Kanalizasyon hatlarındaki sorunlar çözüldü

30 Nisan 2021 Cuma 17:53

Kanalizasyon hatlarındaki sorunlar çözüldü

Kandilli Beldesinde kanalizasyon şebeke hatlarının tıkanan bölgelerde çalışma yapıldı.

Kandilli Beldesinde kanalizasyon şebeke hatlarının tıkanan bölgelerinde, Alaplı Belediyesi’nden temin edilen vidanjör araç ile açma çalışmaları yapıldı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın açıklamada bulundu. Başkan Aydın, “Bugün yapılan çalışmalar sonucunda, hatlarda oluşan sorunları çözüme kavuşturduk. Araç ve ekipman tedarik ederek çalışmalarımızda desteğini bizden esirgemeyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e teşekkür ediyorum.” Dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kandilli , vidanjör

Yorumlar

Tam kapanmanın ilk günü...

30 Nisan 2021 Cuma 15:14

Tam kapanmanın ilk günü...

17 günlük tam kapanmanın ilk gününde Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde trafik denetim noktalarında yığılma nedeniyle araç kuyrukları oluştu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararlar doğrultusunda ülke genelinde 17 günlük tam kapanma dün akşam saat 19:00’dan itibaren başladı. Buna göre, üretim imalat, temizlik gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerlerine ara verildi. 17 Mayıs günü saat 05:00’e kadar sürecek tam kapanma sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yasağın ilk gününde Kdz. Ereğli’de de trafik denetimleri yapıldı. Devrek yolu caddesi, Ereğli Akçakoca yolu ve Atatürk Bulvarı üzerinde polis ekipleri tarafından kurulan denetim noktalarından geçen sürücüler, uzun kuyruklarda beklemek zorunda kaldı. Zonguldak istikameti ve Kepez Mahallesinden şehir merkezi istikametine giden sürücüler denetim kontrol noktasında uzun araç kuyruğu ile karşılaştı.

Trafik ekipleri, sürücüleri tek tek durdurarak araç sürücüleri ve yanında yolcu olarak bulunan kişilerin izin belgeleri olup olmadığını sorguladı. İzin belgeleri olmayan sürücülere idari para cezası işlemi uygulandı. Öte yandan polis ekipleri, sürücülere maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda da uyarılarda bulundu.

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın İçişleri Bakanlığınca alınan kararlara harfiyen uymalarında, kısıtlamalardan muaf olan vatandaşlarımızın, bu muafiyetlerinin sadece belirlenen güzergâh ve iş ile sınırlı olduğundan, bu durumun suiistimal edilmemesinde, İhtiyaçlarını en yakın market, manav, kasap vb. yerlerden karşılamaları, araç kullanmamalarında, Piknik vb. faaliyetlerden uzak durulmasında, Tedbirler ile bu virüsün azalacağı yönünde hepimizin elinden gelen gayreti göstererek, birlikte başaracağımızın bilinmesinde fayda vardır.” Denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , tam kapanma , ereğli ,

Yorumlar

Kılıç ailesinin acı günü

30 Nisan 2021 Cuma 12:10

Kılıç ailesinin acı günü

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler köyü sakinlerinden Mehmet Kılıç (Hoca Mehmet) hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Hasbeyler köyü sakinlerinden merhum Üzeyir ve Hava Kılıç'ın oğulları, Aynur Kılıç'ın eşi, Nazle Engin, Ersin Kılıç, Havva Ünlü, Üzeyir Kılıç ve Huriye Dinç’in babaları, Hacer Gülsever, merhum Hayriye Ergenekon, Huriye Karatağ ve merhum Muharrem Kılıç'ın ağabeyi ve İhlas Haber Ajansı Kdz.Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç’ın amcası Mehmet Kılıç tedavi gördüğü Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde bu sabah hayatını kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi bugün koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece aile üyelerinin katılımı ile Hasbeyler Köyü’nde ikindi namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Çamlık mezarlığında toprağa verilecek.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak merhum Mehmet Kılıç’a Allah’tan rahmet, Kılıç ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , mehmet kılıç

Yorumlar
 • SABAN GULHAN
  30 Nisan 2021 Cuma 23:43

  Allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun.gerıde kalan kılıc aılesıne rabbım sabrı cemıller versın.

 • Yasin Yiğitoğlu
  30 Nisan 2021 Cuma 21:14

  Mekanı cennet olsun Nur içinde yatsın inşallah

 • Mustafa YAZICI
  30 Nisan 2021 Cuma 16:41

  Mekanı cennet olsun inşallah. Allah rahmetiyle muamele eylesin. Ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

 • Nevzat karakuş
  30 Nisan 2021 Cuma 13:57

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah kılıç ailesinede allah sabırlar versin inşallah

Kandilli yaza hazırlanıyor

30 Nisan 2021 Cuma 10:54

Kandilli yaza hazırlanıyor

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesinde bozulan yollar onarılıyor.

Kandilli Belediyesi sorumluluk sahasındaki bağlantı yollarının bir kısmında bakım ve onarım çalışması yapıldı. Beldede sıkça kullanılan yollarda ağır araçların tahrip ettiği yollarda bozulan yerler sıcak asfaltla kaplandı. Özellikle geçtiğimiz aylarda etkili olan yoğun yağışlarda oluşan çukurlar sürücülerin ulaşımda sıkıntı çekmesine neden oldu. Kandilli Belediyesi ekipleri artan hava sıcaklıkları sonrası bozuk yollarda bakım ve onarım çalışması yaptı. Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın da çalışmaları yerinde incelerken, ekiplere talimatlar verdi. Beldede bozuk olan yolların onarım çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam edileceği öğrenildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Kandilli Beldesi , yollar

Yorumlar
 • Tacettin kılıç
  30 Nisan 2021 Cuma 11:13

  Kandilli belediyesini ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Sarışında Ereğli Belediyesinin başına kemer balı arası köstebek yuvası gibi Ereğli belediyesinin umrundadeğil. Ereğli belediyesine kapak olsun

Kısıtlama öncesinde pazara akın ettiler

29 Nisan 2021 Perşembe 17:32

Kısıtlama öncesinde pazara akın ettiler

Kdz. Ereğli’de vatandaşlar 17 günlük tam kapanma öncesi pazara akın etti.

29 Nisan 19:00 – 17 Mayıs 05:00 arası ülke genelinde tam kapanma dönemine girilecek. Bu akşam başlayacak kısıtlama öncesinde Ereğli’de vatandaşlar pazar yerine akın etti. Yoğunluğun arttığı pazarda zaman zaman korona virüs tedbirleri hiçe sayıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde Zonguldak ili en çok vaka artışı olan il konumunda yer alıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeye göre 17 günlük tam kapanma dönemine girilecek. Kısıtlama öncesi son gün, pazar yerine gelen vatandaşlar alışverişlerini yaparken, korona virüs tedbirlerine de uyulmadığı görüldü. Kimi vatandaşlar da alışverişlerini hızlıca yaparak, tedbirlerini almaya çalıştı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , pazar yeri , kısıtlama

Yorumlar