Eğitimlerini tamamlayan hemşireler sertifikalarını aldı!

17 Şubat 2020 Pazartesi 17:02

Eğitimlerini tamamlayan hemşireler sertifikalarını aldı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’nde Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Eğitim Programı’nı tamamlayan hemşirelere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

 Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde 6 Ocak 2020 -18 Şubat 2020 tarihleri arasında Ereğli Devlet Hastanesi’nde 9 hemşire için Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Eğitim Programı gerçekleştirildi. Prof. Dr. Fatma Öz, Doç. Dr. Fahriye Oflaz, Doç. Dr. Çiğdem Yüksel, Doç. Dr. Gül Ünsal, Dr. Öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, psikiyatristler ve uzman hemşireler tarafından verilen eğitimleri başarı ile tamamlayan 9 hemşireye sertifikaları düzenlenen törenle verildi. 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu bir konuşma yaparak, verilen eğitimin önemine değindi. Her meslek grubunun zaman içerisinde kendisini yenilemesi ve yeniliklerle ilgili eğitimler alması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Çorumluoğlu “Ne yazık ki devlet memurları konseptinde bu yok. Bir şekilde, kimi zaman KPSS puanıyla, kimi zaman çeşitli saiklerle devlet memurluğuna girdikten sonra, emekli olana kadar hep aynı moto mot durum devam ediyor. 1968’li, 70’li yıllarda siyasal bilimleri bitiren mezunlar doğrudan İçişleri Bakanlığı’na girip kaymakam oluyordu. Biz sınava girdik. Emekli olana kadar hiç kendinizi geliştirmeden devam ediyorsunuz. Bu doğru bir yaklaşım değil. Ben devlet memurlarının da zaman içerisinde çeşitli sınavlardan geçirilmesinden yanayım. Kaymakam arkadaşlar da bu sınavlara girsinler. Kendilerini yenilemiyorlarsa bu mesleğe devam etmesinler. Dünya devamlı gelişiyor, bilim devamlı gelişiyor. Bu gelişmelere ayak uydurduğunuz sürece varsınız. Ben mesleğe girdiğimde, internet, sosyal medya bu kadar yoktu. Eğer buna ayak uyduramazsanız, siz dışarıda kalıyorsunuz. Benim WhatsApp’um yok diye bir vali beye söyleyemezsiniz. Neden, WhatsApp’tan olay yeri incelemesini vali beye atmanız gerekiyor. Bu açıdan bu program başarılı. Diğer bir husus da, ilk defa burada veriliyor olması bizim açımızdan takdire şayan bir olay. İlçe devlet hastanelerinde ilk kez bizim ilçemizde veriliyor. Bunu söylerken ve dinlerken, kulağa kolay gibi geliyor ama yıllardır bu mesleği yapan biri olarak, ilkleri yapmak kolay bir şey değildir, taşın altına elini koymak kolay değildir. Bir sürü arkadaşımız buraya dokuz kişi için gelmiş ders vermişler. Bu organizasyonu yapmak bile çok kolay bir şey değil ama insan yetiştirmeye harcanan her emek takdiri kesinlikle hak ede” dedi. 
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Vildan Türkeli de, bu eğitimlerin Zonguldak genelinde ilk kez Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde gerçekleştiğine dikkat çekti. Türkeli konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ekibimizle eğitimde istenen şartları yerine getirerek, 6 Ocak 2019 tarihinde eğitim başvurumuzu yaptık. 19 Eylül 2019 tarihinde sağlık bakanlığınca talebimizin uygun görülmesiyle ilimizde ve bölgemizde kabul edilen ilk devlet hastanesi olmanın gururunu yaşadık. 9 başvuruyu kabul ederek, 6 Ocak 2020 tarihinde eğitime başladık. 32 gün ve 250 saat süren eğitimi bugün başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” 
Kdz Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü İsmail Koçak sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri kutladığını ifade ederken, kursiyerler adına konuşan hemşire Ayşe Güzeloğlu da kursu düzenleyen ve eğitimleri veren herkese teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri sertifika almaya hak kazanan hemşirelere sertifikalarını takdim etti. Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Zonguldak İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Alaplı İlçe Sağlık Müdürü Şakir Bahadır, Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Vildan Türkeli, hastane yöneticileri, doktorlar, hemşireler ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kaymakam Çorumluoğlu , sertifika , hemşire adayları , hemşire , Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi

Yorumlar

Demir: "İşe başlayacak olan arkadaşlara hayırlı olsun"

17 Şubat 2020 Pazartesi 16:54

 Demir: "İşe başlayacak olan arkadaşlara hayırlı olsun"

Genel Maden İşçileri Sendikası GMİS Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na alınan 53 işçi için mutluluk duyduklarını ifade etti.

 Kurumun engelli kontenjanı içinde alım yapması çağrısında bulunan Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir şunları ifade etti. "Hafta sonu çekilen hükümlü kontenjanımız dan yaklaşık 53 tane arkadaşımız işbaşı yaptı. İlgili kanunun 30.maddesi kamu iş yerlerinde çalışan her 100 işçiden iki tane hükümlü kontenjanı arkadaşımızın işe başlaması söz konusu. Tabii uzun bir süreden beri belirli nedenlerden dolayı bir hükümlü kontenjanından alınmasına ara verilmişti. Umarız bu sıkıntılar giderilmiştir. Umarım ilerleyen zamanlarda bu tür arkadaşlarımıza istihdam sağlama açısından daha çok yer verilir ve bizim gibi onlar da çalışma içerisinde olurlar. Ben işe başlayacak olan kurada çıkan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ayrıca iş yerlerinde engellilerle ilgili bir çalışma maddelerimiz var. Ama engelli arkadaşlarımızın da bu tür iş yerlerine kazandırılması açısından çalışmaların aynı hükümlü arkadaşlarımızın olduğu gibi engelli arkadaşlarımızın da ciddi anlamda istekleri ve talepleri var.Onların da bu yasalardan en ciddi şekilde en üst düzeyde faydalanmasında fayda ve yarar var" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , TTK , eski hükümlü işçi alımı

Yorumlar

5 köyde heyelan meydana geldi...

17 Şubat 2020 Pazartesi 15:10

5 köyde heyelan meydana geldi...

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde yoğun yağmur yağması ve karların erimesi sonucu 5 köyde heyelan meydana geldi.

 İlçeye bağlı olan Hacımusa grup yolunda, Muharremler köyü tali yolda, Bakiler köyü Bağıllar Mahallesinde, Duhancılar köyü ve Uzunahmetler köyünde son yağışlardan ve yağan karların erimesi sonucu heyalan oluştu. Heyelan bölgelerini Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak ve İl Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu yerinde inceledi. Gökçebey İl Özel İdare ekipleri tarafından kapanan yollar kısa sürede ulaşıma açıldı. 
Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak, bu bölgelerde bulunan vatandaşları uyarıp levhalara dikkat etmeleri hususunda uyarıda bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gökçebey , Muharremler köyü tali yol , yağmur , 5 köyde heyelan meydana geldi , heyalan

Yorumlar

YARIM KİLO BONZAİ İLE YAKALANDILAR...

17 Şubat 2020 Pazartesi 13:53

YARIM KİLO BONZAİ İLE YAKALANDILAR...

Zonguldak'ta Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheli yarım kilogram bonzai ile yakalandı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri bir ihbar üzerine harekete geçti. Zanlılar S.E. (41), A.K. (38) ve M.Ç. (38)'yi takibe alan ekipler fiziki ve teknik takibin sonucu operasyon için düğmeye bastı. 
İstanbul'dan bonzai tabir edilen sentetik uyuşturucuyu getiren zanlılar; şehir girişinde ekiplerce durduruldu. Yapılan aramalarda 500 gram bonzai ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucuya el konulurken şüpheliler gözaltına alındı. 
Emniyette işlemleri tamamlanan üç şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildi. Zonguldak Adliyesi'ne sevk edilen S.E., A.K. ve M.Ç.'nin sorgusu sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , uyuşturucu , operasyon

Yorumlar

Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

17 Şubat 2020 Pazartesi 10:53

Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

Zonguldak'ta belediye personeline yönelik yangına müdahale tatbikatı düzenlendi.

 Zonguldak Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, aday memurlara ve belediye çalışanlarına yönelik uygulamalı yangın tatbikatı eğitimi verildi. İtfaiye Müdürlüğü önünde ve müdürlük personeli tarafından, uygulamalı olarak verilen yangın tatbikatında özellikle yangın anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği hususlarına değinildi. Eğitim sonrası, katılımcılara sertifika takdim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın , tatbikat , sertifika

Yorumlar