Ereğli polisi kömür hırsızlığına "dur" dedi

5 Eylül 2019 Perşembe 23:12

Ereğli polisi kömür hırsızlığına "dur" dedi

Zonguldak, Düzce ve Bolu’da yardıma muhtaç insanlara dağıtılan yardım kömürlerini kalitesiz kömürlerle değiştiren 1 tır şoförü, 1 nakliyatçı ve 2 kömürcü gözaltına alınırken, olayla ilgili 18 kişinin ifadesi alındı.

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesinde yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılan TTK kömürünü değiştirmek suretiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 4 kişiye yönelik Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda yardıma muhtaç insanlara dağıtılan yardım kömürlerini kalitesiz kömürlerle değiştirdiği tespit edilen Orhan K., Nizamettin Y., Necdet A. ve Tamer E., Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda gözaltına alındı. Olayla ilgili 18 kişinin ifadesi de alındı.
Sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla dağıtılan yardım kömürlerinin dağıtım ihalesini alan Tamer E.’nin bu kömürleri kalitesiz kömürle değiştirdiği, kaliteli TTK kömürlerinin depolarda boşaltılıp kalitesiz kömürlerin yardıma muhtaçlara dağıtıldığı ve kaliteli TTK kömürünün zimmete geçirilerek daha pahalı şekilde satıldığı öğrenildi.

Yorumlar

BEÜ'de bakım onarım çalışmalarında sona gelindi

5 Eylül 2019 Perşembe 16:26

BEÜ'de bakım onarım çalışmalarında sona gelindi

ZBEÜ kampüslerinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı hazırlıkları kapsamında yapılan bakım onarım çalışmalarında sona gelindi.

 


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, her noktasında ve biriminde yapılan altyapı, çevre düzenlemesi, sosyal alan çalışmaları, binaların bakım, onarım ve boyama işlemleri ile yeni eğitim ve öğretim dönemi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 
Bu kapsamda Merkez Farabi Kampüsümüzde Maden Mühendisliği, Çevre - İnşaat Mühendisliği ve Mediko ile Eski Fen Edebiyat Fakültesi’nin çatıları yenilenerek ve Eski Fen Edebiyat Fakültesi’nin tuvaletlerinin mevcut kapasiteleri artırılıp engelliler için yeni tuvaletler yapıldı. Ayrıca fakültenin kimya laboratuvarları da onarılarak kantin ile fakülte ön girişini bağlayan toprak alan yeniden düzenlendi. 
İbn-i Sina Sağlık Kampüsümüzde yapılan çalışmalarda ise binaların bakım onarım ve boyama işlemleri, çatılarının tadilatı yapılarak hem iç hem dış mekânlarında düzenlemeler gerçekleştirildi. Yeni eğitim ve öğretim dönemi hazırlıklarında İncirharmanı Kampüsümüzün yemekhanesi ve kantini ile Yabancı Diller Yüksekokulu’nun çatıları ve kalorifer tesisatları yenilenerek boyaları yapıldı. 
Alaplı Meslek Yüksekokulumuzda yapılan çalışmalarda teras ve kapalı spor salonunun çatıları yenilerek öğrencilerin hizmetine hazır hale getirildi. 
Çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, "Her geçen yıl yükselen bir değer olma hedefiyle ilerleyen üniversitemiz, yapılan altyapı çalışmaları ve düzenlemelerle fiziki koşullarını daha da iyileştirerek 2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çevreye saygı bilinci ile şehrin ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunma hedefindeki Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerimizin nitelikli eğitim almaları için çalışmaya devam edeceğiz. Buna bağlı olarak kampüslerimizde, akademisyenlerin ve öğrencilerin nitelikli bilimsel araştırmalar yapabilecekleri fiziki mekânları artırıp yenileyerek bilimin ve modern eğitimin tüm olanaklarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. 

 

Etiketler:

, ZBEÜ , sınav , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Tetanozdan ölen 18 yaşındaki kadının ailesi konuştu

5 Eylül 2019 Perşembe 16:20

Tetanozdan ölen 18 yaşındaki kadının ailesi konuştu

Zonguldak’ta ayağına çivi batan 18 yaşındaki 2 aylık hamile kadın, tetanoz tanısıyla tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kadının cenazesi İstanbul’da toprağa verilirken, acılı aile olayla ilgili açıklamalarda bulundu.


Fındık işçiliği için ailesi ile birlikte Zonguldak’ın Alaplı ilçesine giden 18 yaşındaki Aycan Kara'nın bir süre önce ayağına çivi battı. 2 aylık hamile kadın, hastanedeki tedavisinin ardından yutma güçlüğü ve ağzını açmada güçlük çekince tekrar hastaneye gitti. Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi enfeksiyon hastalıkları bölümüne sevk edilen kadın, yoğun bakımda 11 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Genç kadının karnındaki bebeği de hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kadının cenazesi İstanbul’da toprağa verildi. 
Olayla ilgili konuşan dayı Emrah Coşkun, “Biz hastayı Ereğli Hastanesine götürdük. Muayene ettiler. Bizim aklımıza çivi gelmiyor. Çocuk saat geçtikçe kötüye gidiyor. Doktorlar bize ‘Buna bir şey battı mı’ diye sorunca babasının aklına geliyor, ‘çivi battı’ diyor. Doktorlar da o zaman tetanoz olmuş diyor. Çocuğu yoğun bakıma soktuk. Bilinci yerindeydi girdiğinde, bir gün sonra kalbi durmuş” dedi. 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , tetanoz , sondakika , ailesi konuştu

Yorumlar

Aycan için Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı

5 Eylül 2019 Perşembe 13:16

Aycan için Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı

Zonguldak'ta tetanozdan ölen 18 yaşındaki Aycan Kara için İl Sağlık Müdürlüğü idari inceleme başlattı.


Edinilen bilgiye göre, fındık işçiliği için ailesi ile birlikte Alaplı ilçesine gelen 18 yaşındaki Aycan Kara'nın bir süre önce ayağına çivi battı. Ailesi ile birlikte ilçedeki hastaneye giden genç kadın, tedavisinin ardından evine geri döndü. Ancak bir süre sonra çenede kasılma ve kilitlenme yakınmaları yeniden hastaneye başvurdu. Çenede yutma güçlüğü ve ağzını açmada güçlük çeken 2 aylık hamile kadın başvurduğu hastaneden Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi enfeksiyon hastalıklarına sevk edildi. Tetanoz tanısıyla hastanede yoğun bakım servisine yatırılan Kara, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Aycan Kara'nın karnındaki bebeği de doğmadan yaşamını yitirdi. 
Yaşanan olayın ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nün idari inceleme başlattığı öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , tetanoz , sondakika

Yorumlar

Kral Şakir miniklerle buluşuyor

5 Eylül 2019 Perşembe 11:40

Kral Şakir miniklerle buluşuyor

Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek Zonguldaklılara özel deneyimler yaşatan, cazibe merkezi Esas 67 Burda AVM, 5-8 Eylül tarihinde sevilen çizgi film dizisi ‘Kral Şakir’ etkinliği ile minik ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacak.


Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve açıldığı günden itibaren Zonguldak’ın alışveriş, yaşam ve buluşma merkezi haline gelen Esas 67 Burda AVM, minik ziyaretçilerini, bir aslan ailesinin başından geçen komik ve neşeli hikâyeleri anlatan Türkiye'nin ilk çizgi dizisi Kral Şakir etkinliği ile buluşturuyor. 
5-8 Eylül tarihlerinde, 15.30, 17.30, 19.30 saatlerinde 3 seans olarak ücretsiz düzenlenecek Kral Şakir etkinliği ile Esas 67 Burda AVM, minik ziyaretçilerini eğlenceli ve unutulmaz anlara davet ediyor. 
Esas 67 Burda AVM 
Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve 2009 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Esas 67 Burda AVM, 22 bin 700 m’lik kiralanabilir alan, 64 mağaza,8 sinema salonu ve 500 araçlık otoparkı ile Zonguldak’ta hizmet veriyor. 
Modaya yön veren markaları, her damak zevkine hitap eden lezzet seçenekleri, keyifli sohbetlere ev sahipliği yapan kafeleri, eğlenceli etkinlikleri ile Zonguldak’ın yaşam ve buluşma merkezi olan Esas 67 Burda AVM, alışveriş ve eğlence deneyimini aynı anda sunarak öne çıkartıyor. Esas 67 Burda AVM, dünyanın sayılı pazarlama ve iletişim dernekleri arasında gösterilen AMCP’nin organize ettiği 2018 MarCom Ödüllerinde “Sevgi Postanesi” projesiyle 3 Platin ve 1 Altın ödülünü aldı. 

Etiketler:

ESAS 67 , Kral Şakir , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar