Hastane çalışanları iftarda buluştu...

31 Mayıs 2018 Perşembe 19:36

Hastane çalışanları iftarda buluştu...

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi çalışanları iftar programında buluştu.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi personeli iftar programında bir araya geldi. Hastane yemekhanesinde verilen iftarda Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. İftar programlarını geleneksel hale getirdiklerini söyleyen Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yöneticileri, her sene olduğu gibi bu senede hastane çalışanlarının iftar programından memnun kaldıklarını söyledi. İftar programına yaklaşık 300 kişi katıldı.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Tat Metal'le Kültür Merkezine kavuştu…

31 Mayıs 2018 Perşembe 14:46

Kdz. Ereğli Tat Metal'le Kültür Merkezine kavuştu…

Türkiye’de ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde 90. Sırada yer alan Tat Metal Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu’nun annesi adına yaptırdığı Cemile Tatoğlu Anaokulu ile babasının adına yaptırdığı Batı Karadeniz Bölgesi’nin en modern kültür merkezlerinden biri olan Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Tat Metal Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu tarafından yaptırılan Cemile Tatoğlu Anaokulu ile babasının adına yaptırdığı Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nin açılışı için tören düzenlendi. Törene Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Zonguldak İl Milli eğitim Müdürü Pervin Töre, Karadeniz Bölge Komutanı Aykut Manioğlu, siyasi parti temsilcileri, milletvekili adayları, STK temsilcileri, okul müdürleri, sanayici, işadamı ve Tatoğlu ailesi katıldı.

Çınar “Sanatın önemi çok büyük”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, bir ülkenin gelişmesi için en önemli faktörlerden birinin sanat olduğunu belirterek sanatın gelişmesi içinde kültür merkezlerine büyük ihtiyaç olduğunu söyledi. Konuşmasında Almanya’nın birinci dünya savaşı sonrasında 100 adet kültür merkezi yaparak kısa sürede ayağa kalktığını anlatan Çınar, Türkiye’nin 45-50 yıl Amerika’da yapılan ‘Gece yarısı ekspresi’ filminin izlerini silmeye çalıştığını, oysa ülkemizde sinema sektörüne önem verilmiş olsaydı bunun izlerinin yapılacak bir film ile daha kısa sürede silinebileceğini vurguladı.
Çınar konuşmasında kazancın hayırseverler tarafından yatırıma ayrılmasının önemine dikkat çekti ve Atatürk’ün “sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kesilmiştir “ sözünü hatırlatarak, sanatın ve kültürün toplumların ilerlemesi için çok gerekli olduğunu ifade etti. Çınar, “en büyük sanatçı Cenab-ı Allah’tır “ diye sürdürdüğü konuşmasında “sanat ve kültürle uğraşmak hayatı kaliteli kılar” dedi ve kültür mekanlarının kalitesi ve etkisi yüksek etkinliklerde kullanılmasını istedi.

Tatoğlu, “Eğitim ve kültür köprülerimiz halkımıza hayırlı olsun"

Kdz. Ereğli ilçesinde sağladığı istihdamın yanı sıra yaptığı yatırımlarla da sosyal sorumluluklarını yerine getiren Sanayici Akın Tatoğlu ise konuşmasında ilçeye kazandırdığı eğitim ve kültür köprülerinin hayırlı olmasını diledi. Tatoğlu konuşmasında “Bugün iki eğitim kurumunun açılışının mutluluğun yaşıyoruz. Rahmetli Annem Cemile Tatoğlu’nun adını taşıyan Anaokulu, Ülkemizde geleceğin güvencesi olan başarılı gençlerin yetişeceği ve genç fidanları umutlara dönüştürecek Anaokulu olacaktır. Çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz. Çünkü onlar bizlerin arkamızda bırakacağı en değerli varlıklarımızdır. Annemin hatırasını yaşatacak, bu okulda yetişen minik yavrularımızın ilerleyen yaşamlarında, milletimizin aydın bireyleri olarak yararlı hizmetler sunacağına inanıyorum. Rahmetli babamın adını taşıyan ve onun aziz hatırasını yaşatacak Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinin yükleneceği misyonu ve ilçemize katacağı güzelliklerin heyecanını yaşıyorum. Kültür insanoğlunun evrimlerinin izlerini yansıtır. Büyük Önder Atatürk’ün ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür. Rahmetli Annem ve Babam bizleri yetiştirirken maddi ve manevi değerlerimizi öğretir, nasihatleri ile gelenek ve göreneklerimizi bizlere aşılamışlardır. Milli kimliğimizden ve kişiliğimizden ayrılmadan dinimizi, dilimizi, tarihimizi, geleneklerimizi koruyup geliştirirken, yeniliğe açık hür düşünen çağdaş uygarlığı anlayan ve onun bütün gereklerini yerine getiren bir millet olur isek kültürümüzü koruyup geliştirmiş oluruz. İnsanlar benzer çünkü kültürleri benzer, insanlar benzemez kültürleri farklıdır, insanlar değişir, çünkü kültürleri değişir. Tüm bunların yolu kültür köprüsünden geçmektedir. Sözlerime burada son verirken saygıdeğer büyüklerimin adını vererek ilçemize kazandırdığımız eğitim ve kültür köprülerinin halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili ve 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Cemile Tatoğlu Anaokulu ve Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi Müdürü Biray Demirhan Döl’de birer konuşma yaparak Sanayici Akın Tatoğlu’nun hem Ereğli’nin önemli bir eksikliğini gidermiş olmasından dolayı hem de yaptığı eğitim ve kültür yatırımlarından dolayı tebrik etti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Çınar ve beraberindekiler Dünyaca ünlü sanatçı Merhum Osman Zeki Oral’ın tablolarından oluşan sergiyi gezdi. Serginin ardından ise kültür merkezinde halk oyunları gösterisi yapıldı. Barkovizyon gösteriminde ise İz Medya Prodüksiyon tarafından hazırlanan Cemile Tatoğlu Anaokulu ile Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi için hazırlanan filmler büyük bir beğeni ile izlendi.
Açılışta sahne alan ve Ankara’dan gelen Nikomedya Gençlik Oda Orkestrası konser verdi. Açılış programı bu konserle sona ererken Tat Metal Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu akşam Vali Ahmet Çınar, protokol üyeleri ve davetlilere iftar verdi.
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde saat 21.30’da ise caz müzisyeni ve gitar virtüözü Enver İzmaylov konser verdi. Gitarı ile değişik sesler çıkartıp salondakilerin dikkatlerini çeken İzmaylov, çaldığı Türkçe ve yabancı şarkılarla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Yorumlar

Balık tutacaktı... Mahsur kaldı

31 Mayıs 2018 Perşembe 14:33

Balık tutacaktı... Mahsur kaldı

Zonguldak’ta sabah saatlerinde kayalıklarda balık tutmak isterken ayağından yaralanarak mahsur kalan adamın imdadına AFAD ve 112 ekipleri yetişti.

Edinilen bilgiye göre olay sabah saatlerinde Yayla Mahallesi Fener Semti’ndeki kayalıklarda meydana geldi. 58 yaşındaki Çetin Günay, sabah saatlerinde oltası ile balık tutmak için kayalıklara geldi. Balık tuttuktan sonra evine dönmek isteyen talihsiz adam, bir anda dengesini kaybederek düştü. Sol ayağından yaralanan Günay’ı fark eden çevredeki diğer vatandaşlar durumu 112 ve 115’e haber verdi.
Günay bu sırada cep telefonuyla durumu ailesine de haber verdi. Olay yerine AFAD ekipleri de sevk edildi. Kayalıklarda sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Günay, sedye yardımıyla kayalıklardan ambulansa taşındı.
Zincirle yolun kapatılması sebebiyle ambulans kayalıkların bulunduğu bölgeye getirilemeyince yaralı adam sedyeyle ambulansa taşındı. Günay’ın bir yakını ise zincirle yolun kapatılmasına tepki gösterdi. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Günay, Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Etiketler:

kayalıklarda mahsur kaldı ,

Yorumlar

10 yıllığına kiralanacak...

31 Mayıs 2018 Perşembe 14:27

 10 yıllığına kiralanacak...

Zonguldak’ta Valilik ve BAKKA’nın ortaklaşa yürüttüğü Manolya Park projesinde yer alan kafe ve restoran ihale ile 10 yıllığına kiralanacak.

Zonguldak İl Genel Meclisi 5 Haziran 2018 günü gündem maddelerinin oylanması için toplanacak. Gündemde ise Karakum mevkiinde bulunan kıyı ve sahil şeridi üzerindeki “Karadeniz Kıyı Protokolü” kapsamında mülkiyeti Hazineye ait 22.529,29 metrekare yüzölçümlü alan üzerinde Valilik ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, alan üzerinde yapılan Restoran, Kafeterya Binasının 10 yıl süre ile kiralanması hususunun görüşülmesi konusunu görüşecek.

Yorumlar

Ücretsiz halk otobüsü kartı dağıtılacak...

31 Mayıs 2018 Perşembe 14:15

Ücretsiz halk otobüsü kartı dağıtılacak...

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda yetkili sendika Enerji Bir-Sen’in talebi doğrultusunda Genel Müdürlük birimlerinde çalışanların mesaiye geliş ve gidişlerinde kullanılmak üzere ücretsiz halk otobüsü kartı dağıtılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Enerji Bir-Sen Yönetim Kurulu üyesi Nail Altuntaş, “Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik 2018 - 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem toplu sözleşmenin 27. maddesi gereği, Merkez birimlerinde çalışanlarımıza mesai geliş ve gidişlerinde servis hizmetinin sağlanması ile ilgili talebimizi Türkiye Taşkömürü Genel Müdürlüğü’ne ilettik. Kurum bünyesinde kurulan komisyon çalışmaları sonucunda Genel Müdürlük birimlerinde çalışan personele, mesaiye geliş ve gidişlerinde kullanmak üzere ücretsiz taşıt kartı verilmesi kararı alındı. Çalışanlarımız adına elde edilen bu kazanımdan dolayı Başta Genel Müdürümüz Kazım Eroğlu olmak üzere çalışmada emeği geçen komisyon üyelerimize sendikamız adına teşekkür ederiz. Kazanımımız çalışanlarımıza hayırlı olsun. Gelecek Toplu Sözleşmede müesseselerimizde çalışanlar için de bu imkanın tanınması için ısrarcı olacağız" açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
  • Enayi
    10 Haziran 2018 Pazar 16:24

    Böyle işin allah belasızı versin fırından bedava ekmek alamazsın bakkaldan bedava sakız alamazsın ötöbüdçulere geldimi keriz muamelesi yaparlar otobüsçü olarak hepinize hakkım haram zıkkım olsun allah görüyor