Hacı Mehmet Yıldırım'ı dualarla uğurladık...

13 Aralık 2018 Perşembe 16:48

Hacı Mehmet Yıldırım'ı dualarla uğurladık...

Kdz. Ereğli’ye yıllarca hizmet veren Yıldırımlar Market’in sahibi Mehmet Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı.

 

Kdz. Ereğli’nin en eski ve sevilen esnaflarından, Yıldırım Market’in kurucusu Mustafa Yıldırım, Sezai Yıldırım, Bayram Yıldırım ve Emine Yücel’in babaları, Nuriye Yıldırım’ın eşi Mehmet Yıldırım’ın cenazesi Pestilci Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye TSO Önceki Dönem Başkanı Sertan Yalçın, eski Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, ailesi, yakınları çok sayıda iş adamları, esnaflar ve sevenleri katıldı.

Yorumlar

Ereğli'nin sevilen esnafı Yıldırım vefat etti...

13 Aralık 2018 Perşembe 12:57

Ereğli'nin sevilen esnafı Yıldırım vefat etti...

Kdz. Ereğli’nin sevilen esnaflarından Yıldırımlar Market’in kurucusu Mehmet Yıldırım vefat etti.

Kdz. Ereğli’nin en eski ve sevilen esnaflarından, Yıldırım Market’in kurucusu Mustafa Yıldırım, Sezai Yıldırım, Bayram Yıldırım ve Emine Yücel’in babaları, Nuriye Yıldırım’ın eşi Mehmet Yıldırım hayata gözlerini yumdu.
Merhum Mehmet Yıldırım’ın cenaze namazı bugün ikindi namazının ardından Pestilci Camii’nde kılınacaktır.

Ereğli Haber ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileriz. 

Yorumlar
  • dr zülfikar çelik
    14 Aralık 2018 Cuma 09:42

    başiniz sağ olsun allah rahmet eylesin yeri cennet olsun

Araçlar buzda dans etti

13 Aralık 2018 Perşembe 11:48

Araçlar buzda dans etti

Zonguldak’ta dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışının ardından İstanbul istikameti karayolunda sabah saatlerinde buzlanma meydana geldi. Araçlar yollarda kalırken, karayolunda ise uzun kuyruklar oluştu.

Zonguldak'ın yüksek kesimlerine dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren ve bu sabah saatlerinde etkisini yitiren kar yağışının ardından karayollarında buzlanma meydana geldi. Zonguldak-İstanbul karayolu Terziler köyü istikametindeki rampada buzlanma dolayısıyla araçlar yollarda mahsur kaldı. 
Yük taşıyan tırların yolda kalması nedeniyle karayolu bir süre ulaşıma kapanırken, Zonguldak istikametinden gelen araçlar da uzun kuyruklar oluşturdu. Yaklaşık bir kilometrelik kuyruğun ardından vatandaşlar tuzlama çalışması için karayolları ekiplerini bekledi. Trafik polisleri de kış lastiği de bulunmadığı için yolda patinaj çeken araçları iterek yolun açılmasını sağladı. Bazı araçlar buzlu yolda kayarak durabildi. Yolda kalan tır sürücüleri otomobillerin sürücülerine yardım etti. 
Yaklaşık yarım saatlik bekleyişin ardından karayolları ekipleri bölgeye gelerek tuzlama çalışmasına başladı. Yolun açılmasının ardından sürücüler yollarına devam etti. 

Yorumlar

Mehmetçiklerimizden şehidimize vefa örneği

12 Aralık 2018 Çarşamba 20:23

Mehmetçiklerimizden şehidimize vefa örneği

Suriye Cerablus sınırında görev yapan askerlerimiz 15 Temmuz Darbe Girişimi günü şehit olan Şehit Ömer Halisdemir’i unutmadı.

Suriye Cerablus sınırında yer alan, Şehit Fuat Oğuzcan Hudut Karakolunda ki 1998/1 Tertipler 15 Temmuz hain darbe girişimi günü şehit olan Ömer Halisdemir’i andı. Askerlerimiz Şehit Ömer Halisdemir’in resminin yer aldığı formalar giyerek, Türk bayrağı ile fotoğraf çektirdi. Şehit Ömer Halisdemir’in vatanseverliği ile övündüklerini belirten askerler, başta 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi saygı ile andıklarını ifade ettiler.

Yorumlar

Araç sahipleri dikkat!

12 Aralık 2018 Çarşamba 19:20

Araç sahipleri dikkat!

Oto tamir ve bakım ustası Özgür Gülbayrak, sürücülerin mutlaka kışlık bakım yaptırması gerektiğini, aksi takdirde motorda ciddi sorunların yaşanabileceğini söylerken, bakım yapılmayan araçlarda yakıt sarfiyatının artacağını da belirtti.

Özgür Gülbayrak, sürücülerin araçlarını kışa hazır hale getirmesi gerektiğini aktardı. Özellikle motor yağının öneminden bahseden Gülbayrak, "Sürücüler araçlarının motor yağını, yağ filtresini, hava filtresini hatta polen filtresini değiştirmesi lazım. Yeni nesil araçlarda sürücülerin mutlaka sentetik ince yağ koydurmaları lazım. Kışın motor yağı biraz donar ama böyle bir sentetik yağ koyulduğu zaman, araç motorunu hem kolay yağlar hem de motor kolay çalışır. Özellikle çoğu kişi polen filtresini değiştirmez. Sürücüler, ‘polen filtresi yazın klimada kullanılıyor' diye düşünüyor ama bu filtre hem klimada, hem de kaloriferde kullanılıyor. Sürücüler kışın çok kalorifer çalıştıracağı için polen filtresinin de mutlaka değişmesi lazım" dedi.
"Sürücülerin antifrize dikkat etmesi gerekiyor"
Özgür Gülbayrak, antifrizin de değişim için bir ömrü olduğunu hatırlatarak, “Sürücülerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise antifriz. Antifrizin mutlaka ölçtürülmesi ve gerekiyorsa değişimi olması lazım. Antifrizin de bir ömrü olduğu için, bir süre sonra muhakkak değişmesi lazım. Araçlarda bir de termostat dediğimiz bir alet var. Bu alet, motorun belirli bir sıcaklıkta durmasını sağlar. Sürücüler mutlaka termostatlarına da baktırsınlar” ifadelerini kullandı.
Bakım yapılmayan aracın yakıt sarfiyatı artar"
Kışlık bakımların yapılmadığın takdirde, sabah çalıştırmada zorlanma görülebileceği gibi, yakıtın da artacağına dikkat çeken Özgür Gülbayrak, “Eğer vatandaş aracının bakımını yaptırmazsa, kışın çok zor çalışma görülebilir, bu nedenle de marş motorunda sıkıntı meydana gelebilir. İkincisi araç daha fazla yakıt tüketir” şeklinde konuştu.
"Bakım yapılmazsa motorda ciddi sorunlar görülebilir"
Bakım fiyatlarının araca göre değiştiğini aktaran Özgür Gülbahçe, bu işlemler uygulanmazsa motorda gelebilecek zararlardan da bahsetti. LPG yakıt sistemi kullanılan araçlara ekstradan bir bakım gerekmediğine de dikkat çeken Gülbahçe, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu kışlık bakım dediğimiz, ciddi paralar tutmuyor. Aracına göre değişkenlik de gösteriyor. Bakımların mutlaka yapılması lazım, çünkü araç hem daha az yakar, hem daha güvenli olur. Bakımlar yapılmazsa motora zarar verebilir. Eksi 15-20 dereceler gibi soğuklarda motor yağlama yapmazsa, 'yatak sarma' dediğimiz durum meydana gelebilir, öyle bir zarar görülür. Tüplü araçlar için de çok özel bir bakım gerekmiyor. Yeni nesil dediğimiz araçlarda LPG filtresi var. O filtre değişecek, başka da gereken bir bakım yok. Zaten yapılması gereken kışlık bakım yapıldığı zaman, o da ona yetecektir."

 

Yorumlar