Ereğli yeni plaja kavuşacak

4 Mayıs 2021 Salı 11:48

Ereğli yeni plaja kavuşacak

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Barış Plajı’nda incelemelerde bulundu. Plajdaki havuzun aktif hale getirilmesi ve aqua park yapılması için hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Posbıyık, ihalenin 18 Mayıs’ta yapılacağı bilgisini verdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleri ile Barış Plajı’nda incelemelerde bulundu. Plajın, mesire alanıyla birleştirileceğini ifade eden Başkan Posbıyık, havuz ve aqua park projesi ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Posbıyık çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Barış Plajı’nda amacımız, havuzu çalışır hale getirmek. Onun için de havuzu ihaleye verdik ancak, araya pandemi yasakları girdi. Ona rağmen uğraşıyoruz, havuzu bir an evvel bitirmeyi hedefliyoruz. Havuz belli bir noktaya gelince bir bölümüne aqua park yapılmasına karar verdik. Ayın 18’inde onun ihalesi var. Yani burası hem havuz hem de belli saatlerde aqua park olarak hizmet verecek.”

“Plaj voleybolu da olacak”

Plajı genişletileceğine vurgu yapan Başkan Posbıyık, plaj voleybolu alanı kurulacağını söyledi. Başkan Posbıyık, “Öbür tarafta da plaj voleybolu alanı yapacağız. Plajı genişletiyoruz, uzatıyoruz. Burası, Batı Karadeniz’de belki de en uzun kumsal alanlardan birisi haline gelecek. Ereğli halkının ve dışarıdan gelen misafirlerimizin çok beğeneceğini umduğumuz, hijyen başta olmak üzere her türlü ihtiyacın karşılanacağı, satış büfelerinin bulunacağı muhteşem bir yer olacağını düşünüyoruz. 

Bütün ekiplerimizle hummalı bir çalışma içindeyiz. Yaz aylarında inşallah pandemi de kontrol altına alınır, Ereğli halkı rahat eder diye büyük bir gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , halil posbıyık , kdz ereğli belediyesi , barış plajı

Yorumlar
 • Sonalp hamza
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 03:01

  Ya sahil ile yada pilaj ile uğraşıyor...2 aylık bir yaz sezonu için değer mi.?? Memlekete katmadeğer üretecek sanayi tesisleri kurulmasına öncülük edilseydi olmaz mıydı.soğanlı köyü üstüne doğru 2.bir organize sanayi bölgesi açılsa Zonguldak ve Ereğli girişimci sinin hizmetine sunulsa ne isabetli olur ...pazar yerinden hatip sokağa bir merdiven çıkmakta bu merdiven neden yürüyen merdiven değil Göztepe köprüsünün merdivenleri de yürüyen olsa ne olur..

Haberimiz ses getirdi, o yola el atıldı

3 Mayıs 2021 Pazartesi 18:34

Haberimiz ses getirdi, o yola el atıldı

Kdz. Ereğli ilçesi ile Kandilli Beldesini bağlayan yolda, tepkilere yol açan ve adeta köstebek yuvasına dönen çukurlar kapatıldı.

Kdz. Ereğli Buruncuk mevkiinde köstebek yuvasına dönen yol, uzun süredir vatandaşları çileden çıkarıyordu. Köy sakinleri, yapılan yamanın yağmur suları ile birlikte yeniden bozulduğunu ve tekrar çukurların oluştuğunu ifade etmiş, yapılması konusunda tepkilerini dile getirmişti. İlçeye bağlı Köseağzı plajından Kandilli beldesi istikametinde olan yol bir çok köyün de ulaşımında kullanılıyor. 

Kandilli Beldesi ile bir çok köyün ulaşımında da kullanılan ve köstebek yuvasını andıran bu yol için Kandilli Mahalle muhtarları 14 Nisan’da Ereğli Haber’in gündeme taşıdığı haberde kalıcı çözüm istediklerini dile getirdiler.

Bölgeye en yakın köy olan Keşkek Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz, İl Özel İdare yetkilileri ile görüşmesinde bu yol için ödenek ayrıldığını ifade ederek, sıcak havalarda yolun yapımı konusunda söz aldığını söylemişti.

Tepki alan bu yol için yetkililer bu hafta sıcak asfalt çalışmasında bulundu. Ereğli – Kandilli yolu Buruncuk mevkiinde sürücülerin sıkıntı yaşadığı, bu yolu kullanan vatandaşların tepki gösterdiği yolda oluşan çukurlar sıcak asfalt ile kapatıldı.

 

14 Nisan 2021 tarihli haber:

Ereğli Kandilli yolu köstebek yuvası gibi

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , buruncuk , asfalt , kandilli

Yorumlar
 • Sonalp hamza
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 03:11

  Canım asırlık demir yolunu söküp attılar biraz düzenleme ve tadilat ile fevkalade raylı bir toplu taşıma aracı o demir yolunda hizmet verebilirdi ...o zamanda buruncukta köseağzında ağaların arsaları değer kazanmazdı...Armutçuk ve Armutçuk halkı kazanırdı...bir zamanların lüks semti olan Armutçuk sırf ulaşım sıkıntı si yüzünden bu hale gelmiştir...hadi kurun şu raylı toplu taşıma yolunuda atalarımızın bin bir türlü emek ile yaptığı o tüneller demir yolu yürekleri sızlatmasın AĞALAR...

 • Ahmet
  4 Mayıs 2021 Salı 17:33

  Tas gölü ve alacaağzı yolunuda haber yaparmısınız belki yetkililer el atarlar

Jandarma onları unutmadı

3 Mayıs 2021 Pazartesi 17:28

Jandarma onları unutmadı

Zonguldak’ta jandarma ekipleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını besledi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma timi ekiplerince, hayvanların beslenebilmesi için kent merkezinin ormanlık alanları ile ilçelerde farklı noktalara mama, yem ve su konuldu. Sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşayıp yiyecek ve içecek bulmakta zorlandığı alanlarda yapılan dağıtımlar esnasında jandarma ekipleri karşılaştıkları sokak hayvanlarıyla yakından ilgilenerek şefkat gösterdi. Jandarma ekipleri tam kapanma sürecinde sokak hayvanlarına su ve mama vermeye devam edecek.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , jandarma , sokak hayvanları

Yorumlar

Ekiplerden hummalı çalışma

3 Mayıs 2021 Pazartesi 13:55

Ekiplerden hummalı çalışma

Kdz. Ereğli Belediyesi, tam kapanma günlerinde tüm ekipleriyle sahada hummalı bir çalışma sürdürüyor. Hafta sonunda da dereler temizlendi, parkların, yürüyüş yollarının bakımı yapıldı, çarşı içi yıkandı, sokak hayvanları beslendi, yardım kolileri mahallelere, evlere ulaştırıldı, bayraklar, flamalar yenilendi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tüm ekipleriyle sahada çalışmalara hız verdi. Tam kapanma yaşadığımız bugünlerde de ekipler kentin değişik noktalarında çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda hafta sonunda derelerin temizliği yapıldı, yürüyüş yolları, parklar yaz aylarına hazırlandı, tamir, boya ve bakımları yapıldı. Sokak hayvanları beslendi, yardım kolileri mahallelere, evlere kadar ulaştırıldı. Solmuş, bayrak ve flamalar yenilendi. 

Hafta sonunda ekipler,  köpükle cadde ve sokakları yıkadı. Havaların ısınmasıyla birlikte yaşanacak olumsuzlukların önüne geçilmesi için dere temizliklerine başlandı. Sahil bandında yürüyüş yolu ile aydınlatma direklerinin bakımı, parkların oturma alanlarının tadilatları yapıldı. Cadde ve sokaklarda yıpranan Belediye ve Türk bayrakları değiştirildi.

Yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Ayrıca, tam kapanmanın yaşandığı günlerde Ramazan kolisi yardımları, ihtiyaç sahiplerinin mahallelerine, evlerine götürülerek teslim edildi. 

Sokak hayvanları unutulmadı

Belediye ekipleri bu süreçte de sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için seferber oldu. Kentin değişik noktalarında yapılan besleme çalışması, kapanma günlerinde de titizlikle sürdürüldü.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ereğli belediyesi , tam kapanma

Yorumlar

Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyoruz

3 Mayıs 2021 Pazartesi 13:00

Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyoruz

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlük Günü kapsamında mesaj yayınladı.

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verdi:

 “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyoruz…

Birleşmiş Milletler teşkilatının 28 yıl önce  almış olduğu kararla tüm dünyada 3 Mayıs Basın Özgürlük Günü olarak kutlanıyor.

Basın Yasama, Yürütme ve Yargı’dan sonra tüm demokrasilerde 4. Kuvvet olarak isimlendiriliyor.

Ancak!

Dünya’da 180 ülke arasında  Türkiye olarak 153. sıradaysak!

Ülkemizde “çok seslilik” olması gerekirken  “tek seslilik” ağır basıyorsa!

RTÜK tarafından denetleniyorsak!

Yazdığımız yazılardan, fikirlerimizden dolayı ceza alıyorsak!

43 Gazetecinin düşünceleri nedeniyle cezaevinde olduğunu biliyorsak, 12bin gazeteci işsiz kaldıysa!

Anayasa tarafından korunmamıza rağmen meslektaşlarımızın zorla telefonlarına, kameralarına el konularak aldıkları görüntüler  silindiriliyorsa!

Hukuka karşı “talimatlarla” sindirilmeye çalışılıyorsak!

Türkiye’de 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nden bahsetmeyi  içimize sindiremeyiz.

Tam aksine, doğruyu, gerçeği en hızlı bir şekilde  vatandaşlarımıza sunmak her meslektaşımızın görevidir.

Türkiye Anayasası’dan aldığımız güç, hiçbir talimat ve emirle durdurulamaz, yasaklanamaz.

Bizler, işimizi yapmaya çalışan, emek veren, alın terimizle evimize ekmek taşıyan kişiler hiçbir zaman  

“Özel Hayatın gizliliği ve Kişisel  Verinin gizliliği”esasına aykırı hareket etmeden,  sadece halkın haber alma özgürlüğünü koruyacak, Türkiye Anayasası’ndan aldığımız güçle görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu koşullara rağmen  görevimiz Demokrasi’yi  ve Basın Özgürlüğü’nü tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de en üst seviyelere yükseltmek, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü gelecekte doya doya kutlamak dileğiyle…”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , 3 mayıs , basın özgürlüğü , gazeteciler derneği , şafak erel

Yorumlar