Kdz. Ereğli’de 2 bin kişi 1,5 saat işsiz kaldı

9 Kasım 2018 Cuma 11:57

Kdz. Ereğli’de 2 bin kişi 1,5 saat işsiz kaldı

Kdz. Ereğli ilçesinde bu sabah erken saatlerde iş yerine gelen Belen Sanayi Sitesi esnafları elektriklerin olmadığını görünce adeta isyan etti. Aylardır sürekli elektrik kesintisi yaşayan esnaflar “Bu ülke bu şartlarda nasıl üretim yapacak?” diye sordu.

Kdz. Ereğli ilçesi’nde 400 iş yeri ve yaklaşık 2 bin çalışanın bulunduğu Belen Sanayi Sitesi esnafları sürekli yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyor.
Bu sabah erken saatlerde iş yerlerine gelen 400 esnaf saat 08.00’de elektriklerin kesilmesi ile adeta şok oldu. 2 bin çalışan bu sabah saat 08.00’den 09.30’a kadar yaklaşık 1,5 saat işsiz kaldı. Belen Sanayi Sitesi sakinleri aylardır sürekli yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle büyük iş kayıpları yaşadıklarını ifade ederken, sorunu ilettikleri yetkililerden çözüm bulamadıklarını ifade etti. Tepkilerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan sanayi sitesi esnafları “Zonguldak Ereğli Belen sanayi sitesinde bulunan 400 adet işyeri ve yaklaşık 2000 çalışanı bugün işyerlerini açtıklarında ne yazık ki elektriğin olmadığını görünce şok oldular. Bu ülke bu şartlarda nasıl üretim yapacakta ekonomi düzelecek?” diye sordu.

Yorumlar

Veli Baba Türbesi Camii'nin temeli atıldı

9 Kasım 2018 Cuma 11:31

Veli Baba Türbesi Camii'nin temeli atıldı

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesinin Torlaklar Köyü'nde Veli Baba Türbesinde yapılacak olan caminin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Törene Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe  Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Torlaklar Köyü Muhtarı Şerafettin Gemici'nin yanı sıra daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, çevre köyün muhtarları ve çok sayıda köylü halkı katıldı. 

Temel atma töreninde protokol konuşmalarının ardından köyün muhtarı Şerafettin Gemici "Eski camimiz yıkıldı, yerine yenisini yapıyoruz. 200 metrekare alana yapılan yaklaşık 400 kişilik cemaat alabilecek büyüklükte ki camimizde emeği geçenleri saymakla bitiremeyiz. Ama ben huzurunuzda Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Müftülüğümüz, İl Özel İdareye ve  tabiki vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki bu camimiz hayırseverlerimiz sayesinde çok kısa zamanda yapımı tamamlanıp ibadete açılacaktır. Sadece camimiz için değil, köyümüzün yolları yapımında her türlü desteğini esirgemeyen AK Parti İlçe Başkanımız Veysel Karani Doğancı'ya da teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 
Ardından Kaymakam Keçeli'nin cami temeline  beton dökmek için butona basması ile kurban kesildi ve dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleşti. Yemek ikramının ardından tören son buldu. 

Yorumlar

Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu

9 Kasım 2018 Cuma 11:21

Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu

Zonguldak'ta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Alaplı’ya bağlı İsafakılı köyünden gelen bir ihbarı değerlendiren Alaplı Jandarma ekipleri, şüpheli B.U.’nun evinde yaptığı aramada yaklaşık 52 adet farklı cins ve özellikte uyuşturucu hap ele geçirdi. 
Alınan ifadesinde uyuşturucu madde satışı yaptığını kabul eden B.U.'ya uyuşturucu madde temin ettiği iddia edilen 9 şüpheli daha gözaltına alındı.Tespit edilen diğer şüphelilerin evlerinde yapılan araştırmalar neticesinde 2 adet ruhsatsız kuru sıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Şahıslar gözaltına alınırken, jandarmada işlemleri devam ediyor. 
Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edilecek. 

Yorumlar

Gülüçlü bayanlar Eskişehir gezisine çıktı

9 Kasım 2018 Cuma 11:14

Gülüçlü bayanlar Eskişehir gezisine çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi bayanlara yönelik kültür gezileri kapsamında Eskişehir turu düzenledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş her yıl bayanlara yönelik kültür gezileri kapsamında son bir ay içerisinde Eskişehir’e ikinci kez gezi düzenledi. Daha önce bayanlara yönelik 2 günlük Çanakkale, Bursa, İstanbul Camileri ve Konya, Şeb-i Arus turu düzenleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, kültür gezilerinin gelen talepler doğrultusunda devam ettiğini söyledi.
Kafile Başkanlığını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş’ın yaptığı gezi için Başkan Demirtaş, kafile başkanlığını eşi Işıl Demirtaş’ın yaptığı bayanları Eskişehir’e uğurladı. Göreve geldiği günden bu yana bayanlardan gelen talepleri yerine getirmek için ellerindeki imkanlar doğrultusunda etkinlikler düzenlediklerini anlatan Demirtaş “Belediye olarak beldemizde imar ve güzelleştirme çalışmaları yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem vermekteyiz. Belediye başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Kültür gezilerine aralıksız devam ediyoruz. Gülüçteki bayanlarımızdan gelen talepler doğrultusunda İstanbul, Bursa, Çanakkale, Konya ve şimdide Eskişehir. Bu gezilerle amacımız insanlarımızın ülkemizde bulunan dini, kültürel, tarihi ve doğal yerleri ziyaret edip görmeleri ve bilgi sahibi olmaları. Ülkemizin değişik yörelerine yönelik olan, bu kültür gezilerimiz devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Başkan Demirtaş Atatürk’ü anma mesajı yayımladı

8 Kasım 2018 Perşembe 17:34

Başkan Demirtaş Atatürk’ü anma mesajı yayımladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, “10 Kasım Atatürk’ü Anma günü ” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle yayımldığı mesajda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde saygıyla andığını vurguladı.
Başkan Demirtaş mesajında şu sözlere yer verdi, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde milletçe saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman milletimiz, kendisine vurulmak istenilen esaret zincirlerini parçalamakla kalmamış, çağdaş bir devletin gereklerine de kavuşmuştur. Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe kaydettiren Atatürk, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığı ile geleceğe yürümektedir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak hedefidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Yorumlar
  • Gokhan beyyy
    13 Kasım 2018 Salı 05:17

    İlahi adalettt