İşte yönetim farkı... En fazla kredi Ereğli TSO'dan...

9 Nisan 2018 Pazartesi 14:49

Ereğli Haber

İşte yönetim farkı... En fazla kredi Ereğli TSO'dan...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, bölgede en yüksek hacimli krediyi kendilerinin verdiğini söyledi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile tüm Türkiye’de kullandırılmaya başlanan ‘Nefes Kredisi’ ile ilgili yeni bir detay açıklayarak “bölgede işlem hacmi en yüksek odayız” dedi.
Nefes Kredisi ile ilgili bankalarla görüşüldüğünü ve protokollerin imzalanarak kullandırılmaya başlandığına dikkat çeken Başkan Yalçın şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği gibi Nefes Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ve bankalar arasında yapılan bir anlaşma ile verilen bir kredidir ve TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ’lere verilmektedir. KOBİ’ler aylık 0,99 faiz, 6 ay geri ödemesiz 18 ay vade ile 200 bin liraya kadar kredi kullanabilecekler.
Değerli üyelerimiz ve tüm kamuoyu bilsin ki; bu kredilerin oluşmasına Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem kredinin oluşmasında katkı verdik hem de oda olarak finansal destek sağladık. Yani bu kadar cazip şartlarla ve ilçemizde yüksek hacimli kredinin kullanılmasında oda olarak gayret ve maddi destek verdik. Zonguldak il ve ilçelerinde bu hacim yoktur. Diğer odalarda kullanım hacmi sembolik düzeydedir. Bilinsin ki; Bölgede işlem hacmi en yüksek odayız. İhtiyacı olan üyelerimizin kullanımına açık olan kredinin için odamızdan ilgili belge ve bilgilerin alınabileceğini hatırlatıyor ve emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyoruz.
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi olarak, üyelerimizin ihtiyaçlarını biliyor ve sorunların çözümü, şartların daha iyi olması için var gücümüze çalışıyoruz.”

Yorumlar

Hava ambulansı Afgan bebek için havalandı

4 Nisan 2018 Çarşamba 12:47

Hava ambulansı Afgan bebek için havalandı

Zonguldak'ta sabah saatlerinde dühyaya gelen Afgan bebek, solunum sıkıntısı sebebiyle hava ambulansı ile Ankara'ya sevk edildi.

Afganistan'dan Türkiye'ye sığınan 2 çocuklu Afgan ailenin bu sabaha karşı üçüncü çocukları dühyaya geldi. Anne Sakine Ahmed, adını "Abdullah" verdikleri bebeğini Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde dünyaya getirdi.
Solunum sıkıntısı yaşadığı belirlenen bebek için Sağlık Bakanlığı'ndan hava ambulansı talep edildi. Kozlu Stadı'na inen hava ambulansı yaklaşık 6 saat önce dünyaya gelen Abdullah bebeği alarak Ankara Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne hareket etti.
Baba Abdül Ahmed ise bebeğinin hava ambulansına taşındığı sırada duygu dolu anlar yaşadı.

Yorumlar

Yalçın'dan TSO üyelerine düşük faizli kredi müjdesi

2 Nisan 2018 Pazartesi 10:31

Ereğli Haber

Yalçın'dan TSO üyelerine düşük faizli kredi müjdesi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile 6 banka arasında imzalanan protokol ile hayata geçen ‘Nefes Kredisi’ne başvuruların başladığını açıkladı. Yalçın kredinin aylık, 0.99 faizli, 6 ayı ödemesiz 18 ay vadeli olacağını belirterek yararlanmak isteyen için üyelerin önce odaya, ardından protokoldeki bankalara başvurabileceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, geçen yıl ilk defa hayata geçen Nefes Kredisi ile üyelerin büyük fayda sağladığını belirterek, üye başına 200 bin TL kredi verileceğini ifade etti. Yalçın konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; “TOBB nezdinde yapılan girişimler sonuç verdi. Öncelikle Nefes Kredisi’ni bizzat açıklayan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci, Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili bankalara teşekkür ediyoruz.
31 Mart tarihinde açıklanan ve üye başına 200 bin lira ile sınırlı olan Nefes Kredisi; 6 ay anapara ödemesiz (ayda bir faiz ödemeli) sonraki 12 ay aylık eşit taksitli olmak üzere, toplam 18 ay vadeli aylık yüzde 0,99 faiz oranlı kredidir.
KGF’ye ödenecek yüzde 0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden başka bir masraf talep edilmeyecektir. Krediye başvurmak için, üyelerimizin odamızdan ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir’ ibaresi yer alan faaliyet belgesi alması gerekiyor. Söz konusu belgeyi odamıza gelerek ücretsiz olarak alabilirler. Sonrasında protokole taraf olan (Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları) bankaların herhangi bir şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir.
Finans kaynağı yetersizliği olan üyelerimizin bu cazip krediden faydalanmasını diler ve bundan sonra da tüm imkanlarımız ile üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğimiz belirtmek isterim. Nefes Kredisi üyelerimize hayırlı olsun."

Yorumlar

Ereğli OSB 'Güçlü TSO'dan yana...

22 Mart 2018 Perşembe 19:32

Ereğli Haber

Ereğli OSB 'Güçlü TSO'dan yana...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın 15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak seçimler öncesi Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde ki (OSB) sanayicileri gezerek destek istedi.

Kdz. Ereğli TSO Organ seçimlerine ‘Güçlü TSO Güçlü Ereğli’ Ekibi olarak yoğun bir tempo ile hazırlanan mevcut TSO Başkanı Sertan Yalçın, Başkan Yardımcıları Abdülkadir Çınar ve Mehmet Çivici ile birlikte OSB’de faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.

Teknopark, Teknik Lise ve Sosyal Tesisler anlatıldı
Seçimlere birlik ve beraberlik içinde hazırlanan Başkan adayı Sertan Yalçın, Kdz. Ereğli OSB firma ziyaretleri kapsamında; OBAL Alüminyum, OVESE Mühendislik, ERW-TECH, ERMAKSAN, KAYA Metalürji, Yahyaoğlu Döküm, TEKNOPLENT, Us Mühendislik, Tat Metal, Çınar Boru firmalarına giderek firma sahipleri ve çalışanlarıyla görüştü. Samimi ortamda gerçekleşen görüşmelerde; OSB’ye planlanan yatırımlar olan ‘Teknopark’, ara elaman açığını giderecek İş garantili ‘Yatılı Teknik Lise’ ve ‘Kapsamlı Sosyal Tesisler’ gibi yatırımlar anlatıldı. Firma temsilcilerinden 15 Nisan’da yapılması planlanan TSO Organ Seçimlerinde destek istendi. Ayrıca, Başkan adayı Sertan Yalçın ve beraberindekiler firma temsilcilerinin sorun ve taleplerini değerlendirilmek üzere not alındı.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren firma temsilcileri de, planlanan yatırımların en kısa zamanda gerçekleşmesini dileyerek Yalçın ve ekibine destek sözü verdi.

Yalçın “karşılıklı memnuniyet var”
Gün sonunda ziyaretleri değerlendiren TSO Başkanı ve Başkan Adayı Sertan Yalçın, OSB ziyaretlerinin çok verimli geçtiğini söyledi. Yalçın açıklamasında “Gün boyu ekip arkadaşlarımızla birlikte firma ziyaretleri yaptık. Yönetim dönemimizde gerçekleştirdiğimiz ve yapmayı planladığımız projelerimiz, detayları ile anlattık. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. OSB’deki firma temsilcileri de bizlerde çok memnun olduk. Gördük ki; Ereğli OSB, Güçlü TSO Güçlü Ereğli ekibinden yana. Benzer saha ziyaretlerine ben ve arkadaşlarım dün olduğu gibi, bugün ve yarın da devam edeceğiz. Bize destek olan, bizi çıktığımız bu hizmet yolunda şevklendiren iş dünyamızın değerli temsilcilerine teşekkür ederiz” dedi.


Sertan Yalçın sözlerinin sonunda; Tüm İslam Aleminin Regaip Kandili kutlayarak; hayırlara, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını diledi.

Yorumlar

Erdemir'den korkunç görüntüler

21 Mart 2018 Çarşamba 11:08

Erdemir'den korkunç görüntüler

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'den gelen korkunç görüntüler ürküttü.

 

Saat 11.00 sıralarında çelikhane civarında, Erdemir bacalarından çıkan duman çevreyi olumsuz etkiledi. Erdemir çevre kirliliği oluşturup, insan sağlığını aşırı boyutlarda tehdit etmeye başladı. Dumanı gören vatandaşlar, Erdemir’in düzenli olarak bu dumanı havaya saldığını ve biran önce yetkilerin önlem alması gerektiğini söyledi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak İl Çevre Müdürü, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı insan sağlığını tehdit eden bu görüntüler karşısında sessiz kalmayıp gereğini yapmaya çağırıyoruz.

 

Etiketler:

Erdemir , duman , kdz. ereğli ,

Yorumlar
 • izzet
  21 Mart 2018 Çarşamba 18:08

  Eskiden beri aynı duman çıkıyor yeni bir olay değil oyak almadan evel de aynı idi çevere ye zarar veriyormu incelensi tabiki

 • Kepez
  21 Mart 2018 Çarşamba 17:06

  Ne yapabilir ki

 • ahmet
  21 Mart 2018 Çarşamba 11:56

  bir önlem alınırmı sizce ben hiç sanmıyorum

 • Astım hastası
  21 Mart 2018 Çarşamba 11:44

  Yuh artık yuh.ne iş buya kimsenin sesi çıkmıyor.sizde bu günlğk haber yaptınız bittiye gelmesin.sonuç alınıncaya kadar basın olarak takipcisi olalım lütfen.