Elma sirkesi güzelleştiriyor

27 Nisan 2018 Cuma 17:46

Elma sirkesi güzelleştiriyor

Doğal olmayan kozmetik ürünleri de sağlığınızı tetikliyor olabilir. Güneş ışınları ve strese bağlı olarak oluşan akne lekeleri doğal çözüm yollarıyla da geçirmek mümkün.

Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nden Dermatoloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Zahide Eriş, elma sirkesinin elmaların fermantasyon sürecinden geçirilmesiyle elde edildiğini ve bu süreçte enzimlerden zengin bir içerik kazandığını belirtti. Eriş, öncelikle uygulanacak elma sirkesinin kimyasal ve koruyucu madde içermemesi gerektiğini ve organik yetiştirilmiş elmalardan elde edilmiş olması gerektiğini belirtti. Doğal olmayan kozmetik ürünleri de sağlığınızı tetikliyor olabilir. Güneş ışınları ve strese bağlı olarak oluşan akne lekeleri doğal çözüm yollarıyla da geçirmek mümkün. Evde yapacağınız elma sirkeli su ile de cildinizi parlatabilir, gülsuyu toniğiyle de cildinizi ferahlatabilirsiniz. Bol su tüketimiyle de cildinizi genç tutabilirsiniz. Doğal güzellik sırları çok pratik ve çok ekonomik olduğundan her yaş grubuna da hitap edebilir.

Yorumlar

AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu

27 Nisan 2018 Cuma 17:09

AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerde Zonguldak Milletvekilliği için AK Parti’den aday adayı oldu.

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, 24 Haziran günü yapılacak erken seçimlerde Zonguldak Milletvekilliği için AK Parti’den aday adayı oldu. Caner, beraberinde taraftarlarla AK Parti İl Binası'na gelerek, adaylık başvurusunu İl Teşkilat Başkanlığına teslim etti. Adaylık başvurusunun ardından bir açıklama yapan Caner, “Bugün itibariyle 27. Dönem milletvekilliği aday adaylığı için dosyamızı hazırlayarak İl Başkan Yardımcısına teslim ettik. Başvurumuzu gerçekleştirdik. Allah Zonguldak’a ve Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Amacımız Zonguldak ve Zonguldakspor ikisi ayrılmaz bir bütün. Bu kentin Zonguldakspor reklam yüzüdür, tanıtım yüzüdür. Onun için bir yere gittiğimiz zaman Zonguldak’tan önce Zonguldakspor’u soruyorlar. Bizim amacımız da yürüttüğümüz Zonguldakspor başkanlığında bugün geldiğimiz noktada 2. Lig'deyiz. Bir ekip çalışmasıyla hep beraber el ele vererek bugünlere geldik. Amacımız daha üst noktalara takımı çıkartabilmek. Bunun için de artık kentin imkanları, maddi imkanları bir noktada sıkışıyor. Zonguldak’ın sorunları da üst üste birikiyor. Kendini Zonguldaklı hisseden herkes bu kentin sahibidir. İnşallah Allah nasip ederse, bize imkan verilirse elimizden geldiği kadar nefesimiz nereye kadar yetiyorsa oraya kadar gideceğiz. Burada yaşayan insanlar sorunları biliyorlar, çözüm noktasını da biliyorlar. Ele ele vereceğiz, çözümleri yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Süleyman Caner'in başkanlığını yaptığı Zonguldak Kömürspor, TFF 2. Lig'de 37 puanla 11. sırada yer alıyor. Zonguldakspor, 1974-1988 sezonunda Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımların bulunduğu Süper Lig’de 14 yıl boyunca ’Efsane’ olarak nitelendirilmişti.

Yorumlar

Kriter üniversite mezunu olması mı? Trabzonlu olması mı?

27 Nisan 2018 Cuma 15:06

Ereğli Haber

Kriter üniversite mezunu olması mı? Trabzonlu olması mı?

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda başkanlık tartışması yaşanıyor. Çakır’ın önce Hüseyin Temel Engin’in ilçe başkanı olduğunu söylemesi ardından da kararını değiştirip hemşerisi Mustafa Kumaş’ı ilçe başkanı yapması kafaları karıştırdı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından yerine Işıklı Köyü Muhtarı Hüseyin engin Temel’in getirilmesi yönetim kurulunda tam destek gördü. Ancak önceki gün Ankara’ya gidip gelen eski ilçe başkanı Çakır kararını değiştirerek ilçe başkanlığına Hüseyin Engin Temel yerine hemşerisi Mimar Mustafa Kumaş’ın getirilmesini istedi. Çakır yönetim kuruluna gerekçe olarak ise “Genel Merkez İlçe Başkanının üniversite mezunu olmasını istiyor” dedi.
Yönetimdekiler her ne kadar bu ani karar değişikliğine şaşırsa da “Genel merkez üniversite mezunu istiyor” deyince seslerini çıkaramadı. Yönetim kurulundaki bazı isimlerin bu konuda kafaları karışmış durumda. Ereğli Haber’e ulaşan bazı isimler “Kriter gerçekten üniversite mezunu olması mı? Yoksa Trabzonlu olması mı? Bunu anlayamadık” dedi.
AK Parti Genel Merkezi’nin yöneticilikler konusunda üniversite mezunlarını tercih ettiği ancak Türkiye genelinde yüzlerce kişiye de ilçe başkanlığı görevi verdiği biliniyor.

Yorumlar
 • partisiz
  30 Nisan 2018 Pazartesi 08:03

  Mustafa Kumaş birçok ereğlili geçinenden iyidirrrrr.

 • Aydın Ayaz.
  29 Nisan 2018 Pazar 09:50

  Beyler hayırdır fatih çakır daha tam aday olmadan hizipcilige başlamadan kardeşlerimizi destekleyip hayırlı olsun diyelim saygıarımla

 • İsmail
  29 Nisan 2018 Pazar 01:00

  Simdiye kadar akp oy verdimde ne oldu? Hicbirsey olmadi gram fayda gormedim. Yonetimde kim vardi yabancilar (lazlar) ve yine yabancilar gelirse benden oy yok, uyanin ereglililer! Yabancidan eregliye fayda gelmez, gelse gelse kendi cevrelerine gelir ve geliyor...

 • EREĞLİLİ
  28 Nisan 2018 Cumartesi 16:00

  HALA KÖYLÜ SİYASETİ YAPIYORSUNUZ

 • ereğlili
  28 Nisan 2018 Cumartesi 10:45

  Engin temel abimiz varken niye diğeri geliyor,ereğlili olarak diğerini istemiyoruz,yoksa seçim için köylerimize gelmeyin...

 • Gıvırcık
  28 Nisan 2018 Cumartesi 00:34

  Fatih Çakır herzaman yaptığı gibi önce güldü sonra ısırdı. İlk hamlesiyle Ereğli’lerin gönlünü oldu sonra ben istedim ama genel merkez istemedi deyip gerçek hemşericiliğini yaptı. Uyu Ereğli bize herşey hak. Şimdi de çıkacak Ereğli’lerden oy isteyecek kiminle yeni ilçe başkanı hemşerisiyle. Ama Hüseyin temele de iyi oldu hala devam etsin peşinden koşmaya

 • kemal ay
  27 Nisan 2018 Cuma 20:34

  fatihinmi dedigi olacak yanlış yoldasınız hesaplar ak partı için degil her zaman kedileri için genel merkez universiteli başkan olacakmış o zaman seçmenleride unıversıte den alacak saçmalık artık mıllete donun eregli halkı bu ismi gecenlerı istemıyor bunların yuzunden oy kaybı yaşanaçak kumaş temel olmaz ortak bır başkan olmalı fatıh onu ıstıyor bunu dıyor geçın bu işlerı halka donun

 • Ereğlili
  27 Nisan 2018 Cuma 19:22

  Çakır'ın yaptığı bir hata yok açıklandığı gibi genel merkez Üniversite mezunu istedi. Bundan önceki kadın kolları başkanı adayları da kabul görmemişti Üniversite mezunu olması için. Bir Ereğlili olarak Çakır'ı destekliyorum

 • Eregli
  27 Nisan 2018 Cuma 19:01

  Başkanlığa geçeçecek tek aday Engin temel muhtarımızda Fatih Başkan köylere oy istemeye nasıl gelecek bakalım

 • kepezli
  27 Nisan 2018 Cuma 15:34

  vay be ereğlili üniversite mezunu ak partili adam veya bayan yok mu olmadı iyi den transfer etseydiniz.

Ziya Yazıcı Ortaokulunda "Tubitak" Bilim Fuarı

27 Nisan 2018 Cuma 13:22

Ziya Yazıcı Ortaokulunda "Tubitak" Bilim Fuarı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Yazıcı Ortaokul öğrencileri, düzenlenen TUBİTAK fuarı ilgi gördü. Fuar açılışına Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ve Okul Müdürleri katıldı

Ziya Yazıcı Ortaokul öğrencileri hazırladıkları deneyleri bilim şenliğinde velilerine gösterdi. Okuldan 30 öğrenci şenliğe 14 deney ile katıldı. Öğrenciler hazırladıkları deneyleri şenliğe katılan velileri ile okuldaki öğretmenlere uygulamalı olarak anlattı. Projeler içerisinde en dikkat çekicisi ise ortaokul öğrencileri tarafından nohut, su ve süt kullanarak yapılan bağışıklık sistemini güçlendirici probiyotik yoğurt oldu.
Yaptıkları yoğurt hakkında bilgi veren Okul Öğretmeni Aysun Yüksel Can, "Bağışıklık sistemini güçlendirici hastalık yapan bakterilere karşı direnç oluşturan probiyotik maya ile kendi doğal yoğurdumuzu yaptık" dedi. Öncelikle nohudu kaynatarak beklettiklerini anlatan Yüksel Can, "Nohut kaynatıp suyunu çıkarttıktan sonra bekletiyoruz. Ardından süzdüğümüz nohut suyunu bekleterek mayalanma kıvamına gelen süte ekliyoruz. Daha sonra kapalı bir alana koyarak yaklaşık 4 saat bekletiyoruz. Böylelikle kendi doğal yoğurdumuzu elde etmiş oluyoruz. Bu yoğurdun faydaları çok fazla, ince bağırsaktaki yararlı bakterileri arttırırken zararlı bakterileri azaltır. Bağışıklık sistemimiz güçlendirir" diye konuştu. Öğrencilerin başarılı çalışmalarından memnun kaldığını dile getiren Okul Müdürü Mehmet Kaymakcı ise, "Öğrencilerimize Bilim fuarına verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Çok güzel bir fuar oldu. Yaklaşık 35 tane projemiz vardı. Fuara katılan velilerimize çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Çocuk bandosundan alkış alan gösteri

27 Nisan 2018 Cuma 13:17

Çocuk bandosundan alkış alan gösteri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği yürüyüşü gerçekleştirildi.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi. Madenci Anıtından başlayan yürüyüşe Merkez İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Uyanık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, İŞ-KUR İl Müdürü Gönül Demirsu, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından desteklenen aileler ve çocukları katıldı. 
Bando eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe çevrede bulunan vatandaşlar alkışlarla destek verdi. Valilik önü Atatürk Anıtı’nda son bulan yürüyüşte Şükrü Yavuz Ortaokulu bando takımı da eşlik ederek gösteri yaptı. 

Yorumlar