Kaymakam EGD’ye veda etti

27 Ağustos 2021 Cuma 17:53

Kaymakam EGD’ye veda etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İzmir Vali Yardımcılığına atanan Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçede veda ziyaretlerine devam ediyor.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile İzmir Vali Yardımcılığına atandı. Görev yeri değişen Kaymakam Çorumluoğlu, ilçede veda ziyaretlerine bugün de Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’yle devam etti.

Atanmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Çorumluoğlu, ilçeden bir takım projeleri başlatamadan gidecek olmanın burukluğunu yaşadığını söyledi. Kaymakam Çorumluoğlu konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi:

“Karadeniz Ereğli’de iki büyük projeyi hayata geçirdik. Hükümet Konağı ve Ereğli Eğitim Fakültesi’nin temelini atmadan gidecek olmanın hüznünü yaşıyorum. Bu iki proje bizler için çok önemliydi. Karadeniz Ereğli’nin olmazsa olmazlarıydı. Bu iki projeyi bu noktaya getirdiğimiz için mutluyuz. Temlerini atamadığımız için hüzünlüyüz. Her iki projenin de yılsonuna dek temellerinin atılması gerekiyor. Bu hizmetleri bu noktaya getirdiğimiz için mutluyuz” dedi

Kaymakam Çorumluoğlu’na, ziyaretinden dolayı teşekkür eden Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel; Kaymakam Çorumluoğlu’nun kısa sürede büyük projelere imza attığını vurgulayarak, yeni görev yerinde de güzel proje ve hizmetlere imza atacağına inandıklarını belirtti. 

Ziyaret sırasında Şehit Madenci Yakıncılar Derneği başkanı Çetin Yiğit, Lösev Ereğli Temsilcisi Tarkan Atik, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Derneği ve Yetimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , ismail çorumluoğlu

Yorumlar

Muhtarlar bilgilendirildi

26 Ağustos 2021 Perşembe 18:09

Muhtarlar bilgilendirildi

İçişleri Bakanlığı muhtar eğitim semineri ve ağustos ayı muhtarlar toplantısı yapıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz, “Muhtar Eğitim Semineri” ve Ağustos ayı muhtarlar toplantısında Merkez ve merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. İl müdürlerinin kendi birimleri ile ilgili bilgilendirme yaptığı toplantıda muhtarlara da söz verildi.

Vali Tutulmaz muhtarlara hitabında başta küresel iklim değişikliğinin meydana getirebileceği afetler olmak üzere, köylerdeki imar mevzuatı uygulamaları, aşı hassasiyeti, patpat kazaları, okul servis araçları, UYUMA ve KADES uygulamaları ile çeşitli konulara değinerek, muhtarların duyarlı olmalarını istedi.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , vali mustafa tutulmaz , muhtarlar

Yorumlar

Ereğli-Devrek karayolu yapımı kaplumbağa hızı ile ilerliyor

26 Ağustos 2021 Perşembe 16:21

Ereğli-Devrek karayolu yapımı kaplumbağa hızı ile ilerliyor

Ereğli-Devrek karayolundaki yol yapım çalışmalarının yavaş ilerlemesi bölge halkının tepkisine neden alıyor.

2004 yılında yatırım programına alınan 54 kilometrelik yol 17 yılda bitirilemedi. Kimi milletvekillerinin "Amentüm" kimi milletvekillerinin "Bu yol benim namusum" kimi milletvekillerinin ise yapımı için taahhüt imzaladığı Ereğli-Devrek karayolu için son olarak, 2019 yerel seçimleri öncesi Kdz. Ereğli'ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söz vermişti.

Türkiye'de iktidarda bulunduğu 20 yıllık süre içerisinde 24 bin kilometre yol yapımı ile övünen AK Parti iktidarı 17 yıldır her seçim döneminde bölge halkına söz verdiği halde yerine getirmedi. 50'ye yakın köy, bir belde ve yaklaşık 60 bin nüfusun ulaşımını sağladığı Ereğli-Devrek yolu çile yolu olmaktan öteye gidemedi.

"Aşkımız Ereğli-Devrek yolu gibi hiç bitmeyecek" sloganıyla alay konusu haline gelen Ereğli-Devrek karatolunun yapımının ne zaman tamamlanıp hizmete açılacağı halen bilinmiyor. İktidar partisi yöneticilerinin kendi aralarında kavga edip zamanlarını boşa harcamak yerine bölgeye hizmet getirmeleri isteniyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , devrek , karayolu

Yorumlar
  • Ahmet
    26 Ağustos 2021 Perşembe 16:26

    Bu memlekette ne bitmişki kandilli varagel kaç seneden beri tek bir çivi çakılamadı kemer bölgesindeki ddy gar sosyal tesis olacaktı tek bir çivi yok subaşına orta ölçekli sanayi olacaktı söylemeye gerek varmı kaymakamlık binası emniyet binası tersaneler sorumu çözüldümü yok söyleyecek çok şey varda ne desen boş koca bir hiç.

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 90. yılı kutlandı

26 Ağustos 2021 Perşembe 15:04

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 90. yılı kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 90. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik binası önünde gerçekleştirilen törende, Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Cansız, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, siyasi parti il temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Belediye Başkan Vekili İbrahim Cansız, törende yaptığı konuşmada, “Bugün Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşrifinin 90.yıl dönümü dolayısıyla büyük mutluluk duyuyorum. Cumhuriyetimizin ilanından sonra Zonguldak ve çevresinde bulunan taşkömürü yatakları nedeniyle ilimiz ülkemizin maden endüstrisinin başkenti olarak kabul edilmiş sanayi hayatının ayrılmaz bir gereksinimi olan kömürü bağrında taşıması nedeniyle diğer şehirler arasından sıyrılarak kentine özel bir karakter oluşturmuştur. Milli mücadele yıllarında ve sonrasında yurt gemilerine büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk 26 Ağustos 1931 yılı Çarşamba günü Ertuğrul yatıyla ilimize teşrif ederek halkımızın büyük coşkusuyla karşılanmıştır. Maden ocaklarının işleyişini ve çalışmalarını yerinde incelemek üzere üzülmez bölgesini ziyaret etmişlerdir. Bu ziyaretin ardından bu havzanın gelişmesinde önemli değişiklikler olmuş iş, işçi haklarını koruyan teklifin kanunlaşarak yürürlüğe girmesiyle yapılan bir dizi değişikle yabancıların havzadan çekilmek zorunda kalmasıyla maden ocaklarımız tamamen millileştirilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk şehrimize verdiği diğer değeri şu söylemiyle ifade etmiştir. “Zonguldak’ın derin toprakları altındaki servet-i madeniyle ne kadar kıymetiyse bizim nazarımızda Zonguldak o kadar çok kıymetli vilayetimizdir.” Gazimizin bu sözleri tarih sayfalarında bir onur belgesi olarak yazılmıştır” şeklinde konuştu.

Törende şiirlerin okunmasının ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki protokol üyeleri, denize karanfil bıraktı. Askerler tarafından botla denizden getirilen Türk bayrağı protokol üyelerine teslim edildi.

Günün anlam ve önemi hakkında açıklama yapan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 90. yıl dönümünü kutluyoruz. Yüce Atatürk Zonguldak'a büyük önem vermiştir. Ülkemizin kalkınmasına lokomotif olan Zonguldak'a teşrif ederek de bu değeri göstermiştir. Kendisine minnettarız" dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , atatürk

Yorumlar

Turhan ailesinin acı günü

26 Ağustos 2021 Perşembe 14:48

Turhan ailesinin acı günü

Hacı Halil Turhan hayatını kaybetti.

Kdz.Ereğli'de Zeki Turhan'ın babası Halil Turhan, tedavi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yumdu. Turhan'ın cenazesi Çaylıoğlu / Alacabük Köyü'nde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak merhum Halil Turhan'a Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli , halil turhan

Yorumlar