Ereğli'deki 3 yılını değerlendirdi

28 Ağustos 2021 Cumartesi 00:08

Ereğli'deki 3 yılını değerlendirdi

İzmir Vali Yardımcılığı’na atanan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, düzenlediği son basın toplantısında, acısıyla, tatlısıyla üç yılı bitirdiğini belirterek, “Geldiğimiz gibi gidiyoruz ama şu gök kubbede hoş bir seda bırakabildiysek de bizlere ne mutlu. Ben Ereğli’ye hizmet ettiğimi düşünüyorum, takdir milletimizindir” dedi.

İzmir Vali Yardımcılığı’na atanan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, basın toplantısı düzenleyerek görev süresi boyunca çalışmalarını değerlendirdi. 

30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katıldıktan sonra ilçeden ayrılacağını açıklayan Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında, Ereğli’ye geldikten bir süre sonra yapılması gereken 15 iş tespit ettiğini belirterek 13 bin metrekarelik Hükümet Konağı projesinin 11 bin metrekareye düşürülme çalışmalarının gecikmeye neden olduğunu, projenin TOKİ’den ihale günü beklediğini söyledi.

"EREĞLİ - DEVREK YOLUNDAKİ ÇALIŞMADAN MEMNUN DEĞİLİM"

Fakülteler Kampüsü projesinin BEÜ’ye teslim edildiğini ve düzeltmelerden sonra 2 ay içinde temel atılabileceğini belirten Çorumluoğlu, Ereğli-Devrek yolunda gelinen aşamadan memnun olmadığını aktararak, “Ne yazık ki orada beklenen gelişme ve çalışmayı yerine getiremedik. Oradaki çalışmadan çok memnun değilim. Bu saate kadar, şu anda kazıklar çakılıyor. Ama böyle 50 tane kamyon geliyor, 20 tane ekskavatör kazıyor pozisyonunda değiliz. Bu yolun bitmesi için böyle bir heyecana ihtiyaç var. En son; Saffet başkanla (AK Parti İlçe Başkanı) görüşmede de; bu konuda bir talimat verildiğini söyledi. Önümüzdeki sene biraz daha hızlanacağını düşünüyorum” dedi.

KÖYLERE İÇME SUYU PROJESİ

Köylerde alt yapı çalışmalarının sürdüğünü, Çayırlı Grup yolunun büyük bölümünün tamamlandığını söyleyen Kaymakam Çorumluoğlu, “En büyük projelerimizden biri 14 köye su vereceğimiz projeydi, realize etmiş olduk. En son selde Danişmentli, Dedeler ve Çayırlı köylerimizde suyunu da buradan vermiş olduk. Bu proje çok önemli. Bu projeyi halka ne yazık ki tam anlatamadım. Ama 14 tane köyün içme suyu sorununun çözülmesi önemliydi.” Dedi. Ereğli BİLSEM’in Türkiye’de ilk 5’te olduğunu vurgulayan Çorumluoğlu, “Organize Sanayi Bölgesi’ne şuanda su hattı döşeniyor. Depo ihalesini yaptık. Zannediyorum, belediyenin suyunu yılbaşında organize sanayiye vermiş olacağız.

OSB'YE YENİ YATIRIMLAR

Mevcut OSB’de yer kalmadığından İkinci OSB kurulması için Ticaret ve Sanayi Odası nezdinde girişimlerde bulunuldu. OSB’de Güneş Enerjisi sektöründe bir firmanın, yatırım yapmak için Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadete Oruç kanalı ile görüşmeler yapıldı. FERROLİ firmasının 250 kişilik istihdam sağlayacak 40 dönümlük arazi arıyor, böylece OSB’de 2 bin 500 kişilik istihdama ulaşılacak. Gülüç Beldesinde okul inşaatı hızla sürüyor, ayrıca engelliler okulunun  temeli de atıldı.” Dedi.

“TAMAMEN EREĞLİ'NİN MENFAATLERİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET ETTİM”

Ereğli’den ayrılmasının kendisi için artı ve eksi yönlerinin bulunduğunu dile getiren Çorumluoğlu, şunları söyledi:

“Artılarından bir tanesi aile bütünlüğümün sağlanması. Büyük kızım İzmir Atatürk Lisesi’nde okuyordu, eşim İzmir’de öğretmendi, şimdi ikinci kızımda geçen sene benim yanımdaydı bu sene İzmir Atatürk Lisesi’ni kazandı. Yani iki kızım ve eşim şu anda İzmir’de. Aile bütünlüğü anlamında bu tayinim ailem için hayırlı olacağını düşünüyorum. Ama hayatın olağan akışı da bu; birimiz gidecek, birimiz de gelecek. Öyle ümit ediyorum ki gelen Kaymakam abimiz bizden daha fazla başarılı olsun, daha fazla yatırımları takip etsin. Biz yine Ereğli ile irtibatımızı devam ettireceğiz. Acısıyla, tatlısıyla üç yılı bitirdik. Beni insanların anladığını düşünüyorum. En azından kalbi Ereğli için çarpan, Ereğli’ye bir hizmet etme arzusunda olan idareci olarak kendimin tanındığını tahmin ediyorum. Yaptığım bazı icraatları da bazı arkadaşlar beğenmemiş de olabilir. Onlara da saygı duyuyorum. Benim Ereğli’de maddi hiçbir bağlantım yok. Ben tamamen Ereğli’nin menfaatlerini düşünerek hareket ettim. Şimdi bu yaptıklarımızın ya da başlattıklarımızın hangi birini alıp sırtımıza getirebiliyoruz. Hiçbir şeyi alıp getiremiyoruz. Geldiğimiz gibi gidiyoruz ama şu gök kubbede hoş bir seda bırakabildiysek de bizlere ne mutlu. Ben Ereğli’ye hizmet ettiğimi düşünüyorum, takdir milletimizindir.”

Çorumluoğlu, toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kaymakam , ismail çorumluoğlu , kdz. ereğli

Yorumlar

Kaymakam EGD’ye veda etti

27 Ağustos 2021 Cuma 17:53

Kaymakam EGD’ye veda etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İzmir Vali Yardımcılığına atanan Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçede veda ziyaretlerine devam ediyor.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile İzmir Vali Yardımcılığına atandı. Görev yeri değişen Kaymakam Çorumluoğlu, ilçede veda ziyaretlerine bugün de Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’yle devam etti.

Atanmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Çorumluoğlu, ilçeden bir takım projeleri başlatamadan gidecek olmanın burukluğunu yaşadığını söyledi. Kaymakam Çorumluoğlu konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi:

“Karadeniz Ereğli’de iki büyük projeyi hayata geçirdik. Hükümet Konağı ve Ereğli Eğitim Fakültesi’nin temelini atmadan gidecek olmanın hüznünü yaşıyorum. Bu iki proje bizler için çok önemliydi. Karadeniz Ereğli’nin olmazsa olmazlarıydı. Bu iki projeyi bu noktaya getirdiğimiz için mutluyuz. Temlerini atamadığımız için hüzünlüyüz. Her iki projenin de yılsonuna dek temellerinin atılması gerekiyor. Bu hizmetleri bu noktaya getirdiğimiz için mutluyuz” dedi

Kaymakam Çorumluoğlu’na, ziyaretinden dolayı teşekkür eden Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel; Kaymakam Çorumluoğlu’nun kısa sürede büyük projelere imza attığını vurgulayarak, yeni görev yerinde de güzel proje ve hizmetlere imza atacağına inandıklarını belirtti. 

Ziyaret sırasında Şehit Madenci Yakıncılar Derneği başkanı Çetin Yiğit, Lösev Ereğli Temsilcisi Tarkan Atik, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Derneği ve Yetimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , ismail çorumluoğlu

Yorumlar

Muhtarlar bilgilendirildi

26 Ağustos 2021 Perşembe 18:09

Muhtarlar bilgilendirildi

İçişleri Bakanlığı muhtar eğitim semineri ve ağustos ayı muhtarlar toplantısı yapıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz, “Muhtar Eğitim Semineri” ve Ağustos ayı muhtarlar toplantısında Merkez ve merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. İl müdürlerinin kendi birimleri ile ilgili bilgilendirme yaptığı toplantıda muhtarlara da söz verildi.

Vali Tutulmaz muhtarlara hitabında başta küresel iklim değişikliğinin meydana getirebileceği afetler olmak üzere, köylerdeki imar mevzuatı uygulamaları, aşı hassasiyeti, patpat kazaları, okul servis araçları, UYUMA ve KADES uygulamaları ile çeşitli konulara değinerek, muhtarların duyarlı olmalarını istedi.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , vali mustafa tutulmaz , muhtarlar

Yorumlar

Ereğli-Devrek karayolu yapımı kaplumbağa hızı ile ilerliyor

26 Ağustos 2021 Perşembe 16:21

Ereğli-Devrek karayolu yapımı kaplumbağa hızı ile ilerliyor

Ereğli-Devrek karayolundaki yol yapım çalışmalarının yavaş ilerlemesi bölge halkının tepkisine neden alıyor.

2004 yılında yatırım programına alınan 54 kilometrelik yol 17 yılda bitirilemedi. Kimi milletvekillerinin "Amentüm" kimi milletvekillerinin "Bu yol benim namusum" kimi milletvekillerinin ise yapımı için taahhüt imzaladığı Ereğli-Devrek karayolu için son olarak, 2019 yerel seçimleri öncesi Kdz. Ereğli'ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söz vermişti.

Türkiye'de iktidarda bulunduğu 20 yıllık süre içerisinde 24 bin kilometre yol yapımı ile övünen AK Parti iktidarı 17 yıldır her seçim döneminde bölge halkına söz verdiği halde yerine getirmedi. 50'ye yakın köy, bir belde ve yaklaşık 60 bin nüfusun ulaşımını sağladığı Ereğli-Devrek yolu çile yolu olmaktan öteye gidemedi.

"Aşkımız Ereğli-Devrek yolu gibi hiç bitmeyecek" sloganıyla alay konusu haline gelen Ereğli-Devrek karatolunun yapımının ne zaman tamamlanıp hizmete açılacağı halen bilinmiyor. İktidar partisi yöneticilerinin kendi aralarında kavga edip zamanlarını boşa harcamak yerine bölgeye hizmet getirmeleri isteniyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , devrek , karayolu

Yorumlar
  • Ahmet
    26 Ağustos 2021 Perşembe 16:26

    Bu memlekette ne bitmişki kandilli varagel kaç seneden beri tek bir çivi çakılamadı kemer bölgesindeki ddy gar sosyal tesis olacaktı tek bir çivi yok subaşına orta ölçekli sanayi olacaktı söylemeye gerek varmı kaymakamlık binası emniyet binası tersaneler sorumu çözüldümü yok söyleyecek çok şey varda ne desen boş koca bir hiç.

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 90. yılı kutlandı

26 Ağustos 2021 Perşembe 15:04

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 90. yılı kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 90. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik binası önünde gerçekleştirilen törende, Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Cansız, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, siyasi parti il temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Belediye Başkan Vekili İbrahim Cansız, törende yaptığı konuşmada, “Bugün Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşrifinin 90.yıl dönümü dolayısıyla büyük mutluluk duyuyorum. Cumhuriyetimizin ilanından sonra Zonguldak ve çevresinde bulunan taşkömürü yatakları nedeniyle ilimiz ülkemizin maden endüstrisinin başkenti olarak kabul edilmiş sanayi hayatının ayrılmaz bir gereksinimi olan kömürü bağrında taşıması nedeniyle diğer şehirler arasından sıyrılarak kentine özel bir karakter oluşturmuştur. Milli mücadele yıllarında ve sonrasında yurt gemilerine büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk 26 Ağustos 1931 yılı Çarşamba günü Ertuğrul yatıyla ilimize teşrif ederek halkımızın büyük coşkusuyla karşılanmıştır. Maden ocaklarının işleyişini ve çalışmalarını yerinde incelemek üzere üzülmez bölgesini ziyaret etmişlerdir. Bu ziyaretin ardından bu havzanın gelişmesinde önemli değişiklikler olmuş iş, işçi haklarını koruyan teklifin kanunlaşarak yürürlüğe girmesiyle yapılan bir dizi değişikle yabancıların havzadan çekilmek zorunda kalmasıyla maden ocaklarımız tamamen millileştirilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk şehrimize verdiği diğer değeri şu söylemiyle ifade etmiştir. “Zonguldak’ın derin toprakları altındaki servet-i madeniyle ne kadar kıymetiyse bizim nazarımızda Zonguldak o kadar çok kıymetli vilayetimizdir.” Gazimizin bu sözleri tarih sayfalarında bir onur belgesi olarak yazılmıştır” şeklinde konuştu.

Törende şiirlerin okunmasının ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki protokol üyeleri, denize karanfil bıraktı. Askerler tarafından botla denizden getirilen Türk bayrağı protokol üyelerine teslim edildi.

Günün anlam ve önemi hakkında açıklama yapan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 90. yıl dönümünü kutluyoruz. Yüce Atatürk Zonguldak'a büyük önem vermiştir. Ülkemizin kalkınmasına lokomotif olan Zonguldak'a teşrif ederek de bu değeri göstermiştir. Kendisine minnettarız" dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , atatürk

Yorumlar