Kdz. Ereğli TSO seçimlerinde oy kullanma işlemi başladı

1 Ekim 2022 Cumartesi 10:47

Kdz. Ereğli TSO seçimlerinde oy kullanma işlemi başladı

Kdz. Ereğli ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri için üyeler oy kullanmaya başladı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) 7 meslek komitesindeki seçimleri için oy kullanma işlemi Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda başladı. Seçimlerde mevcut Başkan Arslan Keleş mavi liste ile diğer aday Niyazi Özcan ise beyaz liste ile yarışıyor. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı seçimlerde oy kullanma işlemi akşam saat 17.00'de sona erecek. Oy kullanacak üyeler salona üst aramaları yapılarak alınıyor.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , tso , arslan keleş , ekonomi , seçim , aday

Yorumlar

Başkan Bozkurt, Vali Tutulmaz ile köylere çıktı

30 Eylül 2022 Cuma 19:04

Başkan Bozkurt, Vali Tutulmaz ile köylere çıktı

AK Parti Kdz. Ereğli Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı ile birlikte Yalıboyu bölgesinde kalan 9 köyü ziyaret ederek yapılan ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili vatandaşlarla istişarelerde bulundu.

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve birçok daire amiri ile birlikte Kdz. Ereğli ilçesi Yalıboyu bölgesinde bulunan Tepeören, Cemaller, Ballıca, Sücüllü, Bayat, Terzi, Keşkek, Üçköy ve Elmacı köylerini ziyaret etti. Gittiği köylerde devlet erkanı ile birlikte köylere yapılan hizmetleri değerlendiren Bozkurt, vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri dinledi.
Başkan Bozkurt köylere yapılan hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti. Bozkurt açıklamasında “Bugün Zonguldak Valimiz Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli Kaymakamımız Mehmet Yapıcı ile birlikte ilçemizin Yalıboyu bölgesinde yer alan Tepeören, Cemaller, Ballıca, Sücüllü, Bayat, Terzi, Keşkek, Üçköy ve Elmacı köylerini ziyaret ettik. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla buluşup yapılan hizmetleri değerlendirdik, talep ve şikayetleri dinledik. Köylerimize yapılan hizmetlerde emeği geçen Zonguldak Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, Kdz. Ereğli Kaymakamımız Mehmet Yapıcı’ya, milletvekillerimize, il başkanımıza, il genel meclisi üyelerimize ve muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bozkurt, planlanan ziyaretlere devam ettiklerini söyledi.

Yorumlar

“Kandilli’ye bir çivi çakta, ceketimizi asalım Güldalı”

30 Eylül 2022 Cuma 14:21

“Kandilli’ye bir çivi çakta, ceketimizi asalım Güldalı”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Güldalı’nın dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım eleştirilere yol açtı. Bir vatandaşın kendi talebi üzerine yapılan taş duvarı eleştiren Güldalı’ya Kandilli Beldesi sakinleri “Kandilli’ye bir çivi çakta, ceketimizi asalım” diye yanıt verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyesi ve 2019 yılı AK Parti Kandilli Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Güldalı dün sosyal medya hesabında bir fotoğraf paylaşıp vatandaşlara Kandilli Belediyesi’ni eleştirmelerini ve sorgulamalarını tavsiye etti. Güldalı’nın paylaşımı şu şekilde “Şimdi bunun adı hizmet Kandilli de belediye çalışıyor. CHP’ li arkadaşlar 80 yaşındaki bir amcanın evinin önüne yapılan bu duvar sizin kapınıza yapılsa ne yapardınız? Allah aşkına kişiye özel uygulamalara dur deyin, sizin oyunuzla seçilmiş arkadaşı artık sorgulayın… Korkmayın…”
Yapılan paylaşım üzerine Kandilli Beldesi sakinleri Güldalı’yı eleştiri yağmuruna tuttu. Yapılan taş duvar işinin bu günkü değerinin 100-150 bin TL olduğunu ve bu hizmetin vatandaşın kendi talebi üzerine yapıldığını dile getiren vatandaşlar “Tek bir fotoğraf yayınlayarak sanki evin girişi taş duvarla kapatılmış algısı oluşturuluyor. Oysa biz çok iyi biliyoruz ki o taş duvar o evin sahibinin kendi talebi üzerine yapıldı. Evin girişi orası değildir. Diğer fotoğraflara bakıldığında evin girişinin neresi olduğu açıkça görülecektir. Bu merdiven kimsenin ikamet etmediği bodrum katın girişidir ve ayrıca bodrum kata da farklı yerden giriş mevcuttur.” Diye yanıt verdi.
Vatandaşlar ayrıca her fırsatta Kandilli Belediye Başkanı’nı eleştiren Güldalı’nın Kandilli Beldesi’ne hangi hizmeti getirdiğini veya getirmek için çabaladığını sorguladı. Kandilli beldesi sakinleri “Mustafa Güldalı’nın Kandilli’ye çaktığı bir çivi varsa söylesin de gidip ceketimizi asalım” derken “Mustafa Güldalı Kandilli için bu güne kadar ne yapmış, hangi hizmeti getirmek için mücadele etmiş merak ediyoruz. Kandilli beldesine Köseağzı tarafından ve Gökçeler tarafından geliş yollarının belediye sorumluluğunda olmayan kısımlarının bakımını yapmak istedi de belediye başkanı mı engel oldu? Kandilli Beldesi’nde ki Sağlık Meslek Lisesi Kdz. Ereğli Merkezi’ne alınırken engel olmak istediniz de belediye başkanı mı karşı çıktı? Kandilli’ye 112 acil istasyonu ve aile hekimliği merkezini yapmak istediniz de belediye başkanı mı engel oldu? Kandilli’ye doğalgaz getirmek istediniz de belediye başkanı mı engel oldu? İlk önce Kandilli’ye yapılması planlanan cezaevi projesi başka bölgeye alınırken siz karşı çıktınız da belediye başkanı mı engel oldu? TTK’ya işçi alımı için mücadele ettiniz de belediye başkanı mı engel oldu? Kandilli’ye bir turizm projesi yapmak istediniz de belediye başkanı mı engel oldu? Facebook’tan klavye başında oturup yazıp belediye başkanını eleştirmek ve bazı kurumların Kandilli’ye verdiği hizmetleri engellemek dışında Kandilli için bu güne kadar hangi mücadeleyi verdiniz, hangi proje için mücadele verdiniz? Mustafa Güldalı bey acaba Kandilli’nin hangi mahallesini ve hangi sokağını bilir? Kendisine servis edilen fotoğrafları ve konuları önünü arkasını araştırıp sorgulamadan belediye başkanını eleştirmek dışında bir icraatını bırakın bu güne kadar Kandilli için bir girişimini biz göremedik. Varsa çıksın açıklasın.”

Yorumlar
  • Yılmaz Güney
    1 Ekim 2022 Cumartesi 19:50

    Yıllarca TTK da çalışır gibi görünüp,gelip gitti.TTK da bile bir çivisi yok.Şimdi çıkmış adam gibi başkanı eleştiriyor yetmedimi iki seçimde seni sandığa gömdüğü.

İnternetten Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

29 Eylül 2022 Perşembe 19:58

İnternetten Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilinen ve tercih edilen hemen hemen bütün markaların internet üzerinde e-ticaret siteleri mevcuttur.

İnternet alışverişi günlük hayatın koşuşturmasında acil ihtiyaçların giderilmesi için gayet pratik bir çözüm olmaktadır. Ayrıca, markaların kalite ve fiyat performansının karşılaştırma olanağı açısından da gayet işlevseldir. Hatta bulunan il ve ilçenin imkanları dahilinde ulaşılması güç ürünleri satın almak için de bulunmaz bir fırsattır. Bütün bunların yanında pandemi sürecinde de olmazsa olmazlar arasına girmiş ve alışkanlık hâline gelmiştir.

Peki, internet üzerinden kıyafet alışverişi yapmak her zaman avantaj olabilmekte midir? Nelere dikkat edilmelidir? İnternet üzerinden kıyafet alımında kumaş seçimi ile kalitesi iyi bir alışverişi göstermektedir. Ölçülerin belirlenmesi yani beden seçiminin doğru yapılması memnuniyet getirmektedir. Bu konuda bilinmesi ve üzerinde durulması yararlı olacak detayları minervina.com.tr’den İbrahim Ethem Şişlioğlu anlattı:

  1. Giysilerin Kesimi ve Tarzı Önemli

Fotoğraflarda manken üzerinde oldukça şık ve albenili duran giysiler her zaman cezbedicidir. Fakat ilk düşünülmesi gerekilen bu kıyafetin üstte nasıl duracağıdır. Riskli kesim taşıyan ve detaylı ölçüm isteyen parçaların denenerek alınması daha uygun olacaktır. Ayrıca, alındıktan sonra dolap beklemeyecek, tarza uygun seçimler yapılması tavsiye edilmektedir. Zevke ve yakışmaya uygun alınan giysiler de keyifle kullanılacaktır. T-shirt veya kadın elbise gibi oturuşundan emin olunan giysilerin internet alışverişinde tercih edilmesi daha avantajlıdır.

  1. Kalitesinden ve Kumaşından Emin Olunan Marka Tercihi

Kalitesinden ve güveninden emin olunan sitelerden alışveriş yapılması her zaman tercih edilmektedir. Bir diğer dikkat edilmesi gerekilen husus ise internet üzerinden giysi alışverişinde kullanılan kumaştır. Bazı durumlarda dokunulmadan ve hissedilmeden giysi alınması, eve gelen kıyafetin hayal kırıklı yaşatmasına neden olmaktadır. Bu yüzden kalitesinden emin olunduğu markalardan sipariş verilmesi önem teşkil etmektedir. Alınan ürünün kumaş içeriğinin incelenmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Özellikle son dönemlerde çevre ve doğa dostu sürdürülebilir kıyafetler seçimine dikkat edilmektedir. Plastik içermeyen ve insan sağlığına da dikkat eden bu ürünler iyi yarınları desteklemek amaçlı üretilmektedir.

  1. Beden Ölçüsünün Doğru Alınması

Alınacak kıyafetin durumuna göre alt çevre, göğüs, kalça, bel ve iç dikiş ölçülerinin doğru hesaplamak önemli bir durum olmaktadır. Bedenin iyi tanınması ve ölçülerin bilinmesi internet alışverişinde avantaj sağlamaktadır. Ölçülerin öğrenilmesi için mezura kullanılırken, mezuranın gevşek tutulması daha yararlı olmaktadır. Sıkı ölçümlerin hatalı sonuçlar doğurabilme ihtimali de yüksek olmaktadır. Markanın beden ölçüsü tablolarına mutlaka bakılması gerekmektedir. Çünkü her markanın kalıpları aynı olmamaktadır. Bunun yanında giysinin üstte nasıl durulması isteniyorsa beden seçiminin de ona göre yapılması tercih edilmektedir. Örneğin dökümlü bir kadın bluz satın alınmak isteniyorsa, bluzun ölçü tablosu göz önünde bulundurulmaktadır. Ayrıca, ürünü satın alan diğer müşterilerin beden konusunda yazdıkları yorumlarda gayet destekleyici olmaktadır.

Yorumlar

Delege seçimlerine rekor katılım

29 Eylül 2022 Perşembe 19:03

Delege seçimlerine rekor katılım

Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz, 22 Ekim’de Gülüç Beldesindeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de yapılması kararlaştırılan Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Olağan Genel Kurulu öncesi, yetkili iş yerlerindeki delege seçimlerini tamamladıklarını söyledi.

Yılmaz, Karadeniz Ereğli’de, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) başta olmak üzere; Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem), Tat Metal A.Ş. ve Çaycuma İlçesindeki Gersan AŞ’de yetkili olduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda Olağan Genel Kurulumuzun 22 Ekim 2022 tarihinde yapılması kararlaştırıldı. Bu bağlamda, genel kurulumuzda oy kullanacak olan delegelerimizi belirlemek üzere yetkili olduğumuz iş yerlerimizde koyduğumuz sandıklarla delege seçimlerimizi de tamamladık. Toplam 225 delegemizin belirlendiği seçimlerimize üyelerimizin katılımı yüzde 99,5’in üzerinde gerçekleşti. Seçimlerimize böylesi yoğun katılım sağladıkları gerekçesiyle emekçi kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz Genel Kurulun camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.”

Yorumlar