Erdemir dumanı saldı, vatandaş tepki gösterdi

1 Mayıs 2021 Cumartesi 16:39

Erdemir dumanı saldı, vatandaş tepki gösterdi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'den (ERDEMİR) yükselen sarı duman kütlesi, Ereğli'nin üzerini kapladı.

Saat 15:00 sularında ERDEMİR'in içinden yükselen sarı dumanlar Ereğli'de merak konusu olurken, dumanlar Ereğli'nin üzerini kapladı.

Erdemir sınırlarından Kepez'e kadar birçok noktaya ulaşan duman kütlesini gören vatandaşlar, cep telefonlarına sarılırken kimileri de duruma tepki gösterdi. Hatip Sokak’ta dumanları fark eden bir vatandaş, "Bizi korona değil bu duman öldürecek" dedi. Edinilen bilgilere göre, Erdemir’de emisyonda sıkıntı çıktığı, emisyon filtrelerinde bir sorun oluşmasından kaynaklı olduğu öğrenildi.

Erdemir'de bulunan yüksek fırından dumanın dışarıya salınması sonrası, tam kapanma döneminde evlerinde olan Ereğlili vatandaşlar cam ve balkonlarından gördükleri bu manzara karşısında tepki gösterdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sitesinde yer alan Sürekli İzleme Merkezi (SİM) güncel ölçümlerine göre saat 15:00 ve 16:00’daki verilerde hava kalitesinin iyi olduğu görüldü. Bakanlığın verilerinde Hava kalitesi seviyesi ‘İYİ’: “Hava kalitesi memnun edici ve hava kirliliği az riskli veya hiçbir risk teşkil etmiyor.” İfadeleri yer alıyor.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , hava kirliliği , erdemir

Yorumlar
  • alp67
    2 Mayıs 2021 Pazar 21:39

    kesılsın cezası cezasız kalmasınkı halkın hayatıyla oynamasınlar bır daha koskoca bır fabrıkada nasıl yedek bır guvenlık sıstemı olmaz yazık degılmı bu ınsanlara erdemır yuzunden kanser oluyor her sene onca ınsan.

Vatandaşın ayağına gidecek

1 Mayıs 2021 Cumartesi 14:07

Vatandaşın ayağına gidecek

Kdz. Ereğli Pazarcı Esnafı ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Fehmi Taşkın, vatandaşların mağdur olmaması için pazarcı esnafının araçları ile sebze ve meyve satışı yapacağını duyurdu.

Ereğli Pazarcı Esnafı ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Fehmi Taşkın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dün başlayan ve 17 Mayıs'a kadar sürecek olan tam kapanma sürecinde, tüm mahalle aralarında pazarcı esnafının araçları ile sebze ve meyve satışı yapacağını duyurdu. Taşkın açıklamasında;

"Kdz. Ereğli’de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’a kadar sürecek yasak kapsamında Kdz. Ereğli’de tüm mahalle aralarında pazarcı esnafımız araçları ile sebze ve meyve satışı yapacaktır. Sizlerin mağdur olmaması için mahallelerde araçlarımızla sizin yanınızda olacağız.” Denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , pazar , esnaf , sebze

Yorumlar
  • Sonalp hamza
    5 Mayıs 2021 Çarşamba 04:39

    Teşekkürler başkanım halkı marketlerin eline bırakma yın

Başkan Bozkurt, emekçileri kutladı

1 Mayıs 2021 Cumartesi 13:41

Başkan Bozkurt, emekçileri kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla yayınladığı mesajda, çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve çözüm yollarına ışık tutulmasına vesile olmasını temenni etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin güçlendirilmesinde önemli rol oynayan işçi ve emekçilerimizin alın terinin ne kadar değerli olduğunun ortaya konulduğu ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’dür.

En kutsal kazanç, alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. Bizler millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını ‘alın teri kurumadan’ vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız.

Bu duygularla, ülkemizin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sağlayan tüm emekçilerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü’ kutluyorum. 1 Mayıs’ın büyük ve güçlü Türkiye’mize alın teri ve emeğiyle katkı sağlayan, özveri ile çalışan ve üreten vatandaşlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor; bütün emekçilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ak parti , saffet bozkurt , 1 MAYIS

Yorumlar

Emeğin başkentinde 1 Mayıs sessiz geçti

1 Mayıs 2021 Cumartesi 12:39

Emeğin başkentinde 1 Mayıs sessiz geçti

Zonguldak’ta 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı'nda tam kapanma dolayısıyla boş kaldı.

Zonguldak'ta her yıl coşkuyla kutlanan 1 Mayıs yerini boş sokaklara ve sessizliğe bıraktı. Yerin metrelerce altından çıkardıkları kömürle emeğin başkenti olan Zonguldak’ta her yıl istasyon caddesinden başlayarak madenci anıtına yürüyen ve bayramı burada halay çekerek kutlayan maden işçileri bu yıl tam kapanma dolayısıyla 1 Mayıs’ı kutlayamadı. Kentin en işlek ve en yoğun caddesi olan Gazipaşa Caddesi ve Madenci Anıtı yerini sessizliğe bıraktı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , 1 mayıs , zonguldak

Yorumlar

Satılık Tarla

1 Mayıs 2021 Cumartesi 12:18

Satılık Tarla

Kdz.Ereğli Aydınlar Mevkii 5533 m² Satılık Tarla

http://www.okedemlak.com.tr/ilan/kdzeregli-aydinlar-mevkii-5533-m-satilik-tarla-5243.html

Aydınlar Köyü Mevkii Midilli Park Yanı

Ana Yola Yakın, Satılık Tarla

5 bin 533 m2

İletişim için:
-0554 887 27 25
-0554 887 27 27

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kar

Yorumlar