KGD, gazetecilere yapılan saldırıyı kınadı

23 Eylül 2018 Pazar 14:31

KGD, gazetecilere yapılan saldırıyı kınadı

Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği, halkı bilgilendirmek için haber peşinde koşan, bir nevi kamu görevi gören İhlas Haber Ajansı (İHA) Zonguldak muhabiri Barış Doğan ve gazetecilere yönelik yapılan saldırıyı kınadı.

Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği, basın açıklaması yaparak kaçak olarak işletilen maden ocağında meydana gelen göçük olayını takip eden gazetecilere yönelik yapılan fiili ve sözlü saldırıyı kınadı.
Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) tarafından yapılan açıklama şöyle:
“Dün Zonguldak - Ankara karayolunun 6. Kilometresinde ormanlık alan içinde bulunan kaçak olarak işletilen maden ocağında meydana gelen göçük olayını takip eden gazetecilere yönelik fiili ve sözlü saldırıda bulunulmuştur. 5-6 kişinin yaşanan acıyı bırakıp tek amacı olanları ve acıyı yansıtmak olan emekçi gazeteci Barış Doğan’a hiç acımadan dakikalarca tekme ve yumruk vurarak darp etmiştir. Hastaneye giden Barış Doğan arkadaşımız bir süre müşahede altında kaldıktan sonra taburcu olurken kamerası da darp edilirken kırılmıştır. Ayrıca diğer emekçi gazeteci arkadaşlarımız da kovalanmış ama yakalanamadıkları için darp almaktan kurtulmuşlardır.
Saldırıya karışan 5-6 kişiden 3 kişi Jandarma ekiplerimizin de gayretleriyle tespit edilmiş olup işlemler başlatılmıştır. Olaya karışan diğer kişilerin de tespit edilip gerekli cezaların verilmesi hem vicdani hem de hukuki görevdir.
Kamuoyunu ilgilendiren böylesine bir olayı takip etmek bir gazetecinin görevi ve sorumluluğundayken bir nevi kamu görevi yürüten gazeteci arkadaşımız İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Barış Doğan başta olmak üzere tüm gazetecilere yönelik saldırıyı kınıyor, faallerin hepsinin bulunup gerekli cezalara çarptırılmasını umut ediyoruz.”

Yorumlar

Kızılay Kan Merkezi muhtarlar ile bir araya geldi

23 Eylül 2018 Pazar 14:29

Kızılay Kan Merkezi muhtarlar ile bir araya geldi

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Ömer Selim Alan, memurlar lokalinde Muhtarlara kahvaltıda bir araya geldi.

Kızılay Kan Merkezi Dr. Ömer Selim Alan, 19 mahalle muhtarı ile kahvaltıda bir araya gelerek Kasım ve Aralık ayında, iki aya yayılacak şekilde 19 mahallede belirli periyotlarla gönüllü kan bağış kampanyaları yapmak için muhtarlardan destek istedi. Programda konuşan Alan, “Türk Kızılay’ı olarak gönüllü borçlarımızdan aldığımız gönüllü bağışları uygun testlerden geçirdikten sonra ilimizde bulunan 12 hastanemiz, özel hastaneler de dahil olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu ihtiyaç sahipleri de bizlerin yakınları ve Zonguldaklı hemşerilerimiz. Tek derdimiz bu ve istiyoruz ki ihtiyaç sahibi hastalarımız için yeterli miktarda kan borçlarımı alalım ve İhtiyaç anında da hastanelerimize kendi aracımızı kendi personelimize yetkili kişilere ulaştırıp ihtiyaç sahiplerine yatağında kan bekleyen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderelim. Belli periyotlarda ister istemez ufak tefek aksamalarımız oluyor. Özellikle Ramazan ayı ve aşırı sıcak zamanlarda ve aşırı soğuk mevsimlerde ister istemez gönüllü kan bağışçılarınıza ulaşmakta sıkıntı yaşadığımız için beklediğimiz olanlarda gönüllü kan bağışı alamadığını zaman bazen talepleri karşılamak de ufak tefek aksamalar yaşıyoruz. Bu toplantımızın amacı da özellikle Kasım ve Aralık ayında soğuk Mevsim de gönüllü kan bağışçısı sayımızın azalmasına engellemek amacıyla bir ay öncesinden siz değerli muhtarlarımızla istişare yaparak Kasım ve Aralık ayında, iki aya yayılacak şekilde inşallah 19 mahallemizde belirli periyotlarla gönüllü kan bağış kampanyaları yapalım istiyoruz. Bu konuda 19 mahalle muhtarımızdan destek istiyorum. Bu projenin ilk ayağı muhtarlarımızı tek tek ziyaret edip geniş kapsamlı bir değerlendirme yapacağız. Ben toplantıya katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Yorumlar

15. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı

23 Eylül 2018 Pazar 14:28

 15. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı

15. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı kapsamında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Artvin’e geldi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Amasya, Artvin, Bartın, Bilecek, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Ordu, Rize, Samsun, Tokat, Trabzon ve Zonguldak Baro Başkanları katıldı. Artvin’de Grand Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Barolar Birliği olarak ortak paydalarının adalet ve hukuk üstünlüğü olduğunu vurguladı. Feyzioğlu, “Bu masanın etrafında çok farklı siyasi düşünceler var. Dünya görüşü çok farklı baro başkanlarımız var. Ortak paydamız adalet, ortak paydamız hukukun üstünlüğü. Son derece kutuplaşmış, yüzdelere bölünmüş Türkiye’de farklı siyasi dünyalardan, baro başkanları, hukukçular aynı dili konuşuyorsa, bundan Türkiye’nin alacağı önemli dersler var. Demek ki 81 milyonu hukuk ve adalet paydasında buluşturduğumuzda her sorunu çözebiliriz. Bizim çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yok. Çözümün önündeki en büyük engel biziz; ön yargılarımız. Kendimizden görmediğimize karşı bize dayatılan ön yargılar. Azıcık bizim gibi düşünmeyen birisi varsa hemen hain diye damgalamak. Oysa herkes bu güzel ülkenin iyiliği için düşünce üretiyor" dedi.

“Önemli olan yargıyı güvenilir kılmaktır”
Açıklanan yeni ekonomik paket hakkında da konuşan Feyzioğlu, “Maalesef içinde tek satır, hukuki güvenliği sağlayacağız cümlesini duymuyorum. 'Yargıyı hızlandıracağız' var. Yargıyı hızlandırdığınız zaman yargı güvenilmez şekilde hızlandıysa hızlı hızlı adaletsizlik olacak demektir. Önemli olan 'yargıyı güvenilir kılacağız' cümlesini sarf edebilmek ve inandırabilmek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

İlçe şantiye alanına döndü...

23 Eylül 2018 Pazar 14:26

İlçe şantiye alanına döndü...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in çalışmalarına devam ediyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in asfalt çalışmalarının yanı sıra diğer çalışmalarda tüm hızıyla sürüyor. Seçim vaatlerini bir bir yerine getiren başkan Tekin'in ilçeye kazandırdığı hizmetlerden ilçe halkı memnun durumda.
Alaplı Belediyesi Fen İşleri ara mahalle yollarında yol genişletme, asfalt, çizgi ve uyarı levhalarının montajı gibi çalışmalar devam ediyor. Vizyon projeleri arasında yer alan sahil yapımı ve şehir içi kaldırım çalışmaları esnaf ve vatandaşlar açısından belirli sıkıntılara yol açsa da takdirle karşılanıyor. Devam eden çalışmaların kısa sürede bitirilerek vatandaşında hizmetine açılması bekleniyor.

Yorumlar
  • Ahmet
    25 Eylül 2018 Salı 23:49

    Helalin var başkanım kolay gelsin ekibe ve sizlere çalışan kazanır yatan çeker gider olaybu

Ahmet Selçuk İlkan Kdz Ereğli’de hayranlarıyla buluştu

23 Eylül 2018 Pazar 01:06

Ahmet Selçuk İlkan Kdz Ereğli’de hayranlarıyla buluştu

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Kitap Fuarının açılışına katılan Şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Amfi Tiyatro da konser verdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Anayurt yayınları ile birlikte gerçekleştirdiği ve 1 ay sürecek olan Kitap Fuarı’nın onur konuğu olan şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Amfi Tiyatro da sevenleri ile buluştu.
Sözlerini yazdığı şarkıları okuduğu şiirler ile süsleyen ve ayakta alkışlanan İlkan, sahne performansı ile büyük beğeni topladı.
Konseri Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eşleri ile birlikte izlerken, Başkan Uysal, konserin anısına çiçek ve çeşitli hediyeler takdim ettiği İlkan’ı, bir başka organizasyonda tekrar Ereğli’ye davet edeceğini söyledi.
İlkan, konserinin ardından imza günü etkinliği de gerçekleştirdi. İlkan burada yaptığı açıklamada Ereğli’de ki insanlarla tanışmaktan çok memnun olduğunu ifade ederken konuşmalarında şunlara yer verdi “ İnsanların gönül sayfalarını açmak beni çok mutlu ediyor, bugün Ereğli’deyim gördüğünüz gibi bire bir konser sonrası çok sevdiğim ve tanışmaktan gurur duyduğum güzel insanlarla beraberiz. Onlar benim şiirimi besleyen güzel yürekler, onların sevgisi bana yüzlerce şarkı yazdırıyor. Bugünde burada olmaktan onur ve mutluluk duyuyor ve gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar