Dünya birincileri Kavaklık İlkokulu'ndan çıktı...

17 Şubat 2020 Pazartesi 15:00

Dünya birincileri Kavaklık İlkokulu'ndan çıktı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim döneminde eğitime başlayan Kavaklık İlkokulu öğrencileri Caribau Matematik yarışmasında dünya birinciliği elde etti.

 Kdz. Ereğli Kavaklık İlkokulu’ndan 3 öğrenci dünya genelinde 250 öğrencinin birincilik elde ettiği yarışmada Türkiye’den birincilik elde eden 10 öğrenci arasına girdi. 
2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayan Kavaklık İlkokulu kısa sürede büyük başarıları ile gündeme geldi. Caribou Matematik öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan uluslararası yarışmada Kavaklık İlkokulu öğrencileri dünya 1.’liğini paylaştı. Caribou Matematik Yarışmasının 3. aşamasında dünya genelinde 250 öğrenci 1.’liği paylaşmıştı. Türkiye’den 10 öğrencinin 1.’liği paylaştığı yarışmada 4’ü Ereğli İlçesinden olan öğrencilerin 3’ü Kavaklık İlkokulu’nda eğitim öğretim görüyor. 
Kavaklık İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, dünya birincisi olan öğrencileri Ege Karakaya, Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu ve Işıl Ceylin Demirhan ile sınıf öğretmenleri Yıldız Aydın Ekiz ve Ayşe Kumaş Ergün’ü ağırlayarak elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik etti. Ciğer elde edilen başarıdan dolayı emeği geçen okul idarecileri, sınıf öğretmenleri, öğrenciler ve velileri adına gurur duyduklarını söyledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 2019-2020 eğitim öğretim , Kavaklık İlkokulu , Caribau Matematik yarışması

Yorumlar

Ereğli heyeti kampüs için Çufalı ile görüştü!

11 Şubat 2020 Salı 10:24

Ereğli heyeti kampüs için Çufalı ile görüştü!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, belediye başkanı, siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ile birlikte Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret ettiklerini belirtti.

 Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü konusunu görüşmek üzere Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Oktay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, AK Parti İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Dr. Evrim Balbaloğlu ve BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik ile birlikte BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin olarak Kdz. Ereğli Kaymakamlığından yapılan açıklamada “Bu ziyarette kampüs alanındaki son gelişmeler, yapılacak fakülteler değerlendirilmiş ve bundan sonra izlenecek yol haritası görüşülmüştür. Olumlu havada geçen ziyaret sonrasında inşaatlara proje sonrasında ivedi başlanılması ve yeni fakültenin kurulması için istişarelerde bulunulması kararıyla ziyaret sona erdirilmiştir” denildi. 
Kdz. Ereğli ilçesinde eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu alan askeri alan olarak belirlenmiş ancak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un girişimleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile arsa askeri alan olmaktan çıkarılıp eğitim kampüsleri yapılması kararı alınmıştı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , İsmail Çorumluoğlu , ereğli kampüs , çufalı'ya ziyaret , ziyaret

Yorumlar

Hayırseverden BEÜ’ye anlamlı bağış...

18 Ocak 2020 Cumartesi 14:51

Hayırseverden BEÜ’ye anlamlı bağış...

Kdz. Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesine tahsis edilen arsa üzerinde yaptırılması planlanan eğitim bloğu inşaatı için Kdz. Ereğlili Ahmet Erman, annesi merhume Necla Erman adına 4 milyon Türk Lirası bağışta bulundu.

 Kdz. Ereğli’de eski devlet hastane binası arazisinde yapılması planlanan eğitim bloğunun inşaatında kullanılmak üzere yapılan bağışın protokolüne ilişkin imza töreni gerçekleştirildi. Valilik binasında yapılan imza törenine, hayırsever Ahmet Erman’ın yanısıra Vali Erdoğan Bektaş, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş katıldı. 
İmza töreninde konuşan hayırsever Erman, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin her geçen yıl daha da büyüdüğünüZonguldak için önemli bir değer ve potansiyel oluşturan Üniversiteye ve öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, yapılan bağıştan ötürü hayırsever Ahmet Erman’a teşekkür ederek “Devletimizin üzerindeki yükü almak için hayırseverlerin katkısının çok önemli bu özel ve anlamlı günde bunun bir örneğini yaşamanın mutluluk verici. Eğitime verilen destek geleceğe yapılan destektir. Ereğli’de öğrencilerimiz ve personelimiz için ihtiyaç duyulan kampüs çalışmalarının projelendirilmesinde sona yaklaşıldı. Bu ihtiyacın karşılanmasına vesile olan merhum hayırsever Mehmet Ali Yılmaz ve kızı merhume Necla Arman’ın her zaman hayırla yad edilecek. Bağışın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ise eğitime olan katkılarından dolayı hayırsever Ahmet Erman’a teşekkür etti. Katılımcılar, Protokol sonrası yapılan sunumla proje hakkında bilgilendirildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BAĞIŞ , BEÜ , 4 MİLTON TL , Ahmer Erman

Yorumlar

Ereğli’de 32 bin 700 öğrenci karne sevinci yaşadı...

17 Ocak 2020 Cuma 17:55

Ereğli’de 32 bin 700 öğrenci karne sevinci yaşadı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk yarısının tamamlanmasıyla 32 bin 700 öğrenci karne aldı.

 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi, Kdz. Ereğli’de 32 bin 700 öğrenci karnelerini almanın sevincini yaşadı. 
İlçedeki resmi karne dağıtım töreni ise Atatürk Ortaokulu’nda yapıldı. Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 
Çorumluoğlu “Bayrağı sizlere emanet edeceğiz” 
5-C ve 5-D sınıflarında gerçekleştirilen karne dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Çorumluoğlu, öğrencilere tatili iyi değerlendirmelerini istedi. Çorumluoğlu konuşmasında “Yüzlerinizin güldüğüne bakarsak herkes mutlu gözüküyor. Tatile çıkmak tabi ki güzel bir şey. Burada karnelerinizi aldıktan sonra 15 gün süreniz var. Bu süre içerisinde yapmanız gerekenler hakkında zaten öğretmenlerimiz de sizlere doğru bilgi vermişlerdir. Dinleneceksiniz ama ben her zaman, söylüyorum; tatil bolca bilgisayarla, cep telefonuyla, bilgisayarla vakit geçirilecek zaman değildir. Gününüzü planlayın, kitabınızız okuyun, yine derslerden uzaklaşmamak için bir miktar derslerinize bakın. Ailenizle vakit geçirin hatta dışarıda yürüyüş yapmak için, tarihi yerlere gitmek için ailenizi siz zorlayın. Sizlerle vakit geçirmesini isteyin. Sizleri yetiştiren değerli öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve mili eğitimimizin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Biz sizin yanınızdayız. İnşallah bir süre sonra burada konuşan Kaymakam, Belediye Başkanı, yöneticiler sizler olacaksınız. Biz bayrağı sizlere emanet edeceğiz. Siz bu ülkeyi güzel bir şekilde yöneteceksiniz” diye konuştu. 
Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’da çocuklara iyi bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu. 
Daha sonra protokol üyeleri öğrencilere karnelerini takdim etti. Kaymakam Çorumluoğlu’nun isteği üzerine bazı öğrencilere karnelerini haber için törende bulunan gazeteciler verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 2019-2020 eğitim öğretim yılı , Kaymakam , ak parti ilçe başkanı , belediye başkanı , karne günü

Yorumlar

Kukuli Etkinliği Sömestr’da 67 Burda AVM’de...

14 Ocak 2020 Salı 17:33

Kukuli Etkinliği Sömestr’da 67 Burda AVM’de...

Yeni nesil AVM'cilik anlayışıyla sektöre öncülük eden Esas Burda 67 AVM, sömestr tatilinde minik ziyaretçilerini Kukuli etkinlikleri ile karşılıyor.

 Açıldığı günden itibaren Zonguldak’ı eğlence, yaşam ve buluşma merkezi haline getiren Esas 67 Burda AVM, sömestr tatilinde çocuklara eğlenceli ve keyifli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Zonguldaklıları ilklerle buluşturarak, özel deneyimler yaşatan Esas 67 Burda AVM, minik ziyaretçilerini TRT Çocuk ekranlarında severek izledikleri Kukuli çizgi filminin sevilen şarkılarından oluşan etkinlikler ile karşılıyor. 
18 - 19 Ocak tarihlerinde saat 15:00, 17:00 ve 18:30’da ücretsiz olarak Esas 67 Burda AVM’de minik ziyaretçiler ile buluşacak olan Kukuli etkinliğinde çocuklar, çok sevdikleri çizgi film karakteri Kukuli ve birbirinden eğlenceli ve öğretici çocuk şarkıları ile keyifli anlar yaşayacak. 
Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Esas 67 Burda AVM, çocuklara tatil keyfini doyasıya yaşatacak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kukuli Etkinliği , Sömestr

Yorumlar