Ekipler caddedeki parklara göz açtırmıyor

10 Şubat 2022 Perşembe 14:45

Ekipler caddedeki parklara göz açtırmıyor

Zonguldak Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipler Gazipaşa Caddesi'nde gelişi güzel parklanmalara geçit verdi.

Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri cadde ve sokaklardaki denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle Gazipaşa Caddesi'nde gelişi güzel park eden sürücülere izin verilmedi. Ekipler, cadde üzerine park eden araç sürücülerini uyardı. Kurallara uymayan araçların ise fotoğrafları çekilerek cezai işlem uyguladı. Uygulamanın gün boyunca kentin belirli noktalarında devam edeceği öğrenildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , trafik , polis

Yorumlar

"Allah senden razı olsun Saffet Bozkurt"

10 Şubat 2022 Perşembe 12:39

"Allah senden razı olsun Saffet Bozkurt"

Zonguldak-Ereğli arası karayolunun Ören Mahallesi mevkisine vatandaşların talebi üzerine üst geçit yapıldı.

Zonguldak-Ereğli arası karayolunun Ören Mahallesi mevkisinde yayaya çarpma kazalarının artması üzerine geçtiğimiz aylarda mahalle sakinleri bölgeye üst geçit yapılmasını talep etmişti. Taleplerini AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt’a ileten mahalle sakinleri, üst geçidin yapılmasından duydukları memnuniyeti ifade etti. Yolda araçların hızlı gitmesinden dolayı birçok kazanın yaşandığını anlatan mahalle sakinleri “Çocuklarımız okula gitmek için yolun karşısına geçmekte zorlanıyorlardı ve çok büyük tehlike yaşanıyordu. Burada kaza geçiren çocuklarımızda oldu. Yol virajlı olduğundan araçların gelip gelmediği belli olmuyor. Yolun karşısına geçmeye çalıştığınızda bir anda araçla karşı karşıya geliyorsunuz. Araçlar yolda hızlı ilerliyor. Bizler AK Parti ilçe Başkanımız Saffet Bozkurt’tan talepte bulunmuştuk. Sağolsun oda gerekli girişimlerde bulunup üst geçidin yapılmasını sağladı. Mahallede ki başta çocuklarımız olmak üzere herkesin can güvenliği sağlanmış oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden ve üst geçidin yapılmasında emeği geçen herkesten razı olsun” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , akp , üst geçit

Yorumlar

Hacı Cemal Ağralı son yolculuğuna dualarla uğurlandı

9 Şubat 2022 Çarşamba 20:29

Hacı Cemal Ağralı son yolculuğuna dualarla uğurlandı

Kepez Mahallesi sakinlerinden Halk Otobüsü işletmecisi Yücel, Yavuz, Mehmet ve Cemil Ağralı’nın babaları Cemal Ağralı kalp yetmezliği rahatsızlığı sonrası dün hakka yürüdü.

Merhum Cemal Ağralı için bu gün öğle namazı sonrasında İlyas Karaca Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Ağralı alınan helallik, kılınan cenaze namazı ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Kdz. Ereğli İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü'nün kıldırdığı cenaze törenine AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanı Murat Sesli, Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Fatih Çakır, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , merhum , öğle namazı , cenaze namazı

Yorumlar

Keleş “Artan enerji maliyetleri iş dünyasını zorluyor”

9 Şubat 2022 Çarşamba 15:55

Keleş “Artan enerji maliyetleri iş dünyasını zorluyor”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, son dönemlerde artan elektrik, doğalgaz ve akaryakıt maliyetlerinin esnaflardan, sanayicilere varıncaya kadar her sektörde ciddi maliyet sorunlarına yol açtığını ifade etti.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş son dönemlerde elektrik, doğalgaz ve akaryakıta gelen zamların esnaf, tüccar, nakliyeci ve sanayicileri zor durumda bıraktığını belirterek bu duruma çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Keleş açıklamasında “Son aylarda gelen zamların elektrik ve doğalgaz faturalarına yansıması ile birlikte en ufak esnafımızdan en büyük sanayicimize varıncaya kadar her sektörü ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Ödediği kiranın neredeyse üç katı elektrik ve doğalgaz faturası ödemekle karşı karşıya kalan esnaflarımız var. Sadece bu iki kalemde yüzde 100’ün üzerindeki maliyet artışları yaşandığını üzülerek görmekteyiz. Artan maliyetler nedeniyle esnaf, tüccar ve sanayicilerimiz bırakın kar etmeyi mevcut durumunu koruyamayacak duruma gelme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Ayrıca akaryakıt ürünlerine gelen zamlarla birlikte ulaşım ve nakliye sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizde ciddi zorluklar yaşamaya başlamıştır. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıt ürünlerine gelen zamlarla birlikte artan maliyetler ticari faaliyetleri neredeyse sürdürülemez hale getirmiştir. Enerji ve akaryakıtta ki maliyet artışları karşısında zor durumda kalan esnaf, tüccar ve sanayicilerimiz için en kısa sürede mutlaka bir çözüm yolu bulunmalı. Devlet büyüklerimizden bu üç kalemdeki artışları ciddi bir şekilde ele alıp çözüm bulunmasını talep ediyoruz. Aksi halde bu günlerde baş gösteren sıkıntılar önümüzdeki aylarda içinden daha da çıkılamaz bir hale gelebilir” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , zam , ticaret , dolar , para

Yorumlar

Av köpeklerinin domuzla mücadelesi kamerada

9 Şubat 2022 Çarşamba 13:54

Av köpeklerinin domuzla mücadelesi kamerada

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Ahmetoğlu Köyü’nde avcılar domuz avına çıktı. Dere yatağında domuza denk gelen av köpekleri domuzla boğuştu.

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Ahmetoğlu Köyü’nde Ramazan Tüysüz, Aytekin Kaya ve Muharrem Sarıcam domuz avına çıktı. Buldendere avlığında domuza denk gelen avcılar domuzu etkisiz hale getirdi. İlk olarak domuza saldıran av köpekleri domuzla boğuştu. Boğuşma anları amatör kamerayla saniye saniye kaydedildi. Avcılar tarafından vurulan domuz etkisiz hale getirildi.

Etiketler:

zonguldak , devrek , av , domuz , saldırı , köpek

Yorumlar