GMİS, “Hain saldırılar amacına ulaşamayacaktır”

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:37

GMİS, “Hain saldırılar amacına ulaşamayacaktır”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Hakkari’de 4 askerimizin şehit edilmesi nedeniyle bir açıklama yaparak terörü lanetledi.

Açıklama şöyle; “Irak sınırı Çukurca ile Yüksekova ilçeleri arasında yürütülen operasyonda bölücü teröristlerle yaşanan çatışma sırasında Sözleşmeli erler Erhan Çiyapul, Murat Şahin, Şevket Çetin ve Yener Kırıkçı olmak üzere 4 askerimiz şehit olurken, 6 askerimiz yaralandı. Türkiye’nin huzuruna ve güvenine, birlik ve bütünlüğüne yönelik bu saldırılar bugüne kadar amacına ulaşamamıştır, bundan böyle de asla ulaşamayacaktır. Hiçbir güç, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya yetmedi, yetmeyecektir. Milletimiz, terörün ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların üstesinden gelebilecek güce ve kararlılığa dün olduğu gibi bugün de sahiptir. Terörü ve teröre destek olanları nefretle kınıyor, terörü lanetliyoruz. Hain saldırıda şehit düşen tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerimize acil şifalar dileriz.”

Yorumlar

Gülüç Belediyesi beldede ki camileri temizliyor

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:33

Gülüç Belediyesi beldede ki camileri temizliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi beldede bulunan Cami ve mescitleri temizliyor.

Gülüç Belediyesi beldede bulunan Cami ve mescit gibi ibadethanelerin temizliğini yapıyor. Ramazan ayında vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadet yapmaları gerektiğini belirten Gülüç Belediyesi yaptığı açıklamada, “Gülüçlülerin ibadetlerini temiz ve hijyenik yerlerde yapmaları bizim için çok önemli. Her konuda olduğu gibi bu konuda da vatandaşlarımızın yanındayız ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Bugün temizleme işleminde camilerimizin halılarını süpürdük. Camlar ve ayakkabılıklar, mihrap, kürsü, minber vs. camilerin her yeri dip köşe temizlemeye özen gösterdik. Temizlik işlemlerimiz devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

41 öğretmene BAKKA destekli eğitim verildi

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:27

41 öğretmene BAKKA destekli eğitim verildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren İzmirlioğlu İlkokulu öğretmenlerine BAKKA desteği ile Özel Yetenekli Öğrencilerin Farklılaştırılmış Öğretim Yöntemleri ile Eğitim” konulu seminer verildi.


Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) Teknik Desteği ile 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokulu’nda görev yapan 41 öğretmene Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Said TORTOP tarafından iki günlük “Özel Yetenekli Öğrencilerin Farklılaştırılmış Öğretim Yöntemleri ile Eğitim” konulu eğitim verildi. İzmirlioğlu İlkokulu Okul Müdürü Orhan Köse proje koordinatörlüğünün yapılması ve yürütülmesinde emeği geçen, katkı sunan ve proje ekibinde yer alan Okul Müdür Yardımcıları Abdulkerim Kayacı ve Hasan Gülhan’a, İngilizce Öğretmeni Emel Çalkam ve Rehberlik Öğretmeni Arzu Kalıncıdünya’ya ve Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Said Tortop’a teşekkür etti. Köse, özel yetenekli bireylerin eğitiminin önemle üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu ifade etti. Özel yetenekli öğrencilerin yetenek alanlarının geliştirilmesinin önemini vurgulayarak eğitimde farklılaştırılmış öğretim yöntemlerine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokulu Müdürü Orhan Köse açıklamasında eğitimlerde karşılanan eksikliği en aza indirme hedeflerinin olduğunu belirtti. Müdür Köse konuşmasında, “Projemiz, özel yetenekli öğrencilerin eğitimlerinde karşılaştığımız eksikliği en aza indirerek müfredatın onların ihtiyaçlarına göre zenginleştirilmesi gerekliliğinden ortaya çıkmıştır. Proje ile temel hedefimiz, özel yetenekli öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak eğitim ortamları hazırlamak ve farklı öğretim yöntemleri ile eğitimin içeriğini zenginleştirmektir. Öğrencilerin yaratıcılık, proje tabanlı, tasarım odaklı, eleştirel düşünme ve problem çözme gibi becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Farklılaştırılmış öğretim sayesinde tüm öğrencilere yönelik bireysel hızın ve farklılıkların dikkate alındığı daha eğlenceli ve aktif bir öğrenme ortamı sunmak amaçlanmıştır” dedi.

Yorumlar

Demirtaş'a hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor

22 Nisan 2019 Pazartesi 14:50

Demirtaş'a hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı 24. Dönem Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ziyaret etti.

AK Parti 24. Dönem Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, İş Adamı Zafer sucu ve bazı iş adamları Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. AK Parti 24. Dönem Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ve İş adamı Zafer Sucu ziyaretinde, 31 Mart Yerel Seçimlerin ardından göreve tekrar seçilen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı kutlayarak yeni görevinde hayırlı olmasını temenni ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Demirtaş ise kendilerini yalnız bırakmadığı için Ercan Candan ve misafirlerine teşekkür etti.

Yorumlar

Dünya çocukları başkan Alan’la bir araya geldi

22 Nisan 2019 Pazartesi 14:48

Dünya çocukları başkan Alan’la bir araya geldi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan ve Kıbrıs’tan gelen yabancı gruplar, Zonguldak Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan’ı makamında ziyaret etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın uluslararası düzeyde kutlanan bir bayram olduğunu belirten Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bayramı, tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlayacaklarını ifade etti.
Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ziyarette yaptığı konuşmasında şu görüşlerine yer verdi: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız olması nedeniyle, 4 ülkemizden 120’ye yakın misafirimiz var. Her sene olduğu gibi bu yılda, dünya çocuklarımızı şehrimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hep beraber büyük bir coşku ile kutlayacağız. Bütün yavrularımıza, ülkemize ve Zonguldak’ımıza ‘hoş geldiniz’ diyorum.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından, ülkeler arası hediye takdimi gerçekleştirildi. Konuk ülke çocuklarının ülkelerinden getirdikleri birbirinden farklı objeleri kabul eden Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ziyaret sonrası günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar