Ereğlili esnaflar başkanını seçti

10 Temmuz 2021 Cumartesi 18:15

Ereğlili esnaflar başkanını seçti

Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede Mehmet Azman başkanlığa seçildi.

Sevgi, Barış, Dostluk düğün salonunda düzenlenen kongreye Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri ve ilçe esnafı ile yoğun bir katılım sağlandı. Türkiye Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği (TESKOMB) Bölge Başkanı Mehmet Azman, Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yeni başkanı seçildi.

Tek listeyle gidilen kongrede Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mehmet Azman başkanlığında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Zafer Hüseyin Durmaz, Aydın Karadağ, Yücel Oktay ve Altan Şahinler.

Denetim Kurulu’nda ise Kemal Özer ve Murat Cebesoy yer aldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli haber , esnaf kefalet , mehmet azman

Yorumlar
  • Ahmet ozkayikci
    5 Ağustos 2021 Perşembe 06:50

    Hayırlı uğurlu olsun herkesin yanında olan gerçek başkan başarılar dilerim

Balıkçılar yeni sezondan umutlu

10 Temmuz 2021 Cumartesi 16:30

Balıkçılar yeni sezondan umutlu

Zonguldak’ta 1 Eylül’de başlayacak balık sezonu öncesinde balıkçılar hazırlıklara başladı. Balıkçılar pandemiden dolayı zor günler geçirmelerine rağmen bu sene balığın fazla olacağını ifade etti.

Zonguldak’ta 1 Eylül’de kalkacak av yasağına aylar kala balıkçılar hazırlıklara başladı. Balıkçılar yeni sezon öncesinde teknelerini ve ağlarını bakıma aldı. Bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından balıkçılar 1 Eylül’de denize açılarak ağlarını denize bırakacak.

20 yıllık balıkçı Çağrı Eliyazıcı, bu senenin güzel geçeceğini inandıklarını belirterek, “2021 balık sezonun iyi geçeceğini düşünüyorum. Çinekop palamut bu sezon bol olacak. Ümitlerimiz var. Hazırlıklarımıza başladık. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Pandemiden dolayı baya sarsıldık. Bu senenin güzel geçeceğine inanıyoruz. Ağlarımızın dikimleri yapılıyor. Buzhane ve balık arabaların bakımları yapılıyor. Birde bu sene daha çok balıkçılığın olacağını düşünüyorum. Bazı yasaklar oldu. Balıklar biraz daha büyüdü. Havyarlamalarını daha iyi yaptılar. Şu anda denizde inanılmaz istavrit bolluğu var" dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , balıkçılar , pandemi

Yorumlar

VHP 19. şubesi Kozlu’da açıldı

10 Temmuz 2021 Cumartesi 11:55

VHP 19. şubesi Kozlu’da açıldı

Zonguldak bölgesinin başarılı iş adamlarından VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut, VHP-Akbaharat mağazalarının 19’uncu şubesini Kozlu’da açtı.

Şifalı bitkiler, bitkisel yağlar, bitkisel çaylar, bitkisel kozmetik ürünler, gıda takviyeleri, ekstractlar, kuruyemiş ve baharat alanında hizmet veren VHP Grup, Kozlu’da ki vatandaşları şubesine bekliyor. Açılış törenine VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut ve firma yetkilileri, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, iş adamları, bölge esnafı ve yoğun bir kalabalık katılım sağladı.

Kaliteden ödün vermeden, her geçen gün kendilerini geliştirerek yola devam ettiklerini söyleyen VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut, amaçlarının kaliteyi bozmadan, büyümeye devam edeceklerini belirtti. Akbulut konuşmasında; “Bugün Kozlu’muza 19. şubemizi açmanın tatlı gururu ve onurunu yaşıyoruz. Doğal ürünler, doğal kozmetik ürünler ve kuruyemiş dünyası olarak 1974’lü yıllarda büyüklerimizin başlattığı serüveni geliştirerek Türkiye’mize ve Dünya’mıza kazandırma hedeflerine yürümekteyiz. Bunlar halkımızın desteği ile olan şeyler. Adımlarımızı kaliteden ödün vermeden yapma eylemindeyiz. Ve bu yolda ilerliyoruz. Ürünlerimizde daha ucuza değil, kaliteli ürünü daha uygun fiyata sunma arzusuyla, temizlik ve titizliği ön plana çıkararak halk ile bütünleşmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda hayatımıza devam etmekteyiz. Hep birlikte daha büyük hedeflere adım atmayı amaçlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Açılışa katılan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ise yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür etti. Bektaş, “Güzel bir müessese yapılmış, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu zor koşullarda işletme açmak zor ve cesaret işi. Allah yolunuzu açık etsin. Hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından dua edildi ve VHP Lokman Efendi mağazası kurdela kesilerek hizmete açıldı. Mağazayı gezen katılımcılara ikramda bulunuldu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kozlu , vhp , ak baharat , vahap akbulut

Yorumlar

Ereğli esnafına 140 milyon lira kredi

9 Temmuz 2021 Cuma 16:01

Ereğli esnafına 140 milyon lira kredi

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Yönetimi, Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti.

EGD Başkanı Şafak Erel, beraberinde Başkan Yardımcıları Vedat Kılıç, Hüseyin Orhan, Genel Sekreter Haydar Yağız, Mali Sekreter İlknur Özen ve Yönetim Kurulu Üyesi Recep Akkaya ile birlikte; Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetimini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan EGD Başkanı Erel, Kooperatifin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek; Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin esnafın can damarı olduğunu söyledi. EGD Yönetimi, ayrıca Kooperatifin üyelerine kredi kullandırma şartlarıyla ilgili de bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (TESKOMB) 32. Bölge Birliği ve Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman, Şafak Erel Başkanlığındaki EGD Yönetimini tebrik ederek, çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

Kooperatif çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Azman, son 5 yıl içerisinde ilçe esnafına 140 milyon lira kredi kullandırdıklarını söyledi. Kredilerin geri dönüşümünde ciddi sıkıntı yaşamadıklarını ifadede eden Azman, üyelere her türlü kolaylığı sağlandıklarını belirtti.

Etiketler:

zonguldak , egd , ereğli haber , esnaf ve kefalet kooperatifi

Yorumlar
  • Ahmet ozkayikci
    5 Ağustos 2021 Perşembe 06:54

    Sen yaparsın başkan herkes senden memnundu eski dönemdede herkese kucak açtın allah razı olsun senden güzel insan

Bayram öncesi gıda yardımı

9 Temmuz 2021 Cuma 15:47

Bayram öncesi gıda yardımı

Kdz. Ereğli İlçe Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımında bulunuyor. Başkan Posbıyık, “Zor dönemlerden geçiyoruz. İhtiyacı olan her ailenin yanında olacağız” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı yapılıyor.

Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla Cumhuriyet Halk Evi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlardan müracaatlar alınmaya başladı. Belediye ekipleri, gıda kolilerinin dağıtımına da başladı.

Başkan Halil Posbıyık, ihtiyaç sahibi her ailenin başvuru yapabileceğini belirterek, “Zor dönemlerden geçiyoruz. İhtiyacı olan her ailenin yanında olacağız. Görevli arkadaşlara talimat verdim, sayı sınırlaması yok, ihtiyacı olanlar tespit edilecek. Gıda kolisi yardımı yapılacak. Bayramda hiçbir vatandaşımızın mağdur kalmasını istemiyoruz. İhtiyaç sahipleri çekinmeden, gücenmeden başvurularını yapabilirler” dedi.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ayrıca ihtiyacı olan 3 aileye ev eşyası desteğinde bulundu.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , halil posbıyık , kurban bayramı

Yorumlar