Görenleri şaşırtıyor

6 Eylül 2019 Cuma 13:10

Görenleri şaşırtıyor

Zonguldak'da çocukların neşe kaynağı olan köpek ile tavşanın dostluğu görenleri şaşırtıyor.


Alaplı ilçesi Çamlıbel köyünde yaşayan Veis Öztürk'ün torununa aldığı tavşan zamanla çevredeki komşu çocukların da neşe kaynağı oldu. Çocukların 'Pamuk' adını verdiği tavşanın yakın arkadaşının köpek olması ise görenleri şaşırttı. Sokak köpeği ile tavşanın sevimli halleri kameralara yansıdı. Alaplı ilçesine 3 kilometre uzaktaki Çamlıbel köyünde tavşan, köyün köpekleriyle birlikte geziyor. Evde tavşan beslediğini ifade eden Öztürk, "Torunlarıma bir tavşan alarak, eve getirdim. evdeki Köpekle arkadaş oldular ve tavşan köpeği emmeye başladı. Altı aydır beraber geziyorlar. Bizim köpekle tavşanın dostluğundan diğer köpekler de yanaşmaya başladı. Köy meydanında beraberce dolaşıp geziyorlar. Tavşan devamlı köpeği takip ederken, köpek tavşana anne şefkati gösteriyor" diye konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Alaplı , kedi , tavşan

Yorumlar

Afrika'lı öğrencilere umut oldu

6 Eylül 2019 Cuma 10:50

Afrika'lı öğrencilere umut oldu

Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Nejdet Tıskaoğlu geçtiğimiz yıllarda Güney Afrika’ya dev yatırım yaparak Türk Bayrağını Güney Afrika’da dalgalandırarak hem Türkiye’nin hem de Zonguldaklıların gururu olmuştu. Türkiye’de, Avrupa’da ve birçok ülkede sosyal sorumluluk projesine imza attı.


ZONSİAD Genel Başkan Yardımcısı ve Elcab Kablo A.Ş yönetim kurulu Başkanı Tıskaoğlu şu ifadelere yer verdi:
"Proje kapsamında okullara desteğimizi sürdürüyoruz. Güney Afrika’nın Durban şehrinde bulunan Phoenix Technical Secondary School okulu öğrencilerine okul temel ihtiyaçlarıyla ilgili olarak gerekli yardımlarımızı yaptık. Firma olarak sosyal projelere elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz.Güney Afrika’daki bazı okulları ziyaret ederek okul yönetimi ile görüşüp öğrencilerle vakit geçirdik.Öğrencilerin ve okul yönetiminin Türkiye’ye duymuş oldukları şükranlarını dile getirdiler.Bizde böyle anlamlı bir projede olmanın mutluluğunu yaşadık.”

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Afrika , öğrenci

Yorumlar

Ereğli polisi kömür hırsızlığına "dur" dedi

5 Eylül 2019 Perşembe 23:12

Ereğli polisi kömür hırsızlığına "dur" dedi

Zonguldak, Düzce ve Bolu’da yardıma muhtaç insanlara dağıtılan yardım kömürlerini kalitesiz kömürlerle değiştiren 1 tır şoförü, 1 nakliyatçı ve 2 kömürcü gözaltına alınırken, olayla ilgili 18 kişinin ifadesi alındı.

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesinde yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılan TTK kömürünü değiştirmek suretiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 4 kişiye yönelik Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda yardıma muhtaç insanlara dağıtılan yardım kömürlerini kalitesiz kömürlerle değiştirdiği tespit edilen Orhan K., Nizamettin Y., Necdet A. ve Tamer E., Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda gözaltına alındı. Olayla ilgili 18 kişinin ifadesi de alındı.
Sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla dağıtılan yardım kömürlerinin dağıtım ihalesini alan Tamer E.’nin bu kömürleri kalitesiz kömürle değiştirdiği, kaliteli TTK kömürlerinin depolarda boşaltılıp kalitesiz kömürlerin yardıma muhtaçlara dağıtıldığı ve kaliteli TTK kömürünün zimmete geçirilerek daha pahalı şekilde satıldığı öğrenildi.

Yorumlar

BEÜ'de bakım onarım çalışmalarında sona gelindi

5 Eylül 2019 Perşembe 16:26

BEÜ'de bakım onarım çalışmalarında sona gelindi

ZBEÜ kampüslerinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı hazırlıkları kapsamında yapılan bakım onarım çalışmalarında sona gelindi.

 


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, her noktasında ve biriminde yapılan altyapı, çevre düzenlemesi, sosyal alan çalışmaları, binaların bakım, onarım ve boyama işlemleri ile yeni eğitim ve öğretim dönemi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 
Bu kapsamda Merkez Farabi Kampüsümüzde Maden Mühendisliği, Çevre - İnşaat Mühendisliği ve Mediko ile Eski Fen Edebiyat Fakültesi’nin çatıları yenilenerek ve Eski Fen Edebiyat Fakültesi’nin tuvaletlerinin mevcut kapasiteleri artırılıp engelliler için yeni tuvaletler yapıldı. Ayrıca fakültenin kimya laboratuvarları da onarılarak kantin ile fakülte ön girişini bağlayan toprak alan yeniden düzenlendi. 
İbn-i Sina Sağlık Kampüsümüzde yapılan çalışmalarda ise binaların bakım onarım ve boyama işlemleri, çatılarının tadilatı yapılarak hem iç hem dış mekânlarında düzenlemeler gerçekleştirildi. Yeni eğitim ve öğretim dönemi hazırlıklarında İncirharmanı Kampüsümüzün yemekhanesi ve kantini ile Yabancı Diller Yüksekokulu’nun çatıları ve kalorifer tesisatları yenilenerek boyaları yapıldı. 
Alaplı Meslek Yüksekokulumuzda yapılan çalışmalarda teras ve kapalı spor salonunun çatıları yenilerek öğrencilerin hizmetine hazır hale getirildi. 
Çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, "Her geçen yıl yükselen bir değer olma hedefiyle ilerleyen üniversitemiz, yapılan altyapı çalışmaları ve düzenlemelerle fiziki koşullarını daha da iyileştirerek 2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çevreye saygı bilinci ile şehrin ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunma hedefindeki Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerimizin nitelikli eğitim almaları için çalışmaya devam edeceğiz. Buna bağlı olarak kampüslerimizde, akademisyenlerin ve öğrencilerin nitelikli bilimsel araştırmalar yapabilecekleri fiziki mekânları artırıp yenileyerek bilimin ve modern eğitimin tüm olanaklarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. 

 

Etiketler:

, ZBEÜ , sınav , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Tetanozdan ölen 18 yaşındaki kadının ailesi konuştu

5 Eylül 2019 Perşembe 16:20

Tetanozdan ölen 18 yaşındaki kadının ailesi konuştu

Zonguldak’ta ayağına çivi batan 18 yaşındaki 2 aylık hamile kadın, tetanoz tanısıyla tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kadının cenazesi İstanbul’da toprağa verilirken, acılı aile olayla ilgili açıklamalarda bulundu.


Fındık işçiliği için ailesi ile birlikte Zonguldak’ın Alaplı ilçesine giden 18 yaşındaki Aycan Kara'nın bir süre önce ayağına çivi battı. 2 aylık hamile kadın, hastanedeki tedavisinin ardından yutma güçlüğü ve ağzını açmada güçlük çekince tekrar hastaneye gitti. Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi enfeksiyon hastalıkları bölümüne sevk edilen kadın, yoğun bakımda 11 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Genç kadının karnındaki bebeği de hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kadının cenazesi İstanbul’da toprağa verildi. 
Olayla ilgili konuşan dayı Emrah Coşkun, “Biz hastayı Ereğli Hastanesine götürdük. Muayene ettiler. Bizim aklımıza çivi gelmiyor. Çocuk saat geçtikçe kötüye gidiyor. Doktorlar bize ‘Buna bir şey battı mı’ diye sorunca babasının aklına geliyor, ‘çivi battı’ diyor. Doktorlar da o zaman tetanoz olmuş diyor. Çocuğu yoğun bakıma soktuk. Bilinci yerindeydi girdiğinde, bir gün sonra kalbi durmuş” dedi. 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , tetanoz , sondakika , ailesi konuştu

Yorumlar