Ereğli-Devrek karayolu yapımı kaplumbağa hızı ile ilerliyor

26 Ağustos 2021 Perşembe 16:21

Ereğli-Devrek karayolu yapımı kaplumbağa hızı ile ilerliyor

Ereğli-Devrek karayolundaki yol yapım çalışmalarının yavaş ilerlemesi bölge halkının tepkisine neden alıyor.

2004 yılında yatırım programına alınan 54 kilometrelik yol 17 yılda bitirilemedi. Kimi milletvekillerinin "Amentüm" kimi milletvekillerinin "Bu yol benim namusum" kimi milletvekillerinin ise yapımı için taahhüt imzaladığı Ereğli-Devrek karayolu için son olarak, 2019 yerel seçimleri öncesi Kdz. Ereğli'ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söz vermişti.

Türkiye'de iktidarda bulunduğu 20 yıllık süre içerisinde 24 bin kilometre yol yapımı ile övünen AK Parti iktidarı 17 yıldır her seçim döneminde bölge halkına söz verdiği halde yerine getirmedi. 50'ye yakın köy, bir belde ve yaklaşık 60 bin nüfusun ulaşımını sağladığı Ereğli-Devrek yolu çile yolu olmaktan öteye gidemedi.

"Aşkımız Ereğli-Devrek yolu gibi hiç bitmeyecek" sloganıyla alay konusu haline gelen Ereğli-Devrek karatolunun yapımının ne zaman tamamlanıp hizmete açılacağı halen bilinmiyor. İktidar partisi yöneticilerinin kendi aralarında kavga edip zamanlarını boşa harcamak yerine bölgeye hizmet getirmeleri isteniyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , devrek , karayolu

Yorumlar
  • Ahmet
    26 Ağustos 2021 Perşembe 16:26

    Bu memlekette ne bitmişki kandilli varagel kaç seneden beri tek bir çivi çakılamadı kemer bölgesindeki ddy gar sosyal tesis olacaktı tek bir çivi yok subaşına orta ölçekli sanayi olacaktı söylemeye gerek varmı kaymakamlık binası emniyet binası tersaneler sorumu çözüldümü yok söyleyecek çok şey varda ne desen boş koca bir hiç.

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 90. yılı kutlandı

26 Ağustos 2021 Perşembe 15:04

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 90. yılı kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 90. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik binası önünde gerçekleştirilen törende, Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Cansız, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, siyasi parti il temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Belediye Başkan Vekili İbrahim Cansız, törende yaptığı konuşmada, “Bugün Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşrifinin 90.yıl dönümü dolayısıyla büyük mutluluk duyuyorum. Cumhuriyetimizin ilanından sonra Zonguldak ve çevresinde bulunan taşkömürü yatakları nedeniyle ilimiz ülkemizin maden endüstrisinin başkenti olarak kabul edilmiş sanayi hayatının ayrılmaz bir gereksinimi olan kömürü bağrında taşıması nedeniyle diğer şehirler arasından sıyrılarak kentine özel bir karakter oluşturmuştur. Milli mücadele yıllarında ve sonrasında yurt gemilerine büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk 26 Ağustos 1931 yılı Çarşamba günü Ertuğrul yatıyla ilimize teşrif ederek halkımızın büyük coşkusuyla karşılanmıştır. Maden ocaklarının işleyişini ve çalışmalarını yerinde incelemek üzere üzülmez bölgesini ziyaret etmişlerdir. Bu ziyaretin ardından bu havzanın gelişmesinde önemli değişiklikler olmuş iş, işçi haklarını koruyan teklifin kanunlaşarak yürürlüğe girmesiyle yapılan bir dizi değişikle yabancıların havzadan çekilmek zorunda kalmasıyla maden ocaklarımız tamamen millileştirilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk şehrimize verdiği diğer değeri şu söylemiyle ifade etmiştir. “Zonguldak’ın derin toprakları altındaki servet-i madeniyle ne kadar kıymetiyse bizim nazarımızda Zonguldak o kadar çok kıymetli vilayetimizdir.” Gazimizin bu sözleri tarih sayfalarında bir onur belgesi olarak yazılmıştır” şeklinde konuştu.

Törende şiirlerin okunmasının ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki protokol üyeleri, denize karanfil bıraktı. Askerler tarafından botla denizden getirilen Türk bayrağı protokol üyelerine teslim edildi.

Günün anlam ve önemi hakkında açıklama yapan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 90. yıl dönümünü kutluyoruz. Yüce Atatürk Zonguldak'a büyük önem vermiştir. Ülkemizin kalkınmasına lokomotif olan Zonguldak'a teşrif ederek de bu değeri göstermiştir. Kendisine minnettarız" dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , atatürk

Yorumlar

Turhan ailesinin acı günü

26 Ağustos 2021 Perşembe 14:48

Turhan ailesinin acı günü

Hacı Halil Turhan hayatını kaybetti.

Kdz.Ereğli'de Zeki Turhan'ın babası Halil Turhan, tedavi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yumdu. Turhan'ın cenazesi Çaylıoğlu / Alacabük Köyü'nde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak merhum Halil Turhan'a Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , halil turhan

Yorumlar

Başkan Aydın’dan, Kaymakam Çorumluoğlu’na teşekkür

25 Ağustos 2021 Çarşamba 18:48

Başkan Aydın’dan, Kaymakam Çorumluoğlu’na teşekkür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İzmir Vali Yardımcılığına atanan Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kandilli Belediyesi’ni ziyaret etti.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile İzmir Vali Yardımcılığına atandı. Görev yeri değişen Kaymakam Çorumluoğlu, ilçede veda ziyaretlerini sürdürüyor. Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ı makamında ziyaret eden Kaymakam Çorumluoğlu bir süre sohbet etti.

Belediye Başkanı Aydın, yaptığı kısa açıklamada, "Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’nun nazik ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduk. Görev süresinde çok güzel bir çalışma dönemi geçirdik. Bu dönem içerisinde sergilemiş olduğu devlet adamlığı ve belediyemize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İzmir’deki yeni görevinde başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , kandilli , kaymakam , ismail çorumluoğlu , mustafa aydın

Yorumlar

Vali Tutulmaz'dan ocakta inceleme

25 Ağustos 2021 Çarşamba 10:53

Vali Tutulmaz'dan ocakta inceleme

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik İşletmesi’nde -460 kodunda mekanize üretim ayağında incelemelerde bulundu.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz beraberinde Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Kaymakamlar ve Mülkiye Başmüfettişleri, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu ve kurum yöneticileriyle birlikte Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Gelik Işletmesi'nde -460 kodunda mekanize üretim ayağında incelemelerde bulundu.

Ocağa, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile TTK yöneticileri tarafından uğurlanan heyet, öncesinde iş güvenliği nedeniyle oksijen maskesi kullanımı ve daha sonra mekanize sistem ile ilgili brifing aldı.

75. Yıl Cumhuriyet Kuyusu’ndan -360 koduna inen Vali Tutulmaz ve beraberindekiler, -460 kodunda bulunan mekanize üretim ayağında geçerek burada incelemelerde bulundu.

Vali Tutulmaz, emek veren, alın teri döken maden işçilerinin özverili çalışmalarına tanıklık ederek başarılar diledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , vali mustafa tutulmaz , maden , ttk , karadon

Yorumlar