İsmail Hakkı Durdu turnuvası devam ediyor

3 Temmuz 2019 Çarşamba 12:02

İsmail Hakkı Durdu turnuvası devam ediyor

Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına bu yıl ikincisi düzenlenen ve 23 Haziran'da başlayan futbol turnuvasında 2 hafta geride kaldı.

15 takımın katıldığı turnuvada çekilen kura sonucu her grupta 5 takım olmak üzere (A, B ve C) 3 grup oluşturuldu. Turnuvanın tüm maçları takımların isteği doğrultusunda her hafta Pazar günü oynanma kararı alındı. Müsabakalar hava şartlarından dolayı 35’er dakikalık 2 devre üzerinden yapılıyor. Turnuvada şampiyon olan takıma 3.500 TL ve kupa, ikinci olan takıma 1.000 TL ve kupa , üçüncü olan takıma da kupa verilecek. Ayrıca turnuvanın en iyi kalecisine ve gol kralına da ödül verilecek. Zonguldak, Bartın ve Karabük illerindeki 1'nci amatör ve süper amatör liglerde futbol oynayan futbolcular da turnuvadaki takımlarda yer alıyor. 
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam turnuva ile ilgili olarak şunları söyledi, “Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına birincisi geçen yıl gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisini düzenlenen futbol turnuvasını bundan sonra geleneksel hale getireceğiz. Yaz aylarında beldemizin sosyal, kültürel, sportif yaşamını renklendirmek, bölgemizdeki sporseverlere futbol heyecanını yaşatmak, kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını istediğimiz gençleri spora yönlendirmek amacıyla düzenlediğimiz turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diliyor, centilmence maçlar oynanmasını temenni ederken, tüm sporseverleri de maçları izlemek üzere Perşembe Şehir Stadımıza davet ediyorum” dedi. 
Gruplarda oynanan maçların ardından A Grubunda Koramanlarspor, B Grubunda Ekotekstilspor, C grubunda ise Muharremşahspor rakiplerini mağlup edip 3’er puan alarak liderliğe yerleştiler. Turnuvanın üçüncü hafta maçları 7 Temmuz Pazar günü oynanacak. 

Yorumlar

Yaraşlıyörükte 33 yıl aradan sonra yağlı güreşler düzenlendi

1 Temmuz 2019 Pazartesi 13:44

Yaraşlıyörükte 33 yıl aradan sonra yağlı güreşler düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Yaraşlı Yörük Köyü’nde 33 yıl aradan sonra yağlı güreş turnuvaları düzenlendi.

Kdz. Ereğli Yaraşlı Yörük Köyü Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığının desteklediği yağlu güreş müsabakaları 33 yıl aradan sonra yoğun katılımla tekrar gerçekleştirildi. Yaraşlı Yörük Köyü piknik alanında düzenlenen Yağlı Güreş turnuvalarına AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, AK Parti Zonguldak eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Keleş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Köy Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Uğur, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kdz. Ereğli Yaraşlı Yörük Köyü Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Baş Pehlivanlığı Kocaeli’den Faruk Akkoyun alırken, Güreş ağalığını ise aynı köyde ikamet eden, Belediye Meclisi önceki dönem üyelerinden Reşat Latif üstlendi. Protokol ve halkın yoğun ilgiyle izlediği yağlı güreş müsabakalarında bir çok bölgeden ve kategoriden 320 güreşçi katıldı. Başpehlivanlık güreşlerinde ise Faruk Akkoyun ile Erkan Ertan karşılaştı. Çekişmeli geçen güreşme sonucu Akkoyun, alkışlar eşliğinde başpehlivanlığa ulaştı.
Yağlı güreş müsabakaları daha sonra dereceye girenlerin ödüllendirilmesi ve toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

Yorumlar

“Önce popçular, sonra topçular”

1 Temmuz 2019 Pazartesi 12:30

Ereğli Haber

“Önce popçular, sonra topçular”

Kdz. Ereğli Belediyespor yönetiminde Posbıyık krizi yaşandı. İddiaya göre kulüp yöneticisi iş adamları Posbıyık’tan yönetimde yer alan işadamlarından festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü’nde “Festival bağışı” çatlağı yaşandı. Bazı kulüp yöneticileri Kdz. Ereğli Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’a giderek yönetimde yer alan isimlerden festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi. Posbıyık’ın kendisine gelen yöneticilere işadamlarının öncelikle festivale para vereceğini sonrada kulübe para vereceğini söylediği ileri sürüldü. Yaşanan bu gelişmenin kulüp yönetimi arasında krize neden olduğu öğrenildi. Kulüp yöneticilerinin bu gelişme karşısında nasıl bir tavır takınacağı ise henüz bilinmiyor.
Bilindiği üzere Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kulübü TSO Başkanı Arslan Keleş’e teslim etmek istemiş ancak Keleş yapılan görüşmeler sonucunda görevi kabul etmemişti. Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü Yönetimi Keleş kabul etmeyince AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi eski meclis üyelerinden İhsan Yazıcıoğlu’na verilmişti.

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de yağlı güreş müsabakaları düzenlenecek

28 Haziran 2019 Cuma 16:09

Kdz. Ereğli’de yağlı güreş müsabakaları düzenlenecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Yaraşlı Yörük Köyü’nde yağlı pehlivan güreşleri düzenlenecek.

Yaraşlı Yörük Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın desteklediği Yağlı Güreş müsabakaları düzenlenecek. Dere Köyü mevkiinde 30 Haziran Pazar günü Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlenecek müsabakalara Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tüm Kdz. Ereğli halkını davet etti.

Yorumlar

Başkan Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye edildi

25 Haziran 2019 Salı 17:09

Başkan Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye edildi

Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ı makamında ziyaret ederek Kardemir Karabükspor forması hediye etti.

Yıllarca Süper Ligde mücadele eden ve son zamanlarda yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle 2.Lige kadar düşen Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ı makamında ziyaret etti. Alan ve Acar kulüplerinde içinde bulunduğu maddi sıkıntılar hakkında fikir alışverişinde bulunarak yeni sezonda Kardemir Karabükspor'a başarılar diledi. Ziyaretin ardından Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye etti. 

Yorumlar