İşçi çıkarılmasına tepki gösterdi

18 Eylül 2021 Cumartesi 14:19

İşçi çıkarılmasına tepki gösterdi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Belediyesi’nden 10 kişinin daha işten çıkarıldığını belirterek duruma tepki gösterdi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nin hemen ardından Kdz. Ereğli Belediyesi’nde işten çıkarmaların başladığını ve devam ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, seçim sürecinde bu yönde söylediklerinin havada kaldığını ifade eden Bozkurt; “Geçmişte seçim meydanlarında ‘namus sözü’ verip ‘vicdandan’ söz edenler, seçimin ardından ekmekle oynayarak asıl yüzlerini göstermişlerdir” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde çalışan 10 kişinin daha herhangi bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığını ifade den Bozkurt, Posbıyık’a; işçi kıyımına son vermesi ve çıkarılan işçilerin geri alınması çağrısında bulundu.

Bozkurt, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kdz. Ereğli halkının teveccühü ile Belediye Başkanı olan Halil Posbıyık, kendisine gösterilen teveccühe layık olmadığını bir kez daha göstermiştir. Seçim meydanlarında ‘Çocuklarınız, torunlarınız için oy istiyorum. Ereğli’nin geleceğine oy verin. Kimseyle bir problemim yok’ diyen Posbıyık; o çocukların ebeveynlerini işten çıkararak hem çocukların hem de Ereğli’nin geleceğini karanlığa sürüklemektedir. Mademki kimseyle probleminiz yok, o zaman neden işinde, gücünde, ekmeğinde olan şirket çalışanlarını hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkarıyorsunuz? ‘Halil Posbıyık’a oy vermeyin, geleceğe oy verin’ derken; asıl aklınızdan geçenin çalışanların ve ailelerinin geleceklerini yok etmek oluğu artık tüm ilçe halkı tarafından anlaşılmıştır.

Yine seçim sürecinde ‘Bu ekonomik sıkıntılar içerisinde belediyeden adam çıkaracak kişinin vicdanı yok demektir. İster A, B, C partisinden olsun beni ilgilendirmez, onlar benim Ereğli’de yaşayan halkımız, parçamız. Daha belediyeye işçi alacağız, yeni üretim alanları açacağız’ derken; içinde bulunduğumuz pandemi süreci ve yüz yüze eğitimin de başladığı bu günlerde 10 aileyi müşkül durumda bırakmanızın akla, mantığa sığar; vicdanınızı rahatlatacak bir açıklaması var mı? Göreve geldiğiniz günden bu yana işten çıkardığınız onlarca kişi, Ereğli halkından birer parça değil mi?  Size, ekmekle oynamanın ne kadar büyük bir günah olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Bizler AK Parti İlçe Teşkilatı olarak, işten çıkarılan bütün vatandaşlarımızın başta hukuk mücadeleleri olmak üzere her konuda yanlarında olarak üzerimize düşeni yapacağız. Belediye Başkanı Posbıyık’ın bu fütursuz davranışlarını da ilçe halkımızın takdirine bırakıyoruz.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , ekonomik , saffet bozkurt , ak parti , belediye , halil posbıyık

Yorumlar

Hayırlı olsun dediler

17 Eylül 2021 Cuma 19:07

Hayırlı olsun dediler

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’ya ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulundu.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na atanan Mehmet Yapıcı’ya ziyaretler sürüyor. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Gülüç Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte Kaymakam Yapıcı’yı makamında ziyaret etti.

Gülüç Beldesi ile ilgili kısa bilgi veren Başkan Demirtaş, Kaymakam Mehmet Yapıcı’ya görevinde başarılar dileyerek, birlikte güzel çalışmalar yapabilme dileğinde bulundu.

Kaymakam Yapıcı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Demirtaş ve beraberindekilere teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , gülüç , gökhan demirtaş , mehmet yapıcı

Yorumlar

Bakan Soylu’dan Başkan Posbıyık’a teşekkür

17 Eylül 2021 Cuma 18:50

Bakan Soylu’dan Başkan Posbıyık’a teşekkür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a orman yangınları ve sel felaketinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) sağladığı destek nedeniyle teşekkür etti.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ülkemizin son dönemde yaşadığı orman yangınları ve sel felaketinde AFAD’a sağladığı destek, İçişleri Bakanlığı tarafından takdirle karşılandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı adına Başkan Halil Posbıyık’a AFAD’a katkıları nedeniyle teşekkür etti. Teşekkür belgesini alan Başkan Posbıyık, “Ülkemiz inşallah bu tür afetler bir daha yaşamaz. Belediye olarak tüm imkanlarımızla devletimizin emrindeyiz. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya duyarlılığı için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , ereğli belediyesi , halil posbıyık , süleyman soylu

Yorumlar

MHP teşkilatından Kaymakam Yapıcı'ya ziyaret

17 Eylül 2021 Cuma 18:00

MHP teşkilatından Kaymakam Yapıcı'ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na atana Mehmet Yapıcı’yı ziyaret etti.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’yı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette kent ile alakalı konular görüşüldü. Başkan Demirtürk, Kaymakam Yapıcı’ya görevinde başarılar diledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , mehmet yapıcı , kaymakam , rahman demirtürk , mhp

Yorumlar

Demirtaş'tan Başsavcı'ya ziyaret

17 Eylül 2021 Cuma 16:48

Demirtaş'tan Başsavcı'ya ziyaret

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin’i makamında ziyaret etti.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSK) 25 Mayıs 2021 tarihinde yayımlanan kararnamesi ile Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Akın Çetin, 2 Temmuz 2021 itibariyle görevine başladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş da, Başsavcı Çetin’i ziyaret etti. Başkan Demirtaş’a, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

Başkan Demirtaş, Başsavcı Çetin’e görevinde başarılar diledi.

Görüşmede kurumlar arası yapılacak çalışmalara ilişkin konular ele alınırken, yerel ve ülke gündemi üzerine de sohbet edildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , başsavcı , akın çetin , gülüç , gökhan demirtaş

Yorumlar