Gülüç'te çirkin saldırı...

17 Ocak 2018 Çarşamba 15:31

Gülüç'te çirkin saldırı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde bulunan kamelyalar kimliği belirsiz kişiler tarafından parçalandı. Gülüç Belediyesi tarafından kısa süre önce yapılan kamelyalar ile aydınlatma sistemlerine kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş insanlıktan zerre kadar nasibini almamış kişi ya da kişiler tarafından düzenlenen bu saldırının kendilerini yıldırmayacağını söyledi. Demirtaş açıklamasında, “Gülüç sahilinde yapılan teraslardaki kamelyalar ve aydınlatma projektörleri, kimliği belirsiz evcil hayvanlar tarafından kırılıp parçalanarak yerlerinden sökülerek kullanılamaz hale getirildi. Burada yapılan tüm hizmetler Gülüç halkının vergileriyle gerçekleştirilmiştir. Gülüç sahilinde yapılan tahribat vatandaşlarımız tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
Gülüç Belediyesi olarak diyoruz ki, ey bu tahribatı zararı yapan zavallılar, buralara yapılan hizmetler sizlerden alınan paralarla vergilerle yapılmaktadır. Sizler nasıl bir varlıksınız ki, kendinizin verdiği paralarla vergilerle yapılan hizmetlere kötülük yapabiliyorsunuz. Kamelyaları kırıp parçalamışsınız, masalara yazılar yazmışsınız, aydınlatma projektörlerini sökmüşsünüz, elinize ne geçti, ne kazandınız. Sizler zavallısınız, sizler acizsiniz, sizler ruh hastasısınız. Ancak zavallılar, acizler ruh hastaları kendi paralarıyla vergileriyle yapılan hizmetlere böyle zarar verebilirler” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş , kamelyalar , saldırı , parçaladılar ,

Yorumlar

Yiğit Başkan muhtarların sorunlarını dinledi

16 Ocak 2018 Salı 16:06

Yiğit Başkan muhtarların sorunlarını dinledi

Yığılca'ya bağlı 39 köyün muhtarı Belediye toplantı salonunda Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıya Yığılca Muhtarlar Derneği Başkanı Haydar Er, İGM üyesi Hüseyin Yılgın, daire amirleri, bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı. Muhtarlar Başkan Yiğit'in sorunların dinlenmesi ve çözüm noktalarının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirdiği bu toplantı adına memnuniyetlerini belirterek teşekkür ettiler. Muhtarlar ortak görüş olarak, şimdiye kadar Başkan Yiğit'in kapısından sorunlarını çözmeden hiç kimsenin geri çevrilmediğini, insancıl yardımsever kişiliği ile sadece ilçe merkezinde değil köylerde de çok sevildiğinin altını çizerek, "Bizim başkanımız halk adamı, kendini milletine adayan bir başkan. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı ilçemizde en güzel temsil ettiğine yürekten inanıyoruz. O sadece merkezin değil 39 köyünde başkanı" ifadelerinde bulundular. Muhtarlar Derneği Başkanı Haydar Er'de "Başkanımızın muhtarlara verdiği önemi zaten biliyorduk. Bu toplantıyla bunu perçinledi" dedi.
Başkan Yiğit'in toplantıya katılan muhtarların sorunlarını tek tek not aldığı gözlendi. Toplantıda ayrıca önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi beklenen Bütün Şehir hakkında da görüş alışverişinde de bulunuldu.
Toplantı hakkında Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, "Bu tür toplantıları sivil toplum örgütlerimiz, halkımız, esnaflarımız gibi çeşitli guruplarla zaman zaman gerçekleştiriyoruz. Bundan önceki toplantımızda STK Başkanlarımla bir araya gelmiştik. Onları dinledik, istişarelerde bulunduk. Bugünde 39 köyümüz ve 4 merkez mahalle muhtarımızla bir araya geldik. Çok yararlı bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Muhtarlarım bizim için önemli." ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yığılca , cadde , sokak , Muzaffer Yiğit , muhtarlar , sorunlar ,

Yorumlar

O firmalara 8 milyon 391 bin 124 lira ceza...

16 Ocak 2018 Salı 13:49

O firmalara 8 milyon 391 bin 124 lira ceza...

Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılındaki denetimlerde çeşitli firmalara toplam 48 milyon 391 bin 124 lira ceza uygulandı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılı içerisinde; 465 adet ALO 181 ihbarı, 361 adet BİMER başvurusu ve sanayi tesislerine yapılan 78 adet planlı ve plansız denetimler ve kurumlardan gelen tutanaklar neticesinde; 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında 48 milyon 391 bin lira idari para cezaları uygulandı. İl genelinde yapılan denetimlerde üç firmaya Çevresel Etki Değerlendirme Belgesi (ÇED) olmadan faaliyet göstermesinden dolayı 36 bin 688 lira, çevre izni olmadan faaliyet gösteren 4 firmaya 200 bin 140 TL, bir firmaya ise çevre izni şartlarına aykırı çalışmadan dolayı 49 bin 95 lira ceza idari para cezası uygulandı.
Öte yandan, üç firmaya atık su tesisi kurmamak veya çalıştırmamak fiilinden dolayı 368 bin 244 lira, uygunsuz atık işlemleri dolayısıyla da iki firmaya 300 bin 210 lira idari para cezası uygulandı. Dört firmaya ise ruhsatsız kum aldıkları gerekçesiyle 46 milyon 738 bin 128 lira 69 kuruş ceza uygulandı.
Tehlikeli atık işlemleri için bir firmaya 637 bin 257, gemi dışı atık veren firmaya 49 bin 95, bilgi ve belge vermeyen bir firmaya ise 12 bin 267 lira ceza uygulandı.

Etiketler:

zonguldak , çevreyi kirleten firmalar , ceza ,

Yorumlar

"Korkudan geceleri orakla uyuyorum"

16 Ocak 2018 Salı 13:44

"Korkudan geceleri orakla uyuyorum"

Zonguldak’ta uyuşturucu bağımlısı olan ikiz torununun hayatından endişe eden babaannenin feryadına AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk kulak verdi.

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesinde ikamet eden 64 yaşındaki Ayşe Kan, uyuşturucu batağına saplanan ikiz torunları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi. Ulusal medyada büyük yankı bulan haberin ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk 64 yaşındaki Ayşe Kan’a arayarak yardım eli uzattı. Külünk, uyuşturucu batağına saplanan ikiz gençlerin tedavisini üstlendi. İstanbul’a davet etti.
Yaşanan gelişmelerin ardından açıklamalarda bulunan 64 yaşındaki Ayşe Kan, destek olan, yardım eden herkese teşekkür etti. 2 torununu kaybeden, diğer iki torunu da uyuşturucu batağına saplanan torunlarının hayatından endişe ettiğini ifade eden Kan; “Benim iki çocuğum yok oldu, iki çocuğum intihar etti bunların da yok olmasını istemiyorum. Ben torunlarımın tedavi olmasını istiyorum. Torunlarım seneye asker önce Allah sonra devletimiz sonrada milletimiz gelir. Millet olmazsa devletimiz ne yapar, devlet olmazsa milletimiz ne yapar. Yalvarıyorum büyüklerimize sesleniyorum. Ben bir kuru aylığımla bunların bakımını ve tedavisini yapmaya çalışıyorum. Evde korkuma uyuyamıyorum geceleri orakla yatıyorum. Sabah Milletvekilimiz aradı. Yeğenim Zonguldak’a gelecek torunlarını alıp sahip çıkacağım hastaneye yatıracağım dedi. Allah Razı olsun. Haberden sonra herkes aramaya başladı. Herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , çatalağzı , kilimli , uyuşturucu , milletvekili , sahip çıktı ,

Yorumlar

Okul yöneticileri Demirtaş'a teşekküre geldi

15 Ocak 2018 Pazartesi 18:54

Okul yöneticileri Demirtaş'a teşekküre geldi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde faaliyet gösteren 3 okulun yöneticileri Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

15 Temmuz Anadolu İmam Hatip Proje Lisesi Müdürü Hüseyin Uysal, Okul Aile Birliği başkanı Melek Likoğlu ve üyesi Nuran Çardak, 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Özen, Okul Aile Birliği başkanı Nazım Cerrah ve üyesi Vildan Nar, Gülüç Özel eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Ziya Babal, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'a makamında ziyaret gerçekleştirdi.
Okul Müdürleri ile okul ile birliklerinin yöneticileri Başkan Demirtaş’a okullara yaptığı hizmetler ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Başkan Demirtaş ise Gülüç’te her okulun kendileri için ayrı bir önem arz ettiğini belirterek “Bu okullarda bizim geleceğimiz gençlerimiz yetişiyor. Onlar ne kadar iyi şartlarda yetişirse daha iyi eğitim alırlarsa ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine de o derece faydalı olurlar. O nedenle bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm okullarımıza elimizdeki imkanlar doğrultusunda her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.
Okul yöneticileri ziyaret ettikleri Başkan Demirtaş’a çiçek hediye ettiler.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar