Ereğli PTT önünde şifre kuyruğu...

27 Nisan 2020 Pazartesi 18:39

Ereğli PTT önünde şifre kuyruğu...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde korona virüs salgını nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma yasağı ardından vatandaşlar caddelere, sokaklara, banka ve marketlere akın etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Ereğlili vatandaşlar korona virüs salgınına rağmen cadde ve sokaklara akın etti. ‘Evde Kal’ çağrılarını unutup, maskelerini takan vatandaşların banka ve postane önlerinde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

4 gün süren kısıtlamada kurallara uyan vatandaşların, kısıtlamanın ardından zaman zaman sosyal mesafe kurallarına uymadı. Vatandaşlar özellikle 1000 TL’lik yardım parası almak yada 1000 TL’lik yardım parası için ihtiyaç duyduğu e devlet şifresini alabilmek için sabahın erken saatlerinden itibaren PTT önünde beklemeye başladı. Bazı vatandaşlar sıranın kendisine gelip işlemini yaptırabilmek için saatlerce kuyrukta bekledi. Vatandaşların sosyal mesafeye uymadığının görülmesi üzerine yoğunluk yaşanan banka ve PTT önünde polis ekibi görevlendirildi. Vatandaşlar banka ve PTT’de olduğu gibi marketlerin önlerinde de alış veriş yapabilmek için kuyrukta bekledi. İlçe halkının sahil ve parklarda ise gezinti amaçlı yoğunluk göstermediği gözlendi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 4GÜNLÜK YASAK , SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI , PTT , BANKA , TRAFIK.polis ekipleri

Yorumlar

Ereğli Gümüşhaneliler Derneği kumanya yardımında bulundu

27 Nisan 2020 Pazartesi 18:24

Ereğli Gümüşhaneliler Derneği kumanya yardımında bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımında bulundu.

 Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Davut Karataş her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahiplerini bir nebzede olsun sevindirdiklerini ifade etti. Karataş yardımlara ilişkin olarak “Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği olarak her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz başta olmak üzere birçok ihtiyaç sahibine kumanya yardımında bulun uyuyoruz. Bu yıl Korona virüs salgını nedeniyle işi bozulan yada işsiz kalan çok insanımız var. Bunları da hesaba katarak bize bilgileri ulaşan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırdık. Korona virüs salgınını inşallah hep birlikte yeneceğiz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve İslam Alemi’nin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Davut Karataş , Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği , Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Yorumlar
 • Baba asim
  29 Nisan 2020 Çarşamba 23:40

  Tesekkurler gumushaneliye darisi zonguldaklilarda

 • Baba asim
  29 Nisan 2020 Çarşamba 23:37

  Bravo gumushaneliye Allah razi Olsun darisi zonguldaklilarda beklesri

 • Baba asim
  29 Nisan 2020 Çarşamba 23:33

  Bravo gumushaneliye Allah razi olsun

 • Fatih
  28 Nisan 2020 Salı 13:15

  Allahrazıolsun

 • Barış atamer
  27 Nisan 2020 Pazartesi 21:38

  Bize de yardım kolisi lütfen zordayız

Alaplı’da vaka sayısı arttı! 41 kişinin testi pozitif!

27 Nisan 2020 Pazartesi 17:35

Alaplı’da vaka sayısı arttı! 41 kişinin testi pozitif!

Zonguldak Alaplı ilçesinde korona virüs salgınına yakalananların sayısı artmaya devam ediyor. Son 48 saatte 53 olan korona virüs (Covid-19) vak'a sayısının 65'e yükseldiği, bunlardan 41 kişinin test sonucunun pozitif olduğu bildirildi.

 Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, yeni vak'alarla birlikte Alaplı ilçesinde toplam korona virüs vak'a sayısının 65'e yükseldiğini kaydederek, "Bu vak'alardan 41 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Test sonucu pozitif olanlardan 7 kişi ise iyileşerek sağlığına kavuştu" ifadelerini kullandı. 
Kaymakam Yılmaz, son tedbirlere uygun olarak halk pazarının da önümüzdeki çarşamba günü tekrar açılmaya başlayacağını da ifade ederek, "Valiliğimizin pazarla ilgili bir hafta uzatma süresi doldu ve önümüzdeki haftadan itibaren halk pazarı sadece sebze,meyve,gıda ve temizlik ürünleri satılmak ve belirtilen hususlara göre düzen sağlanmak kaydıyla tekrar açılacak" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , korona virüs , Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz , korona virüs

Yorumlar

Caddelerde yoğun insan hareketliliği yaşanıyor...

27 Nisan 2020 Pazartesi 17:13

Caddelerde yoğun insan hareketliliği yaşanıyor...

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından cadde ve sokaklarda yoğun insan hareketliliği yaşanıyor.

 Çaycuma ilçesinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar korona virüsü salgınına rağmen cadde ve sokaklara akın etti. ‘Evde Kal’ çağrılarını unutup, maskeleri takan vatandaşların banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturması ve sosyal mesafe kuralına uymamaları virüs tehlikesini arttırdı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar

Av. Musa Yurtseven'den aşevine kumanya desteği!

27 Nisan 2020 Pazartesi 17:00

Av. Musa Yurtseven'den aşevine kumanya desteği!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi aileler için açılan aşevine kumanya desteği devam ediyor. Avukat Musa Yurtseven de aşevine kumanya yardımında bulunarak katkı sağladı.

 Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek hizmeti ve gıda kolisi yardımları artarak devam ediyor. Sn. Avukat Musa Yurtseven’de aşevine önemli miktarda kumanya desteğinde bulunarak katkı sağladı.
Posbıyık’tan teşekkür
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aşevine desteğin giderek arttığını ifade ederek şu sözlere yer verdi:”Ramazan ayının başlaması ile birlikte destek oluğumuz vatandaşlarımızın sayısı daha da çoğaldı. Aşevinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları yaparken hayırsever Ereğli halkı da bize destek oluyor. Avukat Musa Yurtseven’e de yaptığı önemli katkıdan dolayı Ereğli halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.
Avukat Yurtseven de bu sıkıntılı süreçte ve Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze olsun katkıda bulunmak istediğini ifade etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KDZ.EREĞLİ BELEDİYESİ , AV. MUSA YURTSEVEN.AVUKAT , EREĞLİ ÇARŞI MERKEZ , KUMANYA DESTEĞİ , YARDIM

Yorumlar