Ereğli polisinden büyük operasyon

9 Aralık 2021 Perşembe 19:28

Ereğli polisinden büyük operasyon

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonda 1 kilo 900 gram uyuşturucu madde ile 17 adet dinamit lokumu ele geçirdi. Operasyonda bir cezaevi firarisi ile 3 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri bir süredir takip ettikleri kişilerin piyasaya sürmek üzere il dışından yüklü miktarda uyuşturucu getirdiği bilgisi üzerine operasyon başlattı. Narkotik ekipleri Bağlık Mahallesi Tekel Sokak üzerinde gerçekleştirdikleri baskında M.Ç, E.K. ve M.D isimli şüphelileri gözaltına aldı. Şüphelilerin araçları ile evlerinde yapılan aramada, 1 kilo 900 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

17 adet patlayıcı dinamit lokumu ile 21 adet fünye ele geçirildi

Kdz. Ereğli Narkotik ekipleri soruşturmayı derinleştirerek A.B. isimli cezaevi firarisi yapılan operasyonda kıskıvrak yakalandı. Narkotik, olay yeri ve bomba imha uzmanlarınca A.B. isimli şahsın yakalandığı barakada yapılan incelemelerde denizde avlanmada kullanıldığı değerlendirilen 17 adet patlayıcı dinamit lokumu, 21 adet fünye ve hassas terazi ele geçirildi. Emniyetteki sorgularının ardından bugün öğlen saatlerinde M.Ç., E.K., M.D. ve A.B. isimli şüpheliler geniş güvenlik önlemleri altında Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Zanlıların savcılıktaki sorguları devam ediyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , uyuşturucu , dinamit lokumu , narkotik , ereğli polisi

Yorumlar

Bacada yangın çıktı

9 Aralık 2021 Perşembe 17:38

Bacada yangın çıktı

Kdz. Ereğli'ye bağlı İmranlar köyünde bir binanın bacasında çıkan yangın, büyümeden söndürüldü.

Yangın öğle saatlerinde ilçeye bağlı İmranlar köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Temel Güney'e ait 2 katlı binanın bacasında yangın çıktı. Dumanların yükseldiğini gören köy sakinleri, ev sahiplerini uyarırken, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Merdivenle çatıya çıkan köy sakinleri, kovalarla taşıdıkları suyla yangını söndürmeye çalıştı. Köye ulaşan Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler, yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Yangında küçük çaplı maddi zarar meydana gelirken herhangi bir yaralanmanın olmadığı öğrenildi.

Etiketler:

ereğli haber , kdzereğli , zonguldak , yangın , imranlar köyü

Yorumlar

İmara aykırı yapılar yıkıldı

9 Aralık 2021 Perşembe 17:12

İlyas Akın

İmara aykırı yapılar yıkıldı

Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri, Ereğli-Alaplı arasındaki plajlar bölgesindeki yapılaşmaları kıyı kenar çizgisine aykırı olduğu gerekçesi ile yıktı.

Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri sabah erken saatlerde plajlar bölgesine gelerek bu bölgedeki işletmelerin sahiplerini önemli eşyalarını almaları konusunda uyardı. İşletme sahiplerinin eşyalarını almalarının ardından iş makineleri ile yıkımlar gerçekleşti. Yıkım esnasında barakalarda bulunan içecek dolapları ve özel eşyalar ise belediye temizlik personeli tarafından dışarı çıkartılarak sahiplerine teslim edildi. Çalışmalar sırasında iki yavru kedinin barakaların altında kaldığını gören ekipler bir süre kedileri bulabilmek için çaba harcadı. Ekipler tarafından yakalanan yavru kediler özel bir kafese konularak Ereğli Belediyesi'ne ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ne gönderilerek koruma altına alındı. Yıkım çalışmaları sırasında çok sayıda polis ekibi de güvenlik amaçlı bölgede bekletildi.

Bölgede denetlemelerde bulunan Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ereğli Kaymakamlığı'ndan gelen talimat doğrultusunda Ereğli-Alaplı arasındaki deniz kıyılarında imara aykırı yapıların tespit edilmesinin ardından 1 hafta önce boşaltılma tebligatları yapıldığını söyledi. Aydın, bazı vatandaşların kaçak olan yapıları kendilerinin kaldırdığını ifade etti.

Etiketler:

ereğli haber , kdzereğli , zonguldak , yıkım , ereğli belediyesi , plajlar , alaplı

Yorumlar

Dolandırıcılardan şok üstüne şok

9 Aralık 2021 Perşembe 16:48

Dolandırıcılardan şok üstüne şok

Zonguldak’ta 46 yaşındaki sağlık çalışanı Çetin Kanat’ın habersizce kredi kartı limiti yükseltildi. Ardından da bir alışveriş sitesinden 20 bin liralık cep telefonu satın alındı. Dolandırıldığını ifade eden Kanat, hem bankaya hem de ilgili siteye başvursa da sonuca ulaşamadı. Mağduriyetini anlatan Kanat, Cumhuriyet Savcılığı’na giderek şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre kentte bir kamu kurumunda çalışan 46 yaşındaki sağlık çalışanı Çetin Kanat’ın cep telefonuna önce bir SMS ulaştı. Kredi kartı limitinin 35 bin TL’ye yükseltildiğini gören Kanat’a kısa zaman sonra bir alışveriş sitesi üzerinden 20 bin liralık cep telefonu satın alındığı mesajı geldi. Şok üstüne şok yaşayan Kanat telefonuyla bankayı aramak istediği bankadan aradığını söyleyen kişi yaptığı alışverişi sordu. Olayın şokuyla böyle bir alışveriş yapmadığını ve iptal edilmesini isteyen Kanat, karşı tarafın gereken işlemin yapıldığını ve mobil bankacılığının bloke edildiğini söylemesi üzerine telefonu kapattı. Ancak arayan numaranın bir GSM hattına ait olduğunu görmesi üzerine ikinci kez bankayı aradı. Yapılan alışveriş sonrası paranın satıcıya geçmediğini ve provizyonda beklediğini söyleyen Kanat, banka yetkilisine de işlemin bilgisi dışında olduğunu ve iptal edilmesini söyledi.

Çağrı merkezi yetkilisinin işlemi iptal ettiğini ve provizyondaki işlemin gerçekleştirilmeyeceğini söylemesi üzerine 48 saatlik bekleme sürecine girdiğini anlatan Kanat, hafta sonu sabah 06.00 sıralarında bankadan gelen mesajı görünce bir şok daha yaşadı. İşlemin gerçekleştiği ve ödemenin satıcıya aktarıldığını öğrenen Kanat yeniden bankayı aradı. Yetkiliye işlemin iptal edilmesine rağmen neden ödemenin satıcıya aktarıldığını soran Kanat yanıt alamadı. Bu sırada kargonun iade edilmesini beklerken dolandırıcıya gönderildiğini öğrenen sağlık çalışanı hukuk mücadelesi başlattı.

Tüketici Hakları Derneği’ne de başvuran sağlık çalışanı, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

“Bunlar bir şebeke olabilir”

Yaşadıklarını İHA’ya anlatan Çetin Kanat hem banka hem de alışveriş sitesi yetkilileri ile yaptığı görüşmelerdeki belgeleri delil olarak Cumhuriyet Savcılığı’na sunacağını ifade etti. Kanat, başından geçenleri şöyle aktardı:

“Geçen hafta Cuma günü saat 15.00 sıralarında bana bankadan bir mesaj geldi. Kredi kartı limitinin 35 bin liraya yükseltildiği yazıyordu. Bankanın rutin uygulaması sandım. Aradan 3-5 saniye geçmeden bir mesaj daha geldi. 20 bin liralık alışveriş yapıldığı yazıyordu. Elim ayağım sinirden titremeye başladı. Telefonla bankayı aramak isterken telefonum çaldı. Karşıdaki kişi kredi kartı limitimin yükseltildiğinden bahsetti. Bilgim olup olmadığını sordu. Ardından da 20 bin liralık alışveriş yapıldığını söyledi. Bilgimin olmadığını söyledim. Bankanın mobil bankacılığına girmemi söyledi. Gerçekten de alışveriş yapıldığı yazıyordu. Panikledim. Sakin olmamı söyledi. Benim adıma iki adet krediye de başvurulduğunu söyledi. Bankanın onay vermediğini anlattı. İki sanal kartla toplam 20 bin liralık alışveriş yapıldığını anlattı. Ben böyle bir alışveriş yapmadığımı söyleyince beni azarladı. Neden bankayı aramadığımı sordu. Bende kendilerinin anında zaten beni aradığını söyledim. Kendisi bankacılık işlemlerimi bloke edeceğini söyledi. Sonradan baktım gerçekten de hesaplara giremez oldum. Bir daha böyle şeylere dikkat edin dedi. Banka diye görüşüyordum. Bir şahıstı. İnsanın basireti bağlanıyor derler ya telefonu kapatınca banka olmadığını anladım. Peşine bankayı aradım. Banka görevlisine işlemlerin iptal edilmesini ve dolandırıldığımı söyledim. İptal etme yetkisinin olmadığını söyledi. Kendilerine sonuçta müşterilerinin olduğunu söyledim. İtiraz dilekçesi verebileceğimi ve provizyonu iptal etmemi söyledim. Sonrasında alışveriş sitesi yetkilisiyle görüşmede satıcı firmayı arayıp alışverişte şaibe olduğunu ve ürünün gönderilmemesini istettirdim. Kargo aşamasında olduğunu ve ürünün geri çekildiğini söylediler telefon görüşmesinde. Şahsın ismini istedim. Bilgi veremeyeceklerini ama isminin Seda olduğunu söylediler. İnceleme sonrasında iki iş gününde şirketin parayı banka hesabına aktaracağını söylediler. Ertesi gün provizyonun gerçekleşip paranın satıcıya aktarıldığını öğrendim. Kendilerini uyarmam ve iptal talebine rağmen para aktarıldı. Bu iş küçük iş değil. Şebeke işi. Bunun arkasında kim bilir neler var. Bir de iki normal krediye başvurmuşlar. Ev kredim olduğu için muhtemelen onaylanmadı. Mağdurum. Şikayetçi oldum. Hukuk sürecini bekleyeceğim.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , dolandırıcı , sağlık , GSM ,

Yorumlar

Av tüfeğiyle öldürülmüştü, karar çıktı

9 Aralık 2021 Perşembe 16:17

Av tüfeğiyle öldürülmüştü, karar çıktı

Zonguldak’ta Aydın Zengin'i (32) av tüfeği ile 3 el ateş ederek öldürdükten sonra define için kazdığı kuyuya gömen babası Sait Zengin, ağabeyi Aykut Zengin ve üvey annesi Ümmiye Zengin’in davasıda karar çıktı. Baba Sait Zengin, ağabeyi Aykut Zengin ve üvey annesi Ümmiye Zengin ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

Zonguldak Merkez İlçeye bağlı Beycuma Beldesi Karadere köyü Mudaroğlu Mahallesinde 20 Aralık’ta kayıp olan oğlu Aydın Zengin'i (32) av tüfeği ile 3 el ateş ederek öldürdükten sonra define için kazdığı kuyuya gömdüğü iddiasıyla gözaltına alınan baba Sait Z. (55) ve cinayete yardım ettikleri değerlendirilen diğer oğlu Aykut Z., eşi Ümiye Z. adliyeye sevk edilerek çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aydın Zengin'i öldürülmesi ile ilgili Sait Zengin, Aykut Zengin ve Ümmiye Zengin hakkında 'yakın akrabayı kasten öldürme' ve 'azmettirme' suçlarından dava açıldı. Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu sanıklar Sait Zengin, Aykut Zengin ve Ümmiye Zengin SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile davaya katıldı.

Duruşmada ifade veren sanıklardan baba Sait Zengin, “Bir baba evladını öldüremez. En sevdiğim oğlumdu. Ben bir şey yapmadım. Karıncayı dahi incitmedim" diyerek ağladı. Duruşmada son sözü sorulan Aykut Zengin ise "O dönem ben Manisa’daydım. Allah çarpsın bu olayların alakam varsa, Allah beni kör etsin, buradan çıkmayı nasip etmesin” dedi. Mahkeme heyeti, sanıklardan Sait Zengin ve oğlu Aykut Zengin'i, cinayeti tasarlayarak işledikleri kanaatine vararak müebbet hapis cezasına çarptırırken diğer sanık üvey anne Ümmiye Zengin'i de cinayeti azmettirdiği gerekçesiyle, 'ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , öldürüldü , av tüfeği , beycuma

Yorumlar