerini açıkladı. Celil Uzun'un Alaplı'nın projeleri ilçe halkı tarafından takdirle karşılanırken, aday sürecinde tüm projelerini kamuoyu ile paylaşan tek aday oldu.
Koltuklardan asla şeref almadığını ifade eden Uzun “Alaplı kardeşlerimizin birliği ve bütünlüğü için gönül ve hizmet kapılarımızı açacağız. Farklılıklarımızı zenginlik bilip hep birlikte yaşanabilir bir Alaplı için elbirliğiyle çalışacağız" dedi.
"Tek eksik usta’
Uzun, “Genel siyaset ile yerel siyaseti aynı istikamette yol alıp tam bir mutabakat içinde Alaplı’mıza hizmetlerin gelmesi için bu dengeyi sağlayacağız. Anlayışımız hizmet, dilimiz tatlı ve söylemlerimiz toparlayıcı olacaktır. Kendimiz için değil İlçemiz için kapıları aşındıracağız. Hizmet kapılarını açma adına yollarda mekik dokuyacağız. Birçok konuda mağduriyet yaşayan doğal ve beşeri afetlerle maalesef medeniyet ilçesi Alaplı'mızın hak ettiği konumda olmadığını görmekteyiz. Alaplı'nın batıya bakan penceresi haline getireceğiz. Bizler Alaplı'da yağın, şekerin, unun var olduğunu biliyoruz. Tek eksik usta, İnşallah Alaplı'ın bilen bir usta olacağız. Belediye bünyesine Bxbiya projesini yeniden uygulayıp halkımız sorunlarını Alo 153 hattını arayarak iletecekler ve tüm problemler ertelenmeden yerinde çözüme kavuşturulacak. Gençlerin kültürel ve sportif faaliyetleri için belli bir noktalarda sahaları inşa edeceğiz. Kurum ve kuruluşlarımızla birlikte dinamik ve aksiyoner bir gençlik için birlikte çalışacağız" diye devam etti.
"Kitap Kıraathanesi’
“Kitap Kıraathanesi projemizle gençlerimizin fenni ve dini ilimlerin tahsisinde
onlara ev ortamı mekânlar hazırlayacağız. Halk Eğitimle protokol imzalayıp onlarla ortak çalışmalar yapıp ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz. Amacımız; gelecek seçimler değil; gelecek nesiller olacaktır.”
‘Hanımlar İçin El Sanatları Kursu’
“El Emeği Göz Nuru projemizle bayan kardeşlerimize yönelik el sanatları ve zanaatları kursları açacağız. Hem öğrenecekler hem üretecekler ve hem de ürettiklerini inşallah Belediyemizin destekleriyle satacaklar. Öğreniyorum ve evimin ihtiyaçlarını gideriyorum diyen ve ayakları üzerinde duran kardeşlerimiz olacak.”
‘Sahil Projesi’
“Sahil Projemizle bizim en önem veren Projelerden birisi olan Huzur kent kenarında Liman arası Bisiklet yolları ,kordon boyu kafeler, restoranlar, çay ocakları, sportif alanlar, aile piknik yerleri, çocuk park yerleri inşa edeceğiz. Yaş guruplarına yönelik yüzen havuzlar yaparak boğulmaların önüne geçeceğiz inşallah.Alaplı sahil dolgu alanın 168 bin dönümün 75 bin dönümü tahkimatı tamamlanmış vaziyette.bunun 100 bin dönüm alanını doldurmaya devam edeceğiz.
‘Tekne Turları’
“Alaplı Çayı kademeli olarak temizleme çalışmaları bittiğinde Tekne Turu projemizi inşallah hayata geçirip saklı cennet köşesi Alaplı'mızı tüm Zonguldak'a açacağız.”
"Öğretmen Evi’
“Öğretmen Evi Projemizi mutlaka Alaplı’mıza kazandıracağız. Taşıma su ile
değirmen dönmez. Biz memurlarımızın ve özellikle de öğretmenlerimizin ilçemizde kalıp kendini aidiyet duygusuyla Alaplı'mız için olan hayallerimize ortak edeceğiz.”
"İlçe Stadyumu’
İlçe Stadyumu Projemizle Alaplı gençliğine en güzel şekilde hizmet vereceğiz.vatandaşlarımız yakışır şekilde maşları tribünden izleyecekler.
"Alaplı Sokaklar Güneş Enerjisiyle Aydınlatılacak
Alaplı Belediyesi, kesintisiz aydınlatma için sokak lambalarında güneş enerjisi kullanmaya başlayacak. Kalkınma ajansların desteğiyle güneş enerjisiyle çalışacak 100 sokak lambası Alaplı'nın sokaklar karanlıkta kalmayacak, bu yöntemle aylık belediyenin kasasından çıkan para tasarruf edilecek.

Yorumlar