Gülüçlüler kararını çoktan verdi...

14 Şubat 2019 Perşembe 23:33

Ereğli Haber

Gülüçlüler kararını çoktan verdi...

Gülüç'te 5 yılda yaptığı hizmetler ve vatandaşlarla kurduğu güzel diyalog sayesinde herkesin sevgisini kazanan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş gördüğü destek karşısında duygusal anlar yaşadı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gülüç halkının kendisine verdiği desteğe teşekkür etti. Gülüç'te AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen'i ağırlayan Demirtaş vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Polat Türkmen vatandaşların Başkan Demirtaş'a verdiği destek karşısında kendisini tebrik etti. Gülüçlü vatandaşlar ise "Başkanımızın seçim çalışmasına çıkıp bizden oy istemesine bile gerek yok. Gülüç tarihinde böyle hizmet görmedi. Biz böyle bir başkana sahip çıkmayacağız kime sahip çıkacağız. Bu kadar hizmeti görmemek nankörlük olur" dediler. 

Yorumlar

"Posbıyık'ın nezaketsizliği ittifakı bozdu"

14 Şubat 2019 Perşembe 23:21

Ereğli Haber

"Posbıyık'ın nezaketsizliği ittifakı bozdu"

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Kdz. Ereğli ilçesinde CHP ile olan ittifakın CHP adayı Halil Posbıyık’ın siyasi nezaketsizliği nedeniyle bozulduğunu söyledi. İttifakın bozulması nedeniyle İYİ Parti Kdz. Ereğli’de aday çıkarttı.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen partisinin Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ile basın toplantısı düzenleyerek CHP ile ittifakın neden bozulduğunu açıkladı. Erkman gazetecilere yaptığı açıklamada “ittifakta yer almak istemiyoruz kanısına kimse varmasın. Hepsi yalandır. Ereğli’de de biz samimi olarak ittifak işbirliği içerisinde CHP ile bir kaç sefer görüşme yürüttük. Bu toplantılarda samimi olarak ittifaka yaklaşmamıza rağmen bize yaklaşım pek samimi olmadı, biraz küçümseyici oldu. Biz hiçbir şekilde meclis üyesi sayı veya isim pazarlığına girmedik. İlk 15 ismin içinde 2 meclis üyesi teklif edildi. Bu üyelerin sıralamasını da ilk 15 içinde yer alacağı ifade edildi ama somut bir sıra verilmedi. Yanı bu sıralama 3 ile 9’da 1 ile 8’de, 14 ile 15 de olabilir. Ama bizi esas üzen taraf ve siyasi nezakete sığmayan ise şu olmuştur: ‘Bu iki kişiyi de sizin içinizden ben seçerim’. Böyle bir söylem, bizi hakikaten kırmıştır. Bu, İYİ Parti’nin yok sayılmasıdır. İçimizden arkadaşlarımıza güvensizlik duyup da, ‘gelin ben seçerim’ demek, siyasi nezakete de sığmayan bir olaydır. Biz kendilerine en ufak şekilde isim bildirmedik, ima dahi etmedik. Ama iki tane veririz ve bunları da biz seçeriz denmesi bir partinin yok sayılmasıdır. Biz, bunu bir siyasi nezaketsizlik olarak gördük. Ve bu ifade tamamen CHP’nin adayı olan Halil Bey (Posbıyık) tarafından söylenmiştir. Halil Beyin aday olarak bu tutumu değişmediği için sonuçta bir partinin yok sayılmasına en başta ben bu teşkilatın başı olarak kesinlikle izin veremezdim. Bu görüşümü gerek İl’de yönetim kurulu arkadaşlarımıza, gerek ilçeye geldiğimizde arkadaşlarımızla da paylaştım. Çünkü bu küçümseyici, ‘sizin bir gücünüz var mı ki… Sizin içinizden ben istediğimi alırım… Sizin şu anda oy potansiyeliniz zaten belli, 500-600’ü geçmez’ gibi bir takım söylemler bize hakikaten bir yerde siyasi nezaketten yoksun söylemler olarak gelmiştir. Burada biz ‘Tepeden Bakma’ anlayışını, İYİ Parti’ye karşı küçümseyici tavrı gördüğümüz için ‘biz Ereğli’de varız, seçime kendi adayımızla gireriz. İçimizden hiçbir arkadaşımızı seçtirmeye müsaade etmeyiz’ dedik. Bu sonuçla da kendi adayımızı çıkarıp yarışa girmeye karar verdik. Zaten bu akşam yada en geç yarın sabah Genel merkezimizin açıklayacağı adaylar arasında Ereğli’de olacaktır” dedi.
İYİ Parti yöneticileri basın toplantısının ardından kendi aralarında görüşmeye devam etti.

Yorumlar

CHP Belde Adayları açıklandı

13 Şubat 2019 Çarşamba 21:01

CHP Belde Adayları açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Gülüç ve Ormanlı Belde Belediye Başkan Adaylarını açıkladı.

Aras yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“CHP belde örgütlerimiz, ilçe örgütümüz, il örgütümüz ve milletvekillerimiz ile sağlanan mutabakat çerçevesinde Gülüç Belde Belediye Başkanlığına Burak Emrah Yapıcı, Ormanlı Belde Başkanlığına Ayhan Turan getirilmiştir. Bu beldelerde İYİ Partiyle ittifak yapılacak olup ittifakın ruhuna uygun seçim çalışması yürütülecektir. “

Yorumlar

Uzun, "İlçeyi istişare içinde yöneteceğiz”

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:43

Uzun, "İlçeyi istişare içinde yöneteceğiz”

AK Parti Belediye Başkan Celil Uzun, esnaf odalarını ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında yoğun bir şekilde çalışan Uzun, ilk oda ziyaretini Ziraat Odasını yaptı. Ziraat Oda Başkanı Şerafettin Türkoğlu tarafından karşılanan AK Parti Belediye Başkan adayı Celil Uzun, Belediye Başkanı olduğu takdirde Ziraat Odasına her türlü desteğini vereceğini söyledi. Uzun, Ziraat odasındaki çiftçilerin sorunlarını yakinen bildiğini ve seçildiği takdirde Alaplı esnafıyla ,Tüm Odalarıyla istişare içerisinde olacağını, Alaplı'yı birlikte yöneteceklerini söyledi.
Ziyaret sonrası ile AK Parti Alaplı Belediyesi adayı Celil Uzun, beraberindekilerle birlikte Esnaf Odasını ziyaret ederek, Esnaf oda Başkanı Muharrem Gelgeç ile görüştü.
Öğlen saatlerinde gerçekleşen ziyarette partililerle esnaflar da hazır bulundu. Gerçekleşen görüşmede Uzun ile Gelgeç hem siyaset hem de ekonomi gündemine ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Oda Başkanı Muharrem Gelgeç,"Belediye Başkan adayımız Celil Uzun'u 30 yıldan beri yakından tanıyorum. Kendisi çok başarılı ve Alaplı İlçesine hizmetleri çok olmuştur.nasip olur da Belediye Başkanı olursa bizimle ve diğer STK'lar ile uyumlu çalışacağından hiç şüphem yoktur. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum" dedi.
Burada Oda Başkanı Gelgeçi dinleyen Başkan adayı Celil Uzun ise ,"İsteklerinizi titizlikle inceleyip , değerlendireceğimizi emin olabilirsiniz. Allah'ın izniyle seçimden sonra ekibimle beraber şehrimiz, esnafımız ve vatandaşlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğim. destek ve dualarınız bekliyorum" dedi.
Ziyarette Esnaf Odası Yönetim Kurul üyeleri de hazır bulundu

Yorumlar

Uysal, resmen aday oldu

12 Şubat 2019 Salı 13:29

Uysal, resmen aday oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal BBP İlçe Seçim Kurulu’na giderek resmi başvurusunu yaptı.

Büyük Birlik Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe seçim kuruluna BBP İl ve İlçe heyetiyle giderek resmi başvurusunu yaparak resmen 31 Mart yerel seçimlerinde Kdz. Ereğli adayı oldu. İl Başkanı Ahmet Çolak; “Biz resmi olarak üzerimize düşen görevi yaptık” derken, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da; “Biz 2014 yılında kazandık, tekrar kazanacağız” dedi. Adaylık müracaatının ardından çıkışta gazetecilere açıklamada bulunan BBP İl Başkanı Ahmet Çolak; “31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında, Karadeniz’imin Ereğli ilçesinde Hüseyin Uysal başkanımızla Büyük Birlik Partisinin adayı olarak resmi başvurusunu yapmış bulunuyoruz. Hayırlara vesile getirmesi dileğiyle biz resmi olarak üzerimize düşen görevi yaptık, inşallah bundan sonrası Hüseyin başkanımız da. Bu seçimleri alarak tekrardan Ereğli’de başkan olarak görevine devam edecektir” dedi. Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal ise; “Biz 2014 yılında kazandık. Bir kez daha kazanacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar