Kdz. Ereğli TSO'da önemli toplantı...

17 Temmuz 2018 Salı 19:41

Haber- Kamera-Fotoğraf: Elif Altıner - Tayfur Bozkurt

Kdz. Ereğli TSO'da önemli toplantı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından üyeleri SGK ve vergi borçları yapılandırmasına ilişkin bilgilendirmek amacıyla toplantı düzenledi.

Kdz. Ereğli TSO yönetiminin üyelere 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu’na ilişkin bilgi vermek amacıyla düzenlenen toplantı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Mustafa Şengül ve Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce tarafından gerçekleştirildi. TSO üyelerine vergi borçlarına ilişkin yapılandırma hakkında bilgi veren Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, yapılandırma kanunun 31 Mart 2018 öncesine ait borçları kapsadığını ifade etti. Gövce konuşmasında “Şimdi bu kanunun amacı vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükümlülüğünü taksitler halinde ödeme imkanı getirmek, vergi itilaflarını sulh yoluyla vergi incelemelerinde tespit edilen vergilerin dava yoluna gidilmeksizin ödenmesini sağlamak. Matrah ve vergi artırımı koşullarda geçmiş yıllara ilişkin vergi incelemesinin yapılmamasını sağlamak. Stok bu ortaklardan alacaklara ilişkin gerçek kayıtların düzeltilmesini sağlamaktır. Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların ülkeye kazandırılmasıdır. Bu kanundan faydalanmak için başvurular 31 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Süresinde ödenmeyen taksit, son taksiti izleyen ayın sonuna gecikme zammı oranında geç ödeme zammı ile ödenebilir. Cari dönem ödeme şartında da bir takvim yılında en fazla iki defa ihlal hakkı verilmektedir” dedi.
Kdz. Ereğli SGK İlçe Müdürü Mustafa Şengül’de yasanın SGK’yı ilgilendiren kısımları hakkında TSO üyelerine açıklamalarda bulundu.
Zonguldak SGK İl Müdürü Erkin Avcı’da, yapılandırmaya ilişkin olarak SGK olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi. Avcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Arkadaşlarımız gerekli bilgilendirmeyi verdiler. Ben buradan yeni nesil teşviklerimizi son iki yasayla çıkmış olan teşvikimiz var. Bir tanesi aktif istihkam teşviki, bir tanesi de bir senden bir benden teşviki. Bunlar kısa süreli anlatılacak teşvikler değil ama işletmelerimize çok ciddi şekilde maddi katkı sağlayacağını düşündüğümüz için alanlarımızdaki iş yerlerini ziyaret edip bunları anlatıyoruz. Burada bulunan arkadaşlarımızdan da ya benim iş yerim değerlendirmesi, çalışan sayım ‘şu, bu’ diye ‘hangi teşviklerle faydalanabilirim?’ diye destek isteyen, olursa bizim terkip elemanlarını hep terkibe göndermiyoruz. Bazen bilgi teyit etmek için de gönderiyoruz. 1-2 tanesini gönderiyoruz, kendilerine hem işyeri ziyareti vermek hem de bu konular da detaylı bilgi verilebilir. Ben tekrar bizlere bu imkanı sağladığı için Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanımıza teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardında katılımcılar SGK ve Vergi Dairesi görevlilerine yapılandırma yasası hakkında sorular sorarak, yanıt almaya çalıştı.
Toplantıyı Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, SGK Zonguldak İl Müdürü Erkin Avcı, mali müşavirler, muhasebeciler ve TSO üyeleri takip etti.

Yorumlar

Keleş, Karadeniz turuna çıktı

4 Temmuz 2018 Çarşamba 14:36

Ereğli Haber

Keleş, Karadeniz turuna çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan ve Genel Sekreter Gündüz Acar ile birlikte TOBB Emekli Sandığı Vakfı Teşekkül ve Üye Delegeleri seçimine katıldı.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ve beraberindekiler ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Başkan Yardımcısı ve Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Zeki Mürzioğlu’nu Samsun’da makamında ziyaret gerçekleşti. Daha sonra Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve Rize Ticaret ve sanayi Odası Meclis Başkanı Şükrü Cevahir’i ziyaret eden Keleş ve beraberindekiler Trabzon’da gerçekleşen TTSO - Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) Emekli Sandığı Vakfı Teşekkül ve Üye Delegeleri Karadeniz Bölgesi seçimine katıldı.
Divan başkanlığını Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nun yaptığı seçimler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Seçim öncesi Karadeniz Bölgesi’ndeki oda ve borsalardan gelen delegeler çeşitli konulardaki görüş ve önerilerini dile getirdi. Daha sonra yapılan seçimlerde delege listeleri şu şekilde oluştu: Teşekkül Delegeleri Asıl Üyeleri: Metin Demir (Zonguldak TSO), İbrahim Nasuhbeyoğlu (Ordu TSO), Sedat Gözaçan (Trabzon TB), Hasan Gülçen (Kastamonu TSO), Salim Akbaş (Sinop TSO), Teşekkül Delegeleri Yedek Üyeleri: Halit Aydın (Giresun TSO), Seçkin Kurt (Artvin TSO), Metin Ekşi (Tosya TSO), Murat Artan (Rize TSO), Erdal Saral (Of TSO)Üye Delegesi Asıl Üyeleri: Ahmet Aliyazıcı (Samsun TB), Miraç Dural (Trabzon TSO), Muttalip Altunay (Niksar TSO), Birol Öztürk (Ordu TB), Gündüz Acar (Krd. Ereğli TSO)Üye Delegesi Yedek Üyeleri: Yüksel Çoruh (Artvin TSO), Emre Kızıl (Terme TB), Sinan Ardil (Tokat TSO), Zeynep Dalbastı Ayata (Ardeşen TSO), Emre Uzer (Kastamonu TB) Seçimlerin ardından delegeler aile fotoğrafı çektirdi.
Seçimlerde yapılan değerlendirmelerde, Karadeniz Bölgesindeki Ticaret ve Sanayi Odaları arasında kurulan iyi ilişkilerin bölge ekonomisinin gelişimine ve güçlenmesine çok büyük katkıları olacağını ifade etti.

Yorumlar

Alacaağzı Madenocağı'nı Erdemir aldı...

19 Haziran 2018 Salı 16:51

Ereğli Haber

Alacaağzı Madenocağı'nı Erdemir aldı...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Polat Türkmen bu gün ihalesi gerçekleştirilen Kandilli Beldesi’nde ki Alacaağzı Maden Ocağı’nın ihalesini Erdemir’e bağlı bir firmanın aldığını açıkladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Polat Türkmen, Alacaağzı Maden Ocağı’nın ihalesini Er-Maden firmasının aldığını belirterek, bölge halkına hayırlı olmasını diledi. Bu gelişmenin öncelikle bölgedeki istihdama çok büyük katkı sağlayacağını dile getiren Türkmen “TTK yetkilileri ile görüştüm. İhalenin sonuçlandığını belirttiler. Erdemir’e bağlı Er-Maden firması ihaleyi almış. Erdemir’in kömüre ihtiyacı var. Bizimde hem orayı iyi işletecek hem de istihdam sağlayacak ciddi bir firmaya ihtiyacımız vardı. OYAK ve Erdemir gibi köklü bir kuruluşun Alacaağzı Maden Ocağı’nın ihalesini alması güzel oldu. Orada çalışacak işçi kardeşlerimiz hem sosyal haklarını hemde maaşlarını düzgün şekilde alırlar. Ereğlimize, Alaplımıza ve Zonguldakımıza hayırlı-uğurlu olsun” dedi.
Alacaağzı Maden Ocağı’nda geçmiş yıllarda yaklaşık bin 500 maden işçisi çalışıyordu.

Yorumlar
 • Bayram
  21 Haziran 2018 Perşembe 00:08

  İş başvurmaları ne zaman başlar ve nereye yapılır

 • İnşallah
  19 Haziran 2018 Salı 22:51

  İnşallah genç kardeşlerimize hayrlisi olur.. dışarıdan değilde kendi sehirimizdeki iissiz gençlerimize sahip çıkılır..kaç aile bu iş kapandıktan sonra başka şehirlere yerleşti yazık

 • Hayri
  19 Haziran 2018 Salı 20:14

  Güzel haber hayırlı olsun inşallah

 • Kazım
  19 Haziran 2018 Salı 18:00

  Oyak adı üzerinde OY AK

TSO Yönetimi protokolle buluştu...

14 Haziran 2018 Perşembe 15:07

Ereğli Haber

TSO Yönetimi protokolle buluştu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi Zonguldak ve Ereğli protokolüne iftar verdi. Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Ramazan ayı’nın son iftarını Çarşamba günü İl ve İlçe Protokolü için düzenledi.

İlk olarak 600 üyesine Ereğli Eski Bağlık Restoran’da iftar veren Ereğli TSO, ikinci iftarını yine yaklaşık 600 üyesine Ereğli Site Kulüp Restorant’ta verdi. Ereğli TSO 3. İftarı ise 11 Haziran Pazartesi günü Ereğli Hünkar Restorant’ta Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Oda Personeli ile yaptı.
Son olarak, 13 Haziran 2018 Çarşamba günü Musa’nın Yeri Restaurant’ta İl ve İlçe Protokolüne düzenlediği iftar programı ile Ramazan ayı organizasyonlarını tamamladı.
Gerçekleştirilen iftar yemeğine; Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Çufalı, İl Emniyet Müdürü A.Metin Turanlı, İl Özel İdare Müdürü Recep Demirtaş, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Burak Uğur, J.Yzb. Erkan Bülbül, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Azar, Ereğli Meslek Yüksekokulu Müdürü Rıfat Hacıoğlu, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Elif Acar, Erlider Demir Çelik Ltd.Şti. Firma Yetkilisi Aysel Manay, Ereğli OSB Müdürü Övünç Pehlivanoğlu davetli olarak katılım sağladılar
Kdz Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Meclis Başkan Yardımcıları; Salih Topaloğlu, Taha Kuyumcuoğlu, Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyeleri; Özgür Erdoğan, Tasin Tanyıldız, Mevlüt Özdemir. Meclis Üyeleri; Suat Keleş, Zafer Çakır, Sertan Yalçın, Cenk Koşun, Yavuz Sesli ve Genel Sekreter Gündüz Acar iftar organizasyonuna ev sahipliği yaptılar.
Tertip edilen iftarda Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Yöneticilere teşekkür ederken yeni görevinde tekrardan başarılar dilediğini söyledi. Vali Çınar ayrıca tüm Zonguldak ve Ereğli halkının bu vesileyle Ramazan Bayramını kutladığını ifade etti.
İftar davetine katılan başta Zonguldak Valisi Ahmet Çınar olmak üzere tüm protokol üyelerine teşekkür eden Keleş, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladığını belirtti.

Yorumlar

Tat Metal'den grevle ilgili flaş açıklama

14 Haziran 2018 Perşembe 13:39

Ereğli Haber

Tat Metal'den grevle ilgili flaş açıklama

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren ve Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde 90. sırada yer alan Tat Metal Sanayii A.Ş.’de Türk Metal Sendikası tarafından alınan grev kararının 18 Haziran tarihinde çalışanlar tarafından oylanacağı açıklandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tat Metal A.Ş. Mali Direktörü Sedat Çiftçioğlu, 18 Haziran 2018 günü gerçekleşecek olan grev oylaması öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Tat Metal A.Ş.’de yetkili olan Türk Metal Sendikası’nın toplu sözleşme sürecinde işçileri doğru bilgilendirmediğini dile getiren Çiftçioğlu, sendikanın huzurlarını bozmasına asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. 480 çalışanın bulunduğu fabrikada 273 sendikalı işçi bulunduğunu vurgulayan Çiftçioğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Tat Metal 1986 yılında kurulmuştur. O tarihten bu yana işçilerimizle bir aile gibi ve hiçbir anlaşmazlık yaşamadan ve giderek büyüyerek bu yere geldik. Her zaman işçilerimizi düşündük. Onların haklarını azami olarak vermeye gayret ettik. Sendikaya karşı değiliz ancak sendikanın ilk ve tek görevi işçilerin hakların ı korumaktır. Patronlarımızda farklı düşünmüyor. TİS görüşmelerinde enflasyonun yüzde 11,9 olduğu ülkemizde en az yüzde 25, en çok 38 zam verdik. Bunun ortalaması yüzde 32’dir. Sanırım Türkiye’de hiçbir kuruluş 2018 yılında böyle yüksek bir zam vermemiştir. İşçilerimiz ile ve diğer personelimizle yaptığımız görüşmelerde verdiğimiz hakların sendika tarafından işçilere doğru olarak anlatılmadığını öğrendik. İşçilerimiz bu oranı duyduklarında grev istemediklerini söylüyorlar, yine bunun yanında bu zammın üç yıllık olduğunu söylüyorlar ki buda tamamen sendikanın uydurmasıdır. Bu zam yalnızca 2018 yılı için geçerlidir ve 2019’da tekrar enflasyon oranında ve bunun yanında iyileştirme yapacağız. Yine bunun yanında aldığımız duyumlara göre sendika işçilere baskı yaparak, yöneticilerimizle görüşmemelerini istiyormuş. Her sene adet olarak tüm işyerlerinde verdiğimiz iftar yemeğine bile katılmamaları için baskı yapıyor. Grev oylamasında işçilere oylarını öğrenmek istediklerini söylüyorlar. Sendikadan ayrılmak isteyen işçilere de işten ayrılacaksınız diye tehdit ediyorlar. Bu haberlerin ve sözlerin tamamı asılsızdır. Bizim işine sahip çıkan hiçbir işçimizle sorunumuz yok ve olamaz. Sendikanın bu hukuka aykırı davranışlarını önlemek için avukatlarımız devreye girerek sendikaya ihtar çekti. Bu hukuksuz davranışları ve sendikanın işçilerimize yaptığı baskıyı önleyeceğiz. Sendikanın almış olduğu grev kararı tüm personeli ilgilendirdiği ve etkilediği için grev istemeyen çalışanlarımız, grev kararına engel olma haklarını kullanmak amacıyla oylama istediler. 18 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 12.00’da grev oylaması yapılacak. Hiçbir işçi oy kabinine cep telefonu ile giremeyecek ve oyunu serbestçe vicdanı ile ailesini çocuklarını düşünerek verecek. İşçilerimizin işine sahip çıkacağına inanıyoruz. Tüm çalışanlar bu oylamaya katılacak. Grevi istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Evet ya da hayır oylaması yapılacak. Tat Metal’de 480 personel var ve 273 sendika üyesi var. Grev kararı herkesi ilgilendiriyor, yalnız yasa gereği grev kararı alınmış olmasına rağmen ‘ben çalışmak istiyorum’ diyenler işlerine devam edecek” dedi.
Çalışanların baskı altına alınıp, tehdit edilmelerini asla kabul etmediklerini ifade eden Çiftçioğlu, tüm işçileri 18 Haziran Pazartesi günü nüfus kağıtları ile birlikte gelip oylarını kullanmaya davet etti. Çiftçioğlu ayrıca tüm çalışanlarının ve ailelerinin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, her birine sevigi ve saygılarını sunduğunu söyledi.

Yorumlar
 • Geçmişe mazi derler......
  15 Haziran 2018 Cuma 22:17

  Daha öncede adıyla yorum yapan dangalak o %35 i fazlasıyla geri alan da Türkmetal sen de onu unut tunmu götünüzden bişeyler uydurmayın

 • Sonuna kadar evet
  15 Haziran 2018 Cuma 20:58

  Evet evet evet

 • Bıçkın komando
  15 Haziran 2018 Cuma 14:06

  Bunların işi gücü yalan dolan. Bu zamana kadar yüzümüze bakmayan yönetim şimdi gece yarılarına kadar yanımızda dolaşıyor. Bunlara inanacak saf yoktur heralde içimizde. Bu davayı satacak onursuzlar çıkarsa içimizden yazıklar olsun. Rabbim herkese akıl versin

 • Tatsız metal
  14 Haziran 2018 Perşembe 18:19

  Evet evet evettttttt

 • Sedat sedat
  14 Haziran 2018 Perşembe 17:08

  Sedat bey tatda bir senesi dahi dolmayan müteeahit şöför 1600+agi alirken son zamla 2000+agi almaya yani 2200 net almaya başladi bir senesi dolma dolmayan isçinin kelime oyunu olmadan net inide kamuoyuna açiklayabilirseniz seviniriz

 • Emekçi
  14 Haziran 2018 Perşembe 16:48

  Sendikamıza çamur atmayın işçinin hakkını aramak suçmu siz değilsiniz tabiki asgari ücretle çalışan sendikayı kotuledigine göre kesin işveren veya işveren yalakasisindir yaşasın turk metal duyacaksın işçinin sesini ayın 18 de ondan sonrada yaz bakalım

 • Tat çalışanı
  14 Haziran 2018 Perşembe 16:12

  Daha öncede rumuzlu şahıs erdemir yuzde 35 çekti ama sonra ne yaptı çektigini verdi bunu neden söylemiyorsun işveren yalakası

 • TAT METAL GARIP ISCISI
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:55

  Bu güne kadar hep oyaladınız bizleri hep yatırım hep yatırım sizler bayrama neşe ile girerken biz tat metal çalışanı cebinde para yok çocuklarımızı dahi sevindiremedik siz sedat bey daha 20 yıllık işçinin kaç para aldiginizi bilmiyorsunuz öğrenin hala asgari ücret alıyor ofisteki çaycı 2900 tl alırken bizler asgari ücrete talim ediyoruz üretimi çaycı değil bizler yapıyoruz onun aldığı parada gözümüz yok

 • inadına sendika inadina TÜRK METAL
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:50

  Biz neler gördük neler işittik. Artik sizlere inanmiyoruz

 • Ali ali
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:37

  Türk metal işçi düşmanıdır Bu sözüm gayet ciddiyet içindedir Erdemir de taşeron haklarını yemekle bunların haklarıni savunamamakla ilgili bu adı sendika bu konularda birinci sıradadır yani şampiyon dur Erdemir de işçiye sahip çıkmayan sendika tat metal de asla sahip çıkmaz Bu sendika işçiye ihanet icindedir Erdemir de yaşadıklarımız anlatılmaz yaşanır

 • Dumani tüten kaplumkurba
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:32

  gelinen bu durum tat yöneticilerinin başarisizligidir her ne hikmetse kendi başarisizliklarini işçiye yikmak istemekteler bu yöneticiler bunun için ücret aliyor firma sahiplerine işcinin durumunu dogru yansitmadilar iyi yönetemediler sorunlari ertelediler ve bu hale geldi şimdi koltuklarindan olcaklar sahada dolaşiyolar

 • yaramaz cocuk
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:29

  sedat ciftcioglu sen neyin kafasini yasiyon sonuna kadar türkmetal greve beyaz at sende kurtul

 • Emekci
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:26

  Turk metal sendikasini kotuleyen sahsiyet sen kimsinde sendikami kotuluyorsun sende is veren yalagi olmussun turk metal sendikasini hizaya gelmek gibi bir sorunu yok ancak turk metal sendikasi sen ve senin gibi emekci dusmanlarini hizaya getirir akilli ol inadina sendika INADINA TURK METAL SONUNA KADAR SENDIKAMIN YANINDAYIM Hakkimizi alana kadar devam grevse grev sonunda emekci kazanacak

 • İşçi işçi
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:22

  Bu tür haberler işciyi kizdirmaktan başka işe yaramiyor daha profosyonel yönetilmeli süreç. işçilerde yillara göre maas bodrolarini basina versin gorelim kim hakli kim haksiz

 • Hayrettin molla
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:10

  Akin Bey yönetim kadrosunu hizaya cekmeli tertip düzen için ücret ödüyor yöneticilere süre gelen sorunlar çözülmedigi için işçi kararlilikla greve çikacak oylama sonucu işci sayisindan fazla oy cikarsa tüm yöneticiler bavullarini hazirlasin :)

 • Hayrettin molla
  14 Haziran 2018 Perşembe 15:10

  İsçinin yuzune bakmayanlar aileleri icin seferber olmuş şimdiye kadar nerdeydiniz peki? Yöneticiler neden dinlemedi işçiyi yada işcinin isteklerini Akin Bey e neden dogru aktarmadiniz? Çözüm aramadiniz en basiti yemekte işciye selam vermeyenler şimdi gece yarilarina kadar neden işçinin peşinde koşuyorsunuz?

 • Emekçi
  14 Haziran 2018 Perşembe 14:26

  İşçi yollardır askeri üçretle çalışırken kimseden sesseda çıkmıyordu şimdi işçi asgari ücretin üstünde zam isteyince greve gidecem deyince çok değerli oldu ne yazıkki buza amana kadar 15 20 senelik işçisinin nekadar maaş aldını bilmeyen Sedat bey şimdi geçmiş her işçinin hakkını veriyoruz demesini biliyor buna sadece gülüp geçiyoruz buzamanakadar işçiyi oyaladınız asıl siz kandırdınız bu saatten sonra işçinin kimseye kanmaya niyeti yok işçinin tek niyeti hakkını almak

 • Bladepower
  14 Haziran 2018 Perşembe 14:23

  Sedat çiftçioğlu 1986 dan beri tatmetaldemi çalışıyormuş acaba %25 le%38

 • Emekci
  14 Haziran 2018 Perşembe 14:17

  Ne guzel yalan soyluyorsunuz boyle siz tek dogru tek gercek TÜRK METAL SENDIKASIDIR asil yalan asil sahte sizsiniz yalan haberleri asil sizler yapiyorsunuz isverenden baska isciye baski yapan yok .TURK METEL BIZE gercekleri gosterdi. Sonuna kadar grev sonuna kadar sendika hakkimiz alana kadar devam edecez bunu unutmayin sakin GÜÇLÜ TÜRKMETAL INADINA SENDIKA

 • Leyla
  14 Haziran 2018 Perşembe 14:01

  Sedat bey anca bu kadar yalanı senden duyuyorum hiç bı tehdit yok zorlama yok ama şu bı gerçek soyledikleriniz sizin tarafından yapılan şeyler bırakın işçiyle uğraşmayı da elinizi vicdanına koyun bakıyorum şu an içerideki işçi evde ana ve babanızdan değerli oldu boş konuşmak için para alıyorsun sen herhalde biz aptal değiliz her işçi kardeşim ve abilerin aklı başında kanacak kadar aptal değil kimse buzamana kadar somurdugunuz yeter sadece gülüp geçiyorum

 • Daha önce de..
  14 Haziran 2018 Perşembe 14:01

  Bu sendika daha öncede Erdemir işçisini de satmadı mı ey Tat metalli emekçi kardeşim. Hatırlamıyorsan Erdemir de çalışanlara sorabilirsin. İşçi biz işverenin önerisine kabul dedik ama sendika bizi dinlemedi işveren ile sonradan anlaştı bize zam aldı güya ama sonucunda Erdemir %35 geriye çekmedi mi zammı.. Ereğli ye kök salan Türk Metal Sendikasını birilerinin artık hizaya getirmesi gerekir. Faydasından çok zararı dokunuyor artık.

 • emekçi
  14 Haziran 2018 Perşembe 13:50

  Asla tehdit yok bu kadar da olmaz ayıp beyaz yakalılar zam farklarıyla bayram ediyor bize ise zehir