Kdz. Ereğli’de herkese yeni bir iş fırsatı

20 Aralık 2018 Perşembe 20:03

Kdz. Ereğli’de herkese yeni bir iş fırsatı

Avrupa’nın önde gelen direkt satış kuruluşlarından birisi olan LR Health & Beauty Kdz. Ereğli’de ofisinde hizmet veriyor.

LR Health & Beauty, kişisel bakım ve gıda takviyesi ürünleriyle Dünya’ya hitap ediyor. Türkiye’de 4 bini aşkın iş ortağı bulunan LR Health & Beauty Kdz. Ereğli ve çevresinde de gözde olmayı başardı. Kdz. Ereğli’de ofisini açan LR Health & Beauty, tüm Ereğli halkını ürünleri görmeye ve LR ailesine katılmaya davet ediyor. Açtıkları ofiste basın açıklaması yapan Akbaba Ekip Organizasyon Lideri Aynur Akbaba, Altındaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Altındaş, Kozlu Işıklı Oto Yönetim Kurulu Başkanı ve LR Junıor Lideri Verda Ayhan Işıklı, Uluslararası Nakliyat Yunus Ömür, Manejer Lider Esra Akın, Junıor Lider Selma Çakır ve Sponsor Olcay Yalçınkaya tüm ev hanımları ve alternatif kazanç sağlamak isteyenleri ofislerine davet ettiler.
LR ürünleri ve sistemi hakkında bilgi veren Akbaba Ekip Organizasyon Lideri Aynur Akbaba, Ereğli halkını ofislerine davet etti.

 

Yorumlar
 • Aynur Akbaba
  21 Aralık 2018 Cuma 00:48

  Harika bi yayın oldu.teşekkür ediyoruz Ereğli medya gurubuna.vedat beye.ve yeşim haima.

'Eve kedi alma’ tartışması mahkemelik oldu

20 Aralık 2018 Perşembe 18:47

'Eve kedi alma’ tartışması mahkemelik oldu

Zonguldak’ta kedileri eve alan kiracısına kızan ev sahibi ile kiracısı arasında çıkan kavga mahkemelik oldu. Ev sahibi, hayvan barınağına kedi ve köpek maması bağışlayarak uzlaştı. Böylelikle ev sahibi hapis yatmaktan kurtuldu.

Kent merkezinde yaşayan 75 yaşındaki İsmail Sarsık ile kiracısı Aysel Bozkurt Tenekecioğlu arasında 2015 yılında yaşanan tartışma mahkemelik oldu. Kiracısının kedileri eve almasına kızan ev sahibi, "hakaret" ve "tehdit" suçlarından geçmişte aldığı hükmün geri bırakılması ve denetimli serbestlik cezalarının da olması dolayısıyla 9 ay 15 gün paraya çevrilemeyen hapis cezasının yanı sıra 3 bin lira para cezasına çarptırıldı. Yargıtay aşamasına kadar giden dosya, uzlaştırma bürosuna gönderildi.
Taraflar arasında başlayan müzakereler sonucunda iki taraf arasında uzlaşmaya varıldı. Ev sahibi İsmail Sarsık, Zonguldak Özel İdaresi sokak hayvanları rehabilite barınağına 50 kg kedi 50 kg köpek olmak üzere 100 kilo mama bağışladı. İki taraf da birbirleriyle barıştı. Kiracı Aysel Bozkurt ev sahibiyle eski günlere geri dönerken ev sahibi İsmail Sarsık da hapis yatmaktan kurtuldu. Ev sahibinin hapis cezası barınaktaki sokak hayvanlarına ödül oldu.
Ev sahibi İsmail Sarsık, İstanbul’a yerleşti. Kiracısı Aysel Bozkurt Tenekecioğlu da karınlarını doyurduğu kedilerle mutlu günlerini yeniden sürdürdü.

"70 yaşındaki adamın hapse girmesini istemem"
İHA’ya konuşan kiracı Aysel Bozkurt Tenekecioğlu, yaşanan olayın ardından ev sahibi İsmail Sarsık ile uzlaştıklarını anlattı. Uzlaşma sonucunun hayvanlardan yana olmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Tenekecioğlu, "Burada oturuyorum. Hayvanları çok seviyorum. Ev sahibim İsmail amca ile bir husumetimiz oldu. Hayvanlarla alakalı, bu olay mahkemeye taşındı. Mahkeme sonucu uzlaşmamız için çağrıda bulunuldu. Uzlaşmaya gittik. İsmail amca da Allah razı olsun ‘hayvanlara mama alabilirim’ dedi. Hayvanlara mama aldık. Böyle kötü bir olayın sonucunun böyle güzel çıkıp bir de hayvanlarla alakalı çıkması beni ayrıca mutlu etti. Ben uzlaşmada hayvanlara bağış istedim. Biz bunun belli miktarını barınağa verdik. Benim için de İsmail amca mama aldı. İsmail amcanın biz buraya taşınmadan önce 15-20 kedisi varmış. Sonra bizim baktığımız kedilerle alakalı bunları yaşadık. Kendisi paraya çevrilmeyen bir hapis cezası vardı. Uzlaştık. Onun için çok güzel oldu. Sonuç olarak benim için de güzel oldu. 70 yaşındaki bir insanın normal şartlarda hapse girmesini bende istemem. Bu davamızdan sonra İsmail amca İstanbul’a gitti. Orada da evi vardı. Bu saatten sonra çocuklarıma mama geldi" ifadelerine yer verdi.

"Herkes kazandı"
Uzlaştırma Bürosu’nda görevli Emine Çiçek Öztürk, para cezasına çevrilemeyen hapis cezasının uzlaşma sayesinde hayvanlara ödül olduğunu belirtti. Öztürk, olayın ardından herkesin kazandığını belirterek "Zonguldak Uzlaştırma bürosunda görevliyim. Şikayete bağlı suçlarda Yargıtay’a kadar varsa da konu uzlaştırma bürosuna tevdi edilebiliyor. Burada İsmail amcanın da kesinleşmiş 9 ay 15 gün para cezasına çevrilemeyen cezası vardı. Bir de 3 bin lira para cezası vardı. Ancak dosya bana geldiğinde katılan Aysel hanıma ulaştım. Aysel hanımla bir araya geldik. Müzakerelere başladık. Aysel hanım hayvansever ve onarıcı adalete katkı sunan merhametli bir insan. Sadece hayvansever olmak yeterli değil. Aysel hanımın pozitif bir yaklaşımı vardı, çözüm yolları ürettik. Daha sonra İsmail amcaya ulaştık. Fakat onunla da gerekli kontağı kurarak gerekli teklifte bulunduk. İsmail amca da seve seve yardımcı olacağını söyledi. Burada kazan kazan kuralı devreye girdi. İsmail amca cezadan kurtuldu. Hem 75 yaşında, hayvanlara destekte bulundu ve kiracısıyla daha büyük sorunların önüne geçti. Aysel hanım kazandı çünkü ev sahibi ile yine güzel diyaloglara devam edecek. Burada hayvan kazandı, kedinin eve girmesinden dolayı aralarında tartışma çıkmıştı. Bu tartışma mahkemeye taşındı ve mahkemeye kadar gitmişti. Biz onarıcı adaletin çözüm yollarını sunduk. Herkes kazandı. İsmail amca 50 kg kedi, 50 kg köpek mamasını bakım evine bağışladı" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Umre kafilesi dualar ile uğurlandı

20 Aralık 2018 Perşembe 18:39

Umre kafilesi dualar ile uğurlandı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Umre'ye gidecek ilk kafile dualar ile uğurlandı.

Zonguldak Alaplı İlçesinde kutsal topraklara giden 24 kişilik umre kafilesi düzenlenen organizasyonla dualarla uğurlandı. 20 gün sürecek Umre ziyaretinde kafile 16 gün Mekke’de 4 gün Medine’de kalacak. ilk olarak 16 Gün Mekke’de 4 gün Medine’de kalacak. İlk Umre Kafilesi Alaplı Merkez Cami önünden otobüsle İstanbul’a hareket etti.

Yorumlar
 • ajksj
  24 Aralık 2018 Pazartesi 12:18

  haırlı olculular

Turhan son yolculuğuna uğurlandı

20 Aralık 2018 Perşembe 18:10

 Turhan son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde el yapımı sahte alkolden zehirlenerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Yüksel Turhan düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde önceki gün el yapımı alkol içen 53 yaşındaki Yüksel Turhan rahatsızlanınca arkadaşları tarafından özel hastaneye oradan da ambulansla Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Turhan için bu gün ikindi namazı sonrası Hatip Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene cezaevinde bulunan kardeşi Metin Turhan izinli olarak jandarma eşliğinde getirildi. Turhan alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi.
Savcılığın olayla ilgili olarak başlattığı soruşturma sürüyor.

Yorumlar

Hacı Ömer Yurtkuran hakka yürüdü...

20 Aralık 2018 Perşembe 14:22

Hacı Ömer Yurtkuran hakka yürüdü...

Kdz.Ereğli’nin en eski ve sevilen esnaflarından Hacı Ömer Yurtkuran vefat etti.

Kdz. Ereğli’nin en eski ve sevilen esnaflarından Abdülkadir, Mahmut Ali, İsa ve Musa Yurtkuran’ın babaları Hacı Ömer Yurtkuran hayata gözlerini yumdu. Halit Özbek, Yunus Özdoğan ve Kdz. Ereğli iş adamlarından Hasan Kanca’nın kayınpederi Hacı Ömer Yurtkuran’ın cenaze namazı yarın Cuma namazının ardından Hatip Camiinde kılınacak.
Ereğli Haber ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileriz.

Yorumlar
 • Havva Yurtkuran
  21 Aralık 2018 Cuma 23:55

  Ruhu şad olsun, makamı cennetin en güzel yeri olsun. Merhamet timsali, sevği dolu fakırı gözeten hayvanları doyuran güler yüzlü sevgili amçam şimdiden seni çok özledik. Bu akşam burada kalabalığız ama sen yoksun. Sen gerçek ten gittin mi