Esnaftan Alparslan bebeğe destek

28 Haziran 2021 Pazartesi 15:30

Esnaftan Alparslan bebeğe destek

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyet gösteren Aguşcu Kokoreç 1 günlük kazancını Zonguldaklı SMA hastası Alparslan bebeğe bağışladı.

İşletme sahibi Mitat Çetinbağ, Cumartesi günü saat 21.00’e kadar kazandığı ücretin tamamını Zonguldaklı SMA hastası Alparslan Başoğlu isimli bebeğin Valilik izinli hesabına yatırdı. Çetinbağ, “Esnaf olarak elimden geldiğince Alparslan bebeğe yardımda bulundum, bulunmaya da devam edeceğim. İnşallah tedavi masrafı kısa sürede tamamlanır. Şu an yüzde 60’a ulaştı. Esnaf arkadaşlardan ve hemşehrilerimizden Alparslan Başoğlu’na destek bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , alparslan bebek

Yorumlar

182. yıla özel 182 ünite kan bağışı

25 Haziran 2021 Cuma 17:28

182. yıla özel 182 ünite kan bağışı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde Jandarma’nın 182. yılı kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasında 182 ünite kan toplandı.

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 182. Yılında Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ve Kızılay İşbirliğiyle 14-25 Haziran tarihleri arasında her gün farklı noktalarda vatandaşlar ile buluşurken, bugün Ormanlı Beldesinde hizmet verdi.

‘Vatandaş Jandarma El Ele’ sloganıyla Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 182. yılı kapsamında Ormanlı’da düğün salonunda düzenlenen kan bağışı kampanyasında 182 ünite kan toplandı.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, kan bağışı kampanyası düzenlenen salona gelerek incelemelerde bulundu. Başkan Başol etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu anlamlı günde buraya gelerek kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yoğun çaba sarf eden Kızılay çalışanlarına da kolaylıklar diliyorum. Bu vesile ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz mücadele veren Jandarma Teşkilatı’mızın 182. Yılını kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ormanlı belediyesi , bayram başol

Yorumlar

YKS öncesi okular dezenfekte ediliyor

25 Haziran 2021 Cuma 17:11

YKS öncesi okular dezenfekte ediliyor

Kdz. Ereğli Belediyesi hafta sonu 3 aşamada yapılacak olan YKS öncesi kentte sınav yapılacak okulları dezenfekte ediyor. Okul çevrelerine ayrıca sessizliğe dikkat çeken afişler asıldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla hafta sonu yapılacak olan YKS sınavına girecek öğrenciler ve görevlilerin sağlığı için okullar dezenfekte ediliyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezi ekipleri, kentte sınav yapılacak okullarda dezenfekte çalışmalarına başladı. Müdürlüğe talepte bulunan okullar sınav saatinden önce dezenfekte edilmiş olacak.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca okul çevrelerine sessizliğe dikkat çeken afişler ile Başkan Halil Posbıyık’ın öğrencilere başarı dileklerinin yer aldığı afişleri astı. Özel Kalem Müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sınav saatinden önce okul önlerinde öğrencilere su, maske ve dezenfektan dağıtacak. 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , sınav , dezenfekte

Yorumlar

Jandarma’dan 156 ünite kan desteği

24 Haziran 2021 Perşembe 20:03

Jandarma’dan 156 ünite kan desteği

Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen kan bağışı kampanyasında 156 ünite kan toplandı.

Kdz. Ereğli ilçe Jandarma Karakol Komutanlığı ile Türk Kızılay’ı Ereğli Şubesi Jandarmanın kuruluşunun 182. yılı dolayısıyla ‘Jandarma Kızılay elele’ sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. 14 Haziran 2021 Pazartesi günü başlayan kan bağış etkinliği Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı binası önünde devam etti.

Düzenlenen kan bağışı kampanyasında bugün 156 ünite kan toplandı.

Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer, kan bağış kampanyasına katılım sağlayan personel ve vatandaşlara teşekkür etti. Ciğer, kan bağış kampanyalarının ilçe genelinde süreceğini belirterek, vatandaşların duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulundu. Öte yandan Kızılay yönetimi, Jandarma’nın 182. yılını kutlayarak görevlerinde kolaylık ve başarılar diledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kan bağışı , jandarma

Yorumlar

Yerli aşı adı belli oldu

22 Haziran 2021 Salı 16:23

Yerli aşı adı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında "Yerli aşının adı TURKOVAC olarak belirlenmiştir'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı ile ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Ülkemizde geliştirilen yerli aşılardan üçüncü faza geçen bu ilk çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum. Üçüncü fazının ilk uygulaması biraz sonra gerçekleştirilecek bu aşımızla birlikte Türkiye artık yeni bir dönemin kapılarını aralamaktadır. Salgınla mücadelede dünyada bilinen en etkili ve yaygın araç aşılar. Türkiye Çin ve Almanya başta olmak üzere somut neticeye ulaşan tüm aşıların tedariki ve uygulamasında oldukça ileri bir düzeydedir. Aşımızın seri üretimine ve yaygın kullanıma geçilmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın aşı olarak kendilerini ve yakınlarını koruma sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyorum." dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , cumhurbaşkanı erdoğan ,

Yorumlar