Ereğli Kandilli yolu köstebek yuvası gibi

14 Nisan 2021 Çarşamba 16:15

Ereğli Kandilli yolu köstebek yuvası gibi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi ile Kandilli Beldesini bağlayan yoldaki çukurlar vatandaşların tepkisini çekiyor.

Kdz. Ereğli Buruncuk mevkiinde köstebek yuvasına dönen yol vatandaşları çileden çıkardı. Uzun süredir bu yolda sıkıntı çektiklerini söyleyen köy sakinleri, yapılan yamanın yağmur suları ile birlikte yeniden bozulduğunu ve tekrar çukurların oluştuğunu ifade etti. İlçeye bağlı Köseağzı plajından Kandilli beldesi istikametinde olan yol bir çok köyün de ulaşımında kullanılıyor. 

“Yol demek medeniyet demektir”

Bu yolda araçların zarar gördüğünü vurgulayan Kandilli Yeni Mahalle Muhtarı Ali Erdoğan yetkililere çağrıda bulundu. Erdoğan açıklamasında, “Bu yol Özel İdarenin sorumluluğunda. Defalarca Özel İdare yetkililerine bildirmemize rağmen bir türlü yapılamadı. Ben de sıklıkla bu yolu kullanıyorum. Özellikle şoförlük esnafı yapan olsun, özel aracıyla bu yolu kullananlar dahil çok defa sıkıntı yaşadı. Bir çok arabanın jantları kırıldı, lastikleri zarar gördü. Yol demek medeniyet demektir. Tüm uğraşlarımıza rağmen asfaltlanmayan yolun kısa sürede tamamlanarak belde ve köy sakinlerinin sıkıntılarının çözülmesini istiyorum. Kandilli’nin göç vermesinde en büyük sebep yollarıdır.” İfadelerini kullandı.

Uzun yıllardır bu yolda çukurlar olduğunu söyleyen Geyikbeli Mahallesi Muhtarı Tahsin Arslan ise kalıcı çözüm olmasını gerektiğini söyledi. Muhtar Arslan, “Bu yol bir çok köyün ve Kandilli’nin ulaşımını sağlıyor. Önemli bir yolun bu şekilde mi olması gerekiyor? Her yağış sonrası daha da kötüye gidiyor. Sorumluluk sahasında olmadığı için Belediyeye de bir şey diyemiyoruz. Özel İdare’nin bu yola bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

“Ödenek ayrıldı”

Buruncuk mevkiinde yaşanan yol sıkıntısına tepkiler gelirken, öte yandan bu yolun yapımı konusunda ödeneğin ayrıldığı öğrenildi. Bölgeye en yakın köy olan Keşkek Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz, son bilgileri aktararak şunları söyledi:

“Bu yolda sıkıntılar yaşandı. Bizlere de sıklıkla şikayetler geliyor. İl Özel İdare yetkilileri ile görüşmemizde bu yol için ödenek ayrıldığını bizlere ilettiler. Özellikle hava sıcaklıklarının artması, Mayıs Haziran aylarında başlanacağı söylendi. Bugün yapılsa bile en ufak yağmurda yeniden asfaltta sorun yaşanabilir. Sıcak asfalt ile alt tabakanın birbirine kaynaması gerekiyor. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabırlı olmasını diliyorum. Bu konuda bizlere yardımcı olan Kaan bey ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Saffet Bozkurt’a teşekkür ediyorum. Konunun yakinen takipçisi olacaklarını ilettiler.”

Armutçuk Mahallesi Muhtarı Hasan Görmüş de, yolun yapımı konusunda bilgi vererek, “Yolun yapımı için en az 16 derece sıcaklık olması gerekiyor. Yaz mevsimine girmeden çalışmalara başlanacağını bizlere ilettiler. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışmaların takipçisiyiz. Talep ve sorunlarımıza çözüm bulan yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kandilli , buruncuk , köseağzı , keşkek , yol

Yorumlar
 • ismail demir
  16 Nisan 2021 Cuma 02:04

  eski hastane yol ayrımından ,fen lisesine gelmeden başlıyor çile...berbat bir yol.

 • Mustafa Akçın
  15 Nisan 2021 Perşembe 12:25

  Allah tan Zonguldak başbakan, meclis başkanı, bakan ve iktidar vekilleri çıkardı. Yoksa hali nice olurdu. Adamlar görevde iken çalışmışlar (mı).

 • Ahmet
  14 Nisan 2021 Çarşamba 16:34

  Allah sizden razı olsun şu yolu haber yaptığınız için Zonguldakğın en turistik yerlerinden biri köseağzının yoluna bak bu memlekette bu kafayla turizm olurmu

15 Nisan'da sona eriyor

14 Nisan 2021 Çarşamba 16:02

15 Nisan'da sona eriyor

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, 15 Nisan'da başlayacak olan av yasağı öncesinde balığın bu sene az olduğunu ancak kazandırdığını söyledi.

Denizlerde av yasağının 15 Nisan'da başlayacak olmasına az bir zaman kala Karadeniz’de çoğu tekneler yavaş yavaş limanlara şimdiden demirlemeye başladı. 1 Eylül’de başlayan av sezonunu değerlendiren Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, bu sene balığın az olduğunu ve bu neden balığın para ettiği söyledi. Başkan Kayhan ayrıca denizlerin soğumamasından dolayı hamsinin erkenden av yaptığını ve bu neden biyolojik gelişimi sağlanamadan avlanıldığını ifade etti.

''Hamsi biyolojik gelişimi tamamlamadan avlanıldı''
Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, hamsi biyolojik gelişimi sağlamadan avlanıldığını söyleyerek,''1 Eylül 15 Nisan olan avcılık yarından itibaren yasaklanmaya başlanıyor. Bunun için şöyle bir şey diyebilirim. 1 Eylülde çok güzel palamut oldu. Suların geç soğumasından dolayı hamsi erken av yaptı. Biyolojik gelişimi sağlanamadan avlanmaya başlanıldı. Buda hamsinin azalmasına aşırı avcılıkdan dolayı hamsinin üzerindeki baskıdan dolayı bir kısmı avlandı bir kısmı da Gürcistan sularına attı. Hamsinin yasaklanmasında bir kısmı sorunlar oldu. Buda soğuk hava stokçularına yaradı. Soğuk havacılar hamsiyi depolarında saklayarak piyasaya sürdüler. Bu da hamsinin 250-300 TL hamsinin satılmasına neden oldu. Bunun yanında havalar geç soğudu için İstavrit başladı" dedi.

''Halk balığını istavrit bile kasası 400-500 TL'den satıldı''
Halk balığı istavritin bile bu sene pahalı satıldığını ifade eden Ergün, ''Bu sene balık az oldu ama işin gerçeği balık para etti. Hamsinin kasası 250-300 TL, Palamudun kasası 200 TL'den maalesef halkın önemsemediği İstavrit balığının kasası 400-500 TL den satıldı. Bu büyük bir şeydir. Bu istavritte boy ölçümünü sağlayamadan satıldı. Bunları kooperatif olarak sürdürebilir balıkçılık açısından Buna tepkiliyiz biz. Bakanlığımızın 5/2 temkinlerde buna bir önlem alması gerek. Halbuki her sene kurul toplanıp buna fikir üretmemiz gerek' diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , ereğli belediyesi , deniz , av , sezon

Yorumlar

BAĞLIK MAHALLESİ SATILIK DAİRE

14 Nisan 2021 Çarşamba 15:52

BAĞLIK MAHALLESİ SATILIK DAİRE

KDZ. EREĞLİ BAĞLIK MAHALLESİ PAZARYERİ ÜZERİ MEVKİİNDE HAZIR 130m2, 3+1 SİTE İÇERİSİNDE BAHÇELİ SATILIK BİNA.

http://www.okedemlak.com.tr/ilan/kdz-eregli-baglik-mahallesi-pazaryeri-uzeri-mevkii-satilik-daire-6507.html

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , satılık

Yorumlar

Eski asayiş şube müdürüne 7 yıl 6 ay hapis

14 Nisan 2021 Çarşamba 14:09

Eski asayiş şube müdürüne 7 yıl 6 ay hapis

Zonguldak'ta Asayiş Şube Müdürü olarak görev yapan FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alınan ve tutuklanan Savaş T., SEGBİS ile katıldığı karar duruşmasında 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü olarak görev yapan ve 2016 yılında Aydın'da gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Savaş T. için karar açıklandı. Kaldığı ceza evinden Sesli Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılan Savaş T.'nin üzerine atılı suç sebebiyle mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Önceki savunmasını tekrar ettiğini söyleyen sanık, "Kayınpederim ameliyat oldu. Onlara biz bakıyoruz. Tutukluluk halim bunları yapmama mani olmaktadır. Babam 2011 yılında vefat etti. Annemin rahatsızlıkları var. Kayınvalidem şeker hastası. Çocuklarım var. Eşim de onlarla tek başına mücadele veriyor. Beraatimi ya da adli kontrolle tahliyemi talep ediyorum" dedi.
Sanığın By-Lock sistemine girdiği iddialarla ilgili savunma veren avukatı ise sisteme giriş yaptığı iddia edilen telefon ile sanığın kullandığı cihazın işletim sistemlerinin farklı olduğunu iddia etti. Müvekkilinin üzerine atılı suçları kabul etmediğini ifade eden sanık avukatı; beraat, adli kontrol yada maddi güvenceyle tahliye talep etti.
Son sözü sorulan sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçunu işlediğinin sabit olduğu ve çalıştığı kurumun milli güvenlik açısından önemine dikkat çekilerek 7 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Suç vasfının katalog suçlardan olması sebebiyle tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , fetö , şuç , hapis

Yorumlar

Ereğli'nin sloganları, marka oldu

14 Nisan 2021 Çarşamba 12:49

Ereğli'nin sloganları, marka oldu

Kdz. Ereğli Belediyesi, Başkan Halil Posbıyık’ın ‘Aşkım Ereğli’ ve ‘Sevgi, Barış, Dostluk’ sloganlarına Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan marka tescil belgesi aldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın 5 dönemdir başkanlık görevinde kullandığı ‘Aşkım Ereğli’ ve ‘Sevgi, Barış, Dostluk’ sloganları artık marka oldu.

Kdz. Ereğli Belediyesi, Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuruda bulunarak ‘Sevgi, Barış, Dostluk’ ve ‘Aşkım Ereğli’ye marka tescili istedi. Türk Patent ve Marka Kurumu, başvuruyu onaylayarak marka tescil belgelerini Kdz. Ereğli Belediyesi’ne gönderdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , patent , ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar