İlkokul öğrencileri BEÜ kütüphanesini gezdi

7 Kasım 2018 Çarşamba 10:41

İlkokul öğrencileri BEÜ kütüphanesini gezdi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinin Burunkaya Şehit Emrah Kartal İlkokulu, Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesine ziyaret gerçekleştirdi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi kitap fuarı kapsamında Burunkaya Şehit Emrah Kartal İlkokulundan Okul Müdürü İsmail Çelebi, Sınıf Öğretmenleri Elçin Üstünkol ve Zuhal Çekiç ile birlikte 45 kişilik öğrenci grubunu misafir etti. 
Kütüphaneyi inceleyen öğrenciler, kütüphane ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi aldı. Ziyaret sonrası öğrencilere Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Osman Demir tarafından çeşitli hediyeler verildi. 
Ziyaretten son derece memnun ayrıldıklarını ve kütüphane hizmetlerini görünce özellikle üniversite öğrencileri adına çok mutlu olduğunu söyleyen Okul Müdürü İsmail Çelebi; "Öğrenciler adına ev ortamında bir kütüphane ve onlar için her şey düşünülmüş, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İlkokul ve ortaöğretim kurumlarına da Z- Kütüphaneler yapılıyor ve bunlar gerçekten teknoloji ile kucaklaşan kütüphaneler" dedi. 
Çelebi sözlerini, yakın zamanda da bir kütüphane açılışımız var inşallah sizleri de o açılışa bekliyoruz diyerek tamamladı. Daire Başkanı Osman Demir'de ziyaretten çok memnun olduklarını belirterek, insanlara ve özellikle öğrencilere kütüphaneciler aracılığıyla ulaşacakları bilginin doğru ve güvenilir bilgi olduğunun çok iyi anlatılması gerektiğini, öğrencilere daha çocukluktan başlayarak bilgi okuryazarlığı dersi verilmesi ve bu sayede doğru ve güvenilir bilgiye nasıl ulaşacaklarının öğretilmesinin önemli olduğunu söyledi. 

Yorumlar

Bülent Ecevit Üniversitesinden Kızılay’a rekor destek

6 Kasım 2018 Salı 16:41

Bülent Ecevit Üniversitesinden Kızılay’a rekor destek

Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak hayata geçirilen kan bağışı kampanyasında bu yıl da öğrenciler, akademik ve idari personelden rekor destek sağlandı.

Çaycuma kampüsünde, Zonguldak Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında “170 ünite kan bağışı yapılırken, 35 ünite ise kök hücre bağışı gerçekleştirildi. Bu rakam her yıl gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında en yüksek kan bağışı olarak kayıtlara geçti. Denizcilik Fakültesi, Ereğli Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Ereğli Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen kan bağışı kampanyasından 146, Zonguldak Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen kan bağışından 94, Devrek Kampüsünden ise Kızılay yetkilileri tarafından kurulan kan alma istasyonlarında, bağışçılarından 200 ünite kan ve 35 adet de kök hücre alındı.

Yorumlar

Lise öğrencilerine organ bağışını anlattılar

6 Kasım 2018 Salı 16:39

Lise öğrencilerine organ bağışını anlattılar

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-9 Kasım organ Bağışı haftası etkinlikleri kapsamında lise öğrencilerine Organ naklinin ne olduğu, kimlerin organ bağışı yapabileceği, hangi organların ve dokuların bağışı yapıldığı, beyin ölümünün ne olduğu konulu farkındalık semineri düzenlendi.

Düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık, Acil Sağlık İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Emre Karaahmetoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi:
“18 yaşını aşmış akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışında bulunabilir. Organ bağışı yapılmış olsa bile her ölümden sonra organ nakli mümkün değildir. Örneğin kişi evde,sokakta,acil serviste veya hastanelerin herhangi bir servisinde ölmüş ise organları kullanılamaz. Yalnızca yoğun bakım ünitelerinde solunum cihazına bağlı olarak ölen, yani beyin ölümü gerçekleşen kişilerin organları nakledilebilir.”
Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğünde görevli uzman Gülümen Gök tarafından seminere katılan öğrenci ve öğretmenlere organ bağışı ve nakliyle ilgili olarak broşürler dağıttı.

Yorumlar

Türkiye ve Zonguldak gündemini görüştüler

6 Kasım 2018 Salı 16:36

Türkiye ve Zonguldak gündemini görüştüler

Türkiye Kamu Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve beraberindekiler GMİS Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti.

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu ile bağlı sendikaların şube yöneticileri, Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) bir nezaket ziyaretinde bulunarak Genel Başkan Ahmet Demirci ile görüştü. Türkiye ve Zonguldak gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulunulan ziyarette GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal hazır bulundu.

Yorumlar

Çufalı, "Öğrenci sayımız 37 bine yükseldi"

6 Kasım 2018 Salı 16:35

Çufalı, "Öğrenci sayımız 37 bine yükseldi"

Zonguldak'ta ulusal ve yerel basın mensupları, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile buluştu.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter ve bölüm başkanları ile birlikte kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarını kabul etti. Ziyarette konuşan ZGC Başkanı Derya Akbıyık, "Bu gün hocam bizleri davet etti. Yönetim kurulu, denetim kurulu, genel kurul üyeleri olarak buradayız. Tekrar davetiniz için çok teşekkür ediyoruz. Bu ziyaretlerin ve davetlerin daha sık olmasını istiyoruz. Sizlerin görüşleri, bizler için önemlidir. Biz üniversitenin büyümesi gelişmesi kanaatindeyiz" diye konuştu.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise "Üniversitede öğrenci sayımız bu sene 37 bin. Geçen yıla göre daha fazla. Öğretim üyesi sayımız daha da artacak. 60'ı aşan ilanımız var. Türkiye havacılık İşletmesi ile protokol imzalandı. Çok kısa zaman içeresinde çok güzel işler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bizden önceki rektör vekili misali azar hocamız ve daha önceki rektörümüz şu andaki Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e çok teşekkür ediyorum. Üniversiteye çok büyük katkıları bulundu. Özellikle Mahmut hocamız 7 yıllık bir dönemde üniversiteye çok şeyler kattı. Üniversite gerçekten çok önemli yerleri geldi ve bundan sonra gelmeye devam edecek. Üniversitede tercih sayıların azaldığı gibi bir izlenim oluştu. Türkiye genelinde 1’inci tercihlerde bütün üniversitelerde bu yaşandı. Ancak şu anda yüze 100 oranında doluyuz. Öğrenci sayımız 37 bine yükseldi. Geçen yıla göre çok daha fazla. Öğretim üyesinin sayımız arttı ve daha da artacak. 60'ı Aşan Bir öğretim üyesi alımı için ilana çıktık. Öğretim görevlisi ve Araştırma Görevlisi ilanı ise YÖK'ün onayını bekliyor. Şu anda öğretim görevlisi olarak 1200'ün üzerindeyiz toplam akademisyen sayımız ise 2000 üzerinde doluluk oranımız var. Özellikle sağlık alanında doluluk oranımız yüzde yüzdür. Planlamayı iyi yapıyoruz. Daha fazla nasıl öğrenci alabiliriz hem lisans hem yüksek lisans hem de önlisans programlarına bunun üzerinde duruyoruz. Ayrıca yeni bölüm açma çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar