Dr. Onur Engin, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde

25 Mayıs 2018 Cuma 19:14

Dr. Onur Engin, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde hekim kadrosu her geçen gün genişliyor. Hastanede son olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Onur engin göreve başladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde hekim kadrosuna bir kişi daha eklendi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Onur Engin Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde ki görevine başladı. Dr. Engin’in özgeçmişi şu şekilde; “Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. (2007-2013), Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Fiziksel ve Rehabilitasyon Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışarak fiziksel tıp ve iyileştirme uzmanlığı aldı. (2013-2018) 2016 yılında (2 ay) Harvard Medical School’a bağlı Spaulding Rehabilitasyon Hastanesi ve MGH’te gözlemci olarak bulundu. 2017 yılında (2 ay) Albert Einstein Üniversitesi’ne bağlı Montefiore Hastanesi’nde gözlemci olarak bulundu.”

Yorumlar
  • Salih Şimşek 0532.4729004
    8 Nisan 2019 Pazartesi 20:16

    Telefonunuzu bekliyorum.

Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı

25 Mayıs 2018 Cuma 19:09

Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı

Zonguldak'ta kontrolden çıkan bir otomobil kaldırıma çıkıp takla attı. Sürücü kazayı yara almadan atlatırken, kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre olay, akşamüzeri Kozlu Sahil Yolu'nda meydana geldi. Soner V. (25) idaresindeki 06 FR 4742 plaklı otomobille Zonguldak'tan Kozlu istikametine seyir halindeyken kontrolden çıktı. Kaldırıma çıkan otomobil çarpmanın etkisiyle takla atıp ters dönerek durabildi. Sürücü ise adeta hurdaya dönen otomobilin içerisinden burnu bile kanamadan çevredekilerin yardımıyla çıktı. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri ise sürücünün yaralı olmadığını belirtmesi üzerine kaza yerinden ayrıldı. Polis ekipleri ise kaza yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Kazaya karışan araç ise çekici ile olay yerinden kaldırıldı.
Öte yandan kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Yorumlar

Minik öğrenciler legolardan çizgi film yaptı...

25 Mayıs 2018 Cuma 18:26

Minik öğrenciler legolardan çizgi film yaptı...

Kdz. Ereğli İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri “Bugün güzel bir gün” etkinliği kapsamında animasyon çizgi film yaptı.

Kdz. Ereğli İlkokulu, Mavi Boncuk Sınıfı öğlencileri “Bugün Güzel Bir Gün” etkinliği kapsamında evden getirdikleri legoları birleştirerek yaklaşık 2000 tane fotoğraf çekti. Öğrenciler çekilen fotoğrafları birleştirerek çizgi film haline getirdiler. Çizgi filmde oluşturulan karakterin bir gününü anlatan mekânlar tasarlandı. Etkinliğin amacının öğrencilerin hikâyelerde olay örgüsünü pekiştirmek olduğu belirtildi.

Yorumlar

198 düve dağıtıldı

25 Mayıs 2018 Cuma 16:10

198 düve dağıtıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde "Büyükbaş Sığır Hayvan Hibesi" projesi kapsamında 2017 yılının yani ikinci yılın hayvanları dağıtıldı. 30 bin TL hibe desteği projesine başvuru yapan 33 genç çiftçiye 6’şar adet olmak üzere toplam 198 düve dağıtıldı.

Çaycuma'da proje kapsamında 6 düve alan çiftçilerle birlikte Çaycuma İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemalettin Çıtaklı, Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Coşkun Ulutaş, Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Bilgeson Yılmaz, Zonguldak Süt ve Damızlık Birliği Başkanı Murat Çarşanbalı, Çaycuma Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şendoğan Kaya, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ahmet Çolakoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen katıldı.
Zonguldak İl Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemalettin Çataklı; "Sığırların yaklaşık yüzde 35'i Çaycuma'da dağıtılıyor. Bu Çaycuma'nın potansiyelinden kaynaklıdır. Yine Çaycuma’mız da Seracılık OSB'miz var. İnşallah faaliyete geçecek. 530 dönüm alanda Kaymakamımızın yoğun gayretleri ile bu projemizde hayata geçmiş olacak. Mandacılık projesini hayata geçirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde 800 mandayı bulup, bütün Zonguldak’ı faydalandırıp çiftçilerimiz, manda sahiplerimiz hayvan başına hibe için 850 TL para almış olacaklardır. Yine bu sene 'yem bitkileri' projesi hayvancılığın olmazsa olmazıdır. Valimiz Ahmet Çınar sayesinde Zonguldak tarihinde ilk defa "yem bitkisi " talep edipte alamayan hiç bir çiftçi olmadı. Bu konuda kesenin ağzını açan Sayın Valimize tekrar teşekkür ediyorum. Bütün Çaycumamızı çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum ve Çaycuma'ya hizmetlerimize devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
"Tarım ve Hayvancılık yapmak bu ülkede 10 en kutsal vazifelerden birisidir"
Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli; "İlçemize büyük baş hayvanı kazandırmış olmanın, ilçemize devlet olarak sunulmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Biliyorsunuz genç çiftçi bir kaç yıldır devam eden, devletimizin önemli politikalarından, araçlarından biri haline geldi. Tarım ve hayvancılık aslında ekonominin en temel kaynaklarından bir tanesidir. Ne yazık ki geçmişi tarıma ve hayvancılığa çok önem veren bir ülkeyken, biz O insanımızı sanki gelişmenin kaynağı köyden, üretimden uzaklaşmak zannediyoruz. Asgari ücretle bir fabrikada çalışıyor olmak, tarım ve hayvancılıktan daha keyifli bir şeymiş gibi bir algıya kavuşuyoruz. Biz üretim yapmaktan kesinlikle vazgeçmememiz lazım. Ekonomimizin temeli üretimdir. Yapacağımız üretim sadece kendimize değil ülkemizin ekonomisine ve gelişmesine de çok önemli katkılar sağlayacaktır. Ben bu vesile ile tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerimizi tek tek tebrik ediyorum. Hepsinin ülkenin ekonomisine gelişmesinde katkısı olduğunu düşünüyorum. Zonguldak'ta tarım deyince hayvancılık deyince Allah'a çok şükür ki ilçemiz anılıyor, akla geliniyor. İlçemizde Tarım Yüksekokulu açıldı. Nebioğlu Beldemiz de Tarım Lisemiz açıldı. Tarımla ilgili Seracılık OSB Bölgemizin son aşamasına gelindi. Artık her geçen yıl, biz tarımda ve hayvancılıkta daha ileriye, yükseğe gitme aşamasındayız. Ben bu konuda emek veren teknik elemanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, ziraat odamıza, birliklerimize ve en başta çalışan çiftçilerimize, üreticimize teşekkür ediyorum. Onlar var olsunlar, Allah razı olsun diyorum ve çiftçilerimizin yaptığı üretimin kesinlikle küçümsenmemesini istiyorum” ifadelerine yer verdi.
Çaycuma Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, Tarım Bakanlığınca yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında Çaycuma'da 2016 yılında 30 tane olan, bu sene 33 tane ve 2018 yılında 36 tane sığır bulacağını söyledi. Ulutaş; "2017 yılının hak sahiplerine dağıtımı biraz gerçekleştireceğiz. Bunlardan bir tane plastik sera kurduk, bir tane çilek bahçesi düzenledik, arıcılık, koyunculuk ve ahırlarıyla yapılan tesisli sığırcılık var. Diğeri de 6'şar adet sığır projemiz, 2018 yılında bu projemiz devam edecek. Başvurularımız tamamlandı. Şuan değerlendirme aşamasında. Daha sonra ilan edilecek. Değerlendirme il bazlı oluyor. Çaycuma'ya 56 ünite, genç çiftçi projesi gelecek. 2018 bunların içinde süt sağıcılığı, mandacılık, arıcılık, seracılık(örtü altı), koyunculuk bunlarda hak sahipleri belirlenince dağıtım yapacağız. Bu şekilde ilçemizin hayvancılığına büyük katkı sağlamış olduğumuza inanıyorum. Firma yetkilisiyle yaptığım görüşmede öğrendim ki en çok sığır alan ilçe Çaycuma’ymış ve bundan da çok mutlu oldum" dedi.

Yorumlar

Başkan Demirtaş, TSO’ yu ziyaret etti

25 Mayıs 2018 Cuma 15:07

Başkan Demirtaş, TSO’ yu ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’i ziyaret etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve beraberinde belediye meclis üyeleri Abdurrahman Çevik, Ahmet Yalçın, Çetin Demirci, Mustafa Sarı ve Cemil Kibar, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetimini makamında ziyaret etti.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirirken, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına seçilen Arslan Keleş ve ekibini kutlayıp hayırlı osun diyerek, çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorumlar