Ereğli köylerinde içme suyu çalışmaları

23 Ağustos 2021 Pazartesi 15:42

Ereğli köylerinde içme suyu çalışmaları

Kdz. Ereğli ilçesinde içme suyu kanal çalışmaları ile asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Zonguldak İl Özel İdaresi köylerde su depolarında beton döküm ve içme suyu kanal çalışmalarını sürdürüyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Çayırlı Köyü’nde KÖYDES Projesi kapsamında 2. grup içme suyu kanal çalışmaları devam ediyor. İçme suyu çalışmaları kapsamında asfalt olacak İmranlar- Gebe köyü arası bölgede, çıkan malzeme nakledilerek yerine stabilize malzeme döküldü.

İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen, Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Yunuslu Köyü Avcılar Mahallesi’nde şebeke çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Öte yandan Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçeye bağlı A.Sofular Köyü içme suyu deposu beton döküm işi yapılıyor.

İl Özel İdaresi ekipleri tarafından ihtiyaç duyulan bölgelerde bakım, onarım ve asfalt çalışmaları sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , içme suyu

Yorumlar

Su hattının yapımına başlandı

23 Ağustos 2021 Pazartesi 15:06

Su hattının yapımına başlandı

Karadeniz Ereğli Belediyesi, imzalanan protokol kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’ne verilecek 6 km’lik su hattının yapım çalışmalarına başladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla harekete geçen ekipler, ayrıca beş bin metrelik isale hattını yapımını tamamlayacak; 1000 metre terfi hattı yapacak. Otomasyonla sistem kontrol edilecek. 100 metreküp kapasiteli su terfi deposunun ihalesi de tamamlandı. Su terfi deposu belediyenin kontrolünde Organize Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılacak.

Kdz. Ereğli Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) su sağlanmasını içeren protokol kapsamında 6 kilometrelik su hattının yapımına başladı. Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla çalışmaları yürütüyor. 1 kilometrelik hattın yapımı tamamlandı. Toplam 200 mm çapında 6 km’lik su hattı yapım çalışmaları Topçalı Mahallesi’nde devam ediyor. Bu kapsamda ayrıca 1000 metre terfi hattı, 5 bin metrelik isale hattı yapılacak. Otomasyonla sistem kontrol edilecek.

Su terfi deposu ihalesi tamamlandı

Protokol çerçevesinde, 100 metreküp kapasiteli su terfi deposunun ihalesi de tamamlandı. Su terfi deposu belediyenin kontrolünde Organize Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılacak.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 24 Haziran 2021’de gerçekleştirilen protokol imza töreninde ayrıntılar hakkında bilgi vermiş ve Organize Sanayi Bölgesi’nin su sorununu çözmek için tüm desteği vereceklerini ifade etmişti.

OSB yönetimiyle varılan anlaşma çerçevesinde, kullanılacak malzemeler OSB yönetimince alınıyor. Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri işçiliği üstleniyor. Bu çalışma sonucunda OSB’ye aylık 20 bin metreküp su verilecek.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , su terfi deposu , osb

Yorumlar

Yardım malzemeleri selzedelere ulaştırılıyor

23 Ağustos 2021 Pazartesi 11:21

Yardım malzemeleri selzedelere ulaştırılıyor

Ormanlı Belediyesi tarafından düzenlenen yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri Kastamonu’da afetzedelere ulaştırılıyor.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’un talimatıyla, Kastamonu’da selden zarar gören vatandaşlara yönelik yardım kampanyası başlatıldı. Harekete geçen duyarlı Ormanlı halkı, bir günde temizlik ve gıda malzemelerini temin ederek Ormanlı Belediye binasına teslim ettiler.

Bölgede suların çekilmesi sonrası bölgede ekipler tarafından başlatılan arama ve kurtarma çalışmaları sürerken, çok sayıda yardım kuruluşu da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz görev yapıyor.

Sel afeti yaşayan Kastamonu’ya giden Ormanlı Belediyesi ekipleri, 1 minibüs dolu malzemeyi araçtan indirerek, afetzedelere ulaştırılması için Türk Kızılayı ile ortak hareket ederek çalışmalara katıldı.

Gıda ve temizlik malzemeleri yine belediye personelleri ve Kızılay gönüllüleri tarafından afetzedelere dağıtılıyor. Yardımların ulaşmasında ilk günden beri yakından ilgilenen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, bölgede görev yapan tüm personele kolaylıklar dilerken, afet yaşayan vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ormanlı , selzede , kastamonu

Yorumlar

Gülüç’ün güzelliği göz kamaştırıyor

21 Ağustos 2021 Cumartesi 18:22

Gülüç’ün güzelliği göz kamaştırıyor

Batı Karadeniz’in son dönemlerde parlayan yıldızı olarak adlandırılan Gülüç deresinin etrafında yapılan sahilin ardından yeni sosyal tesis de hizmet vermeye başladı. Gece ayrı, gündüz ayrı güzellik oluşturan Gülüç deresinin doğal güzellikleri, açılan yeni sosyal tesis ile bölgenin yeni gözdesi haline geldi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, 2014 yılında göreve gelmesiyle başladığı Gülüç Deresi sahil projesinin 1. Etabını kısa sürede tamamlayarak hizmete açmıştı. Başkan Demirtaş Gülüç sahilinin ikinci etap çalışmalarının ardından yapımı tamamlanan sosyal tesisi de yapılan iki etkinlikle hizmete açtı. Doğal güzelliği koruyan çalışmalar ve ışıklandırmasıyla göz kamaştıran Gülüç sahili Batı Karadeniz bölgesinin yeni yıldızı olma yolunda ilerliyor.

AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve eşi Melek Yılmaz’ın kızı Nevilay Yılmaz ile Ayhan Zeki Şensöyler ve eşi Nevin Şensöyler’in oğulları Ayberk Şensöyler, evliliğe giden ilk adımlarını Gülüç Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen görkemli nişan ile attılar.

41 ÇOCUK ERKEKLİĞE ADIM ATTI

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Gülüç Sünnet Şöleni yine Sahil Kafeterya’da düzenlendi. 41 çocuk erkekliğe ilk adımlarını atmanın heyecanını yaşarken, aileleri de gurur ve mutluluğunu paylaştı. Belediye binası önünden nostalji gezi trenine binen çocuklar sahil turunun ardından sosyal tesislere geldi. Burada çocukları palyaçolar karşıladı. Programda ilk olarak Kur’an-ı Kerim tilaveti okunurken, yapılan duaların ardından konuşmalara geçildi. Sünnet Şöleninden konuşma yapan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, “41 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştirdik. Çocuklarımıza 41 kere maşallah diyoruz. Biz sizlerle birlikte coşkulu bir şekilde kutlamaya, mutluluğa erişmenin gururunu yaşıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan tüm Gülüç halkına, başta sevgili gençlerimizin anne babalarına teşekkür ediyorum. Biz de Gülüç Belediyesi olarak sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Bunların bugünün gençleri, yarının büyükleri, her biri bu vatana bu millete hizmet edecek gençlerimizdir. Bu çocuklarımızın sünnet ettirilmesinde katkı sağlayan hayırseverlere Allah razı olsun.”

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu da yaptıkları konuşmada, sünnet olan çocukların mürüvvetlerini de görme dileğinde bulundular.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün çocuk yarın delikanlı olacak çocuğumuz. Bundan sonraki yaşantılarında sağlık, mutluluk diliyorum. İnşallah memleketimize, ülkemize, İslam alemine faydalı evlatlar olarak yetişecekler. Bizim bıraktığımız görevleri bu çocuklarımız alacaklar.” Dedi. Başkan Demirtaş, Katkılarından dolayı Kaymakam Çorumluoğlu’na plaket takdim etti. Öte yandan Sünnet Şöleni’ne katkı sağlayan hayır sever iş insanlarına da plaketler verildi. Sünnet olan 41 çocuk daha sonra sahneye gelen robotlar ile birlikte dans ederek doyasıya eğlendi. Sünnet Şöleni’nin son bölümünde ise çocuklar için sahil bandında at gezisi düzenlendi.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , gülüç , gökhan demirtaş , sünnet şöleni

Yorumlar

Yardım tırı dualarla yola çıktı

21 Ağustos 2021 Cumartesi 00:47

Fotoğraflar: Mehmet Güreşçi

Yardım tırı dualarla yola çıktı

Kdz. Ereğli Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği afet bölgesine insani yardım malzemesi gönderdi.

Sinop’un Ayancık ilçesinde yaşanan sel felaketinin yaraları sarılıyor. Sel felaketi sonrası bölgeye giderek afetzedelerin yanında olan Beşir Derneği, Ayancık’ta bulunan Beşir mobil aş evinde günlük 3 öğün bin 500 kişilik yemek ikramında bulunuyor. Kdz. Ereğli Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği tarafından organize edilen, ihtiyaç dahilindeki gıda ve temizlik malzemeleri tıra yüklenerek afet zedelere dağıtılmak üzere yola çıktı.

Gıda malzemelerinin yanı sıra, günlük ihtiyaç olan malzemelerden; sıvı sabun, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı gibi ürünlerin yer aldığı koliler, afet zedelere ulaştırılacak. Öte yandan bölgede çalışan ekipler için, dernek üyeleri tarafından sıcak çay ikramında bulunulacak.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , beşir derneği , yardım tırı , ayanck , sel

Yorumlar