Ekipler fırtınaya karşı teyakkuzda

7 Eylül 2021 Salı 15:24

Ekipler fırtınaya karşı teyakkuzda

Kdz. Ereğli ilçesinde dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren fırtınada çatı uçmaları ve ağaç devrilmeleri yaşandı. Belediye ekipleri gerekli temizlik çalışmalarını yaparken yarın öğle saatlerine kadar etkisini sürdürmesi beklenen kuvvetli rüzgar nedeniyle teyakkuz halinde.

Kdz. Ereğli’de dün akşam saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar etkili oluyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi verilerine göre Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerinden devam eden fırtına nedeniyle Müftü Mahallesi Yazar İlhami Soysal Sokak ve Orhanlar Mahallesi İstikbal Caddesi’nde çatı uçması ve parça sarkması yaşandı. Akarca Mahallesi Sipahiler Sokak’ta yola ağaç devrildi. Atatürk Bulvarı Çocuk Parkı yanındaki ağaçta dallar kırıldı.

Belediye İtfaiye Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi yaşanan olaylara anında müdahalede bulunarak gerekli temizlik çalışması yaptı.

Yarın öğle saatlerine kadar etkisini sürdürmesi beklenen kuvvetli rüzgar nedeniyle ekipler teyakkuz halinde bekliyor.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , fırtına , çatılar , ereğli belediyesi

Yorumlar

Başsavcı Çetin'den Posbıyık'a ziyaret

7 Eylül 2021 Salı 15:12

Başsavcı Çetin'den Posbıyık'a ziyaret

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmede kurumlar arası yapılacak çalışmalara ilişkin konular ele alındı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararı ile Temmuz ayında Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Başsavcı Akın Çetin, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Posbıyık, Başsavcı Çetin’e Ereğli’deki görevinin hayırlı olmasını diledi. Görüşmede kurumlar arası yapılacak çalışmalara ilişkin konular ele alındı.

Ziyaretin anısına Başkan Posbıyık konuğuna Herkül heykeli, Alemdar Gemisi tablosu ve Ereğli’yi tanıtıcı broşürlerin yer aldığı çantayı takdim etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , Akın Çetin , Halil Posbıyık , ereğli belediyesi

Yorumlar

Fırtına mezarları parçaladı

7 Eylül 2021 Salı 14:59

Fırtına mezarları parçaladı

Kdz. Ereğli ilçesinde fırtına sonrası Şehir Mezarlığında devrilen ağaçlar mezarlara zarar verdi.

Karadeniz Ereğli ilçesinde yer alan Şehir Mezarlığı’nda fırtına sonrası bazı ağaçlar devrilirken, kırılan dallar mezarların üzerine düştü. Ağaçların bazı mezarlara zarar verdiği ve mezar taşlarının kırıldığı görüldü.

Yaşanan olay sonrası Belediye ekipleri harekete geçerek mezarlıkta çalışma yaptı ve kopan dalları temizledi. Yol kenarlarına savrulan taşların da yeni yapılan mezarlardan kaynaklı olduğu öğrenildi.

KIRILAN MEZAR TAŞLARI YAPTIRILACAK

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“İlçemizde yaşanan fırtınadan dolayı ağaçların devrildiği ve birkaç mezarda zarar tespit edildi. Ekiplerimiz tarafından mezarlıklar çevresinde hemen ertesi gün temizlik çalışması yapıldı. Kırılan mezarlar için vatandaşlarımız kendi imkanları ile yaptıramaz ise müdürlüğümüz tarafından yaptırılacak ve zararlar giderilecektir.” Denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , mezar taşları , fırtına , şehir mezarlığı

Yorumlar

Özcan ve Sönmez ailelerinin acı günü

6 Eylül 2021 Pazartesi 11:39

Özcan ve Sönmez ailelerinin acı günü

Belediye personeli Nurcan Sönmez yaşama gözlerini yumdu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi personellerinden Şaban Özcan ve Necmiye Özcan’ın kızı, Rabia Sönmez’in gelini, Gülüç Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Kerim Sönmez’in eşi, İrem ve Yiğit Eren Sönmez’in anneleri belediye personeli Nurcan Sönmez hayatını kaybetti. 

Sönmez’in cenazesi, Gülüç Merkez Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra belde mezarlığına defnedilecek. 

Nurcan Sönmez’in ölümü başta Gülüç Belediyesi olmak üzere kentte üzüntüyle karşılandı.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhumeye Allah’tan rahmet, Özcan ve Sönmez ailelerine başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , nurcan sönmez

Yorumlar

Okullar hazır hale getirildi

3 Eylül 2021 Cuma 15:53

Okullar hazır hale getirildi

Kdz. Ereğli Belediyesi, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi öncesi ilçedeki okullarda yıkama, tırpan ve çevre düzenleme çalışması yaptı. İhtiyaç duyulan okullarda dezenfekte ve tamirat işleri yapılarak okullar öğrenci ve öğretmenlere hazır hale getirildi.

Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi Kdz. Ereğli Belediyesi, Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla okullara destek oldu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Alemdar Anadolu Lisesi, İsmet İnönü İlk ve Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nimet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İzmirlioğlu İlkokulu, Gülşen Utku Anaokulu, Saniye Erdoğan Anaokulu, Bahçelievler İlkokulu, Merih Şuğle Ortaokulu, Kavaklık İlkokulu, Ereğli İlkokulu, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pestilci İlkokulu, Fen Lisesi, İhsan Yılmaz İlkokulu, Kadri Yılmaz Lisesi, Kayabaşı Alemdar Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Kepez İzmirlioğlu Ortaokulu, Kepez İlkokulu, Gazi İlkokulu, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu, Denizcilik Lisesi, Köseler İlkokulu, İMKB Anadolu Lisesi, Bölücek İlkokulu, Endüstri Meslek Lisesi, Hamzafakılı İlkokulu ve TOKİ Korubaşı İlkokulu’nda tırpan çalışması yaptı. 

Ekipler ayrıca gelen talepler doğrultusunda Alemdar Anadolu Lisesi, Ören İlkokulu, İsmet İnönü İlkokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Erdemir İlkokulu, Kavaklık İlkokulu, İhsan Yılmaz İlkokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Ereğli İlkokulu ile Dikmen İlkokulu’nun bahçesini yıkadı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de okul çevresindeki tel örgülerde tamirat işleri yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlerinden gelen talebe göre Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Saniye Erdoğan Anaokulu bahçesinde dezenfekte, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu çatısında ilaçlama çalışması yaptı.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , okullar , temizlik

Yorumlar