İlçe şantiye alanına döndü...

23 Eylül 2018 Pazar 14:26

İlçe şantiye alanına döndü...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in çalışmalarına devam ediyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in asfalt çalışmalarının yanı sıra diğer çalışmalarda tüm hızıyla sürüyor. Seçim vaatlerini bir bir yerine getiren başkan Tekin'in ilçeye kazandırdığı hizmetlerden ilçe halkı memnun durumda.
Alaplı Belediyesi Fen İşleri ara mahalle yollarında yol genişletme, asfalt, çizgi ve uyarı levhalarının montajı gibi çalışmalar devam ediyor. Vizyon projeleri arasında yer alan sahil yapımı ve şehir içi kaldırım çalışmaları esnaf ve vatandaşlar açısından belirli sıkıntılara yol açsa da takdirle karşılanıyor. Devam eden çalışmaların kısa sürede bitirilerek vatandaşında hizmetine açılması bekleniyor.

Yorumlar
  • Ahmet
    25 Eylül 2018 Salı 23:49

    Helalin var başkanım kolay gelsin ekibe ve sizlere çalışan kazanır yatan çeker gider olaybu

Ahmet Selçuk İlkan Kdz Ereğli’de hayranlarıyla buluştu

23 Eylül 2018 Pazar 01:06

Ahmet Selçuk İlkan Kdz Ereğli’de hayranlarıyla buluştu

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Kitap Fuarının açılışına katılan Şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Amfi Tiyatro da konser verdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Anayurt yayınları ile birlikte gerçekleştirdiği ve 1 ay sürecek olan Kitap Fuarı’nın onur konuğu olan şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Amfi Tiyatro da sevenleri ile buluştu.
Sözlerini yazdığı şarkıları okuduğu şiirler ile süsleyen ve ayakta alkışlanan İlkan, sahne performansı ile büyük beğeni topladı.
Konseri Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eşleri ile birlikte izlerken, Başkan Uysal, konserin anısına çiçek ve çeşitli hediyeler takdim ettiği İlkan’ı, bir başka organizasyonda tekrar Ereğli’ye davet edeceğini söyledi.
İlkan, konserinin ardından imza günü etkinliği de gerçekleştirdi. İlkan burada yaptığı açıklamada Ereğli’de ki insanlarla tanışmaktan çok memnun olduğunu ifade ederken konuşmalarında şunlara yer verdi “ İnsanların gönül sayfalarını açmak beni çok mutlu ediyor, bugün Ereğli’deyim gördüğünüz gibi bire bir konser sonrası çok sevdiğim ve tanışmaktan gurur duyduğum güzel insanlarla beraberiz. Onlar benim şiirimi besleyen güzel yürekler, onların sevgisi bana yüzlerce şarkı yazdırıyor. Bugünde burada olmaktan onur ve mutluluk duyuyor ve gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Şahin yöresel dernek temsilcileriyle buluştu

22 Eylül 2018 Cumartesi 18:28

Şahin yöresel dernek temsilcileriyle buluştu

AK Parti Kdz. Ereğli ilçesi Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin, ilçede faaliyet gösteren yöresel derneklerin başkan ve yöneticileri ile sabah kahvaltısında bir araya gelerek sohbet etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçesi Belediyesi Başkanı Aday Adayı Erol Şahin bu sabah Sahil Kafe’de ilçede faaliyet gösteren 30’a yakın yöresel derneğin başkan ve yöneticileri ile kahvaltı yaptı. Yöresel dernek başkanlarına kendisini tanıtan Şahin ilçe başkanlığı döneminde hep uzlaşmadan yana olduğunu ve bu sayede ilçeye birçok eser kazandırdıklarını söyledi. Kendisi hakkında dernek başkanlarına bilgi veren Şahin “1966 Kdz. Ereğli doğumluyum. Eşim Bölücek Köyü’nden. Büyük oğlum avukat, küçük oğlum iç mimar. 2006 yılından bu yana bölgenin ilk ve tek yeminli mali müşaviri olarak halen faaliyet gösteriyorum. Karadeniz’de iki tane bağımsız denetim şirketi var. Bunlardan biri olan Yöntem Bağımsız Denetim Şirketi’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyorum. Siyasi olarak ise 2001 yılında AK Parti’de kurucu olarak yer aldım. Daha sonra iki dönem ilçe başkanlığı yaptım ve milletvekili aday adaylığı için görevimden istifa ettim” dedi.
Çocuklarının büyüyüp kendiişlerinin sahibi olduğunu ve bölgeye daha rahat hizmet edebilmek için aday adayı olma niyetini ortaya koyduğunu dile getiren Şahin, önce aday olup ardından da halk takdir ettiği takdirde 31 Mart akşamı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı olmayı öngördüğünü ifade etti. Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu süreçte halkımız takdir ederse partimizde bizi aday olarak ortaya koyacaktır. Diğer partilerinde adayları ortaya çıktığında Ereğlimizde güzel bir seçim yapmayı bekliyoruz. Etik kurallarına uyulan, kavganın olmadığı, kardeşane bir seçim olmasını temenni ediyorum. Birlik ve beraberlikte Ereğlimiz için daha büyük menfaatler var. Eğer Ereğli halkı bize bu görevi verirse ben yapım gereği uzlaşmacıyım, ekip çalışmasına önem veren birisiyim. Daha önceki siyaset hayatımda da, mesleğim gereğide hep yöneticilik yaptım. Belediyenin daha iyi yönetilmesi, yapılamayanların yapılması için gayret gösteririz. Tabi ki bunları hep birlikte yapacağız. Adaylık sürecinde zaten projelerimizi, yapacaklarımızı konuşacağız. Belediye meclisinde birlikte yürüyeceğimiz ekibimizin her birinin belediye başkanlığı yapabilecek nitelikteki arkadaşlarımızdan olması lazım. 52 yaşındayım ve Ereğli’ye güzel şeyler yapmak istiyorum. Tek amacım arkamızdan güzel eserlerle anılmak. ‘Erol Şahin diye bir belediye başkanımız vardı. Geldi, Ereğli’ye güzel hizmetler yaptı. Allah razı olsun’ denilmesi en isteğim olur. Eğer hakkımızda hayırlısı ile Allah nasip etsin, hayırlı değil ise de nasip etmesin. Her bir dernek yöneticimizden bu konuda destek istiyorum. Sizlerin desteği, Cenab-ı Allah’ın da takdiri ile belediye başkanı olursak Ereğli’yi hep birlikte yöneteceğiz. Partinin içinden gelmem nedeniyle AK Parti tabanında hiçbir problemim yok, büyük bir teveccüh olduğunu görüyorum. Aslında bu bir parti seçimi değil. Diğer partililerinde desteğini alacağıma inanıyorum. Başkan seçildiğimiz andan itibaren parti rozetimizi bir tarafa koyup herkesin ve her kesimin belediye başkanı olacağım. Eğer seçilirsem kesinlikle partizan bir tavır asla sergilemeyeceğim. Bu gün milletvekili seçilen arkadaşlarımızla ben ilçe başkanıyken birlikte görev yaptık. Birbirimizi iyi tanıyoruz. Onlarla da uyum içerisinde çalışıp Ereğli’ye güzel hizmetler kazandıracağımıza inanıyorum. Geçmişte görev yapan hangi, belediye başkanımız bir çivi çakmış ise bizim görevimiz onlara teşekkür etmek olur. Ben belediye başkanlığıma seçildiğimde ayrıca şunu yapacağım; diğer partilerden seçilemeyen arkadaşlarımın projelerine de sahip çıkıp onları Ereğli’ye kazandırmak için çalışacağım. Ayrı gayrı olmayacak, kin ve düşmanlık yok. Hep birlikte olacağız.”
Şahin’in konuşmasının ardından bazı dernek yöneticileri yöresel dernek yöneticileri ile belediye yönetiminin sık sık bir araya gelip ilçenin sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alış verişinde bulunmasını istedi. Şahin’de bu isteğe olumlu yanıt vererek hem STK temsilcileri ile hem de muhtarlarla Ereğli’yi birlikte yöneteceklerini dile getirdi.
Kahvaltı yaklaşık 2 saat süren sohbetin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorumlar

Çaylıoğlu ve Armutlucuma adayına sahip çıkıyor

22 Eylül 2018 Cumartesi 14:41

Ereğli Haber

Çaylıoğlu ve Armutlucuma adayına sahip çıkıyor

CHP’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayan Erol Çivici, doğup büyüdüğü köyünün takımı olan Has-Gençlik Spor yöneticileri tarafından düzenlenen halı saha etkinliğine katıldı. Aşure ikramının yapıldığı etkinliğe katılan yüzlerce kişi Erol Çivici’ye sahip çıkarak tam destek sözü verdi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü’nün futbol takımı Has-Gençlik Spor takım kaptanı Hasan Duman’ın öncülüğünde yaklaşık iki yıldır devam eden ve her hafta Cuma akşamları Kışla Halısaha tesislerinde gerçekleşen etkinliğin bu haftaki bölümünde Muharrem ayı nedeniyle katılımcılara aşure ikramında bulunuldu.
Hal saha buluşmasına bu hafta Hasbeyler Köyü Muhtarı Yüksel Apaydın, Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Dernek Başkanı Fikri Kayacan, Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Dursun Özcan, Düzpelit Köyü ileri gelenlerinden İbrahim Temel ile kadın, erkek, çocuk, genç olmak üzere yüzlerce kişi katıldı. Etkinliğe eşi Gönül Çivici ile birlikte katılan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici büyük ilgi ve sevgi gördü. Vatandaşlarla tek tek sohbet eden Çivici, gördüğü ilgi ve destek sözleri karşısında büyük moral depoladı.

“Sonuna kadar destek veriyoruz”
Bin 250 adet aşure dağıtımının gerçekleştiği etkinlikte konuşan Has Gençlik Spor kaptanı Hasan Duman, Erol Çivici’nin adaylığının kendileri için gurur vesilesi olduğunu vurguladı. Duman konuşmasında “Çok güzel şeyler yaşıyoruz. O güzel şeylerden bir tanesini de bu akşam yaşıyoruz. Hepimizin bildiği tanıdığı evladımız, kardeşimiz benim de sınıf arkadaşım, köylüm, komşumuz, akrabamız olan Erol Çivici’nin aday adaylığı bölgede olduğu gibi hepimizde heyecan oluşturdu. Bu konuda çok mutlu olduk. Erol Çivici bizim evladımızdır, kardeşimizdir ama ‘Erol Çivici’yi biz nasıl tanırız? Bölge nasıl tanır?’ diye sorulduğunda yaptığı kaliteli işlerden ve dürüstlüğünden tanıyoruz. O yüzden bu adaylığı hepimiz için gurur vesilesi olmuştur. Köylüleri, çevresi, yöre hepsi bu konuda hakikaten mutlu olmuştur. Bu mutluluğumuzu, birlikteliğimizi bu akşam mübarek muharrem ayında hep beraber aşure yiyerek paylaşıyoruz. Bölgemizin sorunlarını iyi bildiğine inanıyoruz. Belediyeciliği çok iyi bildiğine inanıyoruz. Eksiklikleri tespit ettiğine ve sorumluğun altına kendisini, kafasını, gövdesini koyduğuna biz inandık. Bunu gördük, sonsuz destek veriyoruz. Allah yardımcısı olsun diyoruz. Bölge için Ereğli için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Has Gençlik Spor takım kaptanı Hasan Duman’ın söylenebilecek en güzel sözleri sarf ettiğini ve bu görüşlere katıldığını belirten Armutlucuma ve Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Özcan, Erol Çivici’ye çıktığı yolda başarılar diledi.

Apaydın “Erol kardeşimin her zaman destekçsisiyiz”
Hasbeyler Köyü Muhtarı Yüksel Apaydın ise konuşmasına etkinliği düzenleyen Has Gençlik Spor takım kaptanı Hasan Duman’a teşekkür ederek başladı. Erol Çivici’ye destek vermek için Hasbeyler Köyü Muhtarı ve vatandaşları olarak bir araya geldiklerini anlatan Apaydın “Erol Çivici kardeşimize bu desteğin devam etmesini istiyoruz. Tabi ki önce partisi Erol kardeşimizi aday gösterecek. Bu etkinliklerde böyle destekler olduğu müddetçe yolu açık olacaktır. Erol kardeşime her zaman destekçiyiz” şeklinde konuştu.

Kayacan “Çaylıoğlu ve Armutlucuma’dan ilçe merkezinde 25-30 bin nüfus var”
Düzpelit Köyü ileri gelenlerinden İbrahim Temel’de düzenlenen etkişnlikte Düzpelit köyü sakinleri olarak bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken, CHP’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı olan Erol Çivici’nin yanında olduklarını ifade etti.
Temel’in ardından söz alan Çaylıoğlu ve Civar köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fikri Kayacan’da Armutlucuma ve Çaylıoğlu bölgesinden Ereğli’nin mahallelerinde 25-30 bin nüfus olduğunu belirtirken, Erol Çivici’yi çıktığı yolda destekleyeceklerini söyledi.

Çivici, “Çok çalışıp birlikte başaracağız”
CHP’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Erol Çivici, kendisine gösterilen ilgi ve sevgiden dolayı herkese teşekkür etti. Üç dönem belediye meclis üyeliği yaptığını, 25 yıllıkta iş tecrübesi olduğunu belirten Çivici, Ereğli’nin sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini, güzel projelerle çok çalışıp Ereğli’yi daha güzel noktalara taşıyacaklarını anlattı. Çivici konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Hepinize teşekkür ediyorum. Bugün Çaylıoğlu’nun Has Gençlik halı saha turnuvası için bir araya geldik. Bu etkinliği düzenleyen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler bizleri bir arada tutan, kardeşlik duygularımızı arttıran, dayanışmamızı arttıran etkinliklerdir. Bu etkinliği düzenleyen Hasan(Duman) kardeşimize ve diğer yardımcı olan arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ederim. Sevgili arkadaşlar; üç dönem belediye meclis üyeliği yaptım. 25 yıldan beri kendi şirketimi yönetiyorum, inşaat mühendisiyim. Ereğli’nin sorunlarını hakikaten iyi biliyorum. Çözüm noktalarını da iyi biliyorum. Ve bu doğrultuda ekiplerimizi hazırlıyoruz. Çok çalışacağız ve inşallah başaracağız. Bugün Ereğli’ye baktığımız zaman artık Ereğli’den göç edilmesini istemiyoruz. Ereğli yaşanılacak çok özel noktalardan bir tanesi. Ama bugüne kadar kaybettiğimiz değerleri tekrar yakalamamız gerekiyor. Ereğli ekonomisini iyi bir noktaya taşımak için güzel projeler üreteceğiz. Artık gençlerimizin dışarıya göç etmesini istemiyoruz. Sizlerin desteklerinizle hep birlikte yapacağız bu işi. Hani Süleyman Demirel’in Isparta’sı vardı ya öyle… İşte Çaylıoğlu dernek başkanımız burada, Armutlucuma dernek başkanımız da burada, Hasbeyler köyü muhtarımız, Düzpelit köyü hepsi bizimle beraberse burada kesinlikle ama kesinlikle başaracağız. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Muharrem ayı hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Bol kazançlı mutlu günler diliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”
Çivici, dernek başkanları, muhtarlar ve köy temsilcileri vatandaşlara aşure ikramında bulunduktan sonra, uzun süre birlikte sohbet etti.

Yorumlar
  • Halil Kılıç
    23 Eylül 2018 Pazar 00:07

    Sayın erol çivici bey köylüm olarak seni ve ekibini sonuna kadar destekliyorum. İnşallah başarı oluruz anlimizin akıyla çıkarsız bu şerefli yoldan. SONUNA KADAR DESTEK.

Başkan Demirtaş, Kaymakam Çorumluoğlu’na Gülüç’ü anlattı

21 Eylül 2018 Cuma 19:34

Başkan Demirtaş, Kaymakam Çorumluoğlu’na Gülüç’ü anlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, göreve yeni atanan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret ederek başarılar diledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, belediye meclis üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Kaymakamlığı görevine yeni başlayan İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kaymakam Çorumluoğlu’na görevinde başarılar dileyen Başkan Demirtaş, kendisine 4,5 yıllık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başkan Demirtaş ve ekibine teşekkür etti.

Yorumlar