Donmak üzereyken ekipler tarafından bulundu

26 Ocak 2022 Çarşamba 20:02

Donmak üzereyken ekipler tarafından bulundu

Zonguldak’ta Jandarma ekipleri tarafından donmak üzereyken bulunan Saka kuşu hayata döndürüldü.

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde jandarma ekipleri sırasında esnasında yol üzerinde Saka kuş türünden olan bir kuşun donmak üzere olduğu devriye ekipleri tarafından fark edildi. Ekipler donmak üzere olan Saka kuşuna, müdahale edilerek kuşun soğuktan uçamadığı gözlemlenmesi üzerine devriye arabasına alınarak beslendikten ve ısıtıldıktan sonra tekrardan doğaya bırakıldı.

Etiketler:

zonguldak , kozlu , saka kuşu , jandarma ekipleri

Yorumlar

Yolları kapalı olan köydeki hasta için ekipler seferber oldu

26 Ocak 2022 Çarşamba 19:45

Yolları kapalı olan köydeki hasta için ekipler seferber oldu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık köyünde evinde rahatsızlanan hasta için Özel İdare ekipleri seferber oldu. Kapalı olan köy yolu kepçe ile açılarak hastaya ulaşıldı.

Zonguldak genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık köyünde evinde rahatsızlanan hasta için ekipler seferber oldu. Özel İdare ekiplerinin kapalı olan köy yolunu açması ile hastaya ulaşıldı. Ambulansla alınan hasta, tedavi edilmek üzere ilçe hastanesine kaldırıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , hasta , kar yağışı

Yorumlar

Zonguldak'ta kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı

26 Ocak 2022 Çarşamba 19:37

 Zonguldak'ta kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı

Zonguldak'ta geceden bu yana etkili olan kar yağışı sebebiyle merkezde kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı.

İl genelinde etkili olan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde ulaşımı güçleştirdi. Ekiplerin temizlik çalışmalarının ardından açılan yollar gece saatlerinde etkili olan kar yağışı sonrası yeniden ulaşıma kapandı. Kentin yüksek mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar toplu taşıma araçları çalışmayınca yürüyerek ulaşım sağlamaya çalıştı. Meteoroloji İl Müdürlüğü de istasyonlarda kaydedilen verileri açıkladı. Zonguldak'ta kar kalınlığı 55 santimetre, Kozlu ilçesinde 31, Çaycuma ilçesinde 35 santimetre, Beycuma beldesinde 58 santimetre, Devrek ilçesindeki radar mevkiinde ise 92 santimetre olarak ölçüldü.
Engelli ve hamile kamu çalışanların 26-27 Ocak tarihlerinde idari izinli sayılırken kapalı köy yollarını açma çalışmaları da sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , kar yağışı , 55 cm , temizlik

Yorumlar

Karda mahsur kalan kadının imdadına UMKE ekipleri yetişti

26 Ocak 2022 Çarşamba 16:23

Karda mahsur kalan kadının imdadına UMKE ekipleri yetişti

Zonguldak'ta kardan kapanan köy yolu nedeniyle mahsur kalan 72 yaşındaki hipertansiyon ve diyabet hastası kadının imdadına UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) ekipleri yetişti.

Kdz. Ereğli ilçesi Sücüllü köyünde yaşayan 72 yaşındaki Ayşe Bostancı, yüksek tansiyon hastalığı sebebiyle rahatsızlandı. Acil çağrı merkezini arayan yaşlı kadının ailesi yardım istedi.
Bir metreyi bulan kar kalınlığı sebebiyle ambulanslı sağlık ekibi köye ulaşamayınca devreye UMKE ekipleri girdi. Arazili araçla köye ulaşan ekipler yaşlı kadına ilk müdahaleyi yaptı. Hipertansiyon ve diyabet hastası yaşlı kadını UMKE aracına bindiren ekipler Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne ulaşmayı başardı. Tedavi altına alınan Bostancı'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan Kozlu ilçesine bağlı Sivriler köyünde yaşayan 51 yaşındaki Şaban Korkmaz, düşerek yaralandı. UMKE ekiplerinin ulaştığı Korkmaz hastaneye kaldırıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , UMKE , kar yağışı

Yorumlar

Sağlık ekipleri hastaya AFAD'ın yardımıyla ulaştı

26 Ocak 2022 Çarşamba 16:17

Sağlık ekipleri hastaya AFAD'ın yardımıyla ulaştı

Zonguldak’ta Elvanpazarcık Beldesinde hasta bir vatandaşa ulaşamayan sağlık ekiplerinin yardıma AFAD yetişti.

Edinilen bilgiye göre olay gece saatlerinde Elvanpazarcık Beldesinde meydana geldi. İddiaya göre hasta bir vatandaş fenalaşarak sağlık ekiplerini çağırdı. Yoğun kar yağışı nedeniyle hastaya ulaşamayan ekipler, AFAD'dan yardım istedi. AFAD ekipleri uzun uğraşlar sonucunda hastaya ulaşarak sağlık ekiplerine teslim etti. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan vatandaş ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine götürüldü.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , AFAD , hasta

Yorumlar