İşte Halil Posbıyık'lı yıllar...

22 Mart 2019 Cuma 20:49

İşte Halil Posbıyık'lı yıllar...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın geçmiş dönemlerdeki belediye başkanlığı sırasında, “sergilediği “kavgacı” tavırlarını içeren video, sosyal medyada yayınlandı.

BAKAN İLE KAVGASI!

“Posbıyık’lı Yıllar” diye başlayan söz konusu videoda, dönemin Sanayi Bakanı’nın, beraberinde eski Zonguldak Valilerinden Erdal Ata ile birlikte Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ilçedeki sanayici ve işadamları ile gerçekleştirdiği toplantıda sergilediği sert tavırlar yer alıyor. Videoda bu tavırları toplantıya katılanların şaşkınlık ve endişeyle izlediği görülen videoda, Bakan ile Vali’nin tepkileri de yansıyor.

MECLİS ÜYESİNE TAVRI!

“Kavgacı değilim” diyen Posbıyık’ın, belediye meclis toplantısında kendi listesinden Meclis Üyesi seçilen Nejat Bakan’a, “Ulan, Nejat, stadyumda mı bağırıyorsun, sesini keseceğim senin” diyerek tehditvari söylemlerde bulunduğu dikkat çeken videoda, dönemin AK Partili Belediye Meclis Üyesini ise yaptığı eleştiriler yüzünden, zabıtalar vasıtasıyla Meclis Toplantısından attırmaya, ub nedenle de arbede yaşanmasına kadar varıyor.

KENDİ MECLİS ÜYESİNDEN TAVIR!

Aynı videoda, yine kendisi tarafından meclise alına ancak ilerleyen süreçte Posbıyık’a tepki nedeniyle partiden istifa eden CHP’li Meclis Üyesi Fevzi Ekşi’nin, Merhum Belediye başkanlarından Ruhi Cöbekoğlu döneminden gelen pazaryeri projesinin Posbıyık tarafından 20 yıllık sürede kullanıldığına dikkat çekmesi ve yaptığı çalışmayı da ‘modern Pazaryeri’ diyerek ‘esnafı kandırdığını’ Meclis Toplantısında dillendirmesi yer alıyor.

TÜRK METAL VE ERDEMİR’ E SÖZLERİ

Çeşitli Meclis toplantılarından alıntılarla; Posbıyık’ı sert ve kaba tavırlarına yer verilen videoda, bugünlerde “kavga etmiyorum, hepsini unuttum” dediği Türk Metal Sendikası ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yönetimlerine ilişkin ağır sözleri dikkat çekiyor.

İŞÇİNİN TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Erdemir’deki ve işçinin kullanıma ait sosyal tesisleri mühürlemesi nedeniyle, yaklaşık 3000 Erdemir işçisinin yürüyerek çıktığı fabrikadan, Belediye binası önüne gelerek “posbıyık istifa” diye sloganlar atarak tepkisine yer verilen videoda, bir grubun, ellerinde siyah çelenk ile sendika binası önüne gelmeleri ve buradaki işçilerle arbade yaşanması da görüntülerde yer buldu.

Bu sırada ise Posbıyık’ın, eski belediye binası önünde megafon ile Türk Metal Sendikası’na ve dönemin Erdemir Genel Müdürü Oğuz Nuri Özgen’ei thamlarda bulunduğu dikkat çekti.

İŞ YERLERİNE KAPATMA!!!

Posbıyık’ın uzun yıllar birlikte çalıştığı, bir çok kez oturup dertleştiği eski Belediye meclis Üyelerinden Aydın Karadağ başta olmak üzere başı iş yerlerini mühürletme girişimi de videoda detaylarıyla yer alıyor.

BASINA YANSIYAN TAVIRLARI

Videoda, CHP Belediye başkan adayı Halil Posbıyık’ın, belediye başkanılğı döneminde basına yansıyan, “vatandaşı azarladığı, bazı işadamlarının evlerinde yıkım, Erdemir’e yönelik açıklamaları ve “Örgütün Başı Özgendir” gibi sert ifadeleri de yer alıyor.

Video, “Özlediniz mi?” söylemi ile sona eriyor.

Yorumlar
 • Ereglili
  27 Mart 2019 Çarşamba 10:01

  Yanı hakikatten soğudum belediye baskaniyim diye önemli adamlari,kusteren insan,ama ne yazıkki kdz ereğli sahlandiriyor seni,niyeki anlamista değilimim sahsen,

 • AHMET YALÇIN
  23 Mart 2019 Cumartesi 10:47

  VEDAT ABİ GEÇMİŞ OLSUN.2,5 AYDIR DİYORUM YİNE DİYORUM SEÇİM SONUCU BELLİ 1200.1700 OY ARASI KAZANAN ADAYI SANA YAZDIM VE İDDİA EDİYORUM

 • Birkan
  23 Mart 2019 Cumartesi 08:17

  Seçilirse bunlardan daha kötüsünü yapması kuvvetle muhtemel.

 • Adsız
  22 Mart 2019 Cuma 23:02

  Kavga ettiklerinin Ereğli'ye attıkları kazıkların da videosu var mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Celil Uzun’a tam destek

20 Mart 2019 Çarşamba 14:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Celil Uzun’a tam destek

Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tekrar tam destek geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Alaplı adayı Celil Uzun’a tam destek olduğunu paylaştığı bir mesajda tekrar dile getirmesi Alaplı’nın bölgede en şansı ilçelerinden biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Celil Uzun’a olan güvenini gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan Alaplı’ya gösterdiği özel ilgiyi, Alaplı’nın kalkınması ileri seviyelere gelmesi, Zonguldak’ın ve Batı Karadeniz girişi olma özelliği taşıyan Alaplı ilçesinin marka olma yolunda her türlü desteği vereceğini söyleyen Erdoğan, ”Bizim derdimiz Alaplı’yı, üst yapısıyla şanına yakışır hale getirip, ilçenin ihtiyacı olan projeleri Alaplı halkı ile paylaşmaktır. Tüm desteğim seninle beraber”diyen Alaplı’ya olan özel ilgisini bir kez daha dile getirdi.
Celil Uzun kendisine duyulan bu güven ile seçim çalışmalarında adeta tek kişilik bir ordu gibi çalışıp, her dakikasını vatandaşlara projelerini, hedeflerini,Cumhurbaşkanın projelerin arkasında olduğunu her seferinde yineleyerek, Alaplı’ya yapılacak olan yatırımları anlatmakla ve halkın sıkıntılarını, arzu ve dileklerini dinleyerek geçirmek için gerçekten üstün gayret gösteriyor. " Tek hedefimiz Alaplı'yı bölgenin yıldızı, vatandaşlarımızla beraber yapacağız" diyen Uzun ”Alaplı’nın hizmetkarı olmaya geldim” diyerek; Alaplı’nın geleceği için daha seçilmeden, Alaplı’nın kaybedecek vakti olmadığını söyleyerek projelerinin altyapıları hazırlamaya başladı,
Özelikle bir çok noktada saha ve proje çalışmalara hız veren Celil Uzun seçildikten hemen sonra bunları hızla hayata geçirecek.
Öncelikli ilk olarak işsizlik ve sağlık yatırımlarına verecek olan Uzun, Belediyede işten çıkartacak algı söylemlerine karşı "Kimse kimsenin ekmeğiyle oynayamaz buna asla müsaade etmeyiz" diyen Uzun, "Alaplı’mızı halkımızla birlikte yönetmek istiyoruz, herkesten tam destek bekliyoruz, Alaplı sadece bizim geleceğimiz değil, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği ve biz bu geleceğe sahip çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanımız tarafından tam destek gören bir İlçe Alaplı, bunu çok çok iyi değerlendirmek lazım böyle bir fırsat bir daha Alaplı’ya’nın eline geçmez" dedi.

Yorumlar

Bu sözler Hüseyin Uysal’a

19 Mart 2019 Salı 17:52

Bu sözler Hüseyin Uysal’a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı isim vermeden sert bir dille eleştirdi “bu kapının dışına çıkıp da hâlâ AK Parti’nin gölgesinde yürümeye çalışanlara da hiç kusura bakmasınlar, en küçük bir muhabbetimiz olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu gün Ereğli’de düzenlenen mitingde 30 bin kişiye hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’den istifa edip ayrılan Hüseyin Uysal’a artık kapıların sonuna kadar kapalı olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan isim vermeden yaptığı konuya ilişkin açıklamada şu sözlere yer verdi; “AK Parti’nin kapıları, ülkesine ve şehrine hizmet etmek isteyen herkese açıktır. Ama bu kapının dışına çıkıp da hâlâ AK Parti’nin gölgesinde yürümeye çalışanlara da hiç kusura bakmasınlar, en küçük bir muhabbetimiz olmaz. Her görev gibi belediye başkanlığı da bir bayrak yarışıdır. İsimler değişir, ama hedef ve yol değişmez. Ereğlili kardeşlerimin 31 Mart’ta en doğru kararı vereceklerine inanıyorum.”

Yorumlar

Uzun, asılsız haberleri yargıya taşıyacağını açıkladı

16 Mart 2019 Cumartesi 16:49

Uzun, asılsız haberleri yargıya taşıyacağını açıkladı

AK Parti Zonguldak Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, hakkındaki sosyal medyada yapılan asılsız paylaşımlarla ilgili hukuki girişimlerde bulunacaklarını söyleyerek, “Bizim söylemediğimiz bütün söylemleri keserek gündeme getirerek yayınlayarak bizim üzerimizde algı operasyonu yapma ihtiyaç duyup, paylaşanlar adalet önünde hesap verecek” dedi.

Yerel seçimler için geri sayımı geçilirken,adaylar propaganda çalışmalarını sürdürüyor. Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, hakkında çıkan haberle ilgili basın açıklaması yaptı. Uzun, "Birkaç gündür bizim bir canlı yayında yaptığımız açıklamadan istinaden maalesef bu yaptığımız canlı yayın konuşmalarımız belirli derecede kesip kendilerine göre dizayn edip propaganda haline getirip yayınlayan bir takım kişilerin bu yaptıkları yayından neticesinde maalesef Alaplı halkımızda yanlış algılara sebep veren, yalan ve asılsız haberleriyle kamuoyunu meşgul etmekte" diye konuştu.
"Biz hiç bir zaman ne Nuri Tekin'e PKK'lı dedik, ne Alaplı Halkından bu şekilde bahsettik. Böyle haber yapıp yayanları yargıya taşıyacağız" diyen Uzun, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Biz bu yayındaki propagandadaki algı operasyonundaki şeyi hiç bir şeyi Kabul etmiyoruz. Çünkü neden biz kendi yayınladığımız yayınlarda görülecek ki hiç birisinde onların bahsettiği konulara değinmediğimiz ortadadır. Sanki biz Alaplı halkını bir şekilde PKK ile özleştirilmiş gibi veya bir takım kimseleri bu konuda suçlamış gibi açıklama yapmaktadırlar. Burada gördüğümüz üzüldüğümüz tek nokta burada Başkanımız danışmanı diye adı geçen bir takım kesimlerin yapıldığı görmekteyiz. Bizde bunu nedenini araştırdığımızda şöyle kanıya vardık. Demek ki başkanımız çok sıkışmış, bizim söylemediğimiz bütün söylemleri keserek gündeme getirerek yayınlayarak bizim üzerimizde algı operasyonu yapma ihtiyaç durmuştur. Aynı nasıl oldu, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanımıza yaptığı gibi, Meral Akşener'in Genel Başkanımıza attığı iftiralar gibi, çamur at izi kalsın felsefesiyle bunlarla başarı çalışmakta. Halbuki böyle bir şey yoktu. Bunu bizim yayınladığımız videolardan sonra bizim hiç sözümüzde Alaplı Halkını töhmet altında bırakılacak bir söz olmadığı ortada. Ben her zaman şunu söyledim. Sözlerim her zaman arkasındayım. Tekrar tekrar ederek söylüyorum. Diyorum ki bakın ben o görüşmemde yayında HDP'nin Genel Başkanının ve eş Başkanın bir sözü üzerinden hareket ettim. Ne diyor Genel Başkanı ve eş Başkanı, Doğu'da diyemiyor, Kürdistan'da bütün Belediyeleri Kayyumdan alacağız ve batıda AK Parti ve MHP'ye seçim kaybettireceğiz. Biz Doğuda anladığımızı söyledik. Peki batıda nasıl oluyor. Batıda hiç bir adayı yokken, İstanbul'da ,Ankara'da İzmir'de ve diğer 30'ya yakın illerde adayları yokken AK Parti'ye nasıl seçim kaybettirir hatta Zonguldak'da dahil olmak üzere. Biz bunu dile getirdik ve bunlar açık açık şunu beyan ettiler. Her yerde söylüyorlar videolarla ortada. Biz seçimlerde CHP'yi destekliyoruz. Bakın en son farkında mısınız bilmiyorum Bartın Milletvekili CHP'li geriye gitmeye gerek yok. CHP Bartın Milletvekilinin yaptığı açıklamasında sözleri var. Alaplılılar bu söylemleri biliyorsunuz bu söylemleri duydunuz. Onun içinde lütfen PKK'nın isteklerini dile getirmeyiniz. PKK batıda AK Parti'yi mağlup edeceğiz diyor. AK Parti'nin mağlup etme şartı CHP'ne destek vermek. Biz hiç bir zaman ne Nuri Tekin'ne PKK'lı dedik, ne Alaplı Halkından bu şekilde bahsettik. hatta çok enteresan bir şey söyleyeyim, Nuri Tekin kendi Genel Başkanın söylemlerinden rahatsız olduğu için bu konularda, arabasında Broşürlerinde seçim bürolarında Genel Başkanın fotoğrafını bile asmamaktadır. Ama maalesef Nuri Tekin'nin danışmanlarının onu yanlış yönlendirme neticesinde bize çamur at izi kalsın felsefesiyle bu hareketleri yapıyorlar. Hiç boşuna uğraşmasınlar bakın en son şehit cenazesi üzerinden bunu bile siyaset alt ederek fotoğraflarını koydular. Bu fotoğrafları niçin çektirdiklerini bu günlerde kullanacaklarını biliyorduk. Şehit cenazesinde fotoğraflar bu olayla propaganda aracı yapılır mı? O şehit cenazesinde bende vardım. Ama biz reklam peşinde hiç bir zaman olmadığımız için öyle fotoğraf karelere girmeye duymadım. biz şehidimize orada sadece dua ettik. İkincisi,sadece Alaplı'da değil, Ereğli'de Ormanlıda Çaycuma'da, Bartın'da bütün şehit cenazelerinde biz olduk. Ama sizler şunları hatırlarsınız. CHP'li yöneticileri Genel Başkanları, Başkanları çeşitli Şehit cenazelerine katılmışlardır. Oradaki vatandaşlarımız onlara tepkileri biliyorsunuz. Hatta orada bazıları yuhalanmışlardır. Çelenkleri atılmıştır.bunların hepsi gerçektir. Çünkü şehit ailelerinin çocuklarının şehit olmasında en fazla üzerinde düşündükleri sebebiyet veren partilerden bir tanesi CHP oldukları düşündüklerinden yapmaktadırlar. Bu bizim görüşümüz değil, bu şehit ailelerin görüşleri. Şehit ailelerin bu işlerin propaganda malzemenin yapmanın ne anlamı vardır.biz onun için şöyle söylüyorum,Bu arkadaşı zaten, bunları yapan Alaplı'ya nifak sokmaya çalışan bunun üzerinden prim yapmaya çalışanlar adliye önünde hesaplaşacağız. Ama birde sandıkta hesaplaşacağız. bunu vatandaşımız biliyor. Bugün TOKİ'ye gittik. TOKİ'de çalışmalarımızda onlar gibi biz dışarıdan bindirme insanlarla miting yapmadık. Orada öz ve orada oturan 100'e yakın insanlarla mitingler yaptık. Bu bizim için bir göstergedir. Onların korkusu bunlardan kaynaklanmaktadır. Onun için ben Alaplı halkına tekrar bu konuyu iyi değerlendirmelerini lütfen söylemediğimiz söylemlerin onlar tarafından bundan sonrada propaganda aracıyla yapılacağı kötü niyeti kullanacaklarını biliyoruz. Onun için bizim açıklamalarımızı seyretmeden, bizim açıklamalarımızı duymadan , dinlemeden bir karara varmalarını kesinlikle istemiyoruz. İnşallah bu seçimlerde kesinlikle belediyede AK Parti bayrağını dikeceğiz. AK Parti olarak Belediye Başkanlığında kazanacağız. Bakın kaç tane anket yapıp sonuçlarını açıklayamıyorlar. Buradan Alaplı halkına sesleniyorum. İnşallah bize destek vermelerini istiyorum. Sadece seçim kazanmak değil. Biz Belediye Meclisinde de inşallah güçlü bir şekilde geliyoruz. Alaplı Halkına da buradan basın huzurunda teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar

Devlet Bahçeli’den Avrupa Parlamentosu kararına sert tepki

15 Mart 2019 Cuma 19:19

Devlet Bahçeli’den Avrupa Parlamentosu kararına sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Zonguldak mitinginde Avrupa Parlamentosu’nun kararını eleştirerek, “Bize parmak sallıyorlar. Bize aba altından sopa gösteriyorlar. FETÖ’cülerin, PKK’lıların tesiriyle Türkiye hakkında değerlendirme yapıyorlar. Türk milleti bu oyunları yutmaz. Türkiye bu zillet ve husumet emelleri sineye asla çekmez. Aslında istiyorlar ki, bölünelim. İstiyorlar ki, Sevr şartlarına ricat edelim. Dayatıyorlar ki, birbirimize girelim, birbirimizden kopalım. Hedefliyorlar ki, Anadolu’dan dağılmış ve ufalanmış halde çıkıp gidelim. Yok öyle yağma” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zonguldak’ta partisinin mitinginde halka hitap etti. Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilen açık hava toplantısında konuşan Bahçeli, partisinin Zonguldak adaylarını tanıttı.

“Bize parmak sallıyorlar. Bize aba altından sopa gösteriyorlar”
Avrupa Parlamentosu'nun kararını sert bir dille eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bekamızı müdafaa ettiğimiz için Türkiye Cumhuriyetini muazzam bir mücadele şuuruyla kurabildik. Ancak bekamızı yıkmak istiyorlar. 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsü bunun en cani misallerindendi. Terör örgütleri durmak bilmiyor. Emperyalizm karanlık planlarını icra etmekten vazgeçmiyor. Avrupa Parlamentosu’nun çürük ve hükümsüz kararını eminim ki duydunuz. AB müzakerelerinin askıya alınmasını öneren raporu kabul etmişler. Bize parmak sallıyorlar. Bize aba altından sopa gösteriyorlar. FETÖ’cülerin, PKK’lıların tesiriyle Türkiye hakkında değerlendirme yapıyorlar. Türk milleti bu oyunları yutmaz. Türkiye bu zillet ve husumet emelleri sineye asla çekmez. Aslında istiyorlar ki, bölünelim. İstiyorlar ki, Sevr şartlarına ricat edelim. Dayatıyorlar ki, birbirimize girelim, birbirimizden kopalım. Hedefliyorlar ki, Anadolu’dan dağılmış ve ufalanmış halde çıkıp gidelim. Yok öyle yağma! Şimdiye kadar başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklar. Türk milletini asla yenemeyecekler. İster ekonomik tetikçileriyle gelsinler, döviz silahını üzerimize doğrultsunlar. İster siyasi kumpaslarıyla gelsinler, tefrika ve nifak saçsınlar. İsterse de, 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi, tepemizden bomba atsınlar, kurşun yağdırsınlar. Yapamazlar, bu milleti geçemezler, Türkiye’yi yıkamazlar. Biz bekamıza sahip çıktığımız sürece zalime direniriz. Biz bekamıza sahip çıktığımız müddetçe haine aman diletiriz. Bu nedenle 31 Mart seçimleri bir beka seçimidir” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu daha YPG’nin bize saldıracağına inanmıyor”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “15 Temmuz darbe ve işgal teşebbüsünden sonra, milletin sinesinden çıkan, yüksek iradesinden doğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, milli güvenlik tehditlerine ve milli bekamıza yönelik saldırılara çok güçlü bir cevaptır. Yeni hükümet sistemi, muhtemel 15 Temmuz gecelerine, Türkiye’yi istila emellerine karşı kalıcı, sağlam, donanımlı ve kuvvetli bir tedbirdir. Yeni hükümet sistemi, Türkiye’nin geleceğidir. Bu itibarla kurum ve kurallarıyla oturması ve olgunlaşması lazımdır. Bu itibarla ilke ve esaslarıyla iyice kökleşip devlet yönetimindeki aksak ve gedikleri telafi ve tedavisi elzem ve acil bir ihtiyaçtır. 31 Mart’ta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne tam manasıyla uygun bir mahalli idareler yönetimi bizzat milletimiz, bizzat Zonguldak tarafından tesis ve bina edilmelidir. Merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında çelişki yaşanmamalıdır. Eğer yaşanırsa devlet zayıflayacak, milli irade zaafa uğrayacaktır. Bu durum karşısında zaafa düşmemiz, güvencesiz kalmamız mutlaktır. İşte bu sebeple 31 Mart seçimleri bekamızın seçimidir. Türkiye’nin istikbal hakları 31 Mart’ta oylanacaktır. Zalimler hava kokluyor. Hıyanet ortakları uygun ortam yokluyor. Yine üzerimize gelecekler, şanslarını bir kez daha deneyecekler. Zillet İttifakı’nı oluşturan partiler bunu görmüyor, bunu anlamıyor. Türk milletinin var oluş mücadelesine riayet göstermiyorlar, hürmet etmiyorlar. Çünkü aldıkları talimat budur. Unutmayınız ki, zalimlere kıyakçılığın sonu eninde sonunda ayakçılıktır. Türk milletini, Türk devletini hiç kimse ayağa düşüremez. Hiç kimse zillete mecbur edemez, zilletin zehrinden içiremez. CHP, PKK’nın siyasi acentesi HDP’yle yol yürüyor. Kılıçdaroğlu daha YPG’nin bize saldıracağına inanmıyor. Kürdistan beyanlarına sıcak ve sempatik bakıyor. Şu gaflete bakar mısınız? Şu zillete dikkat eder misiniz? Kılıçdaroğlu, kulağına ne fısıldanmışsa onu söylüyor. Türkiye düşmanlarının düdüğünü öttürüyor. Bölücülerle aynı safa giriyor, teröristlerle aynı hedefe odaklanıyor. CHP’ye oy veren vatandaşlarım, bunu nasıl kabullenecekler? Bu zillete nasıl onay verecekler? Bu çarpıklığa nasıl tahammül gösterecekler? Bugünkü CHP’nin neresi aziz Atatürk’e benziyor? Ayıptır, günahtır, yazıktır, CHP’ye gönül verenlere hakarettir. İP’e oy veren kardeşlerim, bugüne kadar giydikleri parti şapkalarıyla övünen, ilke ve fikriyatları olmayan, HDP’yi Kürt siyasi hareketi olarak tanımlayıp ittifak kuran ilkesizleri nereye kadar sırtlarında taşıyacaklardır? Bunlarda siyasi ahlak yok. Bunlarda Türkiye sevgisi yok. Bunlarda Zonguldak’a muhabbet yok. İşleri güçleri yalan dolan. Üstelik 31 Mart seçimlerine beka seçimi dedikçe hopluyorlar. Adeta zıvanadan çıkıyorlar. Akıl ölçüleri hepten kayboluyor, şuur kapakları tümden kapanıyor. Zillet İttifakı Türkiye’nin karşısındaki çetedir, şebekedir, mihraktır. Zillet İttifakı siyasi aldatma ve kandırma markasıdır. Dikkat buyurunuz, 31 Mart seçimlerinden çok korkuyorlar. Başlarına gelecekleri görüyorlar. Belalarını bulacaklarını hissediyorlar. Zonguldak’ın iradesinden ürküyorlar, heybetinden tir tir titriyorlar. Ama korkuları beyhudedir, kaçacakları, saklanacakları yer kalmamıştır. Biliniz ki, vakti geldiğinde mutlaka sandıkta milletimize hesap vereceklerdir” diye ifade etti.

“31 Mart Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en önemli seçimlerden birisi olacaktır”
Bahçeli, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek şöyle dedi:
“Emeğin şehri, erdemin şehri, helal lokmanın şehri, fedakarlığın şehri Zonguldak’ı yürekten selamlıyorum. Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine 16 gün kala Zonguldaklı kardeşlerimle buluşmanın hazzını ve kıvancını yaşıyorum. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Zonguldak’ımıza, milli geleceğimize ve elbette milli bekamıza hayırlı olmasını, güzelliklere ve yeni bir diriliş ruhuna kaynaklık etmesini Rabbim'den niyaz ediyorum. Bu açık hava toplantımızın gerçekleşmesinde emeği geçen her dava arkadaşıma teşekkür ediyor hepinize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Zonguldak yerin binlerce metre derinliğinde nafakasını bulan azmin şehridir. Zonguldak kömürün karasından helal rızkının aydınlığını çıkaran çalışkan ve faziletli insanlarımızın diyarıdır. Zonguldak Türkiye için üreten, Türkiye’yi ısıtıp Türkiye’yi ışıklandıran adanmış ve ahlaklı insanlarımızın yöresidir. Madenci Anıtı Meydanı’nı dolduran siz değerli kardeşlerimle, Zonguldak’ta nefes alan, hayat mücadelesi veren her saygıdeğer vatandaşımla iftihar ediyor, alayınızı birden kucaklıyorum. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en önemli seçimlerden birisi olacaktır. 31 Mart seçimleri hem bekamız hem de bereketimiz için tarihi nitelikte bir seçime sahne olacaktır.”

“Huzur istiyorsanız adres MHP’dir”
Zonguldak’ın ağırlıklarından kurtulup, kamburlarından sıyrılması için yegane çözümün MHP olduğuna dikkat çeken Bahçeli, “Güven ve güvence istiyorsanız çare MHP’dir. Zonguldak ağırlıklarından kurtulsun, prangalarını söksün, kamburlarından sıyrılsın diyorsanız yegane çözüm MHP’dir. Huzurlarınızda Zonguldak Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamdi Ayan’ı hepinize emanet ediyor, üç hilale desteğinizi bekliyor ve bunu temenni ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin birbirinden değerli belediye başkan adaylarıdır ve sizlerin desteğiyle inşallah başarıya ulaşacaklardır. Zonguldak’ın sorunlarını biliyoruz. Zonguldak’ı çok iyi tanıyoruz. Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun işçi yetersizliğinden dolayı kapanma aşamasına gelmesinden de derin bir üzüntü duyuyoruz. Bu kurum geçim kapısı, Zonguldak’ın ekmek teknesidir. TTK’nın kapanması veya kapasitesini azaltması hiç doğru değildir, tasvip ettiğimiz bir şey de olamayacaktır. Biliniz ki, alın terinizin heba olmasına seyirci kalamayız. Biliniz ki, emeklerinizin zayi olmasına sessiz duramayız. Biliniz ki, işinizi kaybetmenize tahammül edemeyiz. Türkiye Taş Kömürü Kurumu millidir, Zonguldak’ın geleceğidir, kesinlikle sahip çıkacağımızdan da hiç kimsenin endişesi olmamalıdır. Kömürün karasından ekmeğinizi çıkartıyorsunuz. Bu takdir edilecek, hürmet edilecek, hayranlıkla anılacak bir durumdur. Hakkınız olmayanı istemiyorsunuz. Hak etmediğiniz bir şeyi beklemiyorsunuz. Zonguldak’ta tembellik tutunamaz, gevşeklik barınamaz, tufeyliler bulunamaz. Sizler çalışarak nefes alıyorsunuz, yerin altını umutlarınızla aydınlatarak çocuklarınızın nafakasını kazanıyorsunuz, tencerelerinizi emeklerinizle kaynatıyorsunuz. Sonuna kadar helal olsun, hepinizi kutluyorum. Zonguldak üreten, ülkesi için ter döken onurlu insanların yuvasıdır. Bu yuvanın karartılmasına gönlümüz razı olmaz. Bu yuvanın hüznüne müsaademiz olamaz. Elbette yerin üstü uyurken, yerin altı canlıdır. Zonguldak gece gündüz işleyen bir cesaret ve hamiyettir. Bazen olur gaz sızar, bazen olur grizu patlaması yürekleri yasa boğar. Huzurlarınızda bugüne kadar pek çok maden kazasında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Mekanları cennet olsun diyorum” diye ifade etti.

“Zonguldak için 67 projenin takipçisiyim ve sahip çıkacağım”
MHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan’ın 67 projesinin takipçisi olacağını ve sahip çıkacağının altını çizen Bahçeli, şöyle devam etti:
“Özellikle Zonguldak Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamdi Ayan’ın ilan ettiği 67 projenin gerçekleşmesini hem takip edeceğim hem de sahip çıkacağım. Binlerce yeni istihdam için, yeni yollar için, yeni kadın girişimci kooperatiflerinin kurulması için MHP iradenize taliptir, MHP göreve hazırdır. Ve bunların hepsinin takibini yapmak da boynumun borcudur. Zonguldak hamd olsun tıpkı Karadeniz gibi al bayrağa yol veriyor, al bayrağa sahip çıkıyor, üç hilalde uzlaşıyor. Zonguldak Karadeniz gibi çırpınıp sevdalılarını bağrına basıyor. Helalin peşinden hilalin gölgesinden asla ayrılmıyor. Çok yaşa Zonguldak, bin yaşa Zonguldak, her daim var ol Zonguldak. Milletimizin her güzel insanını bir ve eşit gören bir mizaca sahibiz. Hiç kimseyi ayırmıyoruz. Hiç kimseyi dışlamıyoruz. Hiç kimseyi yok saymıyoruz. Bu vatan benim, bu bayrak benim, bu ülke benim, bu devlet benim diyen her kardeşimle beraberiz, birlikteyiz, aynı geleceğin izindeyiz. Hiç kimsenin kökenine bakmadık. Hiç kimsenin anasının diliyle ilgilenmedik. Hiç kimsenin siyasi, fikri ve ideolojik aidiyetini mesele etmedik. Biz birlikte Türkiye olduk. Biz Zonguldak’ın sevgisinde buluştuk. Milli bekamızı yaşatmanın azim ve hedefinde birleştik, bunda sözleştik, bununla ahitleştik. Zonguldak Cumhur İttifakı’nın kapsamında değilse de, AK Parti'li kardeşlerimizle biriz, beraberiz. Çünkü biz Cumhur İttifakı’yız. Çünkü biz Türk milletinin var oluş mücadelesinin yılmaz neferleriyiz. Çünkü biz millet-i ebed müddetin, devlet-i ebed müddetin yıkılmaz kalesiyiz. CHP’ye oy veren kardeşlerim, gelin bu mücadeleye siz de katılın. İP’e gönül veren kardeşlerim, gelin bu şerefe siz de ortak olun. Zillet İttifakı’nın niyeti iyi değildir. Amacı temiz değildir. Geleceği hayırlı değildir.”

“Onurlu hayat, bağımsız gelecek, dik baş için beka diyoruz”
Beka vurgusu yapan Devlet Bahçeli, “Türk milleti ahlakıyla, anılarıyla, var oluş ilkeleriyle tarih boyunca adından söz ettirmiş, hükümranlığını ve haysiyetini korumayı bilmiştir. En korkunç ölümlere maruz kalmamak için beka diyoruz. Tarihten silinmemek için beka diyoruz. Onurlu hayat, bağımsız gelecek, dik baş için beka diyoruz. Ebediyet ırmağına coşkun nehirler gibi akmak için beka kararındayız. Eğer beka yoksa, bağımsızlık yoksa, milli varlık zillete düşmüşse ne madenin, ne de çıkarılacak kömürün hiçbir önemi de yoktur. Beka, milli cevherdir, damarlarımızdaki asil kandır. Ötüken’den çıktık çıkalı bekamızı namus bildik. Söğüt’ten yayıldık yayılalı bekayı korumak için and içtik. Son yurdumuzu kutlu fethimizin ruhuyla buluşturduk buluşturalı bekadan en ufak taviz vermedik, en küçük geri adım atmadık. Bekamızı muhafaza ettiğimiz için bugün buradayız” diye konuştu.

Yorumlar