Erdemir'den korkunç görüntüler

21 Mart 2018 Çarşamba 11:08

Erdemir'den korkunç görüntüler

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'den gelen korkunç görüntüler ürküttü.

 

Saat 11.00 sıralarında çelikhane civarında, Erdemir bacalarından çıkan duman çevreyi olumsuz etkiledi. Erdemir çevre kirliliği oluşturup, insan sağlığını aşırı boyutlarda tehdit etmeye başladı. Dumanı gören vatandaşlar, Erdemir’in düzenli olarak bu dumanı havaya saldığını ve biran önce yetkilerin önlem alması gerektiğini söyledi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak İl Çevre Müdürü, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı insan sağlığını tehdit eden bu görüntüler karşısında sessiz kalmayıp gereğini yapmaya çağırıyoruz.

 

Etiketler:

Erdemir , duman , kdz. ereğli ,

Yorumlar
 • izzet
  21 Mart 2018 Çarşamba 18:08

  Eskiden beri aynı duman çıkıyor yeni bir olay değil oyak almadan evel de aynı idi çevere ye zarar veriyormu incelensi tabiki

 • Kepez
  21 Mart 2018 Çarşamba 17:06

  Ne yapabilir ki

 • ahmet
  21 Mart 2018 Çarşamba 11:56

  bir önlem alınırmı sizce ben hiç sanmıyorum

 • Astım hastası
  21 Mart 2018 Çarşamba 11:44

  Yuh artık yuh.ne iş buya kimsenin sesi çıkmıyor.sizde bu günlğk haber yaptınız bittiye gelmesin.sonuç alınıncaya kadar basın olarak takipcisi olalım lütfen.

Elpek bezi Japonya'ya açılıyor...

20 Mart 2018 Salı 15:56

Ereğli Haber

Elpek bezi Japonya'ya açılıyor...

Kdz. Ereğli'nin elpek bezi Japonya'da görücüye çıktı. Sergi ile Zonguldak’ın ihracatına katkı sağlamak ve Kdz. Ereğli’de el emeği göz nuruyla elpek bezini dokuyan kadınlara da iş imkanı sağlanması hedefleniyor.

15 yıldır Japonya’da yaşayan Zonguldaklı iş adamı Murat Ensici Japonya’da kurduğu Gelişim Marble And Carpet Co. Ltd. şirketi ile Türkiye’nin el dokuması kilimlerinin ithalatını ve satışını gerçekleştiriyor. Şirketinin el dokuması kilimler konusunda uzmanlaştığını ve bu alanda Japonya'da geniş bir müşteri portföyüne sahip olduğunu belirten Ensici, 15 yıllık birikimini memleketi için de kullanmak istediğini belirtti.
Bu yönde yaklaşık 5 yıl önce Kdz. Ereğli'den ilk defa elpek bezi ithalatını gerçekleştirdiğini anlatan Ensici, "Ancak işlerimin yoğun olması sebebiyle elpek bezinin tanıtımı ve satışı konusunda gereği kadar zaman ayıramamıştım. Kayıp bir beş yıl oldu. Ancak elpek bezini Japon müşterilerimize tanıtma amacıyla eşimle bir çalışma yaptık. Yaklaşık 6 ay önce eşim ve ben yakın tanıdığımız moda tasarımcısı ile görüşmelerimize başlardık. Japonya'da kaliteli bir pazara ulaşmak için elpek bezinin sadece dokunmuş haliyle değil ayrıca elpek bezinden ne tür ürünler yapılabileceği konusunda bir çok ürün tasarladık. İlk olarak ortaya çıkardığımız çanta ve cüzdanları satarak elpek bezi ürünleriyle birlikte ilk defa sergilemekteyiz. Şirketimizin 15. yıl dönümünde olması sebebiyle elpek bezinin tanıtımına ayrıca bir önem veriyoruz. Memleketimize olan vefa borcumuzu ödemek için elimden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz. Has bel kader 15 yıl içerisinde ülkemizin ve memleketimizin tanıtımına katkı sağlamaya çalıştık. Ülkemizin imajını en yüksek seviyeye çıkartmak için mücadelemizden vazgeçmedik. Zonguldak’taki yetkili ve ilgililerimiz samimi ve gerçekçi olurlar da memleketimizin tanıtımı için bir taş koyarlarsa bende şahsım ve şirketim olarak üç taş koymaya her zaman hazır olduğumu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
Sergi ise 15-19 Mart 2018 tarihleri arasında Japonya'nın Nagasaki Eyaletinin Ishaya şehrinde gerçekleştirildi.

Yorumlar

Yalçın açıkladı... Yatırım ortaklığında büyük kolaylık...

20 Mart 2018 Salı 14:44

Ereğli Haber

Yalçın açıkladı... Yatırım ortaklığında büyük kolaylık...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla yapılan düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yeni yatırımların desteklenmesi maçıyla yeni düzenlemeler yapıldığını açıkladı. Yalçın açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “Yatırım Ortamının iyileştirilmesi ve yeni yatırımların desteklenmesi amacıyla devletimizin yapmış olduğu düzenlemeler, ticari hayatımızı kolaylaştırmaya ve ekonomimizi geliştirmeye büyük faydası olmuştur.
Düzenlemeler öncesinde yatırımcı kendini yeni yapacağı yatırıma kanalize edecekken pek çok kurumda zaman ve emek kaybı yaşamaktaydı.
Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunlar kapsamında süreç içerisinde yeni düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler Odalarımızın daha aktif ve yatırımcıya fayda sağlayacak şekilde çalışmasına büyük katkı sağladı.
Şirket kuruluşlarında yaşanan dijital dönüşümle birlikte MERSİS sistemiyle işlemler hızlandı. Pek çok kurumun faydalanacağı bir ortam halinde dönüştü.
Ana sözleşme onayları noter onayları gerekmeksizin Ticaret ve Sanayi Odalarında Ticaret Sicil Müdürlüklerince yapılmaya başlandı.
Şirket kuruluşlarında harçlar kaldırıldı, Odalarca alınan ücretlerde özel tarife uygulandı.
Harçlar, ilan ücretleri, Rekabet kurumu payları tahsilatı bankalar yerine Odalarca tahsili yapılarak ilgili kurumlara aktarılması sağlanarak zamandan ve emekten tasarruf sağlandı.
Şirket ve şahıs işletmelerinin kuruluşlarında imza beyannameleri noter onayı aranmaksızın Ticaret Sicil Müdürlüklerince yapılmaya başlandı.
Limited şirketlerin kuruluş tescilinden önce bankaya bloke ettikleri sermayelerin ¼ bloke zorunluluğu kaldırıldı.
Şirket kuruluşlarında defter tasdikleri Ticaret Sicil Müdürlüklerince tasdik edilmeye başlandı.
Şirket kuruluşları esnasında kuruluş yapılırken aynı zamanda SGK’ya bildirim yapılmış sayıldı.
Bu kanun kapsamında yapılan düzenlemelerle hem yatırımcımızın işleri kolaylaştırıldı. Maddi ve manevi anlamda destek sağlandı. Aynı zamanda ülkemizin yatırım yapılabilirlik endekslerinde dünya üzerinde ilk 10 ülke arasında girmesi amaçlanarak, yurt dışından da yabancı yatırımcıların gelmesinin önü açıldı. Ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine yönelik yapılan bu çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese üyelerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım" dedi.

Yorumlar

Müjdeyi Çaturoğlu verdi...

16 Mart 2018 Cuma 11:51

Müjdeyi Çaturoğlu verdi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu kamuoyunda Nişasta bazlı şeker olarak bilinen Mısır şurubunun kotasının yüzde 10’dan yüzde 5’e düşürüldüğünü açıkladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 533 sıra sayılı vergi kanunları tasarısının 47. Maddesi üzerinde yapılan görüşmeler sırasında Mısır şurubu kotasının yüzde 10’dan yüzde 5’e düşürülmesi için kanun teklifi verildi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu kendi imzasının da bulunduğu kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edildiğini ifade etti. Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çaturoğlu “TBMM Genel Kurulu’nda kamuoyunda Nişasta bazlı şeker olarak bilinen Mısır şurubu kotasını %10’dan %5’e düşürdük. Şeker fabrikaları kapanacak diyen felaket tellallarına üzüntü ile duyurulur” dedi.
TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen kanun, resmi gazetede yayınlandıktan sonra yasalaşacak.

Yorumlar

Keleş ve ekibi Türk Metal'de...

9 Mart 2018 Cuma 20:19

Ereğli Haber

Keleş ve ekibi Türk Metal'de...

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Organ Seçimlerinde grup liderlerinden iş adamı Arslan Keleş,Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan’ı ziyaret etti.

Kalabalık ekibi ile sendika binasına gelen Keleş, ziyarette yaptığı konuşmada, Türk metal Sendikası’nı önemsediklerini söyledi.

Erdemir’in, Ereğli TSO’nun en büyük üyesi olduğu gibi, bölgede de en fazla istihdam sağlayan kuruluş olduğunu belirten Keleş, diyalog ile problemin daha kolay aşılacağına vurgu yaptı. Keleş konuşmasında  “Türk Metal de şirkette çalışan işçilerin örgütlendiği büyük bir sendika. Bu anlamda Türk Metal Sendikası’nı önemsiyoruz. Siz nasıl ki işçinin örgütlü sesiyseniz, biz de, sanayi ve ticarette aday olduğumuz kurumda, ticaret yapanların, esnaf ve tüccarın sesini duyurabileceği en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bizim de aynı şekilde sizin gibi biraz paralellik gösteren, örgütlü bir şekilde çalışabiliyor ve mücadeleci olmamız lazım” dedi.

BaşkanErcan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “çıktığınız yolda, hakkınızda İnşallah hayırlısı olur. Ereğli’nin hakikatten sükunete, birlikteliğe ihtiyacı var. İnşallah bu, seçim yarışından sonra mutlaka bir kazananı olacak ama ümit ediyoruz ki, inşallah Ereğli kazanır” diye konuştu.

Türk Metal Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina’nın da yer aldığı ziyarette, taraflar karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Yorumlar