Devrek Kampüsünde bir ilk...

7 Aralık 2018 Cuma 15:21

Devrek Kampüsünde bir ilk...

Devrek Kampüs Spor Salonu’nda Tiyatro, Şiir, Müzik Topluluğu tarafından ‘CLOSED’ adlı oyun sahnelendi.

Devrek Kampüs Spor Salonu’nda Tiyatro, Şiir, Müzik Topluluğu tarafından ‘CLOSED’ adlı oyun sahnelendi. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı öğrencileri tarafından sahnelenen oyunun dili İngilizceydi. Türkçe alt yazı uygulamasıyla da tüm izleyicilere hitap edilmeye çalışıldı. Yönetmenliğini M. Harun Kartoğlu’nun yaptığı oyun, Devrek halkı ve Devrek Kampüsü öğrencileri tarafından ilgiyle izlendi. Oyunun konusu mülteci sorunları ve dışlanma temasında seyirciye aktarılmış oldu. Öğrenci topluluğu ve oyunun yönetmeni Kartoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde bir ilki gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşadı. ‘Sanatın dili olmaz çünkü sanat evrenseldir’ mesajıyla sahnelenen oyunda öğrencilerin dil kullanma, rol yapma ve duyguyu seyirciye aktarma becerileri izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.

Yorumlar

Sumru Yavrucuk 'Shirley' Ereğli'de sahneledi

15 Kasım 2018 Perşembe 11:59

Sumru Yavrucuk 'Shirley' Ereğli'de sahneledi

Ünlü Tiyatro Oyuncusu Sumru Yavrucuk’un Tek Kişilik Müzikli Komedi Oyunu ‘Shirley’, Kdz. Ereğli Soroptimist Kulubü katkılarıyla Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde sahnelendi. Oyun sonunda izleyici beğenisini ayakta alkışlayarak gösterdi.

Başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk, tek kişilik oyunu ‘Shirley’ ile Kdz. Ereğli’de izleyici karşısına çıktı. 14 Kasım Çarşamba günü akşamı Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde Kdz. Ereğli Soroptimist Kulübü katkılarıyla sahnelenen tek kişilik oyunu, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Sanayici ve Eğitim hayırseveri Akın Tatoğlu, Kdz. Ereğli Soroptimist Kulübü Başkanı Gülberk Yalçın eşi TSO önceki dönem başkanı-iş adamı Sertan Yalçın, Cemile Tatoğlu Anaokulu ve Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi Müdürü Demirhan Döl ve yoğun katılımlı seyirciler birlikte izlediler. Başarı ile sahnelenen tek kişilik oyunda Yavrucuk, oyunun yönetmenliğini üstlenmesinin yanı sıra oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına ustalıkla canlandırdı. Oyunda özetle; Avrupalı bir bayanın aile hayatı, sosyal yaşamı, Türkiye seyahati macerası ve kadınlığını keşfetmesi komik ve eğlenceli bir dille yorumlandı. Sumru Yavrucuk’a oyunda Sanatçı Selmin Artemiz vokalleri ile eşlik etti. Oyunda İzmir Marşı gibi milli motiflere seyirci de eşlik etti. Oyun başlamadan önce Akın Tatoğlu’na Kültür Merkezini Kdz. Ereğli’ye kazandırdığı için plaket takdim edilirken, ayakta alkışlanan oyun sonunda Soroptimist Kulübü Başkanı Gülberk Yalçın ve sunuculuğu üstlenen Kulüp yöneticisi Eser Müfettişoğlu Ünal tarafından yöresel ürünler ve çiçek takdim edildi.

Yorumlar

Herkesin kendinden bir şey bulacağı bir film…

10 Kasım 2018 Cumartesi 21:30

Ereğli Haber

Herkesin kendinden bir şey bulacağı bir film…

Genç yönetmen Sefa Sürücü'nün Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla çektiği ve instagram'ın hayatımızdaki etkilerine göndermede bulunan "Bildiğin Ben" adlı kısa film youtube'da seyirci ile buluştu.

Genç yönetmen Sefa Sürücü'nün Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla çektiği, başrollerinde Wilma Elles ve Anıl Genç'in yer aldığı, instagram'ın hayatımızdaki etkilerine göndermede bulunan "Bildiğin Ben" adlı kısa film youtube'da seyirci ile buluştu.
Her sosyal medya kullanıcısının izlediğinde kendisinden mutlaka bir şeyler bulacağı ‘Bildiğin ben’ filminin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yorumlar

Minik öğrencilerden Kültür ve Miras sergisi

2 Kasım 2018 Cuma 16:16

Minik öğrencilerden Kültür ve Miras sergisi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Erdemir İlkokulu öğrencileri Kültür ve Miras sergisi düzenledi.

Kdz. Ereğli Erdemir İlkokulu’nda öğrenim gören 4-A sınıfı öğrencileri, velilerin desteğiyle Kültür ve Miras sergisi düzenledi. Sınıf öğretmeni Nazire Biçer öncülüğünde 4-A sınıfındaki öğrenciler işledikleri konuları pekiştirmek amacıyla evlerinde ki kültürel değeri olan eşyaları, Erdemir İlkokulunun spor salonunda gün boyu sergilediler. Minik öğrencilerin ve velilerin destek verdiği sergiyi okulun diğer öğrencileri ve öğretmenleri ile okul müdürü Yaşar Ciğer’de gezdi. Kültür ve mirasa sahip çıkmanın önemini vurgulamak için öğrencileriyle birlikte bu sergiyi düzenlediklerini belirten Nazire Biçer, katkıları için velilere teşekkür etti.

Yorumlar

Sezon kayıtları başladı

8 Ekim 2018 Pazartesi 19:52

Sezon kayıtları başladı

Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü, yeni sezon kayıtlarına başladı.

Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü, Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi’nde tanıtım ve kayıt standı açtı. Halk oyunlarının yanı sıra, hobi grupları, bay-bayan, çocuk grupları, salsa, bachata, rueda, modern dans, tango, oryantal, hip-hop, sirtaki gibi dans alanlarında çeşitli kurslar açan Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü, 10 gün boyunca açık kalacak stantta, yeni üye kayıtlarının yanı sıra, dernek çalışmalarının tanıtımı da yapılarak ziyaretçilere aktarılacak.
Yeni sezon kayıt çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ali Arslan, “Kuruluş tarihimizden itibaren şehrimizde ve bölgemizde yapılan yarışma, festival, şenlik ve gösterilere katılarak, Türk ve dünya danslarından örnekler sunduk. Kentimizi yurtdışı ve yurtiçi alanda gerçekleştirilen festivallerde kentimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Zonguldak Merkez’de Dener İş Hanı’nın en üst katında dans salonumuz var. Salonumuzda yetkin hocalar eşliğinde Türk halkoyunlarının yanı sıra tango, salsa, bachata ve sirtaki gibi dünya danslarının kurslarını açacağız. Her yaştan dans severleri kurslarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar