Gülüçlüler Demirtaş’ın yeğenini askere böyle gönderdi

10 Mart 2018 Cumartesi 21:11

Gülüçlüler Demirtaş’ın yeğenini askere böyle gönderdi

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın yeğeni Yusuf Karakuyu vatani görevini yapmak üzere Gülüç Beldesi’nden yüzlerce kişi tarafından uğurlandı.

Ereğli Haber- Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın yeğeni, Ali ve Mehtap Karakuyu çiftinin oğulları Yusuf Karakuyu bu gün akşam saatlerinde Erzincan’a vatani görevini yapmak üzere uğurlandı. Gülüç’te duran otobüsün yanına gelen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve yüzlerce kişi önce İstiklal Marşı’nı okudu ardından da Karakuyu’yu alkışlarla vatan borcunu ödemeye gönderdi. Asker ocağına gitmek üzere yola çıkan Yusuf Karakaya ise kendisini uğurlamaya gelenlere asker selamı ile cevap verdi. Duygusal anların yaşandığı vedalaşma sonrası Karakuyu otobüsle yola çıktı.

Yorumlar

Elektrikli battaniye çatı katını yaktı...

10 Mart 2018 Cumartesi 14:18

Ereğli Haber

Elektrikli battaniye çatı katını yaktı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde elektrikli battaniyenin tutuşması sonucu 4 katlı binanın çatı katı yanarak kullanılamaz hale geldi. Tedbir amaçlı yangının çıktığı bina ilke yan binalar tahliye edildi.

Yangın sabah saatlerinde Elmatepe Mahallesi 1 Nolu Bayır Sokak’ta ki 4 katlı binanın çatı katında meydana geldi. İddiaya göre Şenol Özdemir’in tek başına yaşadığı evde kullandığı elektrikli battaniye bilinmeyen bir nedenle yanmaya başladı. Dumanı fark ederek uyanan Şenol Özdemir, yangını kendi çabasıyla söndüremeyince dışarı çıkıp 112 çağrı merkezini aradı. 112 çağrı merkezinin haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Yangın nedeniyle yan binalarda oturan vatandaşlar tedbir amaçlı olarak tahliye edildi. İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarının ardından olay yerinden ayrılırken yangında salon kısmındaki eşyalar ile tavan kısmı tamamen yanarken, diğer odalar ise ısı ve isten dolayı kullanılamaz hale geldi.
Savcılık yangınla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

İtfaiye mahsur kalan hayvanları kurtardı

8 Mart 2018 Perşembe 17:59

İtfaiye mahsur kalan hayvanları kurtardı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde ırmak ortasında mahsur kalan iki büyükbaş hayvanı itfaiye ekipleri kurtardı.

Edinilen bilgiye göre Halilbeyoğlu Karasu mevkiinde aşırı yağışların etkisiyle suların yükselmesi dolayısıyla ırmak ortasındaki adacıkta mahsur kalan iki büyükbaş hayvan Devrek İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekiplerce özverili çalışmalar sonucunda başarıyla kurtarılarak sahiplerine teslim edildi. Devrek Belediyesince yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için büyük bir özveri ve gayretle, gerekirse canları pahasına çalışmalarını başarıyla sürdüren Devrek Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri aynı zamanda diğer canlılarımız için de aynı özveriyle arama ve kurtarma çalışmaları yapıyor. Yangın, sel gibi doğal afetlere ve kazalara daha hızlı mücadele edecek şekilde tecrübeli personel ve modern araç gereçlerle güçlendirilen İtfaiye ekipleri 7 gün 24 mesai kavramı gözetmeksizin canla başla görevlerini sürdürmektedir" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Önce evine götürdü, sonra cinsel istismarda bulundu

7 Mart 2018 Çarşamba 11:48

Önce evine götürdü, sonra cinsel istismarda bulundu

Zonguldak'ta 15 yaşındaki lise öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 34 yaşındaki servis şoförü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddialara göre Devrek ilçesinde öğrenci servisinin şoförü S.K. (34), lise öğrencisi S.O. (15) adlı kız çocuğuna cep telefonu yoluyla aşk mesajları gönderdi. Daha sonra da çocuğu evine götürerek cinsel istismarda bulundu. Bunun üzerine yaşadıklarını yakınlarına anlatan S.O. ve ailesi, polis merkezine giderek servis şoföründen şikayetçi oldu. Devrek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada gözaltına alınan servis şoförü, sevk edildiği nöbetçi mahkemece "Çocuğun cinsel istismar" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

"Kaçak ocak ihbar sistemi" geliyor...

6 Mart 2018 Salı 18:43

"Kaçak ocak ihbar sistemi" geliyor...

Zonguldak'ta kaçak maden ocakları ile etkin mücadele kapsamında "Kaçak Ocak İhbar Sistemi" hayata geçecek. Öte yandan geçen 27 Şubat günü kaçak olarak açılan bir maden ocağında 2 kişi gazdan zehirlenerek hayatlarını kaybetmişlerdi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar başkanlığında yapılan toplantıda kaçak maden ocakları ile etkin mücadele kararı alındı. Kaçak Maden Ocakları ile ilgili yapılan toplantıda; daha etkin mücadele edilmesi amacıyla denetimlerin artırılması, bu kapsamda denetim ekiplerinin kurulması, kaçak ocak ihbar sisteminin hayata geçirilmesi, sahalarında kaçak ocak tespit edilen redevans sahiplerinin ruhsatlarının iptaline kadar varacak tedbirlerin alınması kararlaştırıldı.
Öte yandan bu hususta hiçbir müsamaha gösterilmeyeceği, mevzuatça verilen bütün yetkilerin kullanılacağı vurgulandı. Geçen 27 Şubat günü Kozlu ilçesine bağlı Ören köyü yolu mevkisinde bir kaçak ocakta meydana gelen olayda 2 kişi yaşamını yitirmişti.
Gece saatlerinde meydana gelen olayda evli ve iki çocuk babası Hasan Okumuş (47) ile evli ve üç çocuk babası olan Hayrettin Akdemiroğlu (51) karbondioksit gazından etkilenerek hayatlarını kaybetmişlerdi. Toprağa verilen Hasan Okumuş’un ağabeyi Zekeriya Okumuş, kardeşinin kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için madene girdiğini ifade etmişti. Ağabey Okumuş, "Sabah 06.00 sıralarında telefon açtılar. Acil Servis’te olduğunu söylediler. Kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için girdiği ocakta kaza geçirip ölüyor. Oğlunun bir ay sonra mezuniyeti vardı. Pilot olacaktı. Yarın öğle namazını müteakip Kozlu ilçesinde defnedilecek. Diyecek başka bir şey yok” şeklinde konuşmuştu.

Etiketler:

Kaçak ocak , ihbar , zonguldak , polis , uygulama ,

Yorumlar