İhtiyaç olan ne varsa Gülhan Yapı’da

24 Haziran 2019 Pazartesi 19:38

İhtiyaç olan ne varsa Gülhan Yapı’da

Kdz. Ereğli’nin seçkin firmalarından birisi olan Gülhan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gülhan, Kdz. Ereğli Haber’e konuştu. Gülhan, “Biz kalite, hizmet ve güven konusunda ısrarcıyız. Bir evde eksik ne varsa Gülhan Yapı’da mevcuttur. O yüzden vatandaşlarımızı önce kahve içmeye ardından iş yerimizi gezmeye davet ediyorum. Her cebe uygun ürünlerimiz ile vatandaş iş yerimize geldiğinde aradığını bulur” dedi.

Gülhan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gülhan “Tek rakimiz Gülhan Yapı’dır”

Şaban Gülhan kimdir?

Şaban Gülhan Kdz. Ereğli’nin Çaylıoğlu, Alacabük köyünde doğdu ve Ereğli’de ki okullarda eğitim gördü. 1982 senesinde ticarete atıldı. 1982-1985 senesinden kendi ticaretini kurdu. 1985 senesinden bugüne kadar Gülhan Yapı olarak devam ediyor.

Gülhan Yapı nasıl kuruldu?

Gülhan Yapı’dan önce ticarete Gülhan Ticaret olarak yaklaşık 12-13 sene devam ettik. Ticareti çok seven bir insandım. Ticareti çok sevdiğim için zevk alıyorum. Aynı bir memur gibi sabah 8’den akşam vaktine kadar iş yerinde çalışmayı çok seviyorum. Sorumluluk hissiyle beraber bu zamana kadar azimle, iradeyle, kaliteyle, hizmetle ticaretime bu şekilde devam ettim.

Gülhan Yapı sektöründe başarılı bir firma, başladığınız yıldan bu yana nasıl geliştiniz?

İlk işe cam ile başladım. Cam ile başladığım için sermayem, hiçbir şeyim yoktu. 18 sene hiçbir yere gitmemişimdir. Ereğli dışına çıkmamışımdır. Anca senede bir defa fuarlara katılmışımdır. Azimle çalıştım, çalıştığım içinde mükâfatını aldım. İlk defa dükkânımda cam arkasından boyasını, kilidini koyarak başladım. 1992-1993 senesine kadar seramik yoktu. O zamanlar sadece cam, boyayla devam ettim. Ondan sonra zaman zaman biraz boya, biraz kalebodurla devam ettim. 1998 senesine doğru bazen ister istemez bünyemize bayilikleri kattık. Bunların içinde Filli Boya, Polisan Boya var. Çok şükür ön tarafta gözüküyor ki kaliteli ürünleri bünyemize kattık.

Gülhan Yapı nasıl hizmet veriyor?

Öncelikle kaliteden bahsettik aynısında ısrarcı oluyoruz kalitemizle, hizmetimizle güvenle beraber. İşimizi devam ettiriyoruz. Şimdi burada çalışırken dükkân dışında da işlerimiz var. Mesela şu anda köy projelerimiz var(ORKÖY Projesi altında) Onunla beraber çalışıyoruz, o bir kategori. İç cephede, şehir merkezlerinde ayrıca Karasu’da çalışıyoruz o da ayrı bir şey. Dükkan içinde hayli satışlarımız var. Allah’a şükür azimle, iradeyle arkadaşlarımızın dürüstlüğü ile beraber hepimizin birlik beraberlik içinde işimize devam ediyoruz.

Boya konusunda hangi firmalar ile çalışıyorsunuz ve şu an talep nasıl?

Allah’a çok şükür işlerimiz güzel. Polisan’da da, Filli Boya’da da bölgede kuvvetli çalışıyoruz. Türkiye’de zaten 4-5 tane boya markası vardır. Bunların içinde bu sektörde, bölgemizde tercih edilen durumdayız çok şükür.

Boya noktasında sizi diğer firmalardan ayıran nedir?

Boya noktasında bizi diğerlerinde ayıran, müşteri bizde istediğini bulur. Yalnız Ereğli değil, dediğim gibi Batı Karadeniz’de. Müşterinin şu anda boyaya ihtiyacı olduğu zaman ilk soracağı soru, “Bugün çarşı merkezinde ve Ereğli’mizde bile adam ben aradığımı ancak Gülhan Yapı’da bulurum der ve o şekilde gelir. İhtiyaç olarak evde ne eksikse bu dükkânda olacaktır. Biz müşterinin ihtiyacını karşılayacağız. Böyle bir idealle çalıştığımız için, çok nadirdir müşterinin malzeme bulamaması.

 

 

 

Boyanın dışında seramik ürünleri var. Biraz seramiklerden bahsedebilir miyiz? 

Seramik ürünlerinizde yaklaşık 3 seneden beri Bien seramik bayisiyiz. Çanakkale’nin de Tali bayisiyiz. İkisinden de çok güzel satışlarımız var Allah’a şükür. Biz her zaman Ereğli’ye katma bir değer katmak istiyoruz. Ereğli’de bir istihdam yaratmak istiyoruz.  Hiçbir zaman kaliteden, hizmetten ödün vermeyiz güven sarsmayız. Böyle devam ederiz. Fakat hiç kimseyle rekabet etmeyiz. En büyük rekabetimiz Gülhan Yapı.

Biraz da duşa kabinlerden bahsedebilir miyiz?

Biz 3-4 markanın bayisiyiz bu kadar markanın bayisi olunca böylelikle o ürünlerimiz bize geldiği zaman müşterimiz kesinlikle duşa kabin bazında malzeme almadan çıkamaz. Bunların hepsini gösteririz, müşteriye anlatırız herkesin bütçesine göre cebinde ki parasına göre malzeme satışı bizde vardır. Kalitelisi de vardır normali de vardır. Yani kısacası müteahhide satıyoruz, lükse de, düşük ekonomiye de satıyoruz.

Batı Karadeniz’de ki vatandaşları iş yerinize çağırmak adına neler söylemek istersiniz?

Ereğli’de ve ya Batı Karadeniz’de alışveriş yapmak isteyen kişi ilk defa bir Gülhan Yapı’ya baksın, kararını ondan sonra versin.

 Gülhan Yapı olarak sizi diğerlerinden ayıran nedir? İnsanlar neden Gülhan Yapı’yı tercih etsin?

 Gülhan yapı bu sektörde çok uzun soluklu yani 1984 senesinden beri devam ediyor. O günden bugüne hazmedemediğimiz bir şeyi yapmadık. Hep kaliteyi içimize sindire sindire yaptık ve yaptığımız şeylerle hiçbir zaman pişmanlık duymadık. Kendi ilkemde, kul hakkıyla gitmemek yapılan işi hakkıyla yapmak bunda ısrarcıyım. Parayı kazanırız ama gönülü kazanamayız gittikten sonra. Milletin gönlünü alacağız ki hem ticaretimiz devam etsin hem de kalitemizden ödün vermeyelim.

Gülhan Yapı’nın hedefleri nedir?

Gülhan Yapı’nın hedefleri biraz daha kurumsallığa doğru ilerlemek, adım atmaktır. Gülhan Yapı, Tekzen gibi Koçtaş gibi ve ya başka bir firma gibi yakalı yani Gülhan’a yakışır bir şekilde mesai saatleri  her şeyi ile beraber Gülhan’a yakışır bir şekilde istiyorum. Herkes Gülhan Yapı’da çalışmaktan zevk alacak yani ben bunu hissediyorum zaten. Herkes birine güvenmek istiyor çalıştığı yerde ama çok şükür bu güven ortamını hiçbir zaman kaybetmedik. Adam şimdi diyor ben çalışıyorum ama Gülhan Yapı’da benim hakkım yenmez. Bu imaj beni çok sevindiriyor. Adam çarşıda diyor ki ben malzeme alacağım ama alsam alsam Gülhan’dan alırım diyor. Neden? Çünkü Gülhan Yapı’da ki malzeme kalitelidir, ben ona güveniyorum diyor. Yani bunu ustası da diyor müşteri diyor. Bu bizi sevindiriyor. 3 sene önce gelen bir müşterimiz tekrar aynı şekilde ilk geldiği gün gibi, aynı havayla geliyor ve dönüyor. Bu beni çok sevindiriyor. İşte en çok sevindiğim noktadan bir tanesi de budur. Ben birinin mantolamasını yapacaksam ilk defa kendimin tatmin olması lazım, iç- dış dekorasyon yapacaksam ilk kendimin tatmin olması lazım. Samimim söylüyorum daha güzel, iyi günler bizi bekliyor. Hiç karamsar değilim. Mutluyum, huzurluyum, sıhhatliyim. Yolumuza devam edeceğiz. İstediğimiz kurumsallığa biraz daha, biraz daha diyerek yakınlaşmak. Yani kaliteyi, hizmeti, hem iç hem dış gösterişi artırmak istiyorum. Bu günleri de göreceğiz diyorum.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Gülhan Yapı olarak Ereğli bizi bilir. Fakat bilmeyenlere de bir çağrımız var. Gülhan Yapı ne yapıyor ne satıyor gelsin bir görsün, gezsin. Bir çayımızı çorbamızı içsin. İş yerimizi gezsin, depolarımızı gezsin. Bizim hakkımızda ondan sonra kararını versin.

Etiketler:

ŞABAN GÜLHAN , GÜLHAN YAPI , SERAMİK , BOYA , DUŞA KABİN , LAMİNANT , KDZ.EREĞLİ , ZONGULDAK , BATI KARADENİZ ,

Yorumlar

Ormanlı'da 800 çocuk bayram etti

24 Haziran 2019 Pazartesi 18:44

Ereğli Haber

Ormanlı'da 800 çocuk bayram etti

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ihtiyaç sahibi yaklaşık 800 çocuğa 4 bin parça kıyafet yardımında bulundu.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, belediye düğün salonunda özel bir firmadan temin edilen kıyafetleri çocuklara dağıttı. Ayakkabı, pantolon, gömlek, tişört, çorap gibi çeşitlerden oluşan 4 bin parça kıyafet Ormanlı Belediyesi Düğün Salonu’nda masalara yerleştirilerek, ihtiyaç sahibi aileler çocuklarına uygun kıyafetleri seçerek aldı. Yeni kıyafetlerini alan çocuklar büyük bir mutluluk yaşarken, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’a teşekkür etti.
Bu yardımı Ramazan Bayramı öncesinde yapmayı planladıklarını ancak yetişmediğini dile getiren Başkan Başol, çocukların yüzlerindeki mutluluğun kendisini daha da mutlu ettiğini söyledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Başol “Kdz. Ereğli’de ki değerli iş adamlarımızdan Mehmet Kanca’dan biz bu olayı öğrendik ve Kaymakamlık aracılığı ile talepte bulunmamız istendi. Bizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden Kaymakamlığımıza yazılarımızı yazdık. Adı geçen özel firmadan talepte bulunduk. Orada bu organizasyonları takip eden Aynur hanımla irtibata geçtik ve talebimiz olumlu karşılandı. Şu anda burada 4 bin parça giyecek eşyası var. Ormanlı’da ki okul müdürlerimize, muhtarlarımız ve belediye meclis üyelerimize durumu anlattık ve bize ihtiyaç sahibi aileleri bildirmelerini istedik. Bu günde gördüğünüz gibi bize gönderilen bu eşyaları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz” dedi.
Kırsalda bulunan bir belediye olmaları nedeniyle yapılan bu yardımın çok daha fazla anlam ifade ettiğini belirten Başol, seçim öncesinde söylediği gibi bundan sonra Ormanlı Belediyesi olarak daha fazla insan odaklı sosyal belediyeciliği öne çıkartan icraatlara imza atacaklarını ve bu günde bunun başlangıcını yaptıklarını söyledi. Başol, bu tür organizasyonlara bundan sonra da devam edileceğini belirtirken, bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında emeği geçen Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, giysileri kendilerine veren özel firma yöneticileri, iş adamı Mehmet Kanca, okul yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.
Yardım dağıtımına Ormanlı Merkez İlkokulu Müdürü Ali Candoğan, Ormanlı Ortaokulu Müdürü Metin Yaman ve Sinitli İlkokulu Müdürü Gündüz Akagündüz, belediye meclis üyeleri ve belediye birim amirleri de eşlik etti.

Yorumlar
  • Ayşe ince
    25 Haziran 2019 Salı 14:25

    Emeği geçen herkeze tesekkurlerimi sunuyorum Belediye başkanımız Bayram Başola tesekkur ediyorum ihtiyaci olan vatandaslarimiz icin çok güzel olmuş

Siber Güvenlik Eğitimleri devam ediyor

24 Haziran 2019 Pazartesi 15:55

Siber Güvenlik Eğitimleri devam ediyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı’na yapmış olduğu Siber Güvenlik Eğitimleri devam ediyor.

Başta Zonguldak bölgesi olmak üzere ülke çapında bireylerin ve kurumların siber güvenlik hususunda bilinçlenmesine katkıda bulunmak, kurumların isteği doğrultusunda siber güvenlik hususunda rapor hazırlamak, nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve bu alanda akademik çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı’na yapmış olduğu TR81/19/TD0001 referans numaralı “Web Uygulama Güvenlik Testleri Eğitimi ve Güncel Güvenlik Zafiyetleri” konulu proje başvurusu kabul edilerek 23 Mayıs 2019 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Başarılı değerlendirilen teknik destek projesi kapsamında 17-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı konferans salonunda Bülent Ecevit Üniversitesi Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi katılımcıları ile gerçekleştirilmiştir. Eğitim, Siber Güvenlik Uzmanı Tolga Kızılkaya ve Kamil Burlu tarafından veriliyor. 

Yorumlar

Saadet Partisi 6.Olağan kongresi yapıldı

24 Haziran 2019 Pazartesi 15:42

Saadet Partisi 6.Olağan kongresi yapıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Saadet Partinin 6'ncı olağan kongresi gerçekleştirildi.

Mahfel binasında gerçekleşen Çaycuma Saadet Partisi kongresine, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, SP Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, Gazeteci ve SP GİK Üyesi Ekrem Şama, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il genel meclis üyeleri katıldı. 
İstiklal Marşı ile başlayan kongrede açılış konuşmasını SP İlçe Başkanı Engin Zeren yaptı. Zeren konuşmasında, "Kongremizin ilçemize, ülkemize, İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim. 2018 yılının 24 Haziran seçimlerinden bu yana ilçe başkanlığı görevini yürütmekteyim. Bu görev zamanımız içerisinde milli görüşü halkımıza tebliğ etmek için çabaladık, milli görüş davasını geçmişten bu yana başta rahmetli Erbakan Hocam olmak üzere dava şuuru ile hak nizamını hakim kılmak için çalışan bize aktaran milli görüşçülerin tamamını saygı ve hürmetle ve anıyorum. Saadet Partisi yönetiminde 2015 yılında görev almaya başladığımda ilk il divan toplantısında şu anda aramızda bulunan davanın delikanlısı Albayrak abim ile ilk tanıştığımızda bana ‘Bu davada hiçbir zaman başın öne eğilmeyecek ve hiçbir zaman haksız görünmeyeceksin’ demişti. Üzerinden 4 yıl geçti ve ben 4 yıl içerisinde ilçe yönetiminde bulundum ve ilçe başkanlığı görevi yürüttüm ve şimdi daha iyi anlıyorum ki Ali ağabey sen haklıymışsın. Bu dava öyle bir davadır ki samimiyet ile bu davada hizmet edenler hiçbir zaman yanılgı içerisine düşmezler. Çaycuma Saadet Partisi yönetimlerinde görev alan başta önceki ilçe başkanımız Burak Erol olmak üzere ve bugüne kadar bu görevi bize emanet getiren bütün ilçe başkanlarımıza saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. Kongre öncesi yönetimlerimizde görev almış bütün yönetici dostlarımıza ve bütün üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah yeni yönetimimizle milli görüş davasının hizmet etmek için canla başla çalışacağız ve adil düzeni ilçemize ülkemize ve insanlık alemine hakim kılmak için cihat edeceğiz. Bu duygu ve düşünceleri ile Saadet Parti Çaycuma Teşkilatı adına tekrardan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. 
SP Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar yaptığı konuşmada, “Biz bir başka partiyi yalnızca siyasi rakip olarak gördüğümüzü söylüyoruz. Kendi ve başka partiden olan herkse kardeş olarak görüyoruz. Biz inanıyoruz ki bu işi herkesten daha iyi yaparız. Biz bir dönem geldik, kendimizi gösterdik. Kalabildiğimiz kadar kaldık. İnşallah daha iyi daha kudretli iktidarları insanlarımızla buluşturacağız” dedi. Akabinde Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı kürsüde yaptığı konuşmasında, "Milletin oyu ile gelinen yerler millete aittir. Bu emanete ihanet etmememiz lazım, cok iyi korumamız lazım. Gitmek gerektiği zamanda gitmek lazım. Osmanlıdan bu tarafa çok değişik evrelerden geçtik. 100 yıla yakın bir Cumhuriyetimiz var. Onu da çok asude günlerde geçirdiğimiz söylenemez. Çok sıkıntılar yaşadık ve yaşıyoruz. Devlet idare etmenin birinci amacı o ülkede yaşayanların refah ve mutluluğunu sağlayıp daha iyi şartlarda yaşatmaktır. İşte siyasi partilerde bunun için vardır. Bu yarışa haram ve hile katmadan ismindeki değerlere sahip olması lazım” dedi. 
SP GİK Kurulu Üyesi Ekrem Şama'da konuşma gerçekleştirdi. Ardından oylamaya geçildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut İlçe Başkanı Engin Zeren güven tazeledi. Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; Seyfettin Aydemir, Sedat Başoğlu, Murat Akça, Mustafa Hatıl, Yıldırım Demir,Sedat Üstüntaş, Sedat Karabulut, Osman Aydın, Nazif Dindar, Ali Osman Salman.

Yorumlar

Şehit askerin ailesine şehadet belgesi verildi

24 Haziran 2019 Pazartesi 15:32

Şehit askerin ailesine şehadet belgesi verildi

22 Kasım 2006 tarihinde Diyarbakır'da şehit olan Jandarma Er Mehmet Akar'ın (20) Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan ailesine 'Şehadet Belgesi' verildi.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin Taşköprü bölgesinde, 14 Kasım 2006 tarihinde icra edilen operasyon esnasında yaralanan ve hastanede tedavi altına alındıktan sonra 22 Kasım 2006 tarihinde şehit olan Jandarma Er Mehmet Akar'ın ailesine Çaycuma Kaymakamlığında 'Şehadet Belgesi' verildi. 
Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Albay Fahri Semiz ve Çaycuma Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen'in de bulunduğu protokol tarafından Jandarma Er Mehmet Akar'ın ailesine 'Şehadet Belgesi' takdim edildi. Kaymakam Keçeli belgeyi takdim ederken aileye başsağlığı ve sabırlar dileyerek, "Vatani görevini yaparken askerlerimiz ya kaza anında yada bir çatışmada şahadete erebiliyor. Şehitlerimize baktığımıza hepsi yaşantı itibari ile doğru, dürüst, temiz gençlerimiz oluyor. Şehit ailelerimizde o makama yakışır ailelerimiz oluyor. Gönül isterdi ki hiç olmasın ama şehitlik çok yüce bir mertebe. Peygambere komşu olacak makama erişmiş oluyorlar. Gencimiz yanlış bir iş yaparken ya da bir kazada da vefat edebilirdi. O zaman acıya katlanılması daha zor olurdu. Şehitliğin toplumumuzda ve dinimizdeki yerine baktığımızda çok yüce makamdalar. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun" dedi. 
Şehit Akar'ın ailesi ‘Şehadet Belgesi’ni teslim eden Kaymakam Keçeli ve beraberindeki heyete teşekkür etti. 

Yorumlar