Hayvanlar aşılandı

29 Haziran 2021 Salı 11:02

Hayvanlar aşılandı

Ülke genelinde hayvan hastalıkları ile mücadele devam ederken, Düzce’de de Mayıs ayı içerisinde binlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvan aşılandı.

Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre, Mayıs ayı içerisinde il genelinde binlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvan aşılandı. 2021 yılı mayıs ayı içerisinde 16 köyde bin 956 büyükbaş hayvana proje kapsamında ŞAP aşısı, 23 köyde 412 büyükbaş hayvana sığır brusellozu, 17 köyde 2 bin 132 büyükbaş hayvana Sığırların Nodüler Ekzantemi , 8 köyde proje kapsamında 491 koyun keçi vebası ve 100 adet koyun keçi brusella aşısı uygulandı.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , küçükbaş hayvan , aşılandı

Yorumlar

Pandemi onu da etkiledi

29 Haziran 2021 Salı 10:33

Pandemi onu da etkiledi

Astım, bronşit, kolon kanseri ve sedef hastalığı tedavisinde kullanılan eşek sütünü almak için çevre illerden gelen vatandaşlar sıraya giriyor. Genelde tedavi için kullanılan eşek sütüne korona virüs salgınında talepler azaldı.

Astım, bronşit, kolon kanseri ve sedef hastalığı tedavisinde faydalı olduğu iddia edilen eşek sütüne pandemi nedeniyle talepler azaldı. Genelde hastalık tedavilerinde kullanılan eşek sütü geçmişte çevre illerden talep olurken, günde ancak bir litre sağılabilen eşek sütünün litresi 100 TL’den satılıyor. Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Esentepe köyünde ikamet eden Malik Ayyıldız ve Hüseyin Battal, çevre illerden gelen talepleri karşılıyor.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , pandemi , eşek sütü ,

Yorumlar

Esnaftan Alparslan bebeğe destek

28 Haziran 2021 Pazartesi 15:30

Esnaftan Alparslan bebeğe destek

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyet gösteren Aguşcu Kokoreç 1 günlük kazancını Zonguldaklı SMA hastası Alparslan bebeğe bağışladı.

İşletme sahibi Mitat Çetinbağ, Cumartesi günü saat 21.00’e kadar kazandığı ücretin tamamını Zonguldaklı SMA hastası Alparslan Başoğlu isimli bebeğin Valilik izinli hesabına yatırdı. Çetinbağ, “Esnaf olarak elimden geldiğince Alparslan bebeğe yardımda bulundum, bulunmaya da devam edeceğim. İnşallah tedavi masrafı kısa sürede tamamlanır. Şu an yüzde 60’a ulaştı. Esnaf arkadaşlardan ve hemşehrilerimizden Alparslan Başoğlu’na destek bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , alparslan bebek

Yorumlar

182. yıla özel 182 ünite kan bağışı

25 Haziran 2021 Cuma 17:28

182. yıla özel 182 ünite kan bağışı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde Jandarma’nın 182. yılı kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasında 182 ünite kan toplandı.

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 182. Yılında Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ve Kızılay İşbirliğiyle 14-25 Haziran tarihleri arasında her gün farklı noktalarda vatandaşlar ile buluşurken, bugün Ormanlı Beldesinde hizmet verdi.

‘Vatandaş Jandarma El Ele’ sloganıyla Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 182. yılı kapsamında Ormanlı’da düğün salonunda düzenlenen kan bağışı kampanyasında 182 ünite kan toplandı.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, kan bağışı kampanyası düzenlenen salona gelerek incelemelerde bulundu. Başkan Başol etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu anlamlı günde buraya gelerek kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yoğun çaba sarf eden Kızılay çalışanlarına da kolaylıklar diliyorum. Bu vesile ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz mücadele veren Jandarma Teşkilatı’mızın 182. Yılını kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ormanlı belediyesi , bayram başol

Yorumlar

YKS öncesi okular dezenfekte ediliyor

25 Haziran 2021 Cuma 17:11

YKS öncesi okular dezenfekte ediliyor

Kdz. Ereğli Belediyesi hafta sonu 3 aşamada yapılacak olan YKS öncesi kentte sınav yapılacak okulları dezenfekte ediyor. Okul çevrelerine ayrıca sessizliğe dikkat çeken afişler asıldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla hafta sonu yapılacak olan YKS sınavına girecek öğrenciler ve görevlilerin sağlığı için okullar dezenfekte ediliyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezi ekipleri, kentte sınav yapılacak okullarda dezenfekte çalışmalarına başladı. Müdürlüğe talepte bulunan okullar sınav saatinden önce dezenfekte edilmiş olacak.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca okul çevrelerine sessizliğe dikkat çeken afişler ile Başkan Halil Posbıyık’ın öğrencilere başarı dileklerinin yer aldığı afişleri astı. Özel Kalem Müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sınav saatinden önce okul önlerinde öğrencilere su, maske ve dezenfektan dağıtacak. 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , sınav , dezenfekte

Yorumlar