Has Döner’den kampanyanın hası!

20 Aralık 2019 Cuma 19:08

Has Döner’den kampanyanın hası!

Kalite ve lezzetin durağı Has Döner’den büyük kampanya!

Kdz. Ereğli’de HD İnşaat Firmasının sahipleri Hasan Şahin ve Ercan Yıldırım tarafından14 Şubat 2019’da hizmete giren Has Döner, kalite ve lezzetinden ödün vermeden her kesimin durağı olmaya devam ediyor. Yılbaşı yaklaşırken yaptığı kampanyalar ile de adından sıkça söz ettiren Has Döner, tüm Ereğli halkını süper lezzetleri tatmaya davet ediyor. Has Döner’in adresi Garanti bankası yanı, Atatürk anıtı karşısı. Paket Servis: 0372 322 08 08

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , has döner , döner , paket servis , dürüm ,

Yorumlar

Katı atık tesisine tepki!..

20 Aralık 2019 Cuma 18:08

Katı atık tesisine tepki!..

Gökçebey ilçesinde kurulması planlanan katı atık tesisinin hayata geçirilmemesi için yürüyüş düzenlendi.

 Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde bir firma tarafından kurulması planlanan Biyokütle Enerji Sanayi ve Katı Atık Yakma Tesisinin ilçede hayata geçirilmemesi için sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve vatandaşlar ellerinde dövizlerle ilçede yürüyüş düzenlediler. Gökçebey istasyonda başlayan ve Cumhuriyet meydanında sona eren yürüyüş sonrasında konuşan sivil toplum kuruluş temsilcileri, "Gökçebey ilçemizde bu tesisin kurulmasını istemiyoruz. Gelecekte kanser illeti ile mücadele vermekte istemiyoruz. Yeşil ilçemizi birilerinin para kazanması için yok ettirmeye asla izin vermeyeceğiz. Tesisi kuracak kişilerin iş istihdamı sağlayacağız sözleri bizleri kandıramayacaktır. Bizler şimdiden bu tesise karşı çıkmazsak yarın çok geç olacaktır. Biz ilçe olarak Bir Çatalağzı ve diğerleri gibi olmak istemiyoruz” ifadeleri kullanıldı. 
Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk ise, "Bu tesisin kurulması için benim destek verdiğim söylentiler asla doğru değildir. Tam aksine bu katı atık tesisinin ilk ben karşısına çıktım ne pahasına olursa olsun bu tesisin burada faaliyet göstermesine asla müsaade etmeyeceğim bu böyle biline" diye konuştu. 
Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yürüyüş olaysız sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gökçebey , Katı atık tesisi , tepki

Yorumlar

'kadın şiddetine hayır' koordinasyonu!..

20 Aralık 2019 Cuma 17:58

'kadın şiddetine hayır' koordinasyonu!..

Devrek ilçesinde kadın şiddetine hayır koordinasyon plan toplantısında kurum müdürleri bir araya geldi.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının birlikte çalışmaları sonucunda 75 maddeden oluşan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdüm Arttırılmasına Dair Protokol imzalanarak 2019-2020 yılları için ciddi bir seferberlik başlatıldı. Söz konusu Koordinasyon Planı ve Protokolün değerlendirilmesi ve eylem planının etkin bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla Kaymakam başkanlığında ilgili kurumların en üst düzey yöneticilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Devrek Öğretmenevinde hayata geçirilen toplantıda kadına yönelik şiddetle etkin bir mücadelenin gerçekleştirilmesi, önleyici, koruyucu tedbirlerin alınması, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, aksaklıkların giderilmesi amacıyla düzenlenen toplantı da tüm birim amirleri hazır bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , kadın şiddeti

Yorumlar

Kömürspor'un kamp programı belli oldu!..

20 Aralık 2019 Cuma 17:52

Kömürspor'un kamp programı belli oldu!..

Zonguldak Kömürspor'un kamp programı belli oldu. Kırmızı-lacivertli takım, 22 Aralık Pazar günü Antalya'da Kundu Otel'de toplanarak ikinci yarı hazırlıklarına başlayacak.

 TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor, ikinci yarı hazırlıkları kapsamında 22 Aralık Pazar günü Antalya Lara Kundu Otel'de kampa girecek. Kırmızı-lacivertliler Antalya'da 2 haftalık bir kamp yapacak. ZonguldakKömürspor kamp programında en az 3 hazırlık maçı yapmayı planlıyor. Takım kamp süresince anlaşmış olduğu oyuncuları da kamp kadrosuna dahil edecek. 
Zonguldak Kömürspor kampı 4 yada 5 Ocak tarihleri arasında sonlandırarak kente geri dönecek. Kırmızı-lacivertli takım ardından kendi tesislerinde 11 Ocak Cumartesi günü oynayacağı Manisaspor maçının hazırlıklarına devam edecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor , kamp , kamp Antalya , program

Yorumlar

Çaycuma'dan Doğu Türkistan vatandaşlarına destek...

20 Aralık 2019 Cuma 17:43

Çaycuma'dan Doğu Türkistan vatandaşlarına destek...

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Doğu Türkistanlı vatandaşlara destek için sivil toplum kuruluşları biraraya gelerek basın açıklaması yaptı.

 Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan açıklamaya, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve SP İlçe Başkanı Engin Zeren'de katılarak destek verdi. 
Yapılan Kuran-ı Kerim tilavetin ardından Diva-Sen, Diyanet Sen, Çaycuma Din Görevlileri Derneği ve Vakıf Sen adına açıklama yapan Diva-Sen Çaycuma Temsilcisi Yusuf Bayhan şunları söyledi, “Namaz kılmanın, oruç tutmanın, özgürce seyahat etmenin, dini eğitim almanın kısıtlandığı, hatta yasak edildiği Doğu Türkistan topraklarında asimilasyon ve baskı politikaları aralıksız devam ediyor. Kur'an öğreten hocalar, terörist muamelesi görüyor. Babalar hapishanelere, toplama kamplarına dolduruluyor, çocuklar annelerinden ayrı bırakılıyor. Müslüman isimleri çocuklara yasak ediliyor. Bu işkenceler daha ne kadar devam edecek? Maalesef büyük bir çoğunluk da sessizce bekliyor. Bu korku nedendir Allah aşkına? Nerelerdesiniz ey insan hakları savunucuları, neredesiniz ey demokrasi savunucuları, neredesiniz ey hayvan severler, neredesiniz? Neredesiniz ey İslam devletlerinin başkanları? Neredesiniz? Niçin sesiniz çıkmıyor? Uygurlar, yıllardır devam eden Çin işgali altında hayatlarından endişe ederek, en temel ihtiyaçlarından yoksun bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Çin asimilasyonuna ve işkencelerine maruz kalan Doğu Türkistanlılar için bugün Türkiye’miz de özelde de Çaycuma'da STK ve halkımız tek yürek. İnşallah bu haklı eylemimiz Doğu Türkistan halkı için bir kurtuluş umudu olabilir. Bütün sivil toplum kuruluşlarını, bütün siyasi partileri ve tüm halkımızı bu ortak Doğu Türkistan meselesinde her zaman haklı eylemlerimizde bir araya gelmeye davet ediyoruz. Devlet büyüklerimizden de bu haklı sesimizi ilgili birimlere ulaştırmalarını talep ediyoruz." 
Akabinde dualar edildi ve topluluk dağıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Doğu Türkistan

Yorumlar