Fırtına mezarları parçaladı

7 Eylül 2021 Salı 14:59

Fırtına mezarları parçaladı

Kdz. Ereğli ilçesinde fırtına sonrası Şehir Mezarlığında devrilen ağaçlar mezarlara zarar verdi.

Karadeniz Ereğli ilçesinde yer alan Şehir Mezarlığı’nda fırtına sonrası bazı ağaçlar devrilirken, kırılan dallar mezarların üzerine düştü. Ağaçların bazı mezarlara zarar verdiği ve mezar taşlarının kırıldığı görüldü.

Yaşanan olay sonrası Belediye ekipleri harekete geçerek mezarlıkta çalışma yaptı ve kopan dalları temizledi. Yol kenarlarına savrulan taşların da yeni yapılan mezarlardan kaynaklı olduğu öğrenildi.

KIRILAN MEZAR TAŞLARI YAPTIRILACAK

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“İlçemizde yaşanan fırtınadan dolayı ağaçların devrildiği ve birkaç mezarda zarar tespit edildi. Ekiplerimiz tarafından mezarlıklar çevresinde hemen ertesi gün temizlik çalışması yapıldı. Kırılan mezarlar için vatandaşlarımız kendi imkanları ile yaptıramaz ise müdürlüğümüz tarafından yaptırılacak ve zararlar giderilecektir.” Denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , mezar taşları , fırtına , şehir mezarlığı

Yorumlar

Özcan ve Sönmez ailelerinin acı günü

6 Eylül 2021 Pazartesi 11:39

Özcan ve Sönmez ailelerinin acı günü

Belediye personeli Nurcan Sönmez yaşama gözlerini yumdu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi personellerinden Şaban Özcan ve Necmiye Özcan’ın kızı, Rabia Sönmez’in gelini, Gülüç Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Kerim Sönmez’in eşi, İrem ve Yiğit Eren Sönmez’in anneleri belediye personeli Nurcan Sönmez hayatını kaybetti. 

Sönmez’in cenazesi, Gülüç Merkez Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra belde mezarlığına defnedilecek. 

Nurcan Sönmez’in ölümü başta Gülüç Belediyesi olmak üzere kentte üzüntüyle karşılandı.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhumeye Allah’tan rahmet, Özcan ve Sönmez ailelerine başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , nurcan sönmez

Yorumlar

Okullar hazır hale getirildi

3 Eylül 2021 Cuma 15:53

Okullar hazır hale getirildi

Kdz. Ereğli Belediyesi, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi öncesi ilçedeki okullarda yıkama, tırpan ve çevre düzenleme çalışması yaptı. İhtiyaç duyulan okullarda dezenfekte ve tamirat işleri yapılarak okullar öğrenci ve öğretmenlere hazır hale getirildi.

Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi Kdz. Ereğli Belediyesi, Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla okullara destek oldu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Alemdar Anadolu Lisesi, İsmet İnönü İlk ve Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nimet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İzmirlioğlu İlkokulu, Gülşen Utku Anaokulu, Saniye Erdoğan Anaokulu, Bahçelievler İlkokulu, Merih Şuğle Ortaokulu, Kavaklık İlkokulu, Ereğli İlkokulu, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pestilci İlkokulu, Fen Lisesi, İhsan Yılmaz İlkokulu, Kadri Yılmaz Lisesi, Kayabaşı Alemdar Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Kepez İzmirlioğlu Ortaokulu, Kepez İlkokulu, Gazi İlkokulu, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu, Denizcilik Lisesi, Köseler İlkokulu, İMKB Anadolu Lisesi, Bölücek İlkokulu, Endüstri Meslek Lisesi, Hamzafakılı İlkokulu ve TOKİ Korubaşı İlkokulu’nda tırpan çalışması yaptı. 

Ekipler ayrıca gelen talepler doğrultusunda Alemdar Anadolu Lisesi, Ören İlkokulu, İsmet İnönü İlkokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Erdemir İlkokulu, Kavaklık İlkokulu, İhsan Yılmaz İlkokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Ereğli İlkokulu ile Dikmen İlkokulu’nun bahçesini yıkadı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de okul çevresindeki tel örgülerde tamirat işleri yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlerinden gelen talebe göre Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Saniye Erdoğan Anaokulu bahçesinde dezenfekte, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu çatısında ilaçlama çalışması yaptı.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , okullar , temizlik

Yorumlar

Zonguldak'a geliyorlar

3 Eylül 2021 Cuma 15:11

Zonguldak'a geliyorlar

Türk Hava Kuvvetleri'nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları'nın, 15 Eylül’de Zonguldak’ta selamlama ve gösteri uçuşu yapacağı bildirildi.

Zonguldak Valiliği, Türk Hava Kuvvetleri'nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları'nın, 15 Eylül Çarşamba günü Zonguldak’ta selamlama ve gösteri uçuşu yapacağını duyurdu.

Valiliğin sosyal medya hesabından ‘TÜRK YILDIZLARI' ZONGULDAK’TA’ denilerek yapılan duyuruda, 15 Eylül Çarşamba günü saat 14:00’te Zonguldak Limanı açıklarında yapılacak etkinliğe tüm halk davet edildi.

Yapılan duyuruda, gösteri uçuşunun şehrin herhangi bir noktasından izlenilebileceği belirtilerek pandemi dolayısıyla vatandaşların belli bir noktada toplanmaması istendi.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , türk yıldızları

Yorumlar

65 yaş üstünden otobüs ücreti alınmasına açıklama

3 Eylül 2021 Cuma 11:12

65 yaş üstünden otobüs ücreti alınmasına açıklama

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, son günlerde gündemde olan 65 yaş üstü vatandaşlardan otobüs ücreti alınması konusunda açıklama yaptı. Başkan Posbıyık, “Konunun muhatabı tamamen Kaymakamlık” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Eylül Ayı 2. Oturumu Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında tamamlandı. Başkan Posbıyık gündem dışı konuşmasında, 65 yaş üstü vatandaşların otobüs ücreti vermesi ve Acheron Vadisi’ndeki kazı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Posbıyık açıklamasında şunları söyledi:

"MÜRACAAT YERİ KAYMAKAMLIKTIR"

“Son günlerde çok gündemde olan bir konu, 65 yaş üstü vatandaşlardan otobüslerde ücret istendiği söylentisi. Bu söylenti ile sorumluluk genellikle belediyeye atılmak isteniyor. Bizimle hiçbir alakası yoktur. Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi… Sadece Ereğli’de değil Türkiye’nin her tarafında devlet tarafından karar alınmış, 65 yaş üstü için ücretsiz binilmesiyle ilgili. Vatandaşlarımızdan eğer para isteniyorsa müracaat yeri Kaymakamlıktır. Konunun belediyeyle ilgisi yoktur. Kaymakamlığın da buna göre gerekli uyarıyı veya cezayı vermesi lazım. Kamuoyunda belediyeyle ilgiliymiş gibi yanlış bir söylenti var. 65 yaş üstü vatandaşlardan para istendiğinde bunun muhatabı tamamen Kaymakamlıktır.”

“ACHERON VADİSİ ÇALIŞMALARI YAPILIYOR”

“Acheron Vadisi’nde çalışmalara başlandı. 110 dönüm yer var. Bundan evvelki yerler dönemin Milletvekili Fazlı Erdoğan ile el ele verilerek Demiryolları’ndan Hazine’ye aktarımı sağlandı, biz de planlamasını yaptık. Büyük bölümünü okullar alanı olarak kurtarmıştık. Çok yararlı bir çalışmaydı. Fazlı Erdoğan’ın da çok büyük katkısı oldu. Kendisini şükranla anıyorum buradan. Aşağıda kalan 110 dönümlük yerin altında tarihi zenginlikler var diye herhangi bir işlem yaptırmıyorlar. Biz 2014’ten önce kazı çalışması başlatmıştık. Seçimi kaybedince bunlar yarıda kaldı. Şimdi Kaymakamlığın öncülüğünde burada yeniden bir birliktelik kuruldu. Hocalar görevlendirildi. Yemeklerini biz veriyoruz. Ulaşımlarını sağlıyoruz. Kaymakam bey yöremizdeki firmalardan bir takım katkılar aldı. Çok önemli bir konu bu, çünkü buranın 5-10 dönümünde tarihi eser çıkarsa çıkacak. Geri kalan 80-90 dönüm tekrar kullanıma açılacak. Bu çalışmada Kaymakamlığın öncülüğünde, Demir-Çelik Fabrikası, Tat Metal, Çınar ve TSO da var…” 

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli belediyesi , halil posbıyık , otobüs

Yorumlar
  • Yolcu
    18 Eylül 2021 Cumartesi 16:09

    Enbuyuk hata belediyede eğer bu sorunu cozemiyosa bütük şehirler gibi resmi halk otobüsleri koyacak bu konuyu illaki bakanligimi taşıyalım VE NORMALDE HALK OTOBUSLERI ZONGULDAK TAN KALKIP ALAPLI YA YARIM SAAT TE BI ATAC KALDIRMASI GEREK HALKI DAHA RAHAT SEYHAT ETMESI GUZEL OLUCAK ÇOK YAKINDA BUKONUDA CALISMA YAPILACAK

  • Mustafa TEKEL
    4 Eylül 2021 Cumartesi 12:52

    65 Yaş üstüne eskisi gibi belediye Halk otobüslerinde ücretsiz binme hakkı tanınmasında başkanımızın da yardımcı olmasını arzederiz saygılar