Kdz.Ereğli ADSM’ye 3 yeni alan açılıyor

25 Mart 2022 Cuma 18:13

Kdz.Ereğli ADSM’ye 3 yeni alan açılıyor

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt tarafından, ihale tarihi 8 Nisan olarak açıklanan Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne (ADSM) yeni bölümler açılacağı ifade edildi. Bozkurt, yeni açılacak bölümlerde 3 uzman hekimin görev yapacağını söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, 14 Mart’a yaptığı açıklamada Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nin yanına yapılacak olan 30 üniteli Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi binasının yapımı ile ilgili ihale ilanına çıkıldığını ilçe halkıyla paylaşmıştı. Bozkurt, söz konusu ihalenin onayının 9 Mart’ta verildiğini, ihalenin ise 8 Nisan’da, saat 10.30’da, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü İhale Daire Başkanlığı toplantı salonunda yapılacağını ifade etmişti.
Başkan Bozkurt, ihale süreci devam eden Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilgili yeni bir gelişmeyi de kamuoyu ile paylaştı. Sağlık Bakanlığı tarafından, Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne yeni alanlar açıldığını müjdeleyen Bozkurt, şunları söyledi: “Yakın zamanda yeni hizmet binası için ihale duyurusu yapılan Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan son cetvelde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Çocuk Diş Hekimliği ve Periodontoloji alanlarında 3 Uzman Diş Hekimi kadroları planlanmış olup; merkezi kura ile başvuru olması halinde atamaları yapılıp ilçemizde hizmet verebileceklerdir. Tüm bu çalışmalarda emeği bulunan herkese teşekkür ediyor; İlçemize ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , diş , doktor , diş hastanesi

Yorumlar

Otobüsçüler Galibiyet Primi Dağıtacak

25 Mart 2022 Cuma 18:05

Otobüsçüler Galibiyet Primi Dağıtacak

Kdz. Ereğli Belediyespor’un şampiyonluk yolunda Pazar günü Beyçayırı stadında oynayacağı final maçı niteliğindeki Silivrispor maçı öncesi kentte Belediyespor takımı oyuncularına prim yarışı başladı.

Çilek Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi de Kdz. Ereğli Belediyespor oyuncularına galibiyet primi dağıtacağını açıkladı.Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) şampiyonluk mücadelesi veren Kdz. Ereğli Belediyespor, şampiyonluk yolundaki rakibi Silivrispor ile Pazar günü sahasında oynayacağı maç öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Bu maça büyük önem veren Ereğlili sporseverler Belediyespor oyuncularına prim vermek için yarışa girdi.Çilek Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yönetimi adına Başkan Çetin Çimen de Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret ederek Belediyespor oyuncularına galibiyet primi dağıtacaklarını açıkladı.
Maç gününe kadar, galibiyet primi dağıtacak sporsever iş insanı ve kurumların sayısının daha da artması bekleniyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , prim , maç , futbol

Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

25 Mart 2022 Cuma 17:47

Nöbetçi Eczaneler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi 25.03.2022 Cuma günü nöbetçi eczaneleri ;

BURCU ECZANESİ

Bağlık Mah. Suphi Konak Cad. (Belediye Binası Karşısı - BİM Yanı)

316 22 12

 

TUNCAY ECZANESİ

Kepez Mah.Prof.Muammer Aksoy Cad.

333 00 10

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , nöbetçi eczane , eczane ,

Yorumlar

Sigara Ve Alkole Zam Kapıda

25 Mart 2022 Cuma 17:07

Sigara Ve Alkole Zam Kapıda

Ramazan öncesi alkol ve sigaraya büyük zam geliyor.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, içki ile birlikte sigaraya zam geleceğini söyledi. Kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunan Aybaş” Sigara ve alkol dağıtıcıları zamlara hazır olmamız için haber verdi. Pazartesi yüksek ihtimal ile sigaraya zam gelecek. Alkole de yüzde 10-15’lik bir zam gelecek. Alkol zammının Ramazan Ayı’nın girişinde, Nisan ayının 2’si gibi gelmesini bekliyoruz…Alkol tüketiminin azalması, başta kadına şiddet, aile faciaları ve ölümlü trafik kazaları azalacak. Alkole daha ağır vergiler gelsin.” şeklinde yorumlandı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , sigara , alkol , zam

Yorumlar

Donetsk'te çiftçilik yapan oğlundan bir aydır haber alamıyor

25 Mart 2022 Cuma 16:28

Donetsk'te çiftçilik yapan oğlundan bir aydır haber alamıyor

Zonguldak’ta 69 yaşındaki Rüstem Tozman, Donetsk bölgesinde yaşayan evli ve bir çocuk babası oğlu Dursun Tozman’dan bir aydır haber alamıyor.

Kilimli ilçesinde esnaflık yapan 69 yaşındaki Rüstem Tozman 44 yaşındaki oğlu Dursun Tozman’dan bir aydır haber alamıyor.
Marmaris’te yaşadığı sıralarda tanıştığı Ukraynalı Aksana ile tanışarak evlenen Dursun Tozman, Donetsk bölgesine yerleşerek hayat kurdu. 20 yıl boyunca market açan, çiftlik kuran Dursun Tozman, iddialara göre geçen 25 Şubat günü askere çağrıldığı gerekçesiyle evinden götürüldü. Bir çocuk babasından bir daha haber alınamadı.
Dışişleri Bakanlığı’nı arayarak yardım isteyen Tozman, telefonla aradığı oğluna günlerdir ulaşamıyor. Endişeli bekleyişini sürdüren baba Rüstem Tozman, yaşadıklarını İHA'ya anlattı. Tozman, "Orada hayatını sürdürüyordu. Çocuğu ve eşi var. Marketi var. Hayvan çiftliği var. Savaş olduktan bir iki gün sonra çocuğumu Rus askerleri almış götürmüş. Eşi askere aldıklarını söyledi. Şu ana kadar bir haberim yok. Bir ay oluyor ulaşamadım. Eşi 'aldılar götürdüler' diyor. Dışişleri Bakanlığı'nı aradım. Bana döneceklerini söylediler. Bir haber alamadığım için endişe duyuyorum. Orası ne olduğu belli değil. Yetkililerden haber bekliyorum. Ne de olsa çocuğumuzdur. Haber alamayınca sıkıntıya giriyoruz. Oğlumla en son savaştan bir gün önce görüştüm. Tankların evinin önünden geçtiğini söyledi. Sessiz bir şekilde konuşuyordu. O günden sonra bir daha haber alamadım" diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , habersiz , kilimli , Donetsk , çiftlik

Yorumlar