Demirtürk "Şeker" için bastırıyor

25 Mart 2019 Pazartesi 15:47

Demirtürk "Şeker" için bastırıyor

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetimi 31 Mart 2019 seçimleri için adaylığı açıklanan Talat Şeker'in kazanması için var gücüyle çalışıyor. Ekibi ile mahalle mahalle, kapı kapı gezip Talat Şeker'e oy isteyen Demirtürk, Pazar günü seçimleri kazanıp halka anlattıkları projeleri 1 Nisan'dan itibaren hayata geçireceklerini söyledi.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, partisinin Belediye Başkan Adayı Talat Şeker, kadın kolları, belediye meclis üyesi adayları ve teşkilat yöneticileri eşliğinde Uzunmehmet, Güldere, Murtaza ve Sarıkorkmaz Mahalleleri'nde gerçekleştirlen seçim çalışmalarının ardından Karga Mahallesi Seçim Ofisi Önü'nde geniş katılımlı bir miting gerçekleştirdi. Demirtürk, tüm Ereğli halkından Talat Şeker için oy istedi.

Yorumlar

Gülüç kararını çoktan vermiş...

24 Mart 2019 Pazar 22:16

Gülüç kararını çoktan vermiş...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ ne bağlı Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı Gökhan Mustafa Demirtaş, düzenlediği miting ile halka seslendi.

Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş, belediye binası önünde miting düzenledi.  Bu seçimde en yüksek oy ile çıkmaları gerektiğini anlatan Demirtaş ‘bir oya bile ihtiyacım var’ dedi.

Düzenlenen mitinge AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.

31 Mart Yerel seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Gülüç halkının emrinde olduğunu söyledi. Türkmen konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Aslında söylenecek tüm sözleri burayı dolduran insanlar söylüyor. Ondan dolayı sizlere minnet, şükran borçluyuz, hakkınızı helal edin, Allah razı olsun. Cumhurbaşkanım, ‘ben Ereğli’nin milletvekiliyim’ diyor. Bu ne bahtiyarlık ne güzelliktir. 31 Mart seçimlerinin hemen arkasından Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi sayesinde de artık kararlar çok seri ve anında yerine getirilecektir. Gülüç’ün, Eereğli’nin, Alaplı’nı, Zonguldak’ın, tüm beldelerimizin ne derdi varsa, inanın gece gündüz ekip arkadaşlarımız ile beraber AK Parti ailesi olarak emrinizden olduğumuzu unutmayın. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi biz sizlerin hizmetkarıyız. Vücudumuzda bir damla ter dahi olsa o teri sizin için akıtacağız.  31 Mart seçimlerinin bölgemize hayırlar getirmesini diliyoruz.”

Cumhurbaşkanından selam

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un, belde halkına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini söylediği konuşmasında, “Cumhurbaşkanımızın gözü kulağı bu bölgede kendisinin selamlarını getirdim. Buradan güçlü destek geliyor değil mi? Gökhan Demirtaş başkanımızın projelerinin arkasındayız. Sizi kararlı görüyorum, çok teşekkür ediyorum” dedi

Şahin: Birlikte çalışacağız

Demirtaş’a destek amacıyla mitinge katılan AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, “Gökhan kardeşim işi bitirmiş buradan herkese selam olsun kimse boşuna uğraşmasın tebrik ediyorum başkanım” diyerek başladığı konuşmasında, “Allah razı olsun Gökhan kardeşim eşi ile birlikte çalışkan enerjik, Gülüç’te kim iyi, kim hasta bilir, elinden geldiğince ziyaret eder. İnşallah en büyük oy ile kazanacaktır şüphemiz yok. Ereğli Belediyesi ile birlikte el ele vererek bölgemizdeki en güzel belediyecilik örneğini sergileyecektir. Daima Gülüç başkanımızın destekçisi olacağız. Birbirimize yardımcı olacağız. İnsanlarımızın yüzünün daha fazla gülmesi, hayat standardının büyümesi için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Çakır ve yılmazdan selamlama

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ile partinin Gülüç Belde Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın birer selamlama konuşması yaptığı mitingde, sunumları yapan Mehmet Keleş tarafından, AK Parti Gülüç belediye Meclis Üyesi adayları; Emre Onay, Çağla Demirkol, Fahri Çakır, Perihan Şenol, Şükrü Arslan, Sedat Taşdelen, Hasan Polat, ile Mustafa Sarı alkışlar arasında sahneye davet edildi.

Demirtaş’a halk çoşkusu

Eşi Işıl Demirtaş ile birlikte sahneye davet edilen Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, birlikte kalabalığı selamladılar. Konuşmasına, göreve geldiği günden itibaren hayata geçirdiği bazı hizmetleri anlatarak, başlayan Gökhan Demirtaş şöyle dedi: “Beldemizde  halkımıza ücretsiz Cenaze hizmetleri sunmaya başladık. Pazaryeri yolunu bu evladınız açtı. Kimsenin hakkını gasp etmeden o yolu açtık.  Birileri duysun diye konuşuyorum hatırlatmakta fayda var. Biz yatmaya değil hizmet etmeye geldik. Batı Karadeniz’in Zonguldak’ın en güzel düğün salonu Gülüç’te; şu anda ful  çalışıyor.

Kavlak ve Türk Metal ailesine teşekkür

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’a Gülüç’e kazandırdıklarından dolayı teşekkür eden Demirtaş, alın teri ile çalışan işçiler ile her zaman aynı yolu yürüdüklerini söyledi. Demirtaş, “Öncelikle Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak’a, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’a, Şube Başkanı Metin Ercan’a ve beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan Türk metal emekçi kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum. Grevleri benimdir, eylemleri benimdir. Onlarla her zaman birlikte yürüdüm. Genel başkanına özellikle teşekkür ediyorum. Üst geçidi açmaya özellikle geldi. Sahili gördüğünde ‘Paris’te böyle bir yer görmedim. Gülüç’e yapılacak tüm projelerde Gökhan Başkanın arkasındayım” dedi. Alın teri ile çalışan emekçi kardeşlerimizin ayaklarına taş değmesin, işleri güçleri rast gitsin, yeni sözleşmede aldıkları zamlar da aileleri ile birlikte hayırlısıyla harcamaya nasıp etsin” dedi.

“Gülüç’te dengeler değişti”

Demirtaş konuşmasını sürdürdü: “59 bin metrekare parke döşedik, 4 bin ton sıcak asfalt döşedim. Bu alanı düzenledik, aydınlatmasını yaptık. Karayolun üst bölgesinde 30 yıldır açılamayan yolu göreve gelir gelmez açtım. Gülüç’ün her yerinde imar yollarını işler hale getirdik. Bu hangi parti olursa olsun yapılan hizmeti takdir edeceksiniz çünkü bu halk için yapılıyor. Otobüs duraklarımızı yeniledik. Kızılcapınar’dan, Erdemir tarafından tahlilleri yapılan kaliteli içme suyu getirdik. Gülüç’ün ekonomik yapısını değiştirdik, 5 trilyon olan bütçesi 16 trilyona ulaştı. Gülüç’te dengeler değişti. İşçi giderlerini yüzde 35’e düşürdük ama işçi çıkarmadığımız gibi belediyeyle 20 personel aldık. Geri kalan parayı da hizmete harcadık. Gülüç’te 200 kişiye yakın istihdam sağladık. Hiç bir ticarethaneye Gülüç’ten olmayanı işe aldırmam. Gerekirse kepçeyi kapısına vururum. Gülüç’ün parasını alıyorsan Gülüç’teki insanımızı işe alacaksın. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi Erdemir’e 1000 kişilik istihdam açılıyor oraya da bizden işçi gidecek.  Gülüç’e çok büyük para geliyor dediler. Geliyorsa ben neden başka yerlere iş yaptırmak için gittim. Ne kazandırdıysak Gülüç’e getirdik. Yapılan hizmet ortada. Diğer adaylara teşekkür ediyorum, Gökhan Başkan çalışmadı demiyorlar, çalıştı diyorlar. 22 belediye personelini emekli ettik. Biz tazminatlarını ödedik, işçi maaşlarını bir gün atlamam, esnafa bir kuruş borcumuz yok.  Bayanları hiç unutmadık, Düğün Salonu arkasında halk eğitimle beraber iş birliği yaparak kurslar açtık. Bayanlara hizmetlerimiz daha da devam edecek.”

Yeni dönemde daha fazla hizmet

Gülüç Belediye Başkanı ve Adayı Gökhan Demirtaş, yeni dönemde seçilirse daha fazla çalışacağını dile getirdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu bizim vazifemiz. 31 Mart’tan sonra bu görevi bana layık görürseniz, öncelikle Gülüç’ ün acil ihtiyaçları olan projelerimizi hayata geçireceğim. Ereğli-Alaplı yolunun beldemizden geçen güzergahına bir üst geçit daha yaptıracağım. Ahos Otel karşısına Butik Terminal yaptırıyoruz. Çocuklarımızın ve işe giden annelerimizin eğitimi için Gülüç Belediyesi yanına çocuk kreşi ve bayanlara spor merkezi yapıyoruz. Sahil güzergâhında Kafeterya yapacağım, sabahları kahvaltı, akşamları canlı müzik dinletisi olacak.  Irmak kenarına da yürüyüş yolu yapacağız.  Vesile Dikmen İlk ve Ortaokul binaları yeniden yapılacak. Bu sayede beldemizde tekli eğitime geçmenin önünü açacağız Çengel Mahallesi mevkisinde; içinde lokanta, kafeterya, mescitler, yürüyüş yolları, spor alanları olan Millet Bahçesi’nin yapımı ile ilgili geçtiğimiz günlerde beldemize gelen Sayın Bakan Yardımcımızdan sözünü aldım. En büyük işim de, Gülüç’ten koparılan mahallelerimizi geri alarak beldemiz sınırlarına geçireceğim.”

“Hayali projeler ile vatandaşın karşısına çıkmayın”

Konuşmasında, beldedeki siyasi rakip adaylara de atıfta bulunan Demirtaş, “Gülüç’e teleferik yapacaklarmış. Nereye, hangi parayla yapacaksınız? Hayali projelerle vatandaşın karşısına çıkmayın. Bizim yaptığımız hayata geçirdiğimiz projeleri yapacağız diye söylüyorlar” dedi. Konuşmasının sonunda kalabalığa seslenen Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş, “Beni, ‘nasıl olsa seçimi kazanıyor’ diye bir oy dahi vermemezlik yapmayın. Bir oya dahi ihtiyacımız var. Beni en yüksek oy ile gönderin ki Cumhurbaşkanımız ve a bakanlarımıza boynumu bükük bırakmayın” diye konuştu.

Milletvekili Türkmen’in kalabalığın arasında izlediği mitingin ardından, vatandaşlara ekmek arası döner ile ayran ikramında bulunuldu.

Bu arada, bir grup Erdemir işçisi Sedat Taşdelen ile birlikte Demirtaş’a destek için miting alanına geldiler.

(VK-

Etiketler:

Gökhan Mustafa Demirtaş , miting , kdz. ereğli , gülüç , gülüç belediye başkanı ,

Yorumlar

Destici “Zonguldak ve Ereğli milletvekiliyim”

24 Mart 2019 Pazar 21:26

Ereğli Haber

Destici “Zonguldak ve Ereğli milletvekiliyim”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Kdz. Ereğli'ye gelerek Belediye Başkanı ve BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Hüseyin Uysal'a destek verdi. Destici, "Ben Türkiye'nin Zonguldak'ın ve Ereğli'nin milletvekiliyim." dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Kdz. Ereğli ilçesine gelerek halka hitap etti. Partisinin belediye başkan adayına destek isteyen Destici “Bütün ortak değerlerimizi temsil eden bir belediye başkanımız var ve şimdi tekrar bu göreve talip. İnşallah tekrar devam edecek. Hizmetlerini biliyorum. Bu hizmetlerin yarım kalmaması lazım. Kalan hizmetleri hep birlikte tamamlayacağız. Başkanımızın gücü yetmediği yerde Ankara'dan sonuna kadar yanında olacağım. 31 Martta siz yetkiyi kime verirseniz, size hizmeti de o getirecek. Ucuz ve haram propagandalara, sırf oy almak isteyenlere oy vermeyin. Ben Türkiye'nin Zonguldak'ın ve Ereğli'nin de milletvekiliyim. En rahat oyu siz isteyeceksiniz. Bizim alnımız ak, başımız dik. Ellerimiz kire, pasa bulaşmadı. Hesap veremeyeceğimiz hiç bir şeyde bizim imzamız yok. Belediye başkanımızın da, adayımızın da yok. Onun için sizin en rahat oy isteyeceğiniz seçim. Hem Hüseyin başkana hem partimize. En çok sizin hakkınız çünkü başarılı bir belediye başkanınız var. Sizler her zaman yüreği devlet, vatan, millet, bayrak sevgisi ile atan insanlarsınız. Onun için oyunuzu burada da kullanırken bunu dikkate alacaksınız. Siyasi bölücülerle başka şehir ve ilçelerde işbirliği yapana değil, sizin gibi devlet, vatan, millet, bayrak dendiğinde her şeyini ortaya koyan Hüseyin başkana oy vereceksiniz. "
BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal ise konuşmasında hizmetlerinin yarım kaldığını ve seçildiği takdirde yarım kalan hizmetlerini tamamlamak istediğini söyledi. Uysal konuşmasında CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ı isim vermeden eleştiren Uysal şu ifadeleri kullandı “Bir adayla birlikte doktora gitsek ondan beyin MR'ı benden diz MR'ı isterler. Birlikte Çilek Halk Otobüslerine binsek, ondan ücret almazlar benden alırlar. Malum 65 üstü ücretsiz. Notere gitsek ondan sağlık raporu, benden ise imza isterler. Bizle beraber Ereğli'de rant olmayacak. Bizim dönemimizde, yeni gelecekte yeni bir şahlanış başlayacak. Sizlerle birlikte Kdz. Ereğli'de hep beraber bir zafer kazanalım, bir tarih yazalım.”

Yorumlar

İşte Halil Posbıyık'lı yıllar...

22 Mart 2019 Cuma 20:49

İşte Halil Posbıyık'lı yıllar...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın geçmiş dönemlerdeki belediye başkanlığı sırasında, “sergilediği “kavgacı” tavırlarını içeren video, sosyal medyada yayınlandı.

BAKAN İLE KAVGASI!

“Posbıyık’lı Yıllar” diye başlayan söz konusu videoda, dönemin Sanayi Bakanı’nın, beraberinde eski Zonguldak Valilerinden Erdal Ata ile birlikte Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ilçedeki sanayici ve işadamları ile gerçekleştirdiği toplantıda sergilediği sert tavırlar yer alıyor. Videoda bu tavırları toplantıya katılanların şaşkınlık ve endişeyle izlediği görülen videoda, Bakan ile Vali’nin tepkileri de yansıyor.

MECLİS ÜYESİNE TAVRI!

“Kavgacı değilim” diyen Posbıyık’ın, belediye meclis toplantısında kendi listesinden Meclis Üyesi seçilen Nejat Bakan’a, “Ulan, Nejat, stadyumda mı bağırıyorsun, sesini keseceğim senin” diyerek tehditvari söylemlerde bulunduğu dikkat çeken videoda, dönemin AK Partili Belediye Meclis Üyesini ise yaptığı eleştiriler yüzünden, zabıtalar vasıtasıyla Meclis Toplantısından attırmaya, ub nedenle de arbede yaşanmasına kadar varıyor.

KENDİ MECLİS ÜYESİNDEN TAVIR!

Aynı videoda, yine kendisi tarafından meclise alına ancak ilerleyen süreçte Posbıyık’a tepki nedeniyle partiden istifa eden CHP’li Meclis Üyesi Fevzi Ekşi’nin, Merhum Belediye başkanlarından Ruhi Cöbekoğlu döneminden gelen pazaryeri projesinin Posbıyık tarafından 20 yıllık sürede kullanıldığına dikkat çekmesi ve yaptığı çalışmayı da ‘modern Pazaryeri’ diyerek ‘esnafı kandırdığını’ Meclis Toplantısında dillendirmesi yer alıyor.

TÜRK METAL VE ERDEMİR’ E SÖZLERİ

Çeşitli Meclis toplantılarından alıntılarla; Posbıyık’ı sert ve kaba tavırlarına yer verilen videoda, bugünlerde “kavga etmiyorum, hepsini unuttum” dediği Türk Metal Sendikası ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yönetimlerine ilişkin ağır sözleri dikkat çekiyor.

İŞÇİNİN TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Erdemir’deki ve işçinin kullanıma ait sosyal tesisleri mühürlemesi nedeniyle, yaklaşık 3000 Erdemir işçisinin yürüyerek çıktığı fabrikadan, Belediye binası önüne gelerek “posbıyık istifa” diye sloganlar atarak tepkisine yer verilen videoda, bir grubun, ellerinde siyah çelenk ile sendika binası önüne gelmeleri ve buradaki işçilerle arbade yaşanması da görüntülerde yer buldu.

Bu sırada ise Posbıyık’ın, eski belediye binası önünde megafon ile Türk Metal Sendikası’na ve dönemin Erdemir Genel Müdürü Oğuz Nuri Özgen’ei thamlarda bulunduğu dikkat çekti.

İŞ YERLERİNE KAPATMA!!!

Posbıyık’ın uzun yıllar birlikte çalıştığı, bir çok kez oturup dertleştiği eski Belediye meclis Üyelerinden Aydın Karadağ başta olmak üzere başı iş yerlerini mühürletme girişimi de videoda detaylarıyla yer alıyor.

BASINA YANSIYAN TAVIRLARI

Videoda, CHP Belediye başkan adayı Halil Posbıyık’ın, belediye başkanılğı döneminde basına yansıyan, “vatandaşı azarladığı, bazı işadamlarının evlerinde yıkım, Erdemir’e yönelik açıklamaları ve “Örgütün Başı Özgendir” gibi sert ifadeleri de yer alıyor.

Video, “Özlediniz mi?” söylemi ile sona eriyor.

Yorumlar
 • Ereglili
  27 Mart 2019 Çarşamba 10:01

  Yanı hakikatten soğudum belediye baskaniyim diye önemli adamlari,kusteren insan,ama ne yazıkki kdz ereğli sahlandiriyor seni,niyeki anlamista değilimim sahsen,

 • AHMET YALÇIN
  23 Mart 2019 Cumartesi 10:47

  VEDAT ABİ GEÇMİŞ OLSUN.2,5 AYDIR DİYORUM YİNE DİYORUM SEÇİM SONUCU BELLİ 1200.1700 OY ARASI KAZANAN ADAYI SANA YAZDIM VE İDDİA EDİYORUM

 • Birkan
  23 Mart 2019 Cumartesi 08:17

  Seçilirse bunlardan daha kötüsünü yapması kuvvetle muhtemel.

 • Adsız
  22 Mart 2019 Cuma 23:02

  Kavga ettiklerinin Ereğli'ye attıkları kazıkların da videosu var mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Celil Uzun’a tam destek

20 Mart 2019 Çarşamba 14:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Celil Uzun’a tam destek

Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tekrar tam destek geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Alaplı adayı Celil Uzun’a tam destek olduğunu paylaştığı bir mesajda tekrar dile getirmesi Alaplı’nın bölgede en şansı ilçelerinden biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Celil Uzun’a olan güvenini gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan Alaplı’ya gösterdiği özel ilgiyi, Alaplı’nın kalkınması ileri seviyelere gelmesi, Zonguldak’ın ve Batı Karadeniz girişi olma özelliği taşıyan Alaplı ilçesinin marka olma yolunda her türlü desteği vereceğini söyleyen Erdoğan, ”Bizim derdimiz Alaplı’yı, üst yapısıyla şanına yakışır hale getirip, ilçenin ihtiyacı olan projeleri Alaplı halkı ile paylaşmaktır. Tüm desteğim seninle beraber”diyen Alaplı’ya olan özel ilgisini bir kez daha dile getirdi.
Celil Uzun kendisine duyulan bu güven ile seçim çalışmalarında adeta tek kişilik bir ordu gibi çalışıp, her dakikasını vatandaşlara projelerini, hedeflerini,Cumhurbaşkanın projelerin arkasında olduğunu her seferinde yineleyerek, Alaplı’ya yapılacak olan yatırımları anlatmakla ve halkın sıkıntılarını, arzu ve dileklerini dinleyerek geçirmek için gerçekten üstün gayret gösteriyor. " Tek hedefimiz Alaplı'yı bölgenin yıldızı, vatandaşlarımızla beraber yapacağız" diyen Uzun ”Alaplı’nın hizmetkarı olmaya geldim” diyerek; Alaplı’nın geleceği için daha seçilmeden, Alaplı’nın kaybedecek vakti olmadığını söyleyerek projelerinin altyapıları hazırlamaya başladı,
Özelikle bir çok noktada saha ve proje çalışmalara hız veren Celil Uzun seçildikten hemen sonra bunları hızla hayata geçirecek.
Öncelikli ilk olarak işsizlik ve sağlık yatırımlarına verecek olan Uzun, Belediyede işten çıkartacak algı söylemlerine karşı "Kimse kimsenin ekmeğiyle oynayamaz buna asla müsaade etmeyiz" diyen Uzun, "Alaplı’mızı halkımızla birlikte yönetmek istiyoruz, herkesten tam destek bekliyoruz, Alaplı sadece bizim geleceğimiz değil, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği ve biz bu geleceğe sahip çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanımız tarafından tam destek gören bir İlçe Alaplı, bunu çok çok iyi değerlendirmek lazım böyle bir fırsat bir daha Alaplı’ya’nın eline geçmez" dedi.

Yorumlar